Polecenia dziurawiące taktykę

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013, 15:11    Pytanie
Cześć wszystkim
Mam pozornie bardzo prosty problem z taktyką, którego nie mogę rozwiązać już od jakiegoś czasu. W skrócie - łatanie jednej dziury w taktyce powoduje kolejną.

Jeśli przeciwnik atakuje środkiem, to powinniśmy zawęzić pole gry, jasne. Taktyczny elementarz, niezależny od taktyki. To rozumiem i nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń. Co jednak mam zrobić, kiedy po mojej zmianie nagle przeciwnik zaczyna atakować skrzydłami? Jedna-dwie wrzutki wystarczają, żebym znowu stracił gola
Just Raven.

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 19:36    #1
Zabespieczyc skrzydelka ;) Ustawiasz presing, agresywny odbior i zagrania slabsza noga na skrzydlowych przeciwnika w "instrukcjach dot. rywala" i powinno pomoc. Mozna jeszcze "przykleic" ktoregos stopera lub rygla do napastnika, ale to tez moze przyniesc nieporzadane efekty jak luka w linii obrony, niemniej dany napastnik moze zaczac spisywac sie znacznie gorzej na boisku poprzez przydzielenie mu dodatkowego krycia.

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 09:54    #2
A jeśli to nie pomaga, to mam po prostu za słaby skład, czy źle rozpoznaję zagrożenie ze strony przeciwnika?
Just Raven.

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 10:26    #3
A tego to nie wiem, bo nie widze ;) Przyczyn moze byc mnostwo: zle dobrane polecenia, kiepska motywacja, pijanstwo druzyny ;p Mozesz zajrzec do dzialu z poradami taktycznymi, przedstawic swoja takse a jestem pewien, ze ktos udzieli ci kilku wskazowek. I jeszcze jedno - zmiany w taktyce przed kazdym meczem czy w jego trakcie nie prowadza do niczego dobrego. Druzyna zaczyna sie gubic gdy za bardzo zmienisz taktyke. Najlepiej miec 3 taksy, zrownowazona, ofensywna i defensywna. Pobaw sie troche, zobacz ktora najlepiej dziala - wyciagnij wnioski.

btw. dopiero teraz zjarzylem, ze zalozyles temat w zlym dziale ;p ale to nic.

// Edytowano 13 razy, ostatni raz 18.05.2013 o godz. 10:32

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 11:41    #4
To znaczy, że nie powinienem zmieniać szerokości gry, poleceń indywidualnych itp w trakcie meczu? Jedynie korygować taktykę poleceniami z ławki i instrukcjami dot. rywali?

Wybrałem ten dział, bo nie wydaje mi się to błędem w taktyce/grze, a po prostu moim złym myśleniem i kombinowaniem w złym kierunku :)
Just Raven.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 12:30    #5
Wszystko zależy od sytuacji na boisku i determinacji oraz umiejetnosci piłkarzy. W trakcie meczu, po 20 minutach i w trakcie przerwy (zanim porozmawiasz z pilkarzami) przejrzyj raporty odnosnie pozycji na boisku, celnosci podan, wrzutek, wygranych pojedynkow glowkowych, rajdy swoje i rywala.

Jeśli masz duzo niecelnych podan u ktoregos z gracza ja zawsze polecam skrocenie podan do minimum zeby pilkarz nie puszczal na pałe tylko krotko do najblizszego partnera
Pozycje na boisku- jesli pilkarze sa za daleko od siebie moze byc problem w komunikacji, podaniach, ale jesli masz dobrych np. skrzydlowych ktorzy potrafia sie ustawic i przyjac pilke nie powinno to byc problemem a atutem.
Jeśli zadna z wrzutek nie dotarla celu to nakaż piłkarzom schodzenie do środka i ogranicz wrzutki ew. zmień glowkujacego napastnika.
Jeśli ktorys z pilkarzy robi za dlugie rajdy albo zbyt czesto zwieksz mu pressing. Chyba ze jest to pilkarz ktory przebija twój sklad o jedna klasę to skup sie na tym by mieć jak największa liczbę graczy w obronie np. 2 DP albo WOP/WOL ktorzy podbiegali by do niego.


Tak jak piszesz masz problem z przejsciem miedzy 2 taktykami. Postaraj sie je połączyć 2 ŚO 2WO 1/2 DP powinni pomóc w obronie. Pamietaj by boczni byli szybcy i dobrze sie ustawiali.
Jest tyle możliwosci, że ciężko okreslić powod dlaczego tracisz bramki po zmianie taktyki. Moze masz zbyt mocny pressing albo zbyt wąsko grasz. W kazdym razie DP powinien pomoc Ci na srodku w rozbijaniu atakow a WO odbierac pilki skrzydlowym rywala. Takie moje zdanie.

Pozdrawiam ;)

Użytkownik uznał post za pomocny

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2013 02:45    #6
Zacząłem wprowadzać porady "w życie", dzięki wielkie za ukierunkowanie. Wygląda to trochę lepiej, ale jeszcze dużo grzebania w statystykach przede mną :)
Just Raven.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.