Ciągłe crashe save'a.

 Crasher001 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018, 02:18    Pytanie
Witam. Ostatnio mam ciągłe problemy z zapisami gry. Mianowicie, co zacznę nową karierę to przy następnym uruchomieniu komputera save jest do wyrzucenia. Nie mam żadnych dodatków/skórek/lig, nic wgranego poza plikami graficznymi. Nie wiem skąd ten problem, mam go pierwszy raz a gram już kilka dobrych lat w FM'a. Oczywiście, zwykłe crashe podczas grania się zdarzały, ale to nie to samo. Gdy uruchamiam grę to widzę już mój plik z karierą, na którym brakuje herbu klubowego i wiem, że save jest zepsuty. Oczywiście zapisuję w trzech plikach, jednak nic to nie daje. Kiedy usunę pierwszy plik i pogram na drugim, przy następnym uruchomieniu komputera będzie powtórka. Jest to uciążliwe, ponieważ grałem dwie kariery w normalny sposób a teraz mam problem. Co zacznę i poukładam sobie wszystko, a to zajmuje trochę czasu, to nawet nie zdążę na drugi dzień wystartować z ligą, bo już muszę tracić chęć na grę. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, poprzednia kariera działała normalnie, wszedłem na nią ostatnio i nic się nie dzieje. Mam tak najprawdopodobniej tylko z tą ostatnio zapisaną rozgrywką. Proszę o jakąś pomoc.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 06:11    #1
Jakieś więcej szczegółów by się przydało.
Masz prawidłowe rozszerzenie pliku z zapisem w folderze z save'ami?

 Crasher001 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 09:18    #2
Rozszerzenie .fm czyli jak zawsze. Nie wiem konkretnie co podać więcej z informacji.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 12:28    #3
Antywirus - sprawdzić, czy nie blokuje NADPISYWANIA plików. Dodać go najlepiej do wyjątków antywirusa.

Druga sprawa - czy zapisujesz pliki jednocześnie wychodząc z gry, czy robisz tak, najpierw zapisz plik, a dopiero później wychodzisz?

 Crasher001 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 13:50    #4
No właśnie też się zastanawiałem co do tej drugiej opcji. Właśnie wszedłem na starą karierę, zrobiłem test przesymulowałem sobie tydzień, zagrałem mecz, zresetowałem kompa i wszystko niby grało. Później chciałem wyjść i użyłem zapisu przy wyłączeniu i miałem crash gry, dodatkowo przed samym crashem było info o sterownikach oraz przekierowanie na forum w celu odnalezienia problemu.

Edit:
Ok, ale ta stara kariera mimo wszystko i tak pozostaje nienaruszona. Gorzej właśnie z każdą nową, którą rozpocznę. Tam nawet nie mam crashu przy wyłączaniu tylko wchodząc np. następnego dnia widzę zepsuty save.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.12.2018 o godz. 14:05

 Raskal Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 14:13    #5
Zaktualizuj sterowniki

 Crasher001 Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 14:13    #6
No przecież bym to zrobił gdyby coś było dostępnego...

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 18:28    #7
Niestety ale ta gra jest wadliwa.Ja posiadam oryginalny system,wszystko aktualne,a gra odwala takie cyrki że pojawiają się krzaki albo wybija mi do pulpitu podczas przetwarzania w różnych miesiącach(zazwyczaj okresy kończące się okienkami transferowymi) o dziwo inne gry pokazują grafikę bez problemów,tylko ten zasrany FM który jest masę błędów,i dlatego wersja 18 była moją ostatnią kupioną bo kupując tą grę wydajemy kasę w błoto,chociażby za poważne błędy techniczne gry które jak widać nie są naprawiane i regularnie się pojawiają.Jeśli sterowniki aktualne,grafika sprawna,system oryginalny i gra robi takie cyrki to na pewno nie może to być wina laptopakomputera czy systemu tylko tej ułomnej gry.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 19:17    #8
Rozumiem, że jest tak wadliwa, że u wszystkim innych też FM 18 nawala. A wyobraź sobie, że u mnie działa jak należy. I co? Wina zwalonej gry, czy może jednak Twojego komputera?

Pytanie pierwsze do wszystkich, którzy mają problem z sejwem - czy sprawdziliście antywirusa, czy czasem nie blokuje dostępu do nadpisywania plików? Ewentualnie, czy sami nie macie ustawionych jakichś blokad przed zapisem w konkretnym miejscu?

Pytanie do Gallachera - co Ci się dokładnie dzieje? Krzaki w grafice? Przeskanuj komputer programami sprawdzającymi temperatury podzespołów - nie wiem czemu, ale akurat FM jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju wzrosty.

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2018 19:55    #9
@shrek
Chodzi jakby o artefakty,ale w innych grach tego nie zauważyłem,nawet w FM 17.Jestem informatykiem,i zawsze sprawdzam każdy szczegół,ale Bogiem nie jestem by wszystko wiedzieć dlatego a więc też tutaj staram się szukać informacji i pomocy.Gram na swoim 4 letnim Lenovo g500 w Call od Duty 2,FIFA,PESA i nie ma żadnych problemów,odpalisz FM to zaczynają się cyrki.Grafika jest testowana pod stresem w każdej grze i nie ma niczego dziwnego,jedynie ten FM.W 15 i 17 nie miałem żadnych problemów z grafiką,nagle odpaliłem 18 od 2 miesięcy i dziwne błędy w postaci wyjścia na pulpit podczas przetwarzania a dodam - że w trybie 2D wszystko hula jak najlepiej.Albo ten Windows 7 64x się nie sprawdza,albo sam nie wiem co ?.Jak na tego leciwego lenovo z icore 3 to mam załadowane 14 lig z czego jest chyba 43 lig łącznie + duża baza danych,i tak samo grałem w 15 i 17.
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.