Strona

Błędy w grze.

 klompacmg Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.09.2008
Skąd: Mogilno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.01.2015 19:50    #81
Witam, czy istnieje sposób żeby w oknie taktyki nazwiska znajdywały się przy pozycji gracza na boisku?

 dawidm Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2015 17:14    #82
Chciałbym zgłosić bardzo irytujący błąd dotyczący bramkarzy.
Chodzi mianowicie o to, że podczas wszystkich meczów, dla których istnieje raport meczowy bramkarze nigdy nie doznają kontuzji ani też kartki. Oznacza to mniej więcej tyle, że tak naprawdę podczas meczu prowadzonej przez nas drużyny na ławce nie jest potrzebny bramkarz rezerwowy. Błąd ten występuje praktycznie we wszystkich FM'ach poczynając od tego, w którym wprowadzono tryb 3D (prawdopodobnie FM2009).
Wyjątkiem potwierdzającym opisaną wyżej regułę jest sytuacja, w której bramkarz przekracza wraz z piłką linię pola karnego. Dostanie za to najczęściej żółtą kartkę, czasem czerwoną. Natomiast najbardziej kuriozalne jest, że może również w tej sytuacji odnieść kontuzję, pozwalającą jednak na kontynuowanie meczu.
Oznacza to tym samym, że ustawieniem "Głębia gry" i poziomem szczegółowości dla poszczególnych rozgrywek możemy zwiększać lub zmniejszać ilość bramkarzy kontuzjowanych i karanych kartkami.

 kuligu Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.05.2013
Skąd: Sieradz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2015 18:16    #83
Występuje u mnie problem z zakładką kluczowe fakty w profilach klubu. Na zielonym napisie jest nałożony napis "brak" oraz nie można nic tam przestawić przy tej strzałce "wszystkie". Czyszczenie skórki nic nie daje. FM 2015.

 dawidm Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.01.2015 23:40    #84
W uzupełnieniu wyżej zgłoszonego błędu bramkarzy chciałbym zauważyć, że problem dotyczy "wyłącznie" meczów, które można oglądać w trybie 2D/3D. Czyli minimalnie wszystkich bramkarzy występujących w pierwszych drużynach tej ligi, w której występuje również prowadzona przez nas drużyna.
Aby to potwierdzić wystarczy rozegrać kilka kolejek dowolną drużyną, ustawiając głębię szczegółów na poziomie "Żadne" dla wszystkich rozgrywek. Po tych kilku kolejkach nie znajdziemy ani jednej sytuacji, w której jakikolwiek bramkarz, ani naszej drużyny, ani też pozostałych drużyn z tej samej ligi podczas meczu nie złapie kontuzji, ani też nie dostanie kartki (wyjątek to te kuriozalne przekraczanie linii pola karnego z piłką). Po tych kilku kolejkach zwolnijmy się z klubu nie podejmując żadnego zatrudnienia i pozwólmy aby kilka kolejek rozegrało się bez nas. Zauważymy wówczas, że bramkarze z tejże samej ligi nagle zaczną łapać kontuzje podczas meczów, a czasami również także kartki. Co dowodzi, że problem występuje "tylko" w meczach rozgrywanych w trybie 2D/3D czyli tych dla których tworzony jest raport meczowy.
Uważam, że bardzo cierpi przez to realizm rozgrywki. Tak jak wspominałem problem pokutuje już od wielu edycji kolejnych wersji FM'a.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.01.2015 23:43    #85
U mnie bramkarz nie łapie kontuzji, ani kartek, mimo iż gra jak Neuer...

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.01.2015 00:09    #86
Co do tych kontuzji, to muszę się nie zgodzić. Komputer jak i ja doznajemy ich. Gram dopiero drugi sezon, a już w pierwszym sezonie mój bramkarz połamał się na pół roku.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.01.2015 o godz. 00:10

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 herbu3 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.01.2015 05:30    #87
j/w pierwszy raz słyszę o takim problemie.

 dawidm Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.01.2015 14:21    #88
[quote="gucioprawda"]U mnie bramkarz nie łapie kontuzji, ani kartek, mimo iż gra jak Neuer...[/quote]
Zacznie łapać jak przestaniesz być managerem w tej lidze i ustawisz poziom szczegółów dla tej ligi na "Żadne". Oczywiście zawsze może złapać kontuzję na treningu, albo... przekraczając linię pola karnego z piłką w rękach (sic!).

 dawidm Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.01.2015 14:24    #89
[quote="robal15"](...) już w pierwszym sezonie mój bramkarz połamał się na pół roku.[/quote]
Spawdź proszę czy na pewno tej kontuzji doznał podczas meczu. Znajdziesz to w historii kontuzji.
Zgłaszany przeze mnie błąd dotyczy braku występowania kontuzji bramkarzy podczas meczu 2D/3D, nie na treningu.

 dawidm Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.01.2015 14:35    #90
[quote="herbu3"]j/w pierwszy raz słyszę o takim problemie.[/quote]
Też nie mogłem w to uwierzyć. Możesz to sprawdzić osobiście. Napisałem wyżej jak to zrobić. Zajmie Ci to raptem ok. 0,5h.

Poza tym właśnie dostałem od SI potwierdzenie, że rzeczywiście tak jest. Zainteresowanych odsyłam pod ten link http:(...)red-card

Tłumaczą się, że to wina niepełnego zaimplementowania systemu kolizji w grze (In FM we do not have a full collision system). Błąd rzeczywiście dotyczy tak naprawdę wszystkich FM'ów z trybem meczu 3D, a być może również nawet tych wcześniejszych z trybem meczu 2D. Planują to wprowadzić w przyszłych wersjach gry, ale przyznają, że to nie będzie łatwe.

PS. Problem na pewno nie występuje w CM01/02. ;-) Szkoda, że nie można w nim modyfikować struktury rozgrywek. :-(

Strona

Temat zamknięty.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.