Od czego zacząć

 morpex Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2014, 01:23    #1
Witam,zacząłem karierę Ac Milanem w FM 2014 i mam problem ze stworzeniem odpowiedniej taktyki.Poczytałem kilka poradników z Angielskich forum na ten temat i tworzyłem taktykę.Postanowiłem grać 4-2-3-1 gdyż lubię tą formacje i mam do niej odpowiednich piłkarzy.Problem polega na tym że za nic nie mogę stworzyć taktyki która dawała by zadowalające rezultaty.

Chciałbym grać ładną techniczną piłkę z krótkimi podaniami,skrzydłowymi grającymi bliżej środka i bocznymi obrońcami grającymi wysoko na obieg,coś jak Alves z Albą w Barcelonie.Mam Abate i Constatnta na bokach.Obaj są zadowalający w grze ofensywnej wiec myślę że nadają się do tej roli.Na prawe skrzydło kupiłem Argentyńczyka Salvio a na lewym gra El Shaarawy.Obu ustawiłem jako schodzących napastników,Salvio dałem rolę wsparcia gdyż za nim w obronie gra świetny w ataku Abate i dzieki temu Salvio go asekuruje podczas rajdów i zawsze daje możliwość Abate oddania piłki do tyłu zamiast głupiej straty.Na lewym skrzydle sytuacja jest odwrotna,Shaarawy ma atak a Constant wsparcie gdyż rajdy Constanta nie są tak efektowne jak Abate.Drugi powód jest taki że El Shaarawy jest moim zdaniem zawodnikiem bardziej nastawionym na strzelanie bramek niż Salvio,który jest bardziej asystentem.

W pomocy najczęściej gra para De Jong z Montolivo.De Jong gra po stronie Abate żeby mógł go asekurować w razie gdy ten zapędzi sie za daleko.De Jong ma rolę walczący o piłke a Montolivo gra jako cofnięty rozgrywający z opcją wsparcia.Przed nimi gra Kaka jako klasyczna 10.

Na szpicy gra osamotniony Balotelli jak lis pola karnego.

Jeśli ktoś mógłby mnie trochę nakierować od czego zacząć i jak ustawić zespół żeby grał według mojej wizji.Mogę podesłać screeny poleceń albo wstawić plik do taktyk.Z góry dzieki za pomoc

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2014 10:53    #2
Po pierwsze - jak wyglądają polecenia dla zespołu? Po drugie - nigdy nie miałem przekonania do klasycznych dziesiątek w FMie, nie wiem czy Kaka albo jego zmiennik (obojętnie kto) nie bylilby lepsi w tym ustawieniu jako rozdający piłki engache. U mnie się to sprawdziło przyzwoicie - zawodnik (Firmino w Hoffenheim) zaliczał sporo asyst i bramek. Napastnika zostawiłbym tak jak jest, ewentualnie spróbował cofniętego napastnika z zadaniem ataku - by nie czekał tylko na piłkę, a starał się coś rozegrać.

Druga sprawa - kupiłeś świeżo Salvio, on musi mieć trochę czasu na zadomowienie się w drużynie. Cała ekipa wymaga kilku miesięcy na zgranie się i ogarnięcie taktyki, inaczej nie będzie aż tak dobrych wyników. Nie od razu Mediolan (albo Rzym, jak kto woli) zbudowano!
#TeamTyniec

 morpex Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2014 12:51    #3
Polecenia dla drużyny to
-Krótsze podania
-Rozegranie po ziemi
-Ostre dośrodkowania
-Zagrania na obieg
-Niższe tempo

Mentalność standardowa i styl gry płynny.
Jest końcówka Września więc pasek zgrania jest juz w 3/4 pełny.Na środek obrony kupiłem jeszcze Howedesa.Wiem że trochę czasu zajmuje zapoznanie sie z taktyka itp ale jak na razie rezultaty sa słabe.W przed sezonowych sparingach nie wygrałem ani jednego meczu i odpadłem w barażach do LM z Real Sociedad 4-1 w dwu meczu. Po 3 kolejkach w Serie A wygralem jeden mecz,jeden zremisowałem i jeden przegrałem.Rezultat niby nie taki zły ale styl gry jest naprawdę marny.Mało sytuacji a jak już są to nie wykorzystane.Do tego słaba gra ofensywna i większość podań do tyłu.

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2014 21:23    #4
Istotne jest czy masz odpowiednich wykonawców dla tej taktyki, a jak wiadomo ofensywnie wyglądasz całkiem przyzwoicie. Jednakże żeby grać taką taktyką potrzeba byłoby dorzucić do poleceń min. utrzymanie piłki, wyższą linię obrony (chociaż sprawdź sobie dokładnie czy twoi obrońcy są wystarczająco dynamiczni, oczywiście ci środkowi, jeżeli nie możesz stracić masę bramek po kontrach, a wtedy trzeba przemyśleć to dokładniej). Musisz przemyśleć czy wolisz klepać na większej przestrzeni (grasz wtedy szerzej) czy klepanie na mniejszej (analogicznie: granie wąsko). Nie wiem jaka jest dokładnie ta twoja wizja gry, jednakże musisz dokładnie sobie przemyśleć właśnie te dwa istotne czynniki dla tej taktyki.

Wszystko tutaj osiąga się metodą prób i błędów, dokładnie analizując statystyki każdego wykonawcy twojej taktyki. Obawiam się że taki Mexes raczej jest trochę powolny i ciężko mu będzie przy wysuniętej obronie wracać do kontrataków, a to twój najbardziej doświadczony aktualnie obrońca. Co prawda Howedes jest wybitnym zawodnikiem, podobnie jak Rami i Zapata.

Więc w skrócie: przeanalizuj sobie jak grasz wysoko czy cofnięty, szeroko czy wąsko oraz warto chyba przy tych założeniach pierwotnych pozaznaczać opcję z utrzymaniem piłki i podaniami w pole karne.
#TeamTyniec

 morpex Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2014 00:29    #5
Postanowiłem trochę przerobić tą taktykę i zamiast grac 4-2-3-1 gram 4-2-4,wyglada to mniej wiecej tak

-Abbiati
-Abate -Howedes -Rami -Constant
- De Jong -Montolivo
-Salvio -El Shaarawy
-Pazzini=Lis -Balotelli=Cofnięty
Reszta ról bez zmian
Gra zaczeła się układać i wygrałem 4 mecze pod rząd.Polecenia to wyższe tempo,szukaj gry,atak skrzydłami,podania w pole karne,podania po ziemi ,podania na wolne pole i ostre dośrodkowania.Zmieniła się całkiem gra ofensywna ,dużo sytuacji,strzałów i dominacja.Ale problem jest taki ze jest to bardzo ofensywna taktyka i na lepsze zespoły jest średnio odpowiednia

 Diablo5555 Partyzant

Postów: 201
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2014 00:32    #6
[quote="morpex"]Postanowiłem trochę przerobić tą taktykę i zamiast grac 4-2-3-1 gram 4-2-4,wyglada to mniej wiecej tak

-Abbiati
-Abate -Howedes -Rami -Constant
- De Jong -Montolivo
-Salvio -El Shaarawy
-Pazzini=Lis -Balotelli=Cofnięty
Reszta ról bez zmian
Gra zaczeła się układać i wygrałem 4 mecze pod rząd.Polecenia to wyższe tempo,szukaj gry,atak skrzydłami,podania w pole karne,podania po ziemi ,podania na wolne pole i ostre dośrodkowania.Zmieniła się całkiem gra ofensywna ,dużo sytuacji,strzałów i dominacja.Ale problem jest taki ze jest to bardzo ofensywna taktyka i na lepsze zespoły jest średnio odpowiednia[/quote]
Napisałem do Ciebie na priv, odpisz jak możesz, a jak nie to tutaj, zagrałbyś w FM'a 14 razem?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution