Wykorzystanie napastnika w 4-5-1/4-3-3

 Fishu6 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.03.2014, 20:45    Pytanie
Witam !

Prosiłbym o jakieś porady dotyczące wykorzystania jednego napastnika w taktyce. Kim bym niegrał, statystyki takich graczy wyglądają u mnie marnie. Próbowałem jako F9, KN, K10, CN... i dupa. Bez bramek, bez asyst, mało celnych podań, mało z gry i wgl... już niemam pomysłów. Może to wina gry środkiem? Złe ustawienie skrzydłowych (OP P/OP L) którzy tylko wjeżdżają w pole karne i walą z ostrego konta zamiast podawać na 5' metr?

 Wlaziu Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.02.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.03.2014 15:56    #1
Ja w Millwall mam simeona jacksona i po 8 meczach w lidze ma 10 bramek gram 4-2-3-1 środkowi obrońcy i def pomocnicy Obrona, boczni obrońcy Wsparcie, ofensywni pomocnicy i napastnik Atak, skrzydłowi graja jako wysunięty skrzydłowy chyba, OPŚ jako klasyczna 10 i napastnik jako Kompletny napastnik

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.03.2014 19:03    #2
Gra gram Realem Madryt 10-ty sezon. Zawsze wybieram LPK (tylko dla Falcao zmieniłem na WN). Jeśli Ci skrzydłowi wolą się chamić - jaką mają współpracę? Może trzeba im ograniczyć swobodę taktyczną i dać strzały na średnio/rzadko? Pamiętaj też, że napastnik żyje z podań i jak za plecami ma drewniaków, którzy nie potrafią mu podać, to sam nic nie zdziała (vide Lewy w kadrze). Spróbuj ustawić za nim pomocnika jako K10, skrzydłowych jako atak i wsparcie (to, jaki do czego niech zależy od podań, techniki, decyzji, współpracy), a jak nie grasz skrzydłowymi - mnie pomogło pozostałych dwóch jako OP. Jak ze zgraniem wygląda sprawa? Może nie dajesz im potrenować gry w ataku i potem wychodzą takie kwiatki, że chłopy nie wiedzą, jak 3 podania wymienić?

 Fishu6 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.03.2014 22:07    #3
Ogólnie problem nie jest typu "ciągle przegrywam" czy "gram w kratke". Ligę wygrywam gładko, PK również, w LM bywa różnie. Mówiąc krótko jestem zadowolony. Martwi mnie tylko pozycja napastnika gdy gram 4-5-1/4-3-3 (def pom, boczni ofensywni skrzydłowi). Do rzeczy...

Gram Barcą... więc jeśli chodzi o jakość zawodników nie powinno być problemu. Jednak nawet jeśli ustawiam skrzydłowym strzały - rzadko to i tak 80% wjazdów w pole karne kończy się strzałem. (Kur... czemu?) Wygląda to czasem dość nierealistycznie (ostry kąt, czy inne cuda-wianki :) Messi ustawiony na szpicy zachowuje się czzasami jak u babci na pączkach... próbowałem go jako K10, F9, CN, KN i bywa różnie - ogólnie słabo jak na ten potencjał, umiejętności. Czasami wole postawić na młodego Dongou bo jest bardziej produktywny. Notuje więcej podań, rajdów - ogólnie jest w grze. Co do zgrania i opanowania taktyki jest OK. Po 3-4 meczach na początku ligi mam MAX. Co mecz trenuje atak bez względu na rywala.

 Matt-E Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.03.2014 14:59    #4
Ja też gram Barcą i miałem podobny problem z Messim - próbowałem go w ataku (LPK lub WN) było różnie: potrafił przejść obok meczu w 2,3 kolejnych spotkaniach, a w kolejnym strzelić 4 bramki, ale ogólnie słabo to wyglądało (31/17 bramek). Gram 4-2-3-1 ze skrzydłowymi jako schodzącymi napastnikami i wpadłem na pomysł by przesunąć go na lewe skrzydło i poszło :) Kolejne sezony w lidze 21/17 i 25/18 przy wysokiej średniej ocen i 10-15 asystach w sezonie. Dodam, że w instrukcjach mam rajdy między obrońcami i podania w pole karne. Ostatnio próbuję go jako OPŚ (wysunięty rozgrywający/atak) i tam robi totalną demolkę: LM: 11/10 i liga 27/25.
Co do treningu to w tygodniu mam ustawiony zrównoważony poziom wysoki (w przerwie między sezonami na kondycja i bardzo wysokie), odpoczynek dzień po meczu i trening przedmeczowy na zgranie.

Problem mam z napastnikami bo mam Lukaku, J. Martineza i G. Barbose i wszyscy strzelają dość mało bramek (15-20/sezon ogółem). Grają mniej więcej tyle samo spotkań gdyż dość często rotuję składem na zasadzie 1 skład na LM i ważne mecze w lidze, a w innych grają dublerzy.

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.03.2014 15:44    #5
[quote="Matt-E"]Problem mam z napastnikami bo mam Lukaku, J. Martineza i G. Barbose i wszyscy strzelają dość mało bramek (15-20/sezon ogółem). Grają mniej więcej tyle samo spotkań gdyż dość często rotuję składem na zasadzie 1 skład na LM i ważne mecze w lidze, a w innych grają dublerzy.[/quote]

To nie problem tylko normalna kolej rzeczy. Grasz w sezonie około 60-70 oficjalnych meczy i stosujesz rotacje. Rozumiem, że grasz jednym napadziorem? Przypada takiemu 20 meczy w podstawie i X z ławki. Nie zawsze się uda mu strzelić gola, a do tego przecież inni też punktują. Wydaje mi się, że ich statystki są adekwatne do liczby występów.

Ja gram obecnie w Eintachtem Frankfurt (FM 2013) i jak nigdy dotąd, tak mi się taktyka udała, że najlepszym strzelcem jest podstawowy napastnik - Vaclav Kadlec. W pierwszym sezonie 13 bramek w lidze, w drugim 17 w lidze. Dużo strzela z okolicy jedenastego metra.
Gram:
4 obrońców
DP
POP(W) CR(W)
S(A) - wyjścia na wolne pole, wrzutki, SN(W) (zejście do środka, prostopadłe podania)
LPK (A)

 Matt-E Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.03.2014 16:19    #6
Może coś w tym jest. Raczej grają dość równo przy średniej jakieś 7.20-7.30 w sezonie i dużo strzelają skrzydłowi i OPŚ (10-15 bramek) więc nie przeszkadza mi to aż tak tym bardziej, że idą za tym rezultaty. Przesiadłem się z FM2010, gdzie taktykę miałem ustawioną na wysokiego, silnego, dobrze grającego głową napastnika i przyzwyczaiłem się do sytuacji, gdzie podstawowy napastnik strzela 30-35 bramek (Yaya Sanogo czy Lukaku) ;)

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.03.2014 18:28    #7
Mam nadzieję, że mój Kadlec się zbliży do tej liczby w ciągu dwóch sezonów.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.