Pierwsza bramka - statystyki

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2014, 04:22    #1
Witam,
gram juz kolejną przygodę Valencią w FMie 14, w pierwszym po 4 sezonach wygrałem wszystko, ale wciąż traciłem bramki z 99% przeciwników.
Granie na zero z tyłu dla mnie przynajmniej w tym FMie to mission impossible . Kolejna ciekawostka to fakt, że w 99% przypadkach pierwszy strzał na bramkę (na moją) = gol. To niesamowicie irytujące. 4 sezony to samo, teraz gram od nowa, bo chce oprzeć team na wychowankach i znów to samo. Broni Diego Alves,Guaita, Tim Wiese, Rulli, w obronie też zawodnicy z CA po 150+ i ZAWSZE pierwszy strzał na bramkę i tracę gola.
Też tak macie? Proszę się skupić na statystykach kiedy tracicie gola i pytanie czy częściej udaje się wam grać na zero z tyłu? Dodam, że nie mam DM,może tu problem? Bo w każdym meczu asystent mówi że obrońcy są daleko od pomocników, czyli w tej grze nie da się grać bez DM żeby mieć czyste konto? Ogólnie gra spoko, tylko ta strata bramki mnie irytuje, i to niesamowicie.
Pozdrawiam

 herbu3 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 05:52    #2
Ja gram Realem na środku obrony Ramos i Pepe czasem zmieniam ich z Varane i Balantą + 2 DM i bywały takie sezony, że nie traciłem bramek 9-10 meczów z rzędu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.04.2014 o godz. 05:52

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 11:44    #3
Da się grać na zero z tyłu. Ba, nie trzeba nawet w tym celu zamurowywać bramki. Gram z kontry ustawieniem 4-2-3-1, przy czym zrezygnowałem z typowych rygli na rzecz dwóch wielofunkcyjnych długodystansowców, który czyszczą straty OPŚ (odpowiedzialnego z kolei za rozgrywanie. Swego czasu wymiatał mi na tej pozycji Valbuena, ale skończył karierę i chwilowo wciąż szukam godnego następcy), zamykają akcje ofensywne, grzmocą bramy zza pola karnego (najczęściej duet Wieteska-Montolivo, chociaż ten drugi ma już 36 lat i w LM coraz częściej stawiam na Vanakena i wychowanków). Zasadniczo za defensywę odpowiadają u mnie tylko dwaj cofnięci środkowi obrońcy, którzy piłkę toczą powoli, do nogi, bez ryzykownych zagrań, króciutko. Boczni się ofensywni (chyba, że bronię wyniku, wtedy zmieniam ich mentalność na def). I teoretycznie, przy takim ustawieniu, każdy powinien mnie rozklepywać co kilka minut, ładując gola za golem. Klucz do sukcesu tkwi jednak w poleceniach i braku instrukcji dotyczących przeciwników (pisałem już o tym w innym temacie. Bez względu z kim się gra, lepiej nie przydzielać OI. Jeśli rywal a jakiegoś wybitnego playmakera, albo szalonego napastnika - zaznaczam przy nim tylko "agresywny odbiór" i to wystarczy).

Skrócone zasady udanej defensywy:
1. NIGDY nie kryj indywidualnie. Nie kryj 1 na 1 (chyba, że kryjesz "napastnikiem", co jest niegłupie, jeśli grasz ultradefensywnie). Unikaj ścisłego krycia jak ognia.
2. Koncentracja i ustawianie się są równie ważne co odbiór, krycie, szybkość, gra głową.
3. Przeciwko mocnych przeciwnikom zagęszczaj pole (unikaj zbyt dużych odstępów między liniami obrony i pomocy, jeśli trzeba, graj wysoką defensywą).
4. Słabym zespołom zostawiaj trochę miejsca, graj głęboką obroną.
5. Na spalonego graj TYLKO wtedy,gdy masz szybkich obrońców (15 to minimum).
6. Jedyna dopuszczalna instrukcja dot. przeciwnika to agresywny odbiór piłki - stosować tylko do najlepszego (ew. dwóch najlepszych) zawodnika, przy czym nie zawsze jest tak, że najlepszym zawodnikiem jest akurat ten, który ma najwyższą wartość, najwięcej asyst, najwięcej goli. Trzeba trochę poanalizować rywala.
7. Nie dawaj skomplikowanych poleceń obrońcom i bramkarzowi. Mają grać pewnie.
8. Nie każ całemu zespołowi grać agresywnie, bo karne i rzuty wolne na Twojej połowie nie są tym, co gwarantuje bramkarzowi czyste konto.
9. Przemyśl swoje ofensywne rzuty wolne pod kątem dystansu, który muszą potem pokonać obrońcy, żeby znowu grać w defensywie. Jeśli wykorzystasz ich do gry głową pod bramką, upewnij się, że tył ubezpieczają ogarnięci defensywnie zawodnicy, którzy przynajmniej spowolnią kontrę rywala, dopóki defensywa znowu się nie ustawi.
10. Podwójne krycie słupka nie zawsze jest kiepskim pomysłem.

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 15:38    #4
Tracenie goli to jest pikuś w porównaniu do tego co robią z moją obroną rywale, najczęściej z dołu tabeli, dwie klepki wymienią i wychodzą sam na sam, doszło do tego,że grając 5 sezon moim Saint Etienne musze grac z kontry ! u siebie przeciwko ogórom, bo tylko tak jestem w stanie zapobiec zabójczym atakom skrzydłowych rywali, bardzo często mam tak ,że strzelam gola w ostatniej akcji pierwszej połowy albo pierwszej w drugiej

 herbu3 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 16:19    #5
[quote="arvanis"]
1. NIGDY nie kryj indywidualnie. Nie kryj 1 na 1 (chyba, że kryjesz "napastnikiem", co jest niegłupie, jeśli grasz ultradefensywnie). Unikaj ścisłego krycia jak ognia.
[/quote]

Większych głupot nie słyszałem. Cały sezon stosuję krycie indywidualne przeciwko każdemu rywalowi i jakoś dziwnym trafem mam najmniej straconych bramek w lidze. To chyba logiczne, że jeśli obrońca ma wysoki atrybut "krycie" należy to jak najczęściej wykorzystywać i nawet jeśli napastnik ma szybkość i przyspieszenie bliskie 20 a nasz obrońca na poziomie 7-8, napastnik będzie całkowicie odcięty od podań jeżeli obrońca będzie miał wysoki atrybut "ustawianie się". Gram już 3 sezon takimi instrukcjami i efekty są rewelacyjne. Polecam krycie indywidualne jeśli masz do tego odpowiednich obrońców.

[quote="arvanis"]
3. Przeciwko mocnych przeciwnikom zagęszczaj pole (unikaj zbyt dużych odstępów między liniami obrony i pomocy, jeśli trzeba, graj wysoką defensywą).
[/quote]

Kolejny dziwny wymysł. Przeciwko mocnym zespołom najlepiej jest grać znacznie głębszą linią obrony żeby zapobiegać prostopadłym podaniom, które kończą się sytuacjami sam na sam.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.04.2014 o godz. 16:26

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2014 17:47    #6
To już nie wiem zupełnie jak grać hehe.
A może ktoś powiedzieć jak ustawić polecenia zespołu żeby wyszła tiki taka?
Btw. przed zmianą zremisowałem z Barcą 1-1 w pucharze pierwszy mecz, teraz po zmianie jak wyżej, bez poleceń i krótkiego krycia, dostałem 4-1 w rewanżu i 4-0 w lidze. Pousuwałem także polecenia obrońcą, teraz mają jedynie krótkie podania i trzymanie pozycji. Także nic już nie rozumiem.

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 19:20    #7
Ilu graczy tyle "pewnych i jedynie słusznych" rozwiązań :)
Ale co zauważyłem w FMie to to, że nie opłaca się wzorować na rzeczywistości bo to jest tylko gra. Wręcz twierdzę (nigdy nie widziałem, może gdzieś komuś się udało), że nie da się zrobić skutecznej taktyki defensywnej. Takie coś działa tylko w końcówkach meczy, jak chcemy dowieźć 1:0 do końca. Ale grać całe 90 minut cofniętym zespołem i tylko sporadycznie kontratakując się nie da. Zawsze dostaniemy przynajmniej jedną bramkę w plecy, a raczej nic nie strzelimy. Tak samo ciężko stworzyć tiki-takę. Zawodnicy przekraczają linię środkową i zaczynają się schody. Zawsze albo któryś głupio straci piłkę, albo podpali się i wrzuci na aferę zamiast podać do najbliższego. Z doświadczenia wiem, że najlepiej sprawdza się mentalność ofensywna, wysunięta linia obrony, wysoki i agresywny pressing, bardzo ofensywni boczni obrońcy i 3 napastników. Skrzydłowych można sobie odpuścić, są boczni obrońcy, a i skrajni napastnicy często schodzą do boków. I gra na napastników, często z pominięciem linii pomocy jeśli odzyskujemy piłkę albo spokojne rozegranie jeśli nie wykorzystało się okazji do kontry. 3 graczy z przodu wspomaganych z głębi przez 2 środkowych pomocników i przez obrońców na skrzydłach jest w stanie rozmontować każdą obronę. Z tyłu zawsze 2 środkowych obrońców i przed nimi DM, który przy okazji zgarnia wybijane piłki i często pokazuje się do gry, ale tylko jeśli zespół akurat rozgrywa atak pozycyjny. Jeśli dobrze to poustawiasz i dasz zawodnikom czas na zgranie się to po kilku tygodniach będziesz kosił wszystkich aż miło. Gram tak chyba już od FMa 2011, wiele razy zaczynałem nową grę, próbowałem wielu rozwiązań w wielu różnych zespołach mając do dyspozycji skrajnie różnych zawodników, a i tak zawsze kończyło się w taki właśnie sposób. 4-3-3 bez skrzydłowych i cały czas do przodu :)

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2014 19:37    #8
"cały czas do przodu i cały czas staramy się" jak to mówił Jacek Krzynówek :D
W drugim sezonie może coś takiego spróbuje, chciałbym wrzucić screeny z meczów, żeby pokazać słynny "pierwszy strzał na bramkę = gol", ale nie wiem gdzie znaleźć ssy z FMa o.O"! Pomoże ktoś? Btw. Boczni obrońcy mają trzymać się lini czy nie? W sensie, że nie chce żeby mi latali po boisku jak wariaci, ale też żeby jak wymaga sytuacja to pomogli spóźnionemu środkowemu. Teraz odznaczyłem trzymaj się lini, a dalej są objeżdżani środkowi a boczni stoją :/

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.04.2014 o godz. 19:38

 herbu3 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 20:22    #9
Ja gram takim systemem

http://oi60.tinypic.com/1ifywj.jpg

Boczni obrońcy trzymają się linii i odpowiadają tylko za defensywę chyba, że jest potrzeba gonienia wyniku lub jeśli jakiś mecz muszę wygrać wtedy daję im zadania bardziej ofensywne. Środkowi obrońcy mają podawać krótko i bez zbędnego ryzyka. Jeden DM ma ustawioną funkcję rygla defensywy i odpowiada wyłącznie za obronę, natomiast drugi to cofnięty rozgrywający, który ma za zadanie bronić i wspierać wysuniętego rozgrywającego. Reszta drużyny ma zadania wyłącznie ofensywne.

A to skriny na dowód tego, że ta taktyka działa bardzo dobrze

http://oi62.tinypic.com/2hmhs9j.jpg

http://oi61.tinypic.com/34q3i2g.jpg

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 21:00    #10
@Sanki, ja też jestem wielkim fanem grania 3 napastnikami, w FM 12 po prostu gniotłem każdego, ale niestety w tej edycji się tak nie da ;/, też chciałem robic autostrade na bocznych obrońców ale mnie strasznie dziabali z kontry bo zostawało dwóch stoperów plus DM więc średnio to wyglądało, tylko w Rennes mi wyszedł sezon ale tam grałem na 3 fałszywe 9, plus kontrola,zagrania na obieg,wolne tempo, od cholery asyst mieli środkowi pomocnicy,

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution