FATALNA druga połowa sezonu

 Pogro Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2013, 14:32    Pytanie
Niech ktoś uprzejmy mnie oświeci, bo totalnie nie wiem co jest na rzeczy.

Moja drużyna miała świetne wyniki; 1. miejsce w Bundeslidze przy braku dobrych napastników, czasem i środkowi obrońcy strzelali po 2 gole. Zarząd zachwycony, kibice wniebowzięci. Niestety do czasu. Przyszła połowa sezonu, przerwa w której zagrałem 5 sparingów, i... Totalne dno w drugiej części sezonu. Mega nierówna gra, i wygrane na poziomie 33%. Raz zwycięstwo nad Leverkusen 4-1, raz porażka z Hannoverem 0-2.

Zawodnicy wcale nie są przemęczeni, 95 / 100% każdy ma. Morale też dobre. Zmieniłem nawet taktyke na dwa mecze, żeby odpoczęli od tej podstawowej. Rozmowy motywacyjne takie same jak w 1. połowie sezonu.

Kto mi powie o-co-chodzi? Jakiż to fatalny błąd popełniłem w przerwie między rundami? Przypomnę, że chodzi o FM 2012

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.05.2013, 14:33

 Pogro Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2013 22:25    #10
Hmm. eXstaasy - mam wrażenie, że możesz mieć racje. Moi piłkarze pod koniec 1 części sezonu zaczęli łapać kontuzje, i teraz też często wypadają z gry na 7, 8 dni. Jest to o tyle dziwne, że nie zauważam problemu w ich "kondycji" - zawsze jest powyżej 95% gdy wystawiam ich na mecz. Zobaczymy. Dałem im tydzień odpoczynku od treningów, może to pomoże (za mną kolejny remis...)

Co do samopoczucia zawodników to wszystko jest OK, nikt się nie focha, może poza jednym obrońcą któremu już dałem szansę gry. Dziwne. Zobaczymy co z tym przemeczeniem.

 eXstaasy Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.02.2010
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2013 22:29    #11
W miarę możliwości, gdy grasz z dnem tabeli, daj odpocząć swoim filarom, wystawiając za nich utalentowanych juniorów. U mnie to zadziałało.

 Pogro Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2013 23:00    #12
Jest tragedia. Myślałem że poskutkowało, ale dwukrotnie przegrałem 2-3 wygrywając 2-0 :D będe kombinował dalej, mam nadzieję że utrzymam 5. pozycję, bo do końca sezonu niewiele. Chociaż od 5 spotkań nie wygrałem.

Edit: O, wygrana 3-2 z bayernem. Może coś się ruszyło.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.05.2013 o godz. 23:02

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2013 23:14    #13
wątpię.
3:2 z Bayernem, phi ;) zrob w treningu meczowym ofensywne stale fragmenty gry, pokombinuj cos z ustawieniami, nadawaj pilkarzom ich naturalne role. Jesli jako lis pola karnego czuje sie lepiej(ma wiecej gwiazdek-przemawiąją za tym lepsze wartosci przy zaznaczonych atrybutach) to wystaw go jako lisek a nie na przyklad kompletny napastnik ;)
Zmien osobiste treningi na srednie lub lekkie. Pomieszaj tym wszystkim, tam musi sie cos ciagle zmieniac bo inaczej byloby nudno.
tak juz poza tym 5 meczow pod rzad nie wygranych i jakas duza sensacja? myslalem ze chodzi o serie 9/10 przegranych spotkan :P

Użytkownik uznał post za pomocny

 Pogro Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.05.2013 00:12    #14
5 nie wygranych, ale w tym w ciagu 12 meczow wygrane tylko z 3 ;)

 Milan Ryker Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.05.2013 06:19    #15
Szczerze Ci powiem, że ja niedawno też miałem takiego dołka. Jagą w poprzednim sezonie. Powinno przejść automatycznie, ale to długo potrwa.
Jak mówiłem, rób rotacje w składzie, zmień taktykę, i jak koledzy dodali daj nowe kontrakty, porozmawiaj z zawodnikami oraz obniż obciążenie na treningu.

PS. Zwycięstwo z Bayernem powinieneś wykorzystać jako impuls, do przełamania się...

 red77 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.04.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.05.2013 17:39    #16
Mam ten sam problem.

Tylko gram na innym poziomie. AFC Wimbledon. Sezon 12/13 zacząłem jako jeden ze słabszych zespołów. Na szczęście przed ligą udało mi się zakontraktować paru zawodników, którzy robili za gwiazdy npower2. To gracze ze stażem w niezłych ligach: Salmutter (ex-Sturm Graz), Snoyl (ex-Feyenoord, NAC Breda, RKC Waalwijk), Loran (NAC), Diarra (Freiburg, Luzern), Sarpong (Ajax, San Sebastian). Plus paru niezłych grajków z wypożyczeń.
W zasadzie w League2 biłem wszystkich z drobnymi wpadkami. Ok 13-14 kolejek do końca zaczął się dramat. Najpierw męczarnie i jakieś nędzne wygrane albo remisy, i coś wisiało w powietrzu. W ostatnich 10 meczach zdobyłem 2 (dwa) punkty! I to grałem m.in. z 4 najgorszymi zespołami w lidze.
Na szczęście zaliczka kilkunastu punktów wystarczyła. Awansowałem z zapasem bodaj 2 oczek. W sumie zbagatelizowałem sprawę. Przyjąłem, że zespół się rozprężył i tyle. Kombinowałem z taktykami, rotacją, innym treningiem, nawet jakiś opeer zespołu się zdarzył. Wszystko na nic.

Teraz mam sezon 13/14. Tym razem spektakularnych wzmocnień nie było. Startowałem z pozycji jednej z 6-8 najsłabszych ekip w lidze. Mimo to udało się po parunastu kolejkach wejść na szczyt. Kolejne kilkanaście kolejek tasowała się czołówka, w tym mój zespół. Po 30 rundach byłem pierwszy, ale nad 9 miejscem raptem 8 punktów. Ciasno jak diabli.
No i mam powtórkę z rozrywki. Tylko że nie może być mowy o rozprężeniu. Na przestrzeni 5 kolejek 3 porażki ze strefą spadkową. I to takie po 0:3! Moja ekipa nie istnieje na boisku. Mocne załogi po prostu mnie rozbijają - robią po kilkanaście kluczowych akcji i strzelają z tego parę goli. Cieniasy natomiast robią 2-3 akcje, ale ze 100% skuteczności. Na ogół jadą mnie z kontry. Spadłem z podium. Jeszcze kilka takich występów i wylecę poza barażową. Żeby było "zabawniej" moi gracze dostają niezłe noty jak na taką żenadę (6,5-7,0)!!

Niby to nic dziwnego grając w sumie słabą ekipą, ale mam w pamięci poprzedni sezon i poczucie dejavu.

Podobnie jak u kolegi: morale ok, kondycja ok, noty ok... tylko wyników nie ma.

Kompletnie nie mam pomysłu jak przełamać impas.

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.05.2013 18:15    #17
Poczytajcie sobie o jadedness na zagranicznych forach. Ważna sprawa, która może być jedną z przyczyn.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 red77 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.04.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.05.2013 18:29    #18
[quote="Bolson"]Poczytajcie sobie o jadedness na zagranicznych forach. Ważna sprawa, która może być jedną z przyczyn.[/quote]

Moja żelazna 11 ma takie poziomy: 4-3-2-1
-128
43, 148, 67, 4
84, 36, 141
33, 183
136

Rzeczywiście słabo to wygląda. Niestety zmiennicy to "zupełnie inny poziom" umiejętności. Dlatego nawet jak rotuję, to mam niby więcej zaangażowania, ale mniej umiejętności.

20 lat grania w CM/FM i ciągle człowiek się uczy :)

Z drugiej strony inne zespoły mają jak widzę podobną strukturę jdns. I tak nie wtapiają.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.