Nagle zawodnicy nie potrafią "normalnie" grać. Bardzo ciekawe podpowiedzi asystenta.

 FortunaS Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013, 09:49    Pytanie
Witam,
prowadzę klub z 2 ligi holenderskiej. Być może bez sukcesów ale potrafiliśmy wygrać z Ajaxem w pucharze, jak również sparingi wysoko wygrywaliśmy. Teraz doszliśmy do baraży o 1 ligę. Pierwszy mecz 4-0, drugi przegraliśmy jedną bramką trzeci mecz po karnych wygraliśmy. W następnej rundzie już bez szans oba przegrane, i zespół nawet sparingi z U19 przegrywa. Maks 2-3 strzały na mecz oddaje na bramkę. Żadna taktyka już się nie sprawdza. Asystent jak ustala skład to wrzuca drugiego bramkarza jako zawodnika pola, jak i innych którzy w ogóle nie potrafią grać na danej pozycji. O co tu chodzi? :)

 Craxim Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 13:12    #1
Lepiej samemu ustalaj skład na mecze. Jeśli w sparingach chcesz by asystent ustalał skład i prowadził mecz to zatrudnij jakiegoś lepszego, z dobrą umiejętnością: kierowanie zespołem, wiedza taktyczna, ocena umiejętnośi piłkarza, motywacja. Jeśli Cię nie stać na nikogo innego, to już lepiej samemu sparingi rozgrywać i wszystkie mecze.

 mateuszek77 Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 13:29    #2
[quote="Craxim"]Lepiej samemu ustalaj skład na mecze. Jeśli w sparingach chcesz by asystent ustalał skład i prowadził mecz to zatrudnij jakiegoś lepszego, z dobrą umiejętnością: kierowanie zespołem, wiedza taktyczna, ocena umiejętnośi piłkarza, motywacja. Jeśli Cię nie stać na nikogo innego, to już lepiej samemu sparingi rozgrywać i wszystkie mecze.[/quote]

Potwierdzam :)
Być może asystentowi obniżyły się wartości i stąd te "roszady".
Ale mogą być też inne czynniki - np. zawodnicy są "zajechani" i nie mają siły - przez co jedyną opcją pozostaje rezerwowy bramkarz w polu.
Zalecam również rewizję założeń taktycznych - sprawdź, czy taktyka którą chcesz grać odpowiada umiejętnościom twoich zawodników.

 FortunaS Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 17:05    #3
Raczej nie są "zajechani" dwóch ma ok 70% kondycji. Także mam obszerny skład ponad 40 zawodników, którzy grają na swoich pozycjach. A asystent np ustawia napastnika do obrony lub bramkarza do pomocy, gdzie całkowicie to jest bezsensu. Druga sprawa to jak rozgrywam ponownie te same mecze to jakbym nie kombinowała to zawsze ci sami ulegają kontuzji. I kończę niekiedy w 9. To jest z góry zaplanowane, że dnia tego i tego w meczu zawodnik będzie miał kontuzję? Dwa mecze, i pięć kontuzji kluczowych graczy od 3 do 6 miesięcy mają przerwę. Śmieszne to trochę ....

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 18:25    #4
khem...to jest oryginalna gra?
Bo takie symptomy byly z tymi kontuzjami na piracie o ile dobrze pamietam ;)

 FortunaS Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 18:33    #5
Oryginalna.

Po prostu zaciekawiło mnie to, że jeśli gram te same mecze kilka razy to zawsze mam kontuzje w meczu. Jak zapamiętam kto miał kontuzje i go nie wystawiam, to inny z tej samej pozycji musi zejść. Taka ciekawostka. Jakby to z góry bylo jakoś ustawione, że skład ma mi się osłabić.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 22:17    #6
Może masz coś z treningami, ja na przyklad daje trening kondycyjny przedsezonowo na wysokich obrotach i w trakcie sezonu nie mam nagle 3-4 kontuzji tylko ew. 1 długa 2 miesięczne a tak to tylko kilkudniowe urazy.

 FortunaS Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 22:54    #7
Być może.
Niby ładnie grają, ale to nie jest to co kilka miesięcy wcześniej. Teraz klub mnie zwalnia za to, że słaby sezon był. 4 miejsce do 2 strata 1 punkt do 1-16 ale bramkowo byliśmy na sporym plusie. Wszystko to przez te baraże. Logicznie biorąc skoro klub jest do spadku, ja nie mam budżetu na transfery przez cały rok, najwyższa pensja to 2k na tydzień i zajmuje 4 miejsce to powinien być sukces :D W poprzednim sezonie zarząd był zachwycony jak 10 miejsce było a teraz rozczarowany ze 4, komedia jak dla mnie. Idąc tym tropem to ta notka przed meczem powinna się zawsze sprawdzać, że jestem bez szans. A jednak udawało mi się wygrywać 5-0 gdzie to inny klub był murowanym faworytem. Ale jaka to radość przejmując Barce z wysokim budżetem? :P
Inna kwestia to to, że wkurza mnie jak moi piłkarze stoją i czekają aż im piłke ktoś po prostu weźmie. A przeciwnicy w sekundę robią atak i zaraz na 90 % brama. I to, że np. jeden biegnie całe boisko i zamiast podać innemu i ten by strzelił, to podaje do ... bramkarza. Nie wiem z czego to wynika, że to słabi gracze, czy po prostu uwielbiają robić mega błędy i drażnić "menagera". :D

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2013 23:40    #8
maja słaba psychike ;)
nie no, nie mam pojecia z czego to wynika...

A co do zwolnienia-obiecaleś zarzadowi ze awansujesz albo coś w tym stylu?

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.02.2013 19:17    #9
Może Twoi zawodnicy przegrywają, po do przerwy prowadzą, Ty ich chwalisz i oni nagle miękkie nogi, maślane oczka i zachwyt, jacy to nie są wspaniali ?
Co do kontuzji - intensywniejszy trening przedsezonowy, najlepiej trwający około miesiąca, gdzie skupiasz się praktycznie TYLKO na wycisku na siłce (reszta zajęć w b. lekkim stopniu). Mnie też się zdarzało kilka razy (różnie, dla testu albo z powodu tego, że przegrywałem) grać jeden mecz i jak gra NIE chce, żebyś wygrała, to albo będzie czerwona kartka z kapelusza (by nie rzec gorzej), albo kontuzja (super-poważna) kluczowego gracza. Nie ma na to sposobu, jeśli uważasz że to nie fair zagraj innym składem (gra może sobie upatrzeć jednego gracza, którego uszkodzi na długi okres w TYM właśnie meczu - kilkanaście razy grałem ripleje spotkań, gracz potrafił być kontuzjowany w 3 odsłonach tego samego spotkania, w 4 (gdy nie grał) zawodnik na jego pozycji jakoś nic sobie nie zrobił).
PS. Gratulacje, chyba pierwsza przedstawicielka płci pięknej grająca w to dzieło szatana :O :O

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.