Czarne ludziki,czyli g**niana gra

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2018, 15:45    Pytanie
Przykro mi,ale ta gra to JEDNO WIELKIE DNO...Zazwyczaj unikam radykalnych opnii,ale dla mnie to juz za duzo.Dzis rozgrywajac mecz Bruk-Bet - Legia,ogladalem zamiast normalnej grafiki,jakies czarne ludziki na boisku i czarne trybuny!!!Dobrze ze trawa byla zielona.Nie dosc,ze sa przypadki ze zawodnicy w trakcie gry zachowuja sie,mowiac delikatnie,"nienaturalnie" (o czym pisalem jakis czas temu),to jeszcze takie cos.Gdybym wiedzial ze ta gra to taki gniot,w zyciu nie zaplacilbym tyle za nia (ba,nie dalbym nawet 10 zl gdyz nawet tyle byloby mi szkoda za takie "atrakcje";).Zeby w 2018 roku takie bledy psuly przyjemnosc z grania,to sie w glowie nie miesci.Oczywiscie nie mam po co pytac,czy da sie cos z tym zrobic,z gory wiem ze nic sie nie da,gdyz zapewne "taki urok" FM.DNO.Oddajcie kase,zlodzieje.

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2018 12:38    #10
Zacząłbym od sprawdzenia spójności plików. Być dr gdzieś tu leży problem.

 bini Partyzant

Postów: 248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2009
Skąd: Dzierżoniów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2018 13:34    #11
Jeśli nie potrafisz zaakceptować faktu, że to problem sprzętowy (karta, sterowniki - tak jak pisali przedmówcy) a nie gry samej w sobie (ja również nie miałem nigdy takiej sytuacji mimo setek rozegranych spotkań) to zwyczajnie odinstaluj FM'a i pograj sobie w jakąś "dobrą" grę.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2018 13:47    #12
Panowie na spokojnie, trzeba znaleźć przyczyne i coś poradzić.

1) Nie jest to wina gry, bo dzieję się tak tylko u Ciebie - czyli problem leży po Twojej stronie.
2) Dodatki graficzne - przede wszystkim powiedz z jakich korzystasz dodatków graficznych wpływających na mecz - przede wszystkim dodatki z koszulkami i bandami reklamowymi. To one mogą powodować, że w niektórych spotkaniach jest wszystko dobrze, a w pozostałych gra tworzy czarne obiekty.
3) Temperatury - u mnie w FM16, gdy miałem problem z grafiką tworzyły się artefakty na boisku - nie zawsze, ale działo się to losowo. Sprawdź temperatury u siebie, czy nic się nie przegrzewa.
4) Sterowniki - sprawdź, ale ja bym je wykluczył - gdyby było z nimi coś nie tak, problem miałbyś na każdym meczu.
5) Skórka na jakiej grasz - jeśli innej niż domyślna, zmień na domyślną i sprawdź czy problem będzie się pojawiał dalej.

Jak znajdziesz odpowiedź powiedz co nie grało, zostanie w internecie, dla mających podobny problem.

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2018 15:16    #13
@Shrek
2)Dodatki graficzne pobieralem wlasnie z tej strony,byly to facepacki,natomiast kitspacki pobralem z jakiejs slowackiej strony (nie pamietam nazwy),ale to raczej nie ma wplywu na moje problemy,poniewaz pierwsze czarne ludziki przydarzyly sie jeszcze zanim wgralem cokolwiek do gry.
3)Nie znam sie specjalnie na komputerze - czy chodzi o prace procesora?Mysle,ze mam z tym jakis problem,bo procesor szybko sie nagrzewa i nieraz pracuje nierowno,np.slychac jak zaczyna pracowac glosniej,potem ciszej,nastepnie znowu glosniej.Jesli nie o to chodzi,to gdzie mam to sprawdzic?
4)Sterownik - podobnie,jak to sprawdzic? Moze podam dane ktore moze pomoga zdiagnozowac problem - System operacyjny : Windows 8.1 64-bitowy(6.3,kompilacja 9600,Procesor:Intel(R) Pentium(R) CPU 2020M @2.40GHz (2CPUs),~2.4GHz ,Pamiec 4096MB RAM,Wersja progamu DirectX :DirectX 11,Sterowniki : Glowny sterownik : igdumdim64.dll,igd10iumd64.dll,ig Wersja : 10.18.104276 , Model sterownika : WDDM 1.3.Nie wiem czy to wystarczy,moze jeszcze cos wiecej mam podac?
5)Gram na domyslnej skorce.
Tak jak napisalem,nie znam sie na komputerze,sluzy mi tylko do podstawowego korzystania,czasem zagram w jakas gre,takze prosze o cierpliwosc:)

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.02.2018 15:19    #14
Oczywiscie po slowach "Wersja programu Directx" mialo byc "DirectX 11" zamiast mordki:)

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2018 04:48    #15
No i to jest konkret, a nie, że z... epsuta gra, bo czarne ludziki.

Ad2. Mnogość ustawień i konfiguracji komputerów, może powodować, że dodatki graficzne działających idealnie u jednych, nie działają perfekcyjnie u drugich. Może to mieć wpływ - na przykład źle dobrany config, powoduje, że nie wyświetlają się koszulki meczowe (czy bandy reklamowe) dla jakiejś konkretnej drużyny, czy kompletu stroju. Gra radzi sobie z tym w taki sposób, że nie wczytuje żadnych i biegają czarni. Ale skoro problem pojawił się wcześniej to:

Ad3: Są programy do sprawdzania komputera pod względem temperatur (i nie tylko). Tutaj musisz jednak zapytać wujka google, bo ja Ci z głowy nazwy nie powiem. Szybkie sprawdzenie temparatur podczas spoczynku i z uruchomionym FM, może pokazać Ci, że karta graficzna się przegrzewa, co może dawać takie objawy - u mnie zanim padł laptop, pojawiały się inne cuda - wianki podczas meczu. Taka temperatur może być spowodowana niewłaściwym odprowadzaniem ciepła - kurz w wentylatorku/radiatorku, albo kwestiami eksplatacyjnymi np stanem pasty termoprzewodzącej, no ale na tą chwilę to jest wróżenie z fusów.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 26.02.2018 o godz. 04:49

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2018 13:46    #16
Moze dodam,ze poniewaz laptop szybko mi sie nagrzewal,kupilem jakis czas temu podkladke chlodzaca.Niby nie nagrzewa sie juz tak szybko i tak mocno,ale wspomniane przyspieszenia i zwolnienia pracy procesora nadal sie zdarzaja.Jeszcze jedna byc moze istotna sprawa - od jakiegos czasu (jeszcze przed kupnem gry),po wlaczeniu laptopa,pojawia sie czarny ekran i jakis komunikat,ktorego nigdy nie zdaze przeczytac gdyz szybko znika (do tego po angielsku),ale zdazylem wychwycic slowa "Battery Alert".Bateria sie konczy?Moze to byc powod tych problemow z gra?

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2018 15:33    #17
Ile lat ma laptop, jakiej jest marki, do czego go używasz? Korzystasz z baterii, czy jesteś podłączony kablem?

Tak, Twoje problemy wynikają z nieprawidłowej pracy komputera - albo z przegrzanych podzespołów, albo z innego defektu, którego skutkiem są przegrzane podzespoły.

Najszybszy sposób na spróbowanie poprawy - kupić sprężone powietrze i psiknąć nim w otworki wentylacyjne/wiatraczek. Trochę kurzu wyleci, może trochę więcej.
Sprawa druga - programy diagnostyczne do sprawdzenia temperatury np HW Monitor - pierwszy program z listy googla. I porównanie pracy na czysto i z grą. Jak będziemy mieli te dane to będzie się można zastanowić co dalej.

Spróbuj odczytać to co jest na ekranie podczas włączenia kompa - np nagraj cały etap włączania i klatka po klatce przeczytaj co tam masz napisane.

 Vidmocus Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2018
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2018 19:23    #18
Miałem to samo. Jeśli używasz edytora w grze to obecna wersja FM nie za bardzo lubi dwie opcje w owym edytorze (to DLC co można kupić). Otóż jeśli są zaznaczone dwie opcje :
Rejestracja składu bez ograniczeń czasowych oraz Zmiana numerów bez ograniczeń czasowych. Z automatu dzieje się to co mówisz. Kiedy je odznaczyłem to wszystko wróciło do normy. Jako , że jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie :D

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.02.2018 o godz. 19:31

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2018 10:36    #19
@Vidmocus
Gdzie trzeba wejsc,zeby odznaczyc te opcje?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.