Jakim klubem powinienem rozpocząć rozgrywkę?

 10kilan Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.01.2011
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2012 20:44    #4071
A ja zapytam, ze względu na zbliżający się FM13 co mi byście polecili?

Z pewnością najciekawszą ligą jest premiership, ale tam przeraża mnie granie 50-60 meczów w sezonie. Dodatkowo, lubię budować skład w oparciu na zawodnikach z kraju z którego jest klub, a Anglia nie dysponuje aż takim bogatym zasobem piłkarskim. Mimo to zastanawiałem się nad grą : Evertonem, Tottenhamem, Arsenalem. Plusem jest dość dużo pieniędzy na transfery.

Hiszpania. Tutaj interesujący jest fakt nawiązania walki z Barceloną i Realem. Dlatego: Sevilla, Atletico, Valencia. Na plus wybrania tej ligi przemawia duża liczba Hiszpanów w tych zespołach, no i newgeni hiszpańscy. Minusem brak funduszy oraz też spora liczba meczy.

No i chyba póki co mój faworyt, a mianowicie BVB. Przemawia tutaj to, że : nie grałem jeszcze nimi, jest 3 Polaków, średnia ilość meczy, duży stadion, newgeni,brak ograniczeń transferowych. Minusem jest spore zadłużenie.

Chciałbym zaznaczyć, że wybranym klubem chciałbym rozegrać min. kilka sezonów. Nie chcę topowego klubu, ponieważ gra byłaby zbyt prosta,a ja potrzebuję wyzwania. Pieniądze nie są najważniejsze, bo skład zamierzam budować z młodych zawodników,ale kilka-kilkanaście milionów euro na transfery w 2-3 sezonie mile widziane.
Nie wspomniałem o lidze włoskiej, ale tam chyba jedynie interesowałby mniej Juventus i Napoli, mimo to wolałbym coś z wyżej wymienionych lig.
Opcjonalna pozostaje liga holenderska bo jest w miarę wyrównana.

Może ktoś grał wyżej wymienionymi klubami dłuższą karierę? Mógłby mi przybliżyć jak to mniej więcej wygląda po kilku latach i ewentualnie polecić lub też odradzić.

 adik777 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2011
Skąd: Jawor
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2012 20:57    #4072
Witam .
Jaki klub polecacie z polskiej 2 ligi zachód/wschód i jaki z 3 lig .
Najbardziej chodzi mi o utalentowany skład , budżet .
Pozdrawiam :)

 chris000 Partyzant

Postów: 287
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2012 21:02    #4073
10kilan

Juventus to jest we Włoszech najepsza drużyna - jak chcesz druzyne budować, to z Włoch weź sobie Napoli albo Fiorentinę.

W Hiszpanii Valencia jest ciekawa, ale ma wielkie długi.

W Anglii weź Everton, bo nie jest najlepszą angielską drużyną, ale ma dobry skład i całkiem sporo kasy.
Fellaini, Jagielka, Jelavic, Baines są świetnie.
Polecam!

 Marimba84 Partyzant

Postów: 119
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2009
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2012 21:14    #4074
[quote="adik777"]Witam .
Jaki klub polecacie z polskiej 2 ligi zachód/wschód i jaki z 3 lig .
Najbardziej chodzi mi o utalentowany skład , budżet .
Pozdrawiam :)[/quote]

jak na uaktualnieniu to Wisła Płock! Wiem, że mają świetną drużynę... mają młodych piłkarzy, o potencjale na ekstraklase!

 adik777 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2011
Skąd: Jawor
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2012 21:21    #4075
[quote="Marimba84"][quote="adik777"]Witam .
Jaki klub polecacie z polskiej 2 ligi zachód/wschód i jaki z 3 lig .
Najbardziej chodzi mi o utalentowany skład , budżet .
Pozdrawiam :)[/quote]

jak na uaktualnieniu to Wisła Płock! Wiem, że mają świetną drużynę... mają młodych piłkarzy, o potencjale na ekstraklase![/quote]

Ok , wielkie dzięki :)

 Marimba84 Partyzant

Postów: 119
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2009
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2012 21:23    #4076
[quote="adik777"][quote="Marimba84"][quote="adik777"]Witam .
Jaki klub polecacie z polskiej 2 ligi zachód/wschód i jaki z 3 lig .
Najbardziej chodzi mi o utalentowany skład , budżet .
Pozdrawiam :)[/quote]

jak na uaktualnieniu to Wisła Płock! Wiem, że mają świetną drużynę... mają młodych piłkarzy, o potencjale na ekstraklase![/quote]

Ok , wielkie dzięki :)[/quote]

poza tym, drużyna z rodzinnego miasta :)

 10kilan Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.01.2011
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2012 21:54    #4077
[quote="chris000"]10kilan

Juventus to jest we Włoszech najepsza drużyna - jak chcesz druzyne budować, to z Włoch weź sobie Napoli albo Fiorentinę.

W Hiszpanii Valencia jest ciekawa, ale ma wielkie długi.

W Anglii weź Everton, bo nie jest najlepszą angielską drużyną, ale ma dobry skład i całkiem sporo kasy.
Fellaini, Jagielka, Jelavic, Baines są świetnie.
Polecam![/quote]

Juventus to obok Barcelony i Legii mój ulubiony klub, dlatego o nim wspomniałem. Wiesz liga włoska jakoś do mnie nie przemawia. Jest monotonna, kluby zadłużone i te współwłasności..
Everton mówisz. Klub by mi odpowiadał, średni budżet,ciekawy skład bez gwiazd,nie ma wielkich oczekiwań, więc mógłbym grać młodymi, jedynie tak jak wspomniałem w poprzednim poście- strasznie dużo meczów. Liga, puchar Anglii, puchar ligi, rozgrywki europejskie...masa tego, ale zgadzam się, że to bardziej wymagająca opcja niż Tottenham i Arsenal, dlatego kto wie. Póki co zobaczę jeszcze co mi napiszą o BVB i Hiszpanii :)

 qAd. Partyzant

Postów: 530
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2011
Skąd: Dortmund
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.10.2012 23:50    #4078
Grał ktoś Evertonem albo Valencia lub Sevilla ? Fajnie się grało ?

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 12.10.2012 o godz. 23:54

 10kilan Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.01.2011
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.10.2012 00:28    #4079
Kolega widzę idzie moim tropem :) Niestety jak widać nikt nie grał, bo nikt nie pisze :]

 xBogoriax Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.02.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.10.2012 13:25    #4080
[quote="qAd."]Grał ktoś Evertonem albo Valencia lub Sevilla ? Fajnie się grało ?[/quote]

Grałem Evertonem 3 sezony, klub bardzo ciekawy, perspektywiczny, daje duże możliwości powalczenia i o mistrza i o rozgrywki europejskie. Moim zdaniem warto :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.