FM szybkość

 fornal85 Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.08.2009
Skąd: Zmyślona
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2019, 15:46    #1
Witam Szanowne Towarzystwo.

Pytanko...może głupie ale który parametr komputera najbardziej wpływa na szybkość, płynność rozgrywki ???

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2019 19:11    #2
Wszystko zależy ile lig wybierzesz . Do odpalenia gry nie jest potrzebna żadna bestia . Ale im więcej lig to aby cieszyć się płynną rozgrywką to moc procesora i ilości RAM rosną razem z wybraniej wiekszej ilosci lig do symulowania w naszej karierze. Więc te dwa czynniki są najważniejsze . Producent podaje jako rekomendowana karte graficzną : 256 MB, Nvidia GeForce 9600M co pokazuje , że nie jest ona dosyć ważna , ale pamietaj jak chcesz ogladac mecze w trybie 3D i przy wyzszych detalach graficznych to i w tym aspekcie przyda się coś lepszego.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2019 19:23    #3
Taktowanie i liczba rdzeni procesora (FM dobrze wykorzystuje wiele wątków), a także ilość pamięci RAM.

W mniejszym stopniu karta graficzna, choć już nie tak małym jak przed kilkoma laty, gdy można było grać na zintegrowanej. GPU ma obecnie więcej zadań niż tylko tryb 3D.

Dysk SSD może przyspieszyć zapisywanie i wczytywanie, ew. uruchamianie gry, ale już samo przetwarzanie raczej w minimalnym stopniu w porównaniu z HDD. O ile oczywiście nie porównujemy nowiutkiego dysku z jakimś starym szrotem ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.01.2019 o godz. 19:23

twitter.com/Ceyvol

 fornal85 Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.08.2009
Skąd: Zmyślona
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2019 19:47    #4
Dzięki za odpowiedzi. Przymierzam się do kupna nowego laptopa mój ma już prawie 6 lat i pytam, na co najbardziej zwracać uwagę. Moja konfiguracja to przeważnie ok 110-115tys zawodników jakieś 19 liga z 8-9 krajów na dużej bazie i z zawodnikami pierwszych lig z 5 kontynentów (bez Oceanii). Gram w FM 18 obecnie i gra się w miarę - ale nic ponadto.

Pozdro FManiacy.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2019 19:45    #5
Przyznam szczerze że jestem zniesmaczony, save ma jakieś pół giga, mam największą możliwą bazę, i powoli zaczynają mi się odpierdzielać krzywe akcje w grze... niedługo dowiem się jakie są minimalne parametry na pełną bazę zawodników i lig... bo sama Europa mnie nie interesuje, chciałem, żeby było jak najbardziej "realistycznie" o ile FM można tak nazwać ale w 4/5 sezonie już mi się niektóre elementy w grze sypią

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.