Istnieje poradnik jak osiągnąć sukces średniakiem w FM'ie ?

 Nones Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2013, 22:37    Pytanie
Chodzi o coś takiego gdzie pisze krok po kroku co zrobić po rozpoczęciu kariery danym zespołem.

 gregryszka Partyzant

Postów: 129
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.10.2010
Skąd: piekary sl
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2013 07:27    #1
na kilku anglojezycznych portalach masz duzo poradnikow....ale najwieksza frajda jest wtedy gdy sam ogarniesz pewne sprawy i zaczniesz osiagac sukcesy..ja gram sredniakiem w Premier League,takim solidnym sredniakiem_Swansea City-duza frajda

 Sidorf Partyzant

Postów: 204
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2009
Skąd: Tuszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2013 14:34    #2
Artykuły --> Poradniki --> Wybierasz ten, który Cię interesuję.

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2013 22:08    #3
Są dostępne poradniki które pokażą ci co i jak, ale sam musisz opracować własny styl prowadzenia zespołu. Ale jeśli chcesz osiągnąć sukces udzielę ci kilku moich porad. Prowadzę Lecha Poznań już 8 sezon. ponad 160 meczy w lidze z rzędu bez porażki. Raz wygrana Liga Mistrzów i Liga Europy. Po moich zawodników ciągle zgłaszają się najlepsze kluby Europejskie. Ale po kolei:

1. Najpierw analiza budżetu transferowego i płac. Musisz sprawdzić które pozycje wymagają wzmocnień, a które są zbyt rozbudowane. Kiedy zaczynałem Lech miał może z 600 tys euro na transfery (FM 13). Zacząłem szukać na wolnym rynku. Zrobiłem jeden zakup i ściągnąłem kilku zawodników za darmo z wolnych transferów. Efekt: wartość sprowadzonych zawodników ponad milion euro. Przesunąłem środki na wynagrodzenia, ale uzyskałem głębszy i mocniejszy skład, którym zdobyłem moje pierwsze Mistrzostwo Polski (oraz Puchar na dokładkę)
2. Opracowanie trzech strategii meczowych. Bardzo ważne jest aby jedna strategia była defensywna. Przyjdzie ci grać na wyjazdach, z silniejszymi drużynami. Wtedy twoją szansą jest gra z kontry albo szukanie remisu w grze defensywnej. Jeśli połączysz to np z dobrą grą w stałych fragmentach gry możesz wygrać nawet z silnym przeciwnikiem. Tak właśnie wygrałem LM przeciwko Barcelonie (2:1)
3. Sztab szkoleniowy. Nie zawsze będziesz mógł go od razu rozbudować, ale atakuj zarząd prośbami o zgodę na kolejnych trenerów. Szukaj jak najlepszych, płać odstępne. Jeśli zapewnisz odpowiednią kadrę twoi zawodnicy będą się lepiej rozwijać.
4. Transfery. Na początku szukaj na wolnym rynku, wysyłaj scoutów w różne strony świata. Twoim błogosławieństwem mogą okazać się zawodnicy którym kończą się kontrakty. Jeśli podpiszesz z nimi kontrakt będą twoi za darmo (lub prawie za darmo) za 6 miesięcy. Bardzo często korzystałem z tej opcji i za frajer miałem dobrych zawodników. Jeśli będziesz chciał kupić zawodnika przygotuj się na większe wydatki niż wynosi jego wartość. Kluby potrafią zażądać 4-5 a nawet 10 razy tyle ile jest wart piłkarz. Jeśli jesteś pewny, że potrzebujesz danego piłkarza to warto zapłacić i ubiec inne kluby. Za napastników płaciłem po 8 milionów euro, ale przynieśli mi wygraną LM i złoty but za liczbę goli w LM.
5. Sprzedawaj zawodników - co jakiś czas (co sezon/dwa) sprzedaj jednego lub dwóch piłkarzy. Uwolnisz środki, zaoszczędzisz na wynagrodzeniach i zrobisz miejsce w zespole na kolejnych. Starsi piłkarze nie zawsze chca odchodzić (wiadomo ... ciepła posadka). Wtedy czekaj aż ktoś się nimi zainteresuje i oferuj. Nie żądaj za dużo, bo inne kluby wycofają oferty.
6. Szukając zawodników poza typowymi atrybutami dla danej pozycji patrzę na kilka dodatkowych:
- nastawienie zawodnika - najlepiej ambitny, przykładny zawodowiec albo profesjonalista - tacy będą grać, gryźć trawę a nie obijać się na boisku. Ambitni będą chcieli szybciej odejść do lepszych klubów, ale udaje się ich zatrzymać.
- atrybuty psychiczne - determinacja, kreatywność oraz pracowitość.
- ocena słabych i mocnych stron - słabe strony nie mogą rzutować na daną pozycje (np. obrońca nie może mieć problemów z kryciem albo grą głową)

To tak na szybki poczatek :) resztę dopracujesz sam :)

 Willson Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2013 22:31    #4
Ale co tu radzić?
Fm tylko sprawia wrażenie złożonego.
Prosty tip. Za friko:
Kupuj tanio,sprzedawaj drogo. Osiągniesz sukces.
Jak będzie kasa,będą wyniki.Po kilku sezonach, nawet na domyślnych taktykach.
Centrum wróciło....zobaczymy.


Kiedyś redaktor LCM cm4.pl

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.