Kim zacząć grać? Wyczerpałem swoje pomysły

 Dashe Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.07.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.07.2017, 18:13    #1
Hej. Jestem tu nowy, ale mniejsza o to, od razu przejdę do rzeczy. Swoją karierę w FMie zacząłem już dość dawno temu, w FM 2017 mam dość sporo godzin przegranych. Obecnie straciłem zapał do prowadzenia aktualnie rozpoczętych karier i chciałbym coś nowego zacząć, ale problem tkwi w tym że nie wiem kim grać :|

Za swojej kadencji prowadziłem już takie zespoły jak Śląsk Wrocław, Zenit-Sankt Petersburg, FC St. Pauli, FC Barcelona oraz IV Ligowy klub na patchu, ale po dwóch sezonach odpuściłem bo to nie dla mnie od 0 prowadzić klub.

Macie coś godnego polecenia dla mnie bo nie wiem na co się zdecydować? Interesuje mnie coś nowego, na pewno nie chcę grać w Ekstraklasie/Bundeslidze/La Lidze/Lidze Rosyjskiej gdyż to mam już za sobą i mi się "przejadło" walczenie z klubami z tych lig. Nie pociąga mnie też zbytnio liga Włoska i Angielska.

Chcę rozpocząc dwie kariery, a oto moje kryteria do obu z nich:

1. Szukam zespołu w tarapatach, klub który upada i w danym sezonie od razu będzie walczył o utrzymanie i to będzie sukces gdy się uda. Kłopoty finansowe i wąska kadra jak najbardziej na plus. Chciałbym takiego wyzwanie sobie podjąć.

2. Zespołu o średnich statystykach, grającego na poziomie polskiej ekstraklasy ale liga jakaś inna niż wymienione wyżej. Typowy średniak ligi mógłby to być.

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.07.2017 19:44    #2
Mam propozycję-spróbuj Bristol Rovers . 3 liga angielska,zadanie=bohaterska walka o utrzymanie,z kasą krucho a kadra taka że szkoda gadać.Nawet nie mają porządnego napastnika :) Właśnie od 2 dni próbuję sił na update od sortitoutsi i dobrze że nie utworzyłem kariery dzień wcześniej bo bym się nie załapał na w miarę dobrego lewego obrońcę z Arsenalu :)

 Dashe Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.07.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 08:54    #3
Zwolay, dzięki za odpowiedź. Wezmę pod uwagę Twoją propozycję, klub jest mi znany, grałem nim już kiedyś na pewno jakąś karierę.

Ale nadal szukam kolejnych klubów, zawsze warto mieć coś w z boku do wyboru.

Ale czarno widzę się w angielskiej piłce jeśli mam szczerze mówić. Bristol Rovers to słabiutki klub więc ciężko będzie mi walczyć nawet o utrzymanie jak mniemam. Ale dam z siebie wszystko ;) Tak więc najnowsza moja kariera to złożony podpis pod kontraktem z drużyną Bristol Rovers. :)

Ps. Próbował ktoś grę kompletnie od 0? Z Polskiej Ligi Okręgowej doszedł ktoś do Ekstraklasy albo I-szej ligi?

 intermario Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.09.2009
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 09:52    #4
Co prawda nie w kwestii polskiej, ale kiedyś po karierze w Górniku Zabrze (1/4 LE) zatrudniłem się w klubie z 5 poziomu ligi hiszpańskiej, nawet jego nazwy nie pamiętam, ale coś na C :) Co ciekawe sezon po sezonie awansowałem do La Liga. Awanse to były zawsze baraże, a w LL nie byłem już wyżej niż na 10 miejscu, ale i tak uważam to za sukces, więc się da :) Tam różnice były jeszcze większe niż w naszej lidze.

Kiedyś też awansowałem klubem z Serie D do Serie A i nawet zająłem miejsce premiowane LM, z czasem doszedłem do 1/4 LM, takie kariery uwielbiam, bo zbudowałem te zespoły od zera.

 Kurpiu Wybitny Literat

Postów: 238
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2014
Skąd: Mrągowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 10:10    #5
[quote="Dashe"]Ps. Próbował ktoś grę kompletnie od 0? Z Polskiej Ligi Okręgowej doszedł ktoś do Ekstraklasy albo I-szej ligi?[/quote]
Udało się nawet dojść z B-Klasy do Ekstraklasy, ale jest to dosyć nudne zadanie. Z polskich klubów najlepszy do gry moim zdaniem jest Stomil - bieda, słaby skład i stadion w ruinie. Jeżeli ja mógłbym coś polecić to grę w zupełnie niszowych ligach Europy, np. Gibraltar - sezon co prawda zaczyna się trochę późno, ale nie ma przerwy zimowej. Jest możliwość wystawiana do gry graczy na kontraktach amatorskich i nie ma wielu ograniczeń narodowościowych. Dodatkowo dochodzi duża satysfakcja, gdy po kilku sezonach liga Gibraltarska awansuje dzięki nam w rankingu europejskim i uda nam się wejść np. do Ligi Mistrzów. Polecam też ściągnięcie dodatkowych lig od claassena, która umożliwia nam grę w każdym kraju na starym kontynencie - przyjemne do gry są szczególnie kraje Bałkańskie. Jeżeli chcesz pograć na nieco wyższym poziomie to warto spróbować lig w Turcji (np. Akhisar), Danii (np. Ejsbjerg FC), Belgii (np. Oostende) lub Holandii (np. Ado den Haag).

 Dashe Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.07.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 11:21    #6
Tak myślałem, że da się dojść od 0 do chwały. Sam kiedyś próbowałem, ale zrezygnowałem dość szybko.

Obecnie rozpocząłem karierę w Bristol Rovers. Bieda i cienki skład - to obecnie można by powiedzieć. Walka o utrzymanie za wszelką cenę - cel na sezon. Będzie bardzo ciekawie w tej karierze, jestem pewny. Funduszy nie starczyło na wzmocnienie potrzebnych mi do gry formacji, ba, dokonałem zaledwie jednego transferu z wolnego rynku przeszedł do mnie jeden zawodnik, który pochłonął cały dostępny fundusz klubu - 13.000 zł tygodniowa pensja + 2.500 zł za występ oraz 1.500 zł za bramkę. Taki kontrakt udało się wynegocjować z jego wygórowanych warunków bowiem żądał 16.500 zł tygodniowo, 2.800 zł za występ i 1.000 zł za bramkę. Kwestia czy ten transfer się opłaci, środkowy ofensywny pomocnik był mi niezbędny, ktoś kto połączy linię pomocy i ataku, kreatywny z dobrymi podaniami i mądrością boiskową. Ciekaw jestem co z niego będzie.

Chyba dam się skusić grze w lidze Gibraltarskiej, albo temu podobnej. Ligę Duńską brałem pod uwagę, ale zrezygnowałem. Belgijska jakoś mnie nie przekonuje, rozważyłbym jeszcze Turecką bądź Holenderską. Dzięki za odpowiedzi.

Mam też pytanie, kiedyś coś takiego widziałem gdzieś w internecie na stronie poświęconej FM. Można gdzieś założyć swój temat z przebiegiem mojej kariery? Widziałem już niekoniecznie na tym forum dział taki, gdzie było dużo takowych tematów. Ludzie tam wchodzili i oprócz dzielenia się z innymi swoimi osiągnięciami można było sobie pomagać i wymieniać uwagi i analizować kolejne kroki - przydatna opcja jak dla mnie, chętnie bym sobie coś takiego założył na karierę w Bristol Rovers.

 dande Partyzant

Postów: 75
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2006
Skąd: Katowice/Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 11:54    #7
Niskie ligi angielskie na propsie, ale to dość standard.
Jakieś Crawley Town - ja np nim zdobywałem LM. Ale już Scunthorpe było mi bardzo ciężko i nie osiągnąłem wiele.

Kiedyś, dawno temu, próbowałem też sił na Białorusi. Także wyzwanie ogromne.
Nie polecam lig typu - Węgry, Bułgaria, Rumunia, Serbia - powód? Szybka nuda (w Polsce podobnie, ale tu dochodzi kwestia własnego podwórka i jakoś tę "nudę" się przełyka), a kluby jednak nie są aż tak niszowe jak np. białoruskie (bez BATE oczywiście). Dość szybko i łatwo zbudować silny klub (w skali kraju) i wygrywa się wszystko jak leci.

Ciekawie jest też w Norwegii w niższych ligach - ja szybko się poddałem, ale tylko z powodu nieodpowiadającej mi formuły sezonu. A trzecia liga norweska - brzmi pięknie!

Mimo wszystko chyba zawsze najciekawiej w silnych piłkarsko krajach - Anglia, Hiszpania, Włochy (nie próbowałem w Niemczech i we Francji) wziąć zespół z niższych lig i budować powoli potęgę. Bo a) trudno, b) ciekawie, c) wyzwanie.

Mnie zawsze interesowała gra na Malcie i w Gruzji, tam kiedyś spróbuję.

 Dashe Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.07.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 20:44    #8
Dzięki za propozycję, rozważę każdą. Ciekawy jestem bardzo gry właśnie w lidze Gibraltaru, to może być wymagające i ciekawe wyzwanie.

Obecnie skupiam się na karierze w Bristol Rovers. Sezon właśnie zacząłem, inauguracja sezonu kiepska 1-3 przegrana, a prowadziłem 1-0 lecz po czerwonej kartce obraz gry uległ zmianie. W Pucharze za to bardzo ładnie się zaprezentowałem, ba, sprawiłem małą sensację wyrzucając za burtę wynikiem 3-0 drużynę Reading FC. Drugi mecz ligowy był nieco lepszy i udało się zgarnąć ważny komplet punktów wygrywając skromnie 1-0. Myślę, że wyniki na obecną chwilę powinny być zadowalające jak na taki zespół. Zobaczymy co będzie dalej bo to zaledwie trzy mecze. Choć jestem mega zadowolony ze sprawienia mini-sensacji i pokonania aż 3-0 drużyny Reading FC :P

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 21:14    #9
Hahah-ja też póki co w Bristolu bez sukcesów-trzeba się nastawić na ciężki sezon i gryzienie trawy do końca :) Gratuluję oklepania Reading-puchary dopiero przede mną-póki co skupiam się na sensownym zagospodarowaniu skromnej kasy na jakieś wzmocnienia ale -nie ma co ukrywać-za bardzo się nie da zaszaleć....

 Dashe Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.07.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2017 21:55    #10
Zwolay, dzięki, mega zadowolony jestem po wygraniu z Reading. To nie był przypadek, po prostu byliśmy w meczu z nimi lepsi. Potwierdził to wynik i statystyki. Taktyka była świetnie dobrana i plan zrealizowany w 100%.

Co do transferów, fakt. Niestety niema czym zaszaleć, totalna klapa z budżetem. Osobiście dokonałem zaledwie dwóch ruchów na obecną chwilę na rynku transferowym. Pierwszy to wzmocnienie w postaci ofensywnego środkowego pomocnika dostępnego z wolnego transferu, zaś drugie wykupiłem bramkarza obecnie wypożyczonego z QPR. Jeszcze trochę monet zostało w budżecie więc jakieś wzmocnienie z darmowego transferu być może zrobie przed końcem tranferów, ale bez szału zapewne.

Moim celem jest utrzymać się w lidze i tyle, nie chcę wojować o nic więcej. Za to puchary są priorytetem i chcę powalczyć o coś więcej żeby zdobyć sympatię kibiców i zarządu. Taki cel na ten sezon.

Ogólnie w FM mimo iż gram długo nie jestem jakimś mega specjalistą od taktyk i rozwijania zespołów. Dlatego cieszę się z małych sukcesów. Pozdrawiam!

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.