Strona

FAQ i ZASADY

 Perez były Minister Literatury

Postów: 391
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.12.2003
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2006, 10:43    Pytanie
Sufler w bardzo szybkim czasie stał się skarbnicą wiedzy dla setek graczy. Wymieniane są tutaj poglądy, rozwiązywane problemy, wszyscy starają się pomóc sobie wzajemnie. Pamiętajcie, ze Sufler jest tworzony przez Was i dla Was.

Szybki rozwój Suflera niesie za sobą konieczność usystematyzowania tematów, przestrzegania podstawowych zasad, dzięki czemu zarówno Wam - użytkownikom, jak i nam - moderatorom (ekspertom), będzie łatwiej utrzymać porządek. W związku z tym powstało 2 bardzo ważne tematy, z którymi należy się zapoznać przed założeniem nowego wątku czy nawet włączeniem się do toczącej się już dyskusji.

FAQ - http://www.cmrev.com/sufler/faq.html
Znajdziecie tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące serii CM/FM (z naciskiem na Football Manager). Jeśli uważacie, że brakuje w FAQ odpowiedzi na istotne pytanie - wpiszcie je w tym temacie!

ZASADY - http://www.cmrev(...)ady.html
W Suflerze pojawiają się dziesiątki tematów dziennie, co nas niezmiernie cieszy! Pamiętajcie jednak, aby przestrzegać podstawowych zasad panujących na naszym forum. Przed założeniem nowego tematu przeczytajcie Zasady. Dowiecie się za jakie tematy/pytania możecie dostać bana (Wróg Ludu), w jaki sposób formułować pytania, aby było na nie łatwo odpowiedzieć. Zapoznacie się z uprawnieniami moderatorów i tematami, które z miejsca będą usuwane.

Jeśli macie pytania, propozycje do FAQ czy własne spostrzeżenia związane z ZASADAMI i FAQ - piszcie tutaj. W tym temacie będziemy informować również o zmianach: nowe odpowiedzi w FAQ, nowe zasady itp.

Nie przestrzeganie zasad (zwłaszcza związanych z piractwem) będzie jednoznaczne z banem dla użytkownika!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEMATY - w ZASADACH znajdziecie kilka informacji związanych z zakładaniem nowego tematu. Starajcie się używać polskich znaków, rozpoczynać temat z dużej litery. Dzięki temu Sufler będzie czytelniejszy, a także łatwiej będzie przeszukiwać archiwa.

W związku z tym, że codziennie w Suflerze pojawia się kilkanaście/kilkadziesiąt tematów mamy dla Was propozycję. Niebawem chcemy wprowadzić kategorie, które pozwoliłyby w szybki sposób zorientować się czego dotyczy temat, a także pomogłyby w wyszukiwaniu archiwalnych wątków. Przykładowy temat:

[Media] Jak pochwalić zawodnika?

Wystarczy, że przed swoim pytaniem w kwadratowym nawiasie wpiszecie kategorię główną, do której pytanie się odnosi. Wpisanie takiej kategorii nawet przed pytaniem "Dziwny problem" pozwoli zorientować się o co chodzi użytkownikowi.

Lista takich kategorii niebawem powstanie, ale nie trudno domyśleć się jakie możemy znaleźć:

[Liga X] - pytania związane z konkretną ligą (gdzie X - nazwa kraju np. Liga Polska]
[Mecz] - pytania związane z meczem
[Media] - pytania związane z mediami
[Skład] - pytania związane ze składem
[Transfery] - pytania związane z transferami
[Trening] - pytania związane z treningiem
[Edytor] - pytania związane z edytorem
[Interfejs] - pytania związane z interfejsem
[Reprezentacja] - pytania związane z reprezentacją kraju

Oczywiście sami możecie wymyślać nowe kategorie (pamiętając, aby traktowały o temacie w ogólny sposób). Dzięki temu powstanie baza pytań związanych na przykład z transferami.

Jeśli ten pomysł przypadnie Wam do gustu niedługo wprowadzimy taki system do użytku.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2010 01:01    #280
Okej, przejdźmy do meritum sprawy, a jest ona tym, że w Internecie obowiązują jakieś zasady - netykieta, względna kultura, wypowiedzi na temat. Dla mnie wyznacznikiem decyzji podjętych w tamtej sprawie nie były wypowiedzi innych redaktorów (swoją drogą - tak, uważam je za niepotrzebne i pozbawione wyczucia sytuacji), tylko regulamin, a ten stanowi jasno. Zdrowy rozsądek także. Jeśli chodzi o Ciebie Fenix, to na wyraźną prośbę mogę zacytować fragmenty (choć w zasadzie, jeden wystarczy jako warunek), za które zostałeś ukarany. Jesteś także użytkownikiem, który jeszcze niedawno posiadał status Wroga Ludu, dlatego powinieneś na swoje zachowanie szczególnie uważać. I nie, nie jest to spisek mający na celu wyeliminowanie Ciebie jako użytkownika po raz kolejny, bo gdyby to było naszym zadaniem nie otrzymałbyś niedawno tzw. drugiej szansy.

Chciałbym też jasno podkreślić, że dyskusje nie na temat, nie mieszczące się w granicach zdrowego rozsądku w odchodzeniu od tematu (jakieś pytania, czy coś w ten deseń - ok) nie są tutaj (na CM Revolution) tolerowane. Osobno należy jednak traktować offtopy, w których nie pojawiają się wyzwiska i agresywny język. Tego się jednak nie ustrzegliście. Stąd reakcja.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 25.02.2010 o godz. 01:09

To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Mlody_Trener Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 553
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.09.2008
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2010 01:48    #281
Nie no Pucek. Żadnego agresywnego słowa w moich zaledwie dwóch postach nie było, więc nie wiem po co warn. Innych ostrzegacie, nawet gdy występują groźniejsze słowa, a tutaj od razu pomarańcz. Bez przesady :)

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2010 02:12    #282
[quote=Mlody_Trener]Masz okres gimnazjum już za sobą :O Ja myślałem, że to w "moich czasach" wyrastają największe bezmózgi, a tu patrzcie. Dawałem Ci max 10 lat, a tutaj taka niespodzianka. [/quote]
"bezmózgi", "max 10 lat", potem dwa posty ad personam i tyle mi wystarczy.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Fenix Partyzant

Postów: 654
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2010 13:04    #283
Eh... wróciłem i tak szczerze patrzę to nie wiem po kiego grzyba tak się wykłócałem... Najwyraźniej miałem zły humor, za co przepraszam - ogólnie powinienem się wstrzymać od niektórych komentarzy, wiem że były niepotrzebne i można było ich uniknąć. Tak więc raz jeszcze na spokojnie i trzeźwo, że tak powiem.

Pucek - jak byś mógł wkleić jakiś mój przykładowy tekst - nie w celu, że Ci nie wierzę lub chcę polemizować - po prostu chcę wiedzieć, czego na przyszłość nie robić i czego się ewentualnie ustrzec. Może faktycznie przekroczyłem granicą dobrego smaku, ale muszę też dokładnie wiedzieć, jaka ona jest.
Agresywny język - trochę ciężko rozpatrywać taką formę wypowiedzi w Internecie ;D A wyzwisk z mojej strony chyba nie było?

Mam taką propozycję, aczkolwiek zapewne skończy się negacją, ale warto spróbować - w końcu to zrozumiałe, bo to nie my tylko Wy rządzicie tym sajtem. Ale - jako "władza wyższa" spróbujcie też być pedagogami. Była to obustronna kłótnia i muszę przyznać, że ja jestem w stanie zrozumieć Młodego_Trenera - nie obraziło mnie to, nie musieliście mnie za to karać, podobnie jak chyba w moim przypadku. Była to ostra dyskusja z może dosyć mocnymi epitetami, ale nie wyciągajcie pochopnych wniosków - chociażby na meczu - czy jak dwóch zawodników się klepie albo trwają przepychanki, to zawsze musi pokazywać żółtą kartkę? Nie, czasem wzywa do siebie zawodników, podają sobie ręce i wszystko jest czyste. Tak więc myślę, że możnaby było nam obu zdjąć te kary.
Ale powtarzam - ja rozumiem Waszą decyzję i dostosuję się do niej, jeśli spotkam się z odmową.

Pucek-> Dzięki, przepraszam i pozdrawiam.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 25.02.2010 o godz. 13:42

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2010 13:35    #284
[quote=Fenix]

W ogóle co ty za nick sobie wziąłeś ;P;p Problemy robisz ;D

A Ty Magnifico idź się zapytaj pani od polskiego z gimnazjum o ścisłości.

co 14-latek może wiedzieć o życiu?

"Napisz coś mądrego" - tobie to na tym suflerze chyba się to nigdy nie udało.[/quote]
Do tego te anegdoty o Cafe, o updacie, o sobie, o szkołach itd. i PRZEDE WSZYSTKIM pisanie nie na temat.

[quote=Fenix]Mam taką propozycję, aczkolwiek zapewne skończy się negacją, ale warto spróbować - w końcu to zrozumiałe, bo to nie my tylko Wy rządzicie tym sajtem. Ale - jako "władza wyższa" spróbujcie też być pedagogami. Była to obustronna kłótnia i muszę przyznać, że ja jestem w stanie zrozumieć Młodego_Trenera - nie obraziło mnie to, nie musieliście mnie za to karać, podobnie jak chyba w moim przypadku. Była to ostra dyskusja z może dosyć mocnymi epitetami, ale nie wyciągajcie pochopnych wniosków - chociażby na meczu - czy jak dwóch zawodników się klepie albo trwają przepychanki, to zawsze musi pokazywać żółtą kartkę? Nie, czasem wzywa do siebie zawodników, podają sobie ręce i wszystko jest czyste. Tak więc myślę, że możnaby było nam obu zdjąć te kary.
Ale powtarzam - ja rozumiem Waszą decyzję i dostosuję się do niej, jeśli spotkam się z odmową.[/quote]

OK, ja chętnie odpuszczę Wam te kary, bo moim zadaniem nie jest tu wlepianie ostrzeżeń i banów na prawo i lewo, ale dbanie o porządek. Nie wiem czy po tych wszystkich sytuacjach związanych z Twoim łamaniem regulaminu tego serwisu powinienem Ci ufać, ale uznajmy, że tym razem mnie przekonałeś.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 matrab Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2010 00:56    #285
Witam, mam silnikiem meczowym FM 2011 ( z tego powodu też wkurzony odłożyłem po kilku dniach FM 2010) otóż moi gracze mimo INTENSYWNEGO pressingu i AGRESYWNEGO odbioru cięgle jak te cioty biegają obok obok rywali i boją się w ogóle odebrać piłkę ciągle tylko czekają i biegają obok, rywal biegnie po skrzydle oni obok i nie widać u nich najmniejszego zamiaru odbioru piłki !! toż to idiotyzm... nie wiem może to moja wina ale próbuje na logikę jak już mówiłem pressingu i agresywnego odbioru i to nic nie daje np. Chelsea odbiera mi masę piłek odważnymi atakami a moi gracze (gram Man City) stoją cięgle i czekają tylko na jakiś błąd, sami grają jak się gra a treningach czasem że ma się przeszkadzać ale nie odbierać piłki (jak się uczy napastników)

z góry wielkie dzięki za pomoc ;]

jeśli będzie trzeba zrobię kilka filmików ;]

 cosnek Młody aktywista

Postów: 523
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.01.2012 22:25    #286
Mam pytanie. Czemu FAQ jest jedynie do FM-a 2008 i 2009. Przecież mamy już wersję 2012.

 anddyk Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.01.2017
Skąd: dziemiany
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2017 19:21    #287
Witam nie wiem czy to jest odpowiednia zakładka ale spróbuje tutaj. Otóż jestem nowym graczem w fm i mam taki problemże mój podstawowym piłkarz doznał kontuzji no początku sezonu i podczas jego przerwy w grze postanowiłem podpisać z nim kontrakt i wszystko fajniee podpisał jednak gdy już doszedł do siebie i mogę go wystawic do składu to nie mogę go znależć w moim składzie jednak gdy przesunę go do składu U-23 jest w on w tym składzie o jak próbuje go przesunąć do seniorskiego do składu to znika i nie ma go w żadnym składzie.Mam nadzieje że o nie żaden problem

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.