Za łatwy FM

 MJ21 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2016
Skąd: Adamów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.02.2017, 20:26    #1
Dopiero zabieram się za poważne granie w nowej odsłonie rozgrywając dopiero jedną pełną rundę w 4 lidze czeskiej, ale nasuwa mi się takie spostrzeżenie, że FM 2017 jest zbyt prosty. Miałem długą przerwę od grania, bo sporo nagrałem się w wersję 2007 i 2008, a powróciłem do gry w połowie 2016 roku kupując FM16. Mimo 4 sezonów po licznych wzlotach i upadkach zadowolony odstawiłem daną produkcję "na półkę" sięgając po nowszą. Jednak po tym co widzę na YT wydaję mi się, że gra generuje zbyt dużo zwycięskich serii i średnimi zespołami osiąga się przekokszone wyniki. Gość, którego lubię DER FM w swoim Stade de Reims notuje serię kilkanastu meczów bez porażki w pierwszym sezonie i znajduje się obecnie na 2 miejscu. Na blogu czytam, że Wisła Kraków w 2017/18 gra jak ja równy z równym w LM z Juve i L'poolem. Sam zajmuje 2 miejsce w mojej "czeskiej 4" mimo, iż zespół ma dużo ułomności. Dodam, że rozgrywam spotkania w pełnym czasie i dokładnie rozgryzam taktykę, aby idealnie dopasować ją do drużyny, ale wyniki jakie spotykam na scenie FM-a są dla mnie za dobre. Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Może gra jest trudniejsza jeśli chodzi o finanse.

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.02.2017 21:16    #2
Wg mnie jest dokładnie na odwrót-gra jest dużo trudniejsza iż FM16(lub niej dopracowana). Przed chwilą skończyłem sezon grając OM-mimo kosmicznych wzmocnień na każdej w sumie pozycji,atrybutów grajków rzędu 15-16 (a przeciwników 12-13) dostawałem równy wpierdol i uważam że ta odsłona gry jest najbardziej frustrująca z tych w które grałem.Ostatni mecz z Bastią przegrałem 4:7 mimo prowadzenia 3:1 i nie wykonywania żadnych nerwowych ruchów.Po przerwie pajace wpuściły takie szmaty że aż żona mnie opierdzieliła bym się uspokoił bo bluzgi leciały pod sam sufit. Wg mnie najgorsza jest defensywa-krycie to dno i metr mułu.Podobnie rzuty rożne-milion razy wykonawca rzutu rożnego po kopnięciu piłki idzie sobie wolniutko mimo że niedaleko jest przeciwnik który ten róg przechwycił-no sorry....co do finansów to chyba zależy od klubu-ja nie narzekam ale OM serio daje duże pieniądze a ja akurat kupować lubię i sprawia mi to dużą przyjemność.Gram OM nie ze względu na kasę ale po prostu lubię ten zespół-a na przykład nigdy nie zagrałbym PSG czy Realem.Podsumowując gra jest na pewno najbardziej frustrującą odsłoną serii albo jestem po prostu cienki,albo jedno i drugie.

 MJ21 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2016
Skąd: Adamów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.02.2017 21:51    #3
A to ciekawe co piszesz. Ja akurat nie lubię transferów w pierwszym sezonie, bo robią ferment w szatni. Przyjdzie 1 lub 2, ale to i tak na zasadzie uzupełnienia składu. Wyznaję zasadę, że najpierw trzeba poznać swój zespół i jak każdy zawodnik gra, a dopiero gdy poukładamy wszystko można szukać wzmocnień tam gdzie ich naprawdę brakuje. Przekładając FM-a na życie rzadko kiedy jakiś trener, który robi rewolucję na start uzyskuje dobre rezultaty. Czytałem wywiad Karola Cłapy na igol i muszę zgodzić się z kwestią, że piłkarze są o wiele bardziej responsywni. Wszelkie zmiany widać łatwiej gołym okiem, takie jak te wspomniane o wysokości linii def. Lubię sporo zmieniać w taktyce w trakcie spotkania i widzę jak moi zawodnicy przynajmniej starają się te polecenia wykonywać. Ich efekty są uzależnione od poszczególnych umiejętności co oczywiste

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.02.2017 21:58    #4
Co do zgrania zespołu to się zgadzam-musi być i już.11 niezgranych chłopaków nie będzie tworzyć zespołu -to prawda.Ale jak wytłumaczyć to że poziom zgrania jest wysoki a oni dalej grają jak zbieranina jedenastu spod budki z piwem?I to pod koniec sezonu-ostatni mecz i taka wpadka!Sam przyznaj-jest sztuką prowadzić 3:1.mieć lepszych piłkarzy,taktykę "kontrola" i w efekcie po przewie dostać 6 jeszcze bramek w plecy...czyli co-może tamten manager to jakiś cudotwórca?Co im powiedział w szatni że walili mnie jak w bęben?A odnośnie zmian taktyki to czasem mam wrażenie że cokolwiek bym nie wcisnął to i tak nic z tego...głęboka linia defensywy+utrzymuj pozycję a mimo to stoją w środku boiska i pilnują koła.Więcej bezpośrednich podań? Grają króciutko itd itp.Jedynie czego słuchają to szerokość pola gry.Bramkarze? hehehee-jak ustawić by podanie trafiało do adresata?Mam Zoeta,reprezentant Holandii,dobry gracz....np na 20 podań celnych jest 5 :) No jakiś cyrk żeby reprezentant nie umiał wykopać celnie piłki!

 MJ21 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2016
Skąd: Adamów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.02.2017 22:18    #5
Wiesz, cuda zawsze się zdarzają:D A co do tego, że cokolwiek byś nie wcisnął to nie wiem, bo nie wiem jak grasz i jakie zadania przypisujesz danym zawodnikom. Jeśli chodzi o ustawienie stylu to wg mnie bardzo ważna jest spójność, więc to, czy gramy defensywa, czy kontrola już na starcie określa nastawienie naszych zawodników. Ale to taka oczywista oczywistość.

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.02.2017 11:51    #6
W FM17 gra skrzydłami i Odgrywający-Atak na szpicy robią mi robotę za każdym razem. Ale bardzo często zdarza się, że przychodzi marzec/kwiecień i drużyna gubi formę, wtedy się trzeba czasem trochę napracować, naanalizować, nakombinować w taktyce i rozmowach, żeby zacząć znowu wyciągać dobre wyniki i nie stracić dobrej pozycji w lidze.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
1
18.02.2017 12:03    #7
Nie grajcie skrzydłami i bardzo wysuniętymi obrońcami, to wtedy gra będzie trudna.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.02.2017 14:02    #8
Grałem skrzydłami+wysunięci obrońcy-dostawałem wpierdol.Grałem środkiem-raz było spektakularne zwycięstwo i aż przyjemnie się mecz oglądało a najczęściej i tak była mizeria.Zespól pyskował że sobie nie radzę z prowadzeniem drużyny ale jak popatrzyłem w statystyki to 2 napastników przez 6 meczów zdobyli jedną bramkę-no to sorry-jak mam wygrywać?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.02.2017 14:07    #9
Może Machlak Ci odpowie na to pytanie Kappa
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.02.2017 18:21    #10
Z tą taktyką bywa różnie, wg mnie wersja FM 17 jest bardziej losowa od FM 15 w którą grałem wcześniej. Na początku każdej wersji próbuje ją rozgryźć w następujący sposób: mając następny mecz z dużo mocniejszą drużyną zmieniam taktykę: gram z kontry, mniej pressingu, próba gry skrzydłami (jak mam szybkich, dobrych skrzydłowych), i w ogóle kombinuje by przechytrzyć przeciwnika który na papierze powinien mnie zmieść w pył. W tej wersji to się nie sprawdza, dostaje się w dupę. A później próbuje ten sam mecz rozegrać na swojej standardowej taktyce, np Lazio gram z Juve na ofensywie, tak samo jakbym grał z Capri czy innym ogórkiem. I okazuje się że zespół gra lepiej! Dlatego w tej wersji, inaczej jak w poprzednich, prawie nie zmieniam taktyki w trakcie sezonu, niezależnie z kim gram. Co innego w trakcie meczu, czasami jak się nie klei coś zmienię, ale raczej kosmetycznie.
Ostatnia sytuacja z Lecha. W meczu z PSV wystarcza remis by zapewnić sobie 3 miejsce w lidze mistrzów. Więc przed meczem zmieniam trochę taktykę, zaczynam lekko cofnięty i z kontry, wszak faworytem nie jestem. Po 22 minutach przegrywam 0-2 i gram piach. Zmiana na standardowe ustawienie czyli kontrolę, wyższy pressing, szerszą grę i mecz kończy się dramatycznym 3-3. Więc się pytam, po co kombinować przed meczem?
Inna sprawa jak gra przestaje się kleić w trakcie sezonu przez kilka meczów. Dopiero wtedy zaczynam coś zmieniać w taktyce wyjściowej na mecz.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.