Status w drużynie a ograniczenia kontraktowe

 adashko Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2006
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2014, 14:59    Pytanie
Witam.

Prowadzę w tej chwili Man United i mam następujący problem.

Podpisałem kontrakt z M. Fellainim opiewający na 110tys funtów tygodniowo (jego status w drużynie to 'kluczowy zawodnik' - i rzeczywiście taką rolę w moim zespole odgrywa) .

Po jakimś czasie S. Kagawa zażądał zarobków na poziomie Belga i byłbym skłonny mu taki nowy kontrakt zaproponować, tyle że obecnie posiada on status w drużynie "Pierwszy zespół" - taki status pozwala mi zaproponować mu maksymalnie 96tys funtów, przy większej stawce otrzymuję komunikat: "nie można zaproponować opcji ze względu na ograniczenia nałożone przez zarząd" - na co on oczywiście nie przystaje. Mógłbym mu oczywiście zmienić status na 'kluczowego zawodnika', ale nie chcę tego robić, gdyż gram jednym ofensywnym pomocnikiem, i ta pozycja jest zarezerwowana dla J. Maty, aczkolwiek Kagawa i tak gra sporo i do czasu nowego kontraktu M. Fellainiego nie narzekał (często wchodzi na zmiany, gra w meczach pucharowych, ponadto kiedy Hiszpan jest zmęczony to gra w I składzie).

Czy jest jakiś sposób na zwiększenie maksymalnej kwoty jaką mogę zaproponować piłkarzowi z danym statusem?
Interakcja z zarządem bądź inny myk?

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.02.2014, 15:02

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2014 15:17    #1
zmniejszenie budzetu transferowego, a co za tym idzie - zwiekszenie placowego

 adashko Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2006
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2014 15:50    #2
Ten manewr nic nie daje - miałem jeszcze wolny budżet transferowy w wysokości 1,20mln funtów - przesunąłem to na płace, co dało dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy na wynagrodzenia, a jednak cały czas maksymalna kwota przy statusie "pierwszy zespół" to 96tys funtów.

Tak jak wspomniałem - jest to ograniczenie nałożone przez zarząd - nie byłoby pewnie tego komunikatu gdyby to się wiązało tylko z przesunięciem środków z transferów na płace.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.02.2014 o godz. 15:51

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2014 17:04    #3
Powodem, dla którego budżet płacowy nie zwiększył się po przesunięciu do niego tych 1,2 mln jest taki, że w skali MU to są nierobiące różnicy drobne ;) Ograniczenie nałożone przez zarząd to właśnie jest maksimum środków na płace, a co za tym idzie -> max. wysokości pensji dla pojedynczego zawodnika.

Skoro nie ma już nic w skarbonce, rozwiązania są dwa:
- poprosić zarząd o zwiększenie budżetu płac, jeśli się zgodzą, powinna wzrosnąć maksymalna pensja dla każdego statusu.
- sprzedać kogoś z dużym zyskiem, jeśli masz sensowny % kwot transferów trafiający do budżetu transferowego, to będziesz mógł te kwotę przesunąć na budżet płacowy i wtedy może (może!) max. pensje wzrosną (czasem po prostu możemy zakontrakować kolejnych piłkarzy po tych samych kwotach, trudno przewidzieć).

Istnieje jeszcze trzecia furtka, ale nie wiem, czy jest u ciebie otwarta - można próbować zweryfikować strategię i cele w trwającym sezonie, o ile nie wybrałeś maksymalnych - to weryfikując oczekiwania w górę powinieneś dostać dodatkowe fundusze.

Więcej pomysłów nie mam.

Użytkownik uznał post za pomocny

twitter.com/Ceyvol

 adashko Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2006
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2014 21:55    #4
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź @Ceyvol - pomyślę nad którąś opcją i ew. dam znać co wyszło, natomiast zaciekawiło mnie przy okazji co innego:
[quote="Ceyvol"]jeśli masz sensowny % kwot transferów trafiający do budżetu transferowego, to będziesz mógł te kwotę przesunąć na budżet płacowy [...] [/quote]

Da się gdzieś sprawdzić jaki % tych kwot trafia de facto do budżetu transferowego? Czy po prostu działa to na zasadzie obserwacji budżetu po wytransferowaniu zawodnika?
Jest to ustalone odgórnie, można na to wpływać? (Jeśli jest to gdzieś na widoku to sorki, ale naprawdę jakoś wcześniej na to nie trafiłem :P)

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2014 22:00    #5
Sam nie jestem pewien, czy gdzieś jest to podane, ale na pewno można poprosić zarząd o tego czegoś zwiększenie ;)

Użytkownik uznał post za pomocny

twitter.com/Ceyvol

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.02.2014 22:49    #6
w zakladce finansow jest podany %

Użytkownik uznał post za pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution