FM 13

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2013 15:53    #31
Kwestia gustu i własnej opinii. Ja za nic bym nie wrócił do nudnej, schematycznej i złośliwej 12tki
Just Raven.

 facemob Partyzant

Postów: 97
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.03.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2013 14:23    #32
Jak dla mnie fm 13 jest fajniejszy od fm 12. Czemu hmm trudno powiedzieć. Po zainstalowaniu już nie wrócilem do fm 12 i to włąsnie w fm 13 planuje rozegac wkoncu z 30 sezonów bo przewaznie w fm'ach gralem po ok 10... co do ceny to na STEM sa czesto promocje nawet 75%!!!!

 Meszku Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.06.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 20:48    #33
Temat rzeka, ale dotychczasowe wypowiedzi mi nie rozjaśniły sytuacji. W co lepiej zacząć grać swoją długą (co najmniej 20 sezonów) karierę?
Chodzi mi głównie o nastepne kwestie:
- skauting
- realność transferów (dobre ceny odpowiadające rynkowi i wartości piłkarzy. A nie, że mi ktoś może dać maksymalnie 30-40kk, a ja aby kupić porównywalnego grajka muszę wyłożyć z 80kk)
- wyrównana rozgrywka, w sensie że nie można na poczekaniu po 5 sezonach zgarniać wszystko jak leci
- przyjemny silnik meczowy (tak aby dało się to oglądać i jednocześnie wypełniał polecenie taktyczne)
- realniejszy system newgenów

 rapechuck Trybun Ludowy

Postów: 781
Grupa: Moderator
Dołączył: 06.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2013 09:37    #34
[quote="Meszku"]
- skauting
- realność transferów (dobre ceny odpowiadające rynkowi i wartości piłkarzy. A nie, że mi ktoś może dać maksymalnie 30-40kk, a ja aby kupić porównywalnego grajka muszę wyłożyć z 80kk)[/quote]

Te kwestie są rozwiązanie całkiem dobrze już w kilku ostatnich wersjach FM-a, a w najnowszych wersjach niewiele się tu zmieniało, więc dobry scouting wg mnie można znaleźć już od sersji FM 2010 do obecnej.
Transfery - no cóż, w grze jest tylko kilka klubów, które lubią szastać naprawdę dużymi kwotami, ale na mało renomowanych graczy nie będą tych pieniędzy wydawać. A jeśli Ty chcesz zakupić gracza, którego macierzysty klub nie chce puścić, to musisz być przygotowany na to, że za trzeba wyłożyć więcej kasy - najlepiej więc ściągać niezadowolonych, wystawionych na listę transferową, ewentualnie diamenty do oszlifowania. Tutaj też niewiele się zmienia od dłuższego czasu i pod rekomendację podchodzi taki sam zestaw wersji jako powyżej.

[quote="Meszku"]
- wyrównana rozgrywka, w sensie że nie można na poczekaniu po 5 sezonach zgarniać wszystko jak leci
[/quote]
No cóż, jeśli jesteś mistrzem w tej grze, to żadna wersja Ci tego nie gwarantuje, co można zaobserwować przeglądając Kariery w Manifestach ;)
Spróbuj FM2013, bo ponoć jest trudniejszy. Ja polecam FM2012.
[quote="Meszku"]
- przyjemny silnik meczowy (tak aby dało się to oglądać i jednocześnie wypełniał polecenie taktyczne)
[/quote]
Zdecydowanie FM2012.
[quote="Meszku"]
- realniejszy system newgenów[/quote]

Ten system - o ile mi wiadomo - nie zmienił się znacznie przez ostatnie 3 wersje, a jedyne co się zmienia to potencjał newgenów generowanych w danych państwach. Jako przykład można podać Polskę - w FM2011 nawet po 20 latach rozgrywki nie było żadnego Polaka, który byłby podstawowym zawodnikiem choćby średniego europejskiego klubu. W FM12 już trafiały się gwiazdy z naszego rodzimego podwórka, a zdaje się, że w FM13 pod tym względem (patrząc z patriotycznego punktu widzenia) jest (chyba) najlepiej.

Przypuszczam, że będziesz się wahał pomiędzy 12 a 13, ale decyzja i tak należy do Ciebie.

Ja już dawno wybrałem, ale jak będę mógł kupić FM13 za 20zł, to zmienię zdanie ;)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 26.06.2013 o godz. 09:39

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution