problem z wychowankami

 haggard66 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2010, 09:47    Pytanie
w fm gram juz dosc dlugo i mam w nich taki problem/moze pech a mianowicie brak dobrych wychowankow .w jakimkolwiek klubie bym niebyl czy to MU czy barca pomimo najbardziej rozwnietych osrodkow treningowych dla seniorow jak i juniorow czy tez posiadanie akademi zawsze doskwiera mi brak dobrych wychowankow (nazwac ich przecietnymi to czasami przesada) zaznaczam tez ze zawsze mam chyba najlepszych terenerow i scoutow a pomimo to wlasnie mam taki problem czy po prostu jest to pech

 Junin Partyzant

Postów: 232
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.04.2009
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2010 21:25    #10
w Fm 'ie 2008 moja "Jaga" była wylęgarnią talentów, (w głównej mierze dlatego że stylem prowadzenia drużyny przypominam Wengera, a odmładzaniu składu często mocno przesadzam) Czapliński miał po 3 sezonach staty na poziomie Boruca i ratował moją drużynę czasem nawet w niewyobrażalnych sytuacjach. Stankiewicz miał 100% trafionych karnych(nawet w LM!) i dodatkowo był ostoja defensywy,a od czasu do czasu pakował jakąś ważną bramkę. Dąbrowski mając 17 lat(!!!) już zatrzymywał naszpikowany gwiazdami Arsenal. To były czasy...

Szkoda, że w FM10 nie jest już tak wesoło. Chyba straciłem delikatną równowagę w odmładzaniu składu i mocno przesadziłem. W 08 oprócz młodzieży w wieku 17-23 lat(m.in. Czaplinski, Stankiewicz, Zec), grało także paru starszych:Lecic(2x król strzelców ekstraklasy) Nowacki(strzelił genialną bramkę na Emirates na 1:1) Gorawski(razem z Nowackim, Zec'em i Lecić'em stworzył kwartet, który dał "Jadze" 1/8 LM[porażka w rzutach karnych z FC Porto] )Dla porównania w "10" skład w Jadze składał sie z 9 zawodników mających 18-23 lat i 2 mających po 27. Popadłem troche w paranoje z tym odmładzaniem...

edit:Ależ się rozpisałem! Może jakiś manifest napiszę wreszcie?> ;)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 29.10.2010 o godz. 22:23

"TO nie była Ręka Boga, TO była Ręka Suareza!"

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2010 16:59    #11
[quote]Sekret tkwi w tym, by juniorzy stopniowo wchodzili do zespołu. Tak jak się to robi w rzeczywistości.[/quote]
Wielkie talenty w wieku 19/20 lat powinny smigac full w 1 składzie:)

[quote]w Fm 'ie 2008 moja "Jaga" była wylęgarnią talentów, (w głównej mierze dlatego że stylem prowadzenia drużyny przypominam Wengera, a odmładzaniu składu często mocno przesadzam)[/quote]

W Fm 2008 ogólnie od "geografii" zależało sporo. Wylęgarnią była własnie Jaga, Górnik, Ruch. W Wiśle ani w Cracovii, Legii, Poznaniu, nie wykluło mi se przez 20 sezonów nic, a monitorowałem bardzo dokładnie własnie Cracovie,Lecha i Legie.

[quote]Dla porównania w "10" skład w Jadze składał sie z 9 zawodników mających 18-23 lat i 2 mających po 27. Popadłem troche w paranoje z tym odmładzaniem...[/quote]
Ale na dłuższa metę stworzysz prawdziwy dream team który w całej europie będzie gromił zwłaszcza, że 10 ma to do siebie, że interwał w przybywaniu wielkich talentów (dosłownie) to około 5-7 lat. Mając baze treningowa i szkółke na max sukcesy w europie możemy być pewni, że bedziemy mieli co trenować.

Wracając do głównego problemu:
[quote]w fm gram juz dosc dlugo i mam w nich taki problem/moze pech a mianowicie brak dobrych wychowanków .w jakimkolwiek klubie bym niebyl czy to MU czy barca pomimo najbardziej rozwiniętych ośrodków treningowych dla seniorów jak i juniorow[/quote]

Szczesciu trzeba pomóc, z Godmanem dośc dokłanie "rozwaliliśmy" system wychowanków, więc co począć?

1. Asystent z wysoką ocena PA i praca z juniorami.
2. Wiadomo szkólka na max...
3. Przed przyjściem wychowanków wywal wszystkich z u18, przenieś/zwolnij - co wolisz.
4. Zawsze 1 junior jest dokładniej opisywany - od początku trening ostry i gra w 1 skladzie, chodź nie w pełnym wymiarze czasowym.

Wiem, że jeszcze 1 punkt byl ale nie pamietam. Choć punkt 3 jest najważniejszy.

Kiedys pisałem, że przychodzą mi niesamowici obrońcy, ale 0 ofensywnych grajków. Po radzie Godmana przyszedł niesamowity napastnik.

Choć zaznaczam, nie wiem jak wyglada sprawa w wiekszych klubach, znajomy w Realu M. także narzekał na brak talentów pomimo wykonywania czynności 1,2,3,4 - ale tutaj mógł być wpływ własnie okresu "beztalencia" o którym już pisałem.

*Dodam jeszcze, że od sąsiadów klubowych zalezy napływ talentów. Gdy u mnie, także i w Cracovii zaczęły pojawiać się wielkie talenty to w Wiśle nastapił zastój, może przypadek ale wątpie.

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 31.10.2010 o godz. 17:08

 towarzysz Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.10.2010 17:44    #12
A na początku gry zmieniasz sztab szkoleniowy? Jak nie robisz i trzymasz tych pacanów (w każdym dobrym klubie jest słaby sztab) to masz odpowiedź. Wiem, że zaraz ktoś powie, że to nie ma wpływu, ale dopiero co wygenerowani gracze mają ulubieńców trenerów.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.