Lektury obecne/niedawne

 Drinkwater Partyzant

Postów: 197
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.03.2011
Skąd: småby
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.03.2012, 00:38    #1
Jak jest dział rozrywka, to nie może zabraknąć tematu o literaturze i książkach.

Rewolucjoniści mają w ogóle czas na czytanie? Myślę, że tak. Tak, więc to będzie dobre miejsce by podyskutować naszych obecnych i niedawanych lekturach.
The only person standing in your way is you.

 wietnam Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.03.2012 00:46    #2
Ostatnio nie miałem czasu na czytanie, jednakże mogę polecić Uciekiniera, autorem tej powieści jest S.King. Opowiada ona o "sporcie" przyszłości, w którym nie ma żadnych zasad.

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 16:23    #3
Poszukuję czegoś do lektury. Aby nie było za prosto, mam kilka życzeń:
-sci-fi/fantasy
-dość bogaty język (zauważyłem, że najnowsze produkcje często napisane są językiem wręcz potocznym, a tego chciałbym uniknąć)
-saga/kilka tomów (coś jak Hyperion)
-może być stare, może być nowe. I najważniejsze, niezbyt znane, bo te popularne to sam odnalazłem i przeczytałem
Ach, jeszcze : dobre. Żeby było dobre

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 16:36    #4
Jacek Dukaj "Perfekcyjna Niedoskonałość". Pozycja obowiązkowa. Spełnia niemal wszystkie twoje wymagania(za wyjątkiem trzeciego warunku). Rzecz jest wyśmienita. Tylko uważaj, może się zdarzyć, że będziesz podchodził do tej lektury po kilka razy, bo na początku odrzuca. Jest napisana bogatym i nieprzystępnym językiem. Właściwie Dukaj sam tworzy pewne pojęcia, neologizmy. Ale nie może być inaczej, rzeczy o których pisze tego wymagają. Zbyt prosty język nie opisałby całej treści. I w ogóle Dukaj to polski bóg sci-fi ;)
@

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 16:49    #5
Dzięki za propozycję, ale trzeci punkt jest dla mnie ważny. Czekam więc na dalsze propozycje :D

 giallorosso Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2011
Skąd: Kraina Absurdu
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 16:53    #6
A ja polecam dzieło Roberta Ziółkowskiego "Łowcy Głów".
Napisane w wyjątkowy sposób, świetnym językiem.
Opowieść o życiu z kilku perspektyw - zabójcy, ofiary i policjanta.

 hera Młody aktywista

Postów: 536
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.07.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 17:11    #7
Ja ostatnio przeczytałem 2 fajne pozycje:
- Robert Cialdini "Wywieranie wpływu na ludzi"
- Elliot Aronson "Człowiek istota społeczna"

Jak ktoś interesuje się psychologią społeczną to polecam, napisane dość przystępnym językiem, szczególnie Cialdini.

Jako wielbiciel Huntera S. Thompsona łyknąłem jakiś czas temu "The Rum Diary" i "Hell's Angels". Klasyka.

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 17:32    #8
No, ja obecnie czytam Królestwo Słońca, Damato. I o ile pomysł jest ciekawy, to potoczny język nie pozwala mi się zagłębić w książkę. Ale jestem w połowie, dwie pierwsze strony były całkiem inne, może więc i koniec będzie wart czasu poświęconego.

 wikthor Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2012 21:04    #9
Ja uważam że dla fanatyków trenerki lub Fm "Mourinho- anatomia zwycięzcy" Patricka Barclay'a to dobra propozycja. Ja przeczytałem i nie żałuję.

 hera Młody aktywista

Postów: 536
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.07.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2012 20:07    #10
Jak tam, czytacie coś ? Ja właśnie kończę "Potęgę podświadomości" Murphy'ego i zabieram się za "Wstęp do psychoanalizy" Freuda.

Łyknąłem jeszcze jakiś czas temu "W drodze" Kerouac'a i jestem zajawiony całą ideą beat generation.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.