Końcówki sezonu

 Piterol Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.04.2012
Skąd: Bielsko-Biała
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013, 08:47    #1
Witam, otóż spotkał mnie taki problem.
W 2016 odszedłem z Górnika Zabrze do Śląska. Wygrałem 8 z 9 meczów końcowych i z 11 awansowałem na 3 miejsce co mi dało puchary.
Przychodzi czas na kolejny sezon lekkie wzmocnienia i gramy dalej. Do pierwszej rundy mam 40pkt, czyli 9 więcej niż 2 Lech! Kolejne wzmocnienia, ale to już dużo mniejsze. Pierwsze 5 meczów wszystko w porządku, a potem się zaczęło Lech musiał odrabiać 12pkt stratę!
Zremisowałem 3 mecze 0-0, a potem dostałem 4-0 od Cracovii i wtedy się zaczęła nerwówka niby 7pkt przewagi, ale...
Zostało 6 meczów do końca. Kolejne 3 z kolei przegrałem w tym Finał Pucharu Polski z Wisłą 2-0 -.-
Dopiero 3 mecze przed końcem zmieniłem formację i wszystko poszło jak ta la la. Dlaczego tak się stało?
W kolejnym sezonie to już 2018 rok zacząłem świetnie od zwycięstwa z Mariborem w 3 rundzie ligi mistrzów :) (Polska stała na 15 miejscu jako liga) Potem Superpuchar z WISŁĄ 2-1, a już przegrywałem 1-0 i 3-0 z Ruchem wygrałem.
Teraz czekam na odpowiedź bardziej doświadczonych. Czemu dopiero zmiana formacji coś dała? Poprzednią formacją to jak to 4-0 dostałem to poziom w obronie i pomocy zero! Nie potrafili wyprowadzić piłki zza połowy!


Pozdrawiam ;)

 Fabers Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2013
Skąd: sochaczew
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 10:56    #2
W nowszych managerach nie ma juz jednej formacji ktora była by killerem, nie tak jak w cm 01/02 na jednej taktyce mogles wygrać wszystko. Teraz trzeba taktyki zmieniać, zespoły sie "uodparniają" na twoja taktykę, trzeba kombinowac:)

 Piterol Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.04.2012
Skąd: Bielsko-Biała
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 11:04    #3
Dzięki za radę na pewno mi się to przyda na przyszłość, bo już prawie zawału bym dostał jakbym tego mistrza nie zdobył, bo wcześniej w 2015 byłem drugi chociaż Legia miała tyle samo punktów... ;)

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 11:06    #4
Może nie byli nauczeni? Może rywal ustawił TAKĄ taktykę, że się nie dało? Przykład? Grając 4-2-3-1 bez wykorzystania skrzydłowych jest się ciężko przebić np przez 4-2-2-2 (2xDP, 2 bocznych pomocników). O wiele lepiej wchodzi tam wtedy taka sama formacja, ale z grą na boki. Z kolei 4-2-3-1 bez skrzydeł działa znakomicie na 4-1-2-2-1 z dziurą w okolicy środka boiska - Twoi zawodnicy mają dużo więcej miejsca, więc jeśli tylko są ogarnięci technicznie, to dobrze to wykorzystają.
A taktykę czasem trzeba będzie zmienić, to już nie 2010, gdzie komputer miał w dupie nasze ustawienie, grał swoim i za nic w świecie go nie zmieniał. Tutaj nie raz i nie dwa się trzeba szarpać, żeby zapewnić sobie 3 pkt. A wtedy coś przegrywał rywale zapewne rzucili pressing, agresywny odbiór piłki i przewagę liczebną. A wtedy się trzeba salwować dalekimi piłkami albo mieć silny pod każdym względem zespół.
Póki co to tyle co mi do łba przychodzi, pewno inni Ci powiedzą więcej :>

Najlepiej sobie naszykuj 3 różne (choć nie diametralnie) taktyki - na rywali zapychających środek, na rywali z mocną obstawą skrzydeł i może taką, gdy trzeba na siłę gonić wynik albo na siłę go bronić (nie znam poziomu Twojego Górnika, to nie odpowiem na 100%). Mniejsze ryzyko, że będziesz doświadczać kolejnych porażek ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.08.2013 o godz. 11:07

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 12:15    #5
No nie wiem, co prawda ty masz rok 2018, ale ja ostatnio grałem Milanem 4 sezony grałem ciągle 1 niezmienioną taktyką i w 1 sezonie wygralem wszystko co mogłem, lige, puchar i puchar mistrzów! w drugim sezonie wygrałem wszystkio po za PM w 1/8 z Realem w karnych, ale nie byłem wkurzony uznałem to za wypadek przy pracy, kolejne sezony znów wszystko co się dało we włoszech, ale odpadłem znów w 1/8 z... Lyon! potem kolejny sezon też odpadłem w 1/8 i się zdenerwowałem i po sezonie odszedłem... objołem repre włoch po mistrzostwach europy 2016, i tą samą tatyką 2 lata potem wygrałem mistrza świata 2018 w Rosji bez wiekszych problemów... między tymi dwoma latami gralem jakoś marca 2017 valenciom, gdzie było dość cięzko jednak skończyliśmy na jakoś 5-6 pozycji nie pamiętam teraz, potem klub objął jakiś szejk i dal mi ponad 300mln na transfery, kupiłem kogo chciałem i zacząłem sezon, ale przegraliśmy wszystkie sparingi przed sezonowe i mi się znudziło więc odszedłem, na moje miesce przyszedł jakiś trener co w 1 sezonie wygral już lige z Barcą i Realem... potem poszedłem do Napoli... chciałem coś z nimi porobić, ale mieli tragiczny skład w porównaniu do tego co mają teraz czy w tamtym roku... zająłem jakoś 7 miejsce w lidze i odszedłem, wygralem jak wczesniej wspomniałem MŚ 2018 i skończyłem kariere :( moja najlepsza do tej pory.. gram od FM 2011

 Piterol Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.04.2012
Skąd: Bielsko-Biała
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 12:16    #6
Teraz mam bardzo mocny Śląsk jechali wszystkich jak chcą, ale końcówka to taka padaka w obronie, że o ja nie mogę :/

W sumię to ta kariera jest moja najlepsza i mam nadzieję, że w tym sezonie się dostanę do grupy LM, bo sezon temu to w tak beznadziejny sposób w LE odpadłem z Videotonem, że szkoda gadać...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.08.2013 o godz. 12:19

 Piterol Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.04.2012
Skąd: Bielsko-Biała
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 14:56    #7
MOŻNA ZAMKNĄĆ!

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.