Kilka pytań debiutanta

 skarp52 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.01.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017, 10:06    Pytanie
Od kilku dni mam FM17 i jest to mój absolutny debiut w FM. Trochę poczytałem, ale nadal dominuje chaos myślowy. Dlatego mojego pytania będą pewnie – dla Was - banalne, ale odpowiedzi – dla mnie - bezcenne.
A więc, biorąc pod uwagę moje nikłe zasoby wiedzy powinienem:
- trening indywidualny powierzyć asystentowi czy zająć się tym osobiście. A jeśli osobiście to czy wystarczy wskazać rolę zawodnika a silnik sam dobiera atrybuty do treningu. Czy też mam wskazać (kliknąć) każdy atrybut do trenowania. A jeśli tak to ile (max, optymalnie) atrybutów można wskazać dla zawodnika. W której zakładce FM17 ustawiam trening indywidualny? Rozumiem, że silnik podświetla atrybuty kluczowe dla wskazanej roli. Czy w FM17 funkcjonują atrybuty „znaczne”, a jeśli to gdzie szukać coś o nich?
- trening ogólny i meczowy powierzyć asystentowi czy zająć się tym osobiście. A jeśli osobiście to jaki jest optymalny balans między czasem na trening ogólny i meczowy przed sezonem i w sezonie.
Ile dni na wypoczynek? Czy dzień po meczu wystarczy?
- ulubiona taktyka, którą zadeklarowałem chyba przy tworzeniu profilu determinuje dalszą grę. Czy mogę ją zmieniać w trakcie gry?

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017 10:55    #1
Na początek trening indywidualny możesz dać asystentowi. Jak chcesz nauczyć piłkarza grać na nowej pozycji lub nauczyć nowej roli to zawsze możesz to zrobić w zakładce trening indywidualny. Zmienisz trening tylko jednego konkretnego piłkarza, reszta będzie trenować wg asystenta. Zmiany w atrybutach przy treningu nowej roli czy pozycji zaznaczają się automatycznie. Trening meczowy też można polecić asystentowi. Standardowo daje dzień po meczu odpoczynek, przy dużym natężeniu meczów zaznaczam odpoczynek dzień przed meczem.
Najważniejsza w FM jest taktyka. Myślę że zaznaczona ulubiona taktyka na początku większego wpływu nie ma. Najważniejsze dobrać taką która będzie pasować do zawodników których posiadasz w klubie.

Użytkownik uznał post za pomocny

 skarp52 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.01.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017 11:06    #2
Dzięki, czyli nie zaznaczam konkretnych atrybutów tylko rolę do trenowania. A zakładka, z której zmieniam trening indywidualny w FM17?
Zawodnik - Rozwój - Trening - Rola ?
czy
Trening - Trening indywidualny - Zawodnik - Rola ?

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017 11:17    #3
Kwestią nr 2 jest morale drużyny - kiepska atmosfera = seryjne przegrywanie meczów. Uważaj co zawodnikom obiecujesz. Przy kontraktowaniu rozważ jaką rolę gwarantujesz piłkarzowi - jak się da oferuj kontrakt na niższej roli (składaj pierwszą taką ofertę przy negocjacjach kontaktu) np. zamiast zawodnik pierwszego zespołu to zaplecze lub rotacja, bo jak nie zapewnisz mu dużo grania to po pewnym czasie rozpieprzy Ci atmosferę w szatni.

W każdym okienku ściągaj zdolnych jeżeli masz słabą szkółkę i obiekty, bo za jakiś czas przy grze w pucharach europejskich warunek wychowanków trzeba spełnić, a nie ma co ukrywać - będą Ci podbierać wyróżniających się- zawsze może zadziałać tak, że Ty nie będziesz chciał sprzedać, to zarząd opchnie i będziesz miał guzik do gadania.
Szukaj zdolnych przez scoutów ale też raz w roku przejrzyj kadry głównych reprezentacji pod kątem młodych - ja tak wyrwałem fajnego bramkarza w wieku 19 lat, który teraz świetnie broni po roku wypozyczenia.
Gdy wypozyczasz - staraj się wypozyczać do dobrych klubów, niekoniecznie z dobrymi obiektami, bo jeżeli będzie miał zagwarantowane granie to szybciej sie rozwinie niż tylko przez trening. Ja młodych zdolnych wrzucam w listę "perspektywicznych" i dyrektor sportowy szuka mi najlepszego klubu - gram w PL, więc nie puszcza niżej niż I liga - mam uaktywnione wraz z III ligą.

Użytkownik uznał post za pomocny

 skarp52 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.01.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017 11:26    #4
Dzięki, na pewno wykorzystam Twoje sugestie w przyszłości :)
Ale na razie mam problem na poziomie:
- ustawianie treningu indywidualnego ( zakładka w FM17)
-balans czasu treningu ogólnego i meczowego :(

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017 11:37    #5
Balans zostaw w połowie.
Trening indywidualny - ja ten aspekt daję asystentowi, chociaż w jednym sezonie sam ustawiłem pod pozycje taktyczne i nikt zbytnio nie narzekał.

 skarp52 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.01.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017 16:26    #6
Ciągle nie mogę doczekać się odpowiedzi na pytanie: jak ustawić trening indywidualny zawodnika w FM17, jeżeli chcę to koordynować samodzielnie?
Którą zakładkę w FM17 mam zastosować:
Zawodnik - Rozwój - Trening - Rola
czy
Trening - Trening indywidualny - Zawodnik - Rola
czy jakąś inną ?
Zakładam, że wcześniej w zakładce "Koordynuje trening indywidualny seniorów" muszę ustawić siebie.

 patpul Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.06.2010
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2017 17:02    #7
Wsio rawno.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.