FMRTE - kilka pytań

 adson43 Partyzant

Postów: 205
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2007
Skąd: Piekary Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.07.2014, 19:09    Pytanie
Witajcie wszyscy :-)

1. Zawsze mnie nurtowało co daje opcja Freeze w edytorze, czy może ktoś mi wytłumaczyć?
2. Czy jeśli nacisnę Register (UEFA), wiem zarejestruje wszystkich w europejskich pucharach, ale czy jest ryzyko wysypania się gry?
3. Wogóle. Jest jakiś zakres "bezpiecznego" edytowania, np. finansów? Tak żeby gra nie crashowała w przyszłości ?

Z góry dziękuje forumowicze ;)

 |\\//| Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2012
Skąd: fajna spoko miejscowość
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2014 09:09    #1
odp. 1 opcja freeze służy do zamrażania atrybutów zawodnika również ludzi ze sztabu. Polega to na tym, że zamrażasz zawodnika i jego atrybuty nie spadają a możesz zaznaczyć w opcjach FMRTE aby jego atrybuty mogły rosnąć również można wybrać co ma być zamrażane.
odp. 2 Opcja ta rejestruje wszystkich zawodników z podkreśleniem wszystkich czyli jak masz w pierwszym zespole dajmy na to 40 to cała czterdziestka zarejestrowana a gra jako tako się nie sypie z jednym ale jednak problem gdy dojdzie w grze do rejestracji zawodników do europejskich pucharów. Niestety nie będzie można odhaczyć zawodnika który został zarejestrowany przez edytor. Można to obejść używając opcji jednodniowego urlopu.
odp. 3 Używanie edytora jest jak z dopalaczami czasem cię nie zabiją ale czasem ten sam który używasz dłuższy czas nagle cię poskromi. Ale nie po to pisałeś pytanie o bezpieczne używanie, bym teraz truł jakieś porównania. Więc na co musisz uważać w edytowaniu to na pewno edytowanie tabel ligowych, pucharowych, wyników. Możesz z pewnością spodziewać się w późniejszym czasie błędów i dość poważnych jak np. brak losowania grup LE czy LM tak że odradzam takich kombinacji. Jeśli chodzi o finanse to różnie z tym bywa. Szczególnie jeśli dodasz duży budżet to już zależy od zarządu. Jak ma lekką rękę to popadnie w długi. Potem zarząd komisaryczny, embargo transferowe do klubu. A kończyć możesz na najniższym szczeblu. Są też przypadki działania w drugą stronę. Pieniądze część przelewają na fundusz inwestycyjny i je zamrażają resztę przeznaczają na rozbudowę zaplecza, a jeżeli sam klub prowadzisz i zajmujesz się zatrudnianiem piłkarzy i sztabu to oczywistością jest jego ulepszanie. Tak że z finansami też ostrożnie. Możesz również edytować zaplecze klubu. daje to efekt taki, że wyszkolisz lepszych juniorów ale lepszy efekt otrzymasz jeżeli jeszcze podniesiesz poziom szkolenia w danej lidzie. Wtedy 2+2 da tobie 4. A jeżeli nie chcesz szkolić tylko ściągać graczy to możesz reputację klubu podnieś a wtedy przy wysokich finansach i wysokiej reputacji możesz dobrych i już znacznie rozwiniętych i młodych zawodników kupować. A i tu wiesz można również poziom atrakcyjności rozgrywek podnieć co da jeszcze większy efekt tylko że również dla rywali ligowych. Co jeszcze chciałem napisać? A jeżeli bawisz się w Boga i podnosisz atrybuty piłkarzom to pamiętaj o zrobieniu kopi oryginalnej edytowanego piłkarza opcja import/eksport zawsze możesz żałować takiej edycji więc spokojnie możesz go przywrócić. Jest jeszcze sporo opcji których jeszcze nie próbowałem więc możesz się nimi pobawić i opisać skutki. Ja mogę od siebie dodać że używam często opcji leczenia gdyż jak ma się krótką ławkę to wiadomo a jak podstawowy i ważny zawodnik wypada na niemalże cały sezon to się po witaminki sięga. Życzę miłej zabawy i mam nadzieję że mimo długiej wypowiedzi okazałem się pomocny.

Użytkownik uznał post za pomocny

 adson43 Partyzant

Postów: 205
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2007
Skąd: Piekary Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2014 14:01    #2
|\\//| - Baaardzo Ci dziękuje za tak wyczerpującą wypowiedź. Bardzo szanuje takich forumowiczów jak Ty

1. Nie chce freeze'ować ludzi, chciałem tylko wiedzieć co daje ta funkcja.
2. Dziękuje Ci za opisanie problemu który może mnie spotkać - niestety przesadziłem i pościągałem za dużo europejskich piłkarzy, i teraz mam mieszankę...Europy
3. Nigdy nie chce i nie będę edytował tabel, bo to głupota i to czysta. Co do finansów to strasznie trudno mi dopiąć budżet. Jakbym nie wszedł do LM (gram Zagłębiem) to nie dopnę bez sprzedaży 1-2 najlepszych. Jak wiemy ciężko sprzedać najlepszego piłkarza z polskiej ligi za więcej niż 5,6 mln (udało mi się jednego za 6 i to max maxów), bo wartość ich jest strasznie mała. Chciałbym właśnie się w tym kierunku pobawić ale narazie zwiększenie:
- reputacji ligi
- reputacji klubu nie pomogła. Mógłbyś mnie nakierować co mam zmienić by osiągnąć wartości wyższe
Ciągle przynoszę straty, nie wiem czemu. Żeby zaradzić temu np. wpisuje większą kwotę kontraktach sponsorskich. Najlepsze jest to że nigdy. Nigdy nie wydaje więcej niż mam a i tak mam problemy straszny.
Napisałeś " lepszy efekt otrzymasz jeżeli jeszcze podniesiesz poziom szkolenia w danej lidzie" - Da się to zrobić?
Nie bawię się w Boga ;-)

 |\\//| Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2012
Skąd: fajna spoko miejscowość
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2014 19:55    #3
Kilka sposobów jest włącznie z oszukaniem kupującego na kwotę transferową. Ale tego nie robimy bo realne nie jest. Pierwszy sposób to podniesienie wartości i ceny zawodnika czasami uda się uzyskać wyższą od wpisanej ale zazwyczaj w polskiej lidze jest ona z ok 2 i pół raza mniejsza tak że nie zawsze. Kolejny sposób to zrobienie ze swojego gracza no gwiazdę pokroju Messiego itp. Jak to zrobić eksportować gwiazdę i importować jej ustawienia do swojego gracza przednio robiąc kopię zapasową dane osobowe zostaną zmienią się jej atrybuty reputacja umiejętność nogi a samemu należy edytować narodowość. A najlepsze wzięcie mają gracze z umiejętnością obecną w przedziale 75-85% i potencjałem 84-94% To jest najbardziej pewna metoda bo i już po miesiącu dwóch pojawiają się chętni. Oczywiście metoda na oszusta. Akceptujesz ofertę klubu ważne by sprawdzić finanse tego klubu by czasem się nie wycofali z negocjacji( zwiększyć im budżet na czas transferu) przejść w FMRTE do centrum transferowego i tam ręcznie edytować wartość transferu. Metoda niemalże pewna w 99% procentach. Ale nieuczciwa. Zresztą ta ze zrobieniem z grajka gwiazdy też. Co do reputacji ligi by wzrosła edytuj reputację kraju i reputację danej ligi wyszukujesz kraja dajmy na to Polska i masz reputacja jest chyba 5000 i coś zmieniasz dajmy na to na 7500 zapisujesz i to samo robisz szukając ligi z tym że reputacja jest w formie od 1-200. Dajesz np. 150 i teraz jak to dział. Z tego co zaobserwowałem skrypt gry bierze pod uwagę reputację po rozpoczęciu nowego sezonu kiedy to następuje zmiana rankingu ligowego. Tak że po rozpoczęciu sezonu zmienisz reputację to działać będzie ona przez tylko ten sezon w następnym jak nastąpią zmiany w rankingu niemalże pewne że polska liga spadnie zazwyczaj blisko tego miejsca które zajmowała przed edycja w FMRTE no może kilka miejsc wyżej będzie jeśli polskie kluby zdołają min. wyjść z grup w LM czy LE nie jeden ale z dwa minimum. No i to da że będzie większe zainteresowanie ze strony zagranicznych klubów zazwyczaj zgłaszają się średniaki ale dają o dziwo niezłe ceny. Przykład sprzedałem Ubiparipa do Udinese z 9,5 mln euro w zimowym okienku gdzie większa połowę sezonu grał w rezerwach i w kilku meczach raz w LE kiedy Teodorczyk złapał drobny uraz tak no ale to nie był jedyny klub, który się o niego starał ten dał najwięcej. Tak że to ze zmianą reputacji krajowej ligi i kraju daje efekty może nie w pierwszym oknie al już w drugim da. A i co najważniejsze nie przesadzaj z tymi wartościami. Bo jak będą one na poziomie tych najlepszych bądź wyższa tak samo reputacja klubu to dupa blada ze sprzedażą zawodnika. Musisz sam metodą prób i błędów dojść do celu.
A jeśli chodzi o poziom szkolenia młodzieży w kraju to można to zrobić w FMRTE ale jeszcze precyzyjniej byłoby to zrobić w edytorze czasu rzeczywistego zrobionym przez twórców (płatnym 4 euro) gry tam można ustawić wygenerowanych piłkarzy zarówno poziom juniorów jak i sześć najważniejszych atrybutów potrzebnych do rozwoju młodzika (są to ambicja, kontrowersyjność, lojalność, presja, profesjonalność i fair play) i jeśli to ustawisz na dobrym poziomie i zrobisz edycję w FMRTE w informacjach klubu takie konkret jak budynki klubowe, baza treningowa, szkółka młodzieżowa i akademia piłkarska dajmy na to na ok. 16-18 to po trzech czterech sezonach będziesz miał wyszkolonych młodych grajków na poziomie europejskich lig pokroju Anglii, Hiszpanii czy Francji. Również będziesz miał w juniorach paru chłopców z obywatelstwem zagranicznym. Tak że jak już pokombinujesz i uzyskasz odpowiednie ustawienia to zabawa będzie niezła.

 adson43 Partyzant

Postów: 205
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.02.2007
Skąd: Piekary Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2014 20:34    #4
Z tym eksportowaniem poszalałeś ;) jakbym eksportował to bym go sobie zostawił :D Ta nieuczciwość - fajny ale nieuczciwy sposób

Trochę nie rozumiem tego "No i to da że będzie większe zainteresowanie ze strony zagranicznych klubów zazwyczaj zgłaszają się średniaki ale dają o dziwo niezłe ceny. Przykład sprzedałem Ubiparipa do Udinese z 9,5 mln euro w zimowym okienku gdzie większa połowę sezonu grał w rezerwach i w kilku meczach raz w LE kiedy Teodorczyk złapał drobny uraz tak no ale to nie był jedyny klub". Znaczy się nawet jak się spadnie z rankingu to może to dać zainteresowanie

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.