Barca gra zalosnie

 gregscigaj Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013, 13:33    #1
Witajcie.
Utworzyłem konto ,ponieważ za Chiny ludowe nie mogę wygrywać meczy ,albo wygrywam ledwo co.
Gram pierwszy sezon Barcą i jestem nowy w fm13. przeczytałem mnóstwo poradników ,utworzyłem swoją taktykę ,która jak później się okazało była niemal identyczna jak ta pojawiająca się na forach ,na której ludzie wygrywają wszystko tracąc kilka punktów przez cały sezon.
http://www.mypas(...)2-1.html
Używam tej taktyki. zazwyczaj mam przewagę cały mecz. Niestety - celność strzałów wynosi do 20%! da fuq?? Nie mam pojęcia co zrobić, próbowałem różnych sposobów wyczytanych na różnych stronkach. nic nie pomaga... zajmuje drugie miejsce w lidze ,4 pkty za Realem, ale gram coraz gorzej...
Jedynym sensownym powodem jest problem z motywacją moich zawodników ,którzy za mną niestety nie przepadają(muszę poczytać również o mtywacji-nie obrażę się jeśli podacie jakiś link).
Byłbym wdzięczny gdybyście pomogli. Dzięki;)

 gregscigaj Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 13:53    #2
No i jak mógłbym zapomnieć o fantastycznych dośrodkowaniach ze skutecznością max.10%.
Grając sheffield united ,skoncentrowałem się na wrzutkach - grali środkiem i nie strzelali.
grając barcą chciałem prowadzić grę w ich stylu ,a oni schodzą na skrzydła i próbują dosrodkowywać..
pomóżcie ,zanim mnie krew zaleje..

 Campeones Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.05.2012
Skąd: Ełk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 13:59    #3
W poleceniach dla piłkarzy ustaw strzały z dystansu (dla tych którzy mają małą wartość tego atrybutu) na RZADKO. Jak narzekasz na dośrodkowania to w poleceniach wybierz ATAKI ŚRODKIEM POLA, oraz PODANIA NA WOLNE POLE.

Ja również grałem tą taktyką i w 2 sezony wygrałem wszystko co jest do wygrania (bez Europa League). Mam nadzieje, że pomogłem.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 14:00    #4
Trening przedmeczowy? Jak nie trenują nic (mają ogólny/zrównoważony) to nie bądź zdziwiony, że grają tak beznadziejnie. Zabroń strzelania z dystansu, daj w poleceniach indywidualnych dogrywanie piłki w pole karne i podania po ziemi do nogi. Barcelona jest tak przepakowana, że przez pierwszych kilka lat działa to perfekcyjnie (dopóki jest Xavi i Iniesta no i Messi do pierwszej długiej kontuzji). Dośrodkowań też zabroń, Albie każ grać na wsparcie i rozsądniej w obronie, a nie ciągła rura do przodu.
Ale zacząć trzeba od wymuszania gry po ziemi, bez tego będzie lipa.
Choć jako kibic Realu mnie cieszy, że Barcelona gra słabiutko :3

 gregscigaj Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 14:20    #5
Koledzy. problem jest taki ,że próbowałem tego o czym napisaliście.
Trening mam na ofesywę. przedmeczony SFG. A oni dalej sypią dookoła bramki..
Btw. messi od samego początku gra tragicznie i prawie nic nie strzela ,przynajmniej jak na niego bramka co 2.5 meczu to stanowczo za mało(w szczególności ,że połowę stzrelił z karnych)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.08.2013 o godz. 14:23

 PatrykW Partyzant

Postów: 146
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2011
Skąd: Borki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 17:32    #6
Jaki masz skład . ? I po drugie próbowałeś innych różnych taktyk , a nie tej jedynej .?

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 17:50    #7
Nie chcę Cię martwić, drogi Kolego, ale ta taktyka nie ma prawa zadziałać w Football Managerze - wiem z doświadczenia. Silnik meczowy po prostu nie pozwala na to, żeby przy dwóch schodzą
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 17:50    #8
Nie chcę Cię martwić, drogi Kolego, ale ta taktyka nie ma prawa zadziałać w Football Managerze - wiem z doświadczenia. Silnik meczowy po prostu nie pozwala na to, żeby przy dwóch schodzących napastnikach było dwóch środkowych pomocników, którzy mniej lub bardziej mają podłączać się do akcji ofensywnych. W momencie, gdy napastnik schodzi do środka, od razu wpada w tor biegu środkowego pomocnika, który biegnie pod pole karne.

Musisz zrobić kilka prostych rzeczy.

a) ustaw dwóch defensywnych pomocników "wsparcie" i przed nimi wysuniętego rozgrywającego "atak".

b) napastnik to koniecznie lis pola karnego!

c) w ustawieniach indywidualnych każdego zawodnika strzały z dystansu na "rzadko", a podania prostopadłe na "często".

d) w ustawieniach zespołu szukanie gry, większa swoboda, ostre dośrodkowania.

Ps. Znajdź dobrych trenerów i dobrego asysystenta(np. Bruno Demichelis), któremu powierzysz rozmowy motywacyjne; nie ma co się w to bawić, bo to zbędny bajer ;)

EDIT: i podania zmień z krótkich na domyślne - gwarantuję, że zaczną lepiej grać, choć nie będzie to tiki-taka:P

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 16.08.2013 o godz. 17:54

"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 18:32    #9
Jeśli Messi wystawiany jest jako napastnik, to MUSI być lisem. Villa to samo w sumie, chociaż u niego jest problem ze zwinnością potem. Możesz się do tej roli wystarać o Lukaku, Rodrigo albo liczyć na wyhodowanie kogoś ze szkółki :>
A SN to przynajmniej mnie sie wydaje, zawsze może być tylko jeden, prawda? Nie jest tak, że dwóch już sobie nawzajem wadzi i zajmuje miejsce nominalnemu napastnikowi?
Co do pomocników - możesz zagrać dwójką w jednej linii (okolice środka boiska) - taki Fabregas dostanie zadanie atakowania (nadaje się fantastycznie), Macherano albo Busquets znowu będą się parać wsparciem lub obroną - ja gram tak w każdej drużynie i nie zauważyłem (poza sporadycznymi meczami, gdy WSZYSTKO nie działa), żeby sobie wadzili.
A rozmowy stosuj ciągle te same, gwiazdeczki schowają w końcu foszki do kieszeni i się nauczą. A jak nie, to się ich zastąpi i po kłopocie :D
W sprawie trenerów i asystenta uderzaj na stronie do poradnika zatytułowanego "pierwszy dzień pracy w nowym klubie - budujemy sztab szkoleniowy". Fantastycznie rozpisana robota, korzystam z tego zawsze, gdy szukam trenera nowego :>

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.08.2013 o godz. 18:35

 Nascimento98 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.08.2013 21:23    #10
Jeżeli chcesz odzwierciedlić tiki-take to polecam wystawienie napastnika(Leo) nie jako lisa pola karnego a jako klasyczną 10.Dzięki temu będzie tez cofał się po piłkę, rozgrywał i tiki-taka nabierze rozmachu;)

Do tego dwóch schodzących napastników z funkcją ataku, na środku wysunięty i cofnięty rozgrywający obaj z funkcją wsparcia, niżej defensywny pomocnik z funkcją obrony.Obrona to dwójka bocznych obrońców z funkcją wsparcia a na środku obrony: środkowy obrońca(Puyol/Mascherano) i obrońca grający piłką(Pique, Bartra) a strzały z dystansu jak i podania prostopadłe zostały wyjaśnione już wyżej;)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 16.08.2013 o godz. 21:23

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.