PROBLEM !

 micro94 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.04.2014, 18:54    #1
Witam wszystkich fm-owiczów! Mam pewien ogromny problem. Nie tak dawno zakupiłem FM 14. Ogólnie to gram już w serię menadżerów od 6 lat, ale na tak trudną częsc w całej serii nie trafiłem. Nie wiem, może jestem słaby czy cos, ale po prostu nie potrafię grac chyba w tą częsc. Nie ważne jakim klubem gram, to i tak zawsze dostaje baty, albo remisuje, albo wygrywam na pełnym fuksie. Gra mojej drużyny przypomina oglądanie meczy drużyn najniższych klas (czyli A i B). Moi zawodnicy koszmarnie pudłują, nie potrafią stworzyc normalnej sytuacji podbramkowej, obrońcy są ogrywani jak bobasy. I tu jest moje pytanie: czy Wy też mieliscie takie trudne początki? Co zrobic? Czy chodzi tu o taktykę, trening, formacje, ustawienie zespołu? Nie jestem żółtodziobem w tej grze, ale grając w FM 14 czuje się jakbym pierwszy raz widział tą grę na oczy. Pozdrawiam

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2014 09:55    #2
wow, jednak ta gra jest trudna? :) Pewnie i tak nikt nie odpiszę ale podbiję Ci temat, może coś ruszy ;)

 pSsi, Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2008
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2014 10:14    #3
Gra jest prosta tak samo jak i ostatnie produkcje. To pytanie chyba było retoryczne "czy chodzi tu o taktykę, trening, formacje, ustawienie zespołu" prawda ?
Dobrze było jak byś wstawił chociażby swój skład oraz ustawienie, a po za tym bardziej opisz problem.
Po za tym piszesz że nie dawno kupiłeś 14, a napisałeś "Nie ważne jakim klubem gram" co sugeruje że dużo już klubów zwiedziłeś, co także może być problemem, nie zmieniaj zespołu po 10 nie udanych meczach na nowy, tylko staraj się rozwiązać problem, oglądaj swoje spotkania i wyciągaj błędy, a potem je niweluj to naprawdę nic trudnego.

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.04.2014 01:42    #4
[quote="pSsi,"]Gra jest prosta tak samo jak i ostatnie produkcje. To pytanie chyba było retoryczne "czy chodzi tu o taktykę, trening, formacje, ustawienie zespołu" prawda ?
Dobrze było jak byś wstawił chociażby swój skład oraz ustawienie, a po za tym bardziej opisz problem.
Po za tym piszesz że nie dawno kupiłeś 14, a napisałeś "Nie ważne jakim klubem gram" co sugeruje że dużo już klubów zwiedziłeś, co także może być problemem, nie zmieniaj zespołu po 10 nie udanych meczach na nowy, tylko staraj się rozwiązać problem, oglądaj swoje spotkania i wyciągaj błędy, a potem je niweluj to naprawdę nic trudnego.[/quote]

Dokładnie :) jest tyle możliwości, można popełnić tyle błędów, że nikt tutaj nie będzie Ci w stanie pomóc. Możemy Ci coś poradzić, ale najpierw musisz zidentyfikować problem. Musisz sam dojść do tego co jest nie tak. W celu potwierdzenia skuteczności taktyki oglądaj całe mecze, a nie tylko kluczowe sytuacje. Obserwuj w jaki sposób najczęściej tracisz bramki i gdzie są dziury w Twojej formacji, patrz co robią konkretni zawodnicy jeśli tracisz piłkę, co jeśli ją odzyskasz i atakujesz środkiem, co jeśli ma ją skrzydłowy itd. Jak coś jest nie tak to zmieniaj ustawienia aż zaczną próbować grać tak jak chcesz.

Jeśli taktyka wydaje się w porządku to szukaj problemu gdzie indziej:
zgranie zespołu, znajomość taktyki, forma piłkarzy (tutaj po prostu potrzeba czasu, zagraj cały sezon i wtedy porównaj osiągnięte wyniki z przedsezonowymi oczekiwaniami).
Twoja reputacja (jeśli zaczynasz jako "niedzielny piłkarz" to masz najniższą możliwą reputację- zawodnicy potrzebują czasu żeby przekonać się do Twoich metod, przynajmniej ja sobie to tak tłumaczę bo grając jako "reprezentant kraju" da się zauważyć, że początki są trochę łatwiejsze, chociażby piłkarze entuzjastyczniej reagują na rozmowy motywacyjne).
Morale i zadowolenie zawodników też odgrywa bardzo ważną rolę. Stosuj odpowiednie rozmowy motywacyjne w trakcie meczu, pochwal czasem jakiegoś zawodnika, staraj się reagować pozytywnie na prośby piłkarzy. Jak zagrają źle to nie bój się im tego powiedzieć, niech wiedzą, że jednak czegoś się od nich oczekuje.
Trening- tutaj ciężko cokolwiek zepsuć, no ale warto wspomnieć czy coś w ogóle zmieniasz, jeśli tak to co i jak?

Jak widzisz bez żadnych informacji od Ciebie możemy sobie tylko gdybać, prawdopodobnych przyczyn kiepskiej gry jest sporo, a najczęściej zła gra nie jest spowodowana tylko jedną, a nawarstwieniem się kilku w jednym czasie. Wybierz sobie w końcu jakiś klub, stwórz taktykę odpowiednią do poziomu i umiejętności posiadanych piłkarzy, zrób kilka wzmocnień jeśli trzeba, zagraj kilka miesięcy i wtedy ewentualnie będziemy myśleć dalej, wrzucisz kilka screenów i na pewno coś poradzimy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.04.2014 o godz. 01:45

 arsenalista Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.04.2014 07:29    #5
mam taki problem, że przy włączaniu FM-a wyskakuje mi coś takiego http://zapod(...)png.html

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014 01:47    #6
[quote="arsenalista"]mam taki problem, że przy włączaniu FM-a wyskakuje mi coś takiego http://zapod(...)png.html[/quote]

Spróbuj wczytać grę nie przez opcję "Wczytaj ostatnio zapisaną grę" tylko normalnie "wczytaj grę" i tam z listy wybierz swój zapis.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014 09:03    #7
nie prawda :P
wpisz sobie nazwę tego problemu w google i znajdziesz odpowiedź na jakiejś anglojęzycznej stronce :)
trzeba usunąć jakieś pliki z jakiegoś folderu.

To ci powinno pomóc: http://commu(...)-formed-(invalid-token)-at-line-1-of-last_saved-game.xml

 Patryk96 Partyzant

Postów: 408
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 22:01    #8
Dlaczego w bazie danych nie ma Louisa Van Gaala?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 23:22    #9
jaki to ma związek z tematem?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.05.2014 23:28    #10
bo ja lubię ogórki!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.05.2014 o godz. 23:28

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.