Dodanie drużyny do CLJ

 jarkowalski93 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.03.2018
Skąd: Bochnia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2018, 17:23    #1
Cześć,

Zacząłem swoją przygodę z FMami od najnowszego. Po kilku sezonach nauki podstawowych opcji zacząłem mniej więcej ogarniać co, gdzie i jak i wprowadziłem Pogoń Siedlce do Ekstraklasy. Po dwóch, trzech sezonach zaciskania pasa i pięcia się w górę z wypożyczonymi i wolnymi zawodnikami zacząłem inwestycję w ośrodki treningowe i młodzieżowe, system szkolenia młodzieży, sztab. Teraz mistrzowska Pogoń Siedlce ma już jednego podstawowego gracza ze szkółki, 17 latka wchodzącego do ataku na końcówki (i w 93 minucie ostatniego meczu sezonu zapewniającego mistrzostwo), kilku innych przebijających się i młodych zdolnych pościąganych z 1 ligi.

Problem w tym, że nijak nie mam pojęcia jak zbudować drużynę, która mogłaby grać cokolwiek bardziej zorganizowane jak sparingi u-19 i rezerw. Widzę, że jest CLJ ale nigdzie nie mogę znaleźć opcji zapisu do niej, gdzieś trafiło do mnie zdanie, że zarząd może zaakceptować bądź odrzucić zaproszenie do niej ale nic, nigdy nie widziałem, żeby do zarządu trafiło. Czy jest opcja dodania się do CLJ jeśli od razu się w niej nie było?

Drugie pytanie - właśnie klauzulę wykupu aktywowali mi cholerni francuzi i straciłem dobrego bramkarza. Próbował ktoś eksperymentu z sezonem 17-latka w bramce? PA 5 gwiazdek ale teraz ma 2 gwiazdki raptem i trochę strach. Chociaż co raport to dostaje po sparingach rezerw i u-19, że był najlepszy na boisku.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.03.2018 22:43    #2
Krótko - niestety nie ma takiej możliwości.
twitter.com/Ceyvol

 damian972 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
1
27.03.2018 11:07    #3
Co do drugiego pytania - teraz grałem Pogonią Szczecin w FM 18 i w pewnym momencie zacząłem stawiać na 17-letniego Daniela Kusztana (2 gwiazdki umiejek na 5 potencjału), a na ławkę rezerwowych wrzuciłem starzejącego się już Łukasza Załuskę, który z każdym kolejnym meczem był coraz słabszy. Efekt? Kusztan rozwinął się bardzo mocno, był pewnym punktem (27 meczów, 26 straconych, 9 razy czyste konto). W ciągu sezonu zdobył jedną gwiazdkę umiejętności. Teraz w Pogoni już mnie nie ma, ale widziałem, że sprzedali go do Stoke za 2 miliony euro. Wniosek jest jeden - nie ma co się bać i trzeba czasami stawiać na tych młodych, u których się widzi potencjał, bo często ma to bardzo duże korzyści.

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.03.2018 02:37    #4
Co do pytania o bramkarza - absolutnie nie ma się czego bać. Jeśli ma potencjał to grając szybko go powinien pokazać. Ja w FM17 w Pogoni Szczecin miałem newgena który jako 18-nastolatek był pierwszym bramkarzem słowacji grającej na euro (ta, słowacja na euro xD), teraz prowadzę Jagę w FM18 i regularnie daje szanse wychowankowi, który w ekstraklasie debiutował w wieku 15 lat. Na jakieś 20-30 występów jakie u mnie ma mógłbym mu wytknąć ze cztery sytuacje gdzie zawalił bramkę, a to wynik na pewno lepszy niż gdybym ściągnął tam Kiełpina, albo Malarza, już nie mówiąc o tym ile razy w tych spotkaniach wyjmował piłki nie do wyjęcia, a dawałem mu już nawet szanse w LE i co prawda w meczu o pietruszkę, ale ładnie bronił strzały piłkarzy Romy. Kiedyś ściągałem też do Liverpoolu świetnego polskiego newgena który w wieku 19 lat był podstawowym bramkarzem Hamburgera SV, dałem za niego fortunę, ale było warto bo koleżka z miejsca bronił świetnie i pewnie jakby mi się chciało tamtą karierę ciągnąć przynajmniej kilka lat to w kadrze Polski wszechczasów byłby stawiany na pierwszym miejscu, a przecież co jak co, ale bramkarzy u nas nie brakowało chyba nigdy...

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.03.2018 12:42    #5
ja mam kadre licząca 22 zawodników.Najmłodszy 15 lat najstarszy 23.Wyniki:
w przeciągu trzech lat dwa razy finał ligi mistrzów,gram legia warszawa .Także nie ma co się bac stawiać na młodych tylko trzeba szlifowac talenty :)

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.03.2018 18:42    #6
[quote="teekoki"]ja mam kadre licząca 22 zawodników.Najmłodszy 15 lat najstarszy 23.Wyniki:
w przeciągu trzech lat dwa razy finał ligi mistrzów,gram legia warszawa .Także nie ma co się bac stawiać na młodych tylko trzeba szlifowac talenty :)[/quote]

To jest kadra I składu czy ogólnie tylu zawodników masz w klubie?
Zgadzam się w zupełności, że można stawiać na młodych, ja u siebie w jednym z klubów (bo prowadzę parę równolegle) także mam kadrę nie przekraczającą 22 lat (tak się składa, że każdy starszy idzie na wypożyczenie każdego roku - kasa musi się zgadzać :D). Ciekaw jednak jestem ile meczów zagrał ów piętnastolatek.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution