Rynek transferowy.

 Crasher001 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015, 16:44    #1
Siemka. Powiedźcie mi dlaczego w FM15, rynek transferowy jest tak strasznie skopany? Za byle zawodnika, nawet nie za dobrego, często musiałbym wykładać po 12.5 mln (przykładowo). Gracz który jest warty powiedźmy 500 tysięcy, nie ma żadnej klauzuli, jako taki potencjał ma, ale jest raczej w klubie rezerwowym bez przebłysków i u mnie miałby pełnić tą samą funkcję. Przystępuję do czwartego sezonu i do tej pory sprowadziłem jednego zawodnika za ponad 4 mln, reszta to wolne transfery. Wiem, że cena zawodnika nie ma znaczenia co do ceny jaką postawi klub. Jednak zmierzam do tego, że bardzo ciężko kogokolwiek kupić i to nie ze względu na reputacje, ligę ani nic innego. Po prostu te ceny są kosmiczne. Tak samo jak w klubach typu Manchester United albo Southampton, na początku karier za Vidala dostałem odpowiedź 153 mln, za Çalhanoğlu z Leverkusen 159 mln itp. Działa to również w drugą stronę przy sprzedaży. Przez trzy sezony nie sprzedałem nikogo, ponieważ głównie budowałem kadrę, skupiałem się na szkoleniu juniorów i innych aspektach gry. Oferty które dostaję za zawodników są na prawdę śmieszne. Są to w 95% oferty typu 1.5 mln w gotówce i raty rozbite na 48 miesięcy obejmujące 2 mln, po 50 występach w lidze 1.5 mln itp. Serio? Za zawodników którzy u mnie w składzie błyszczą, Mitrovic który strzela po 30 goli co sezon, albo Tielemans który w wieku 20 lat już się świetnie rozwinął, łapie dużo asyst i bramek czy też Vico, który miał 18 asyst i ponad 10 bramek. Ci zawodnicy dostają co sezon wyróżnienia, na przykład Vico za największą liczbę asyst, Mitrovic został królem strzelców albo Defour co roku regularnie zdobywa Belgijskiego złotego buta. To jest dla mnie śmieszne i ja tego po prostu nie rozumiem. Nie mogę takiego zawodnika sprzedać nawet za 15-20 mln. Oferty które dostaje monotonnie, odrzucając je i zaznaczając, iż nie spełniają wymogów finansowych opierają się na kwotach 5 mln, które i tak bym dostał po jakiś 3-5 sezonach. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego tak jest.

 Marjo_O Partyzant

Postów: 161
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2010
Skąd: wieś;) Pieski
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015 17:03    #2
U mnie podobnie - za 18-latka wartego 4 tyś. Lechia chce 5 mln euro, czyli 1250 razy więcej niż jest warty :P

 husarP Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.08.2014
Skąd: Wieśżehoho
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015 17:19    #3
To sa tzn. ceny zaporowe czyli klub sie nie chce kogos pozbyc bo go nie cisnie z kasa i sam zawodnik nie chce przejsc za wszelka cene do cb :) Ricardo Rodrigez na poczatku gry jest zawsze rozchwytywany pierwsze chca za niego 73 miliony oczywiscie 5 razy wiecej niz jest. Gdy klub odrzuca nizsza oferte on sie obraza i spokojnie mozna go kupic za 15 milionow poniewaz on chce odejsc a klub akceptuje rozsadne oferty :) czesto wlasnei pomaga wyslanie oferty chociaz wiez ze klub odrzuci wtedy jest szansa ze zawodnik wymusi na klubie jego odejscie :)

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015 17:27    #4
Nie uważam, żeby sprzedaż była trudna. Właśnie dostałem ofertę 7,5 mln € za Żyro, który warty jest 5,25 mln €. Przyjąłem, ale Żyro odrzucił... I dobrze są transfery zrobione, bo większość transakcji dzieje się w ostatnim dniu okna. Wtedy też można kupić kogoś za pół ceny.

 Crasher001 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015 18:56    #5
No tak, chęć przejścia też jest ważna. Czasem wynikają konflikty między zawodnikiem a zespołem i wtedy łatwiej go dostać. No właśnie miałem podobną sytuację z pewnym Portugalskim obrońcą z Barcelony. Warty 750 tysięcy a ja negocjowałem tak długo, że cena doszła nawet do 10 mln (oferta złożona przeze mnie), gdzie klauzula wynosiła 2 mln. Odpuściłem, bo na więcej nie było mnie stać. Za jakiś niedługi okres czasu Benfica kupiła go za 750 tysięcy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.02.2015 o godz. 18:56

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015 21:19    #6
W edytorze jest doskonała opcja do regulacji sum tranfserowych jak i pensje, które mają urealnić rynek transferowy. Świetna sprawa, od tamtej pory bardzo przyjemnie obserwuje się transfery, nie tylko w lidze której gram.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015 22:16    #7
Gdzie dokładnie?

 herbu3 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.02.2015 22:26    #8
Ja w 14 za newgena 16-17 letniego muszę płacić 40 mln.

 Bateboo Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2013
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2015 08:27    #9
Na wysokość transferu bardzo duży wpływ ma to, jak długi kontrakt obowiązuje zawodnika, im dłuższy, tym trudniej kogoś kupić. Polecam korzystać z pomocy scoutów, oni podają realną kwotę (widełki) potrzebną do kupienia gracza.
Co do sprzedaży, to nie miałem większych problemów w tym temacie. Łatwiej sprzedać zawodnika który gra i to dość dobrze (np. bo chce odejść do większego klubu).
Na pewno należy wykazać się dużą cierpliwością, wyczuciem i szybkością w kwestiach transferowych.

 Crasher001 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2015 16:14    #10
No niby oferty napływają często i sami zawodnicy czasem chcą rozmawiać ze mną na temat zainteresowania większym klubem. Problem w tym czemu te oferty są tak śmieszne i opierające się na kwotach 1,5 mln i ratach 48 miesięcznych, bonusach pieniężnych po 50 występach w lidze itp. Zawsze gdy staram się zamienić kwotę w całość klub odrzuca moją ofertę i nieważne z kim negocjuje.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.