Początki w FM 2012 - Saarbrucken/taktyka/porady

 Rio5fan Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.02.2013, 18:47    Pytanie
Witam.
Mam pytanie, a właściwie szereg pytań odnośnie gry (FM 2012).
Rozpocząłem grę jako bezrobotny i po 10 kolejkach 3 Bundesligi otrzymałem propozycję objęcia Saarbrücken. Zespół znajdował się na ostatnim, 20 miejscu. W grze minęło już kilka ładnych miesięcy, a mieszanina bezradności i frustracji kazała mi zgłosić się po jakąkolwiek poradę.

Początkowo, (zbyt idealistycznie) założyłem sobie, że mimo, że klub nie ma pieniędzy, grozi mu spadek, itd., to nie będę murował własnej bramki. Ustawiłem formację na 1-4-2-3-1. Krótkie podania, szukanie gry, szerokie pole gry, cofnięta linia obrony, duży gry piłką. Efekt? Niezbyt dobry. 19 miejsce i mizerna gra.

Asystent doradził, żeby zmienić ustawienie na 1-4-5-1. W porządku. Zmieniłem też kilka opcji, w kierunku defensywy. Węższe pole gry, obrona jeszcze bardziej cofnięta. Efekt? Trudno powiedzieć. Bywały mecze wygrane w świetnym stylu, a kolejne spotkanie (podobny rywal, gra również na własnym boisku, podobny skład, brak zmęczenia) i nagle wszyscy grają najgorszy mecz w życiu. Piłkarze mają ogromne wahania formy. Grają świetnie, a potem po prostu nie podbiegają do piłki, kopią w aut, przegrywają pojedynki, itd.

Kolejna zmiana: 1-4-4-2. Potem 1-4-4-1-1. Dalej nic. Seryjne porażki, gole tracone w końcówkach. Co ok. 3-4 mecze trafia się spotkanie, gdzie drużyna nie istnieje, w 30. minucie jest 0:4 (i to wcale nie z najlepszymi drużynami).

Przeczytałem dużo poradników. Jedni radzą całkiem cofnąć się do obrony, inni grę z kontry, jeszcze inni atak. Jakbym ich nie ustawił, zawsze przegrywają. Rozumiem, że to słaby zespół, ale w końcu Zarząd mnie wyrzuci i tyle z tego będzie. Jak myślicie,. czy to tylko klasa zespołu jest powodem? Ustawień nie wrzucam, bo dosyć często je zmieniam i nie mam jednego ustalonego stylu.

Na koniec zmieniłem formację na bardzo obronną. W 40. minucie było 0:4 i wyłączyłem grę, cierpliwość się kończy.

Dopiero zaczynam przygodę z tą grą, więc każda porada będzie cenna. Jaka formacja, jakie polecenia dla drużyny? Na co zwrócić uwagę w trakcie meczu? Poradźcie cokolwiek (mogą być porady odnośnie tej rozgrywki albo ogólne).Od razu mówię, że na transfery nie ma szans (Debet ok. 2 mln €). Z góry przepraszam za długość wywodu, ale przynajmniej trochę mi lepiej;)

Pozdrawiam.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.02.2013, 19:22

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.02.2013 19:13    #1
1. Tytuł tematu powinien odnosić się do sedna problemu.
2. Poszukaj na stronie podobnych tematów, mamy tutaj coś takiego jak Świat Taktyki i tam powinieneś znaleźć coś dla siebie.
3. Dostosuj taktykę do zawodników jakich masz w składzie.
4 . W słabym klubie raczej nie zaszalejesz, więc nie próbuj robić Barcelony. Bardziej coś defensywnego.
5. Daj zawodnikom kilka spotkań na zgranie, nie zmieniaj taktyki co mecz.
6. Obserwuj jak grają i reaguj poleceniami dla zespołu.
7. Metoda prób i błędów jest doskonała dla początkujących.
8. Nie musisz zaczynać od tak słabej drużyny.

BAW SIĘ, a nie spinaj na wynik. Kiedy zaczynałem z CM to wyrzucali mnie Realu, Barcy, United czy Legii :)
"To tylko Internet k*rwa."

 Rio5fan Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.02.2013 19:46    #2
Dziękuję za porady.
Jeszcze jedno - rozumiem, że należy dobrać taktykę pod zawodników. Ale jak najlepiej ocenić swój zespół? Mam przejrzeć wzrost i jak są niscy, to grać po ziemi? Czy np. jeśli jest tylko jeden dobry napastnik w składzie, to zagęścić środek pola? I ostatnie pytanie - na co najbardziej zwrócić uwagę oglądając zawodników w trakcie meczu?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.