Brak skuteczności napastnika ?!

 hQ Partyzant

Postów: 724
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.08.2008
Skąd: Wodnica k. Ustki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 20:15    #11
Wazza - z reguły jest tak, że to co pasuje w wersji X nie działa w wersji Y. Odkąd gram w FM od wersji 2006 to co roku od nowa uczę się gry i grzebię w ustawieniach i analizuję grę i zachowanie zawodników. Z wersji na wersję widać, że coraz więcej szczegółów ma znaczenie w osiągnięciu wyniku. Kiedyś wystarczyło ustawić skład, poprzesuwać suwaki i wcisnąć spację. Teraz liczy się charakter zawodnika, umiejętności, rola i miejsce na boisku. Nawet to czy w jakim języku mówi ma znaczenie czy będzie grał dobrze.

Jeśli chodzi o rolę napastnika na boisku to jakoś nigdy nie korzystałem z 'kompletnego napastnika' bo uważałem, że jak napastnik będzie od wszystkiego z przodu, to tak naprawdę będzie do niczego.

voodoo - w wersji 10 co mecz na początku miałem 30 strzałów przy 2-3 przeciwnika i nie mogłem wygrać. Pogrzebałem w ustawieniach, przeanalizowałem jak reagują na motywacje i wyniki poszły do przodu.
Polska Gola

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 20:30    #12
[quote="pikawa94"][quote="voodoo79"][quote="pikawa94"][quote="voodoo79"]Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron
Booosze jak czytam taki text to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... a co tu niby trzeba wykorzystac? jaki potencjal, jakie strony? Przeciez to jest zmora tej wersji ze wszyscy wala bramki czy to pomocnicy czy schadzacy napastnicy a nawet obroncy z roznych a napastnicy to jakas kpina... wiec daruj sobie takie komenty....[/quote]

Czyli uważasz, że gdy napastnik jest niski, a ty będziesz hartował go dośrodkowaniami to w pełni wykorzystujesz jego mocne strony i możesz liczyć na jego strzeleckie zdobycze?
Przestań krytykować i zacznij kombinować. Moi napastnicy nie mają żadnych problemów ze zdobywaniem bramek[/quote]
Panowie skonczcie ta farse bo wiadomo ze w tej wersji jest podzial granie napastnikami w slabszym klubie a silniejszym, gram w ta gre od 13 lat i skoro w tej grze gram Barcelona i widze ze jest problem z napastnikami to nie wciskajcie mi kitu o jakies zagrania czy wrzutki czy wyjscia na wolne pole bo wiem co grac i co wykorzystywac u moich zawodnikow jakich mam, a mimo to jest problem, sytuacje sam na sam to z gory wiem ze bramkarz wyciagnie itp. Nie chce tu rozwijac tematu ale nie chce mi sie sluchac ze w tej wersji z napasnikami jest wszsystko okey bo juz mnie to nudzi.... i nie przekonujcie tych ktorzy widza w czym jest problem albo jaka to niby ta wersja jest zaje....ta bo to kilkunasty procent jest tylko...... i nikt tego nie zmieni , chyba ze tworcy.....[/quote]
A ty nie staraj się przekonywać ludzi, którzy nie mają problemów z napastnikami czy to w słabym klubie, czy mocnym, bo także mija się to z celem i też mnie nudzi ciągłe tłumaczenie ludziom, że to oni muszą coś zmienić, a nie twórcy. Też nie gram w tą grę pierwszy raz. Nie twierdzę, że nie jest ona pełna dziwnych zachowań, sytuacji, bugów, bo jest, lecz zwalanie teraz wszystkiego na grę jest totalnym szczytem głupoty.
Wszyscy myślą, że grając wielką Barceloną, Realem, Manchesterem City czy United, zrobią taktykę idealną, wykorzystując wszystkie możliwe zagrania i umiejętności zawodnika, uważając, że mecz za meczem sam będzie się wygrywał. Otóż tak nie jest. Myślicie, że ściągniecie taktykę z internetu i ona załatwi wasze wszelkie bóle głowy. Lecz i to spotka się z bolesnymi wynikami w grze, bo ktoś robił to pod swój zespół, u zawodników z konkretnymi umiejętnościami, którzy potrafili wykonywać to co im się przypisało. Pewnie i ja gdybym wkleił teraz taktykę, do której dochodziłem przez ponad 3 sezony "pracy" w jednym zespole, nie mógłbym zagwarantować Wam zwycięstw. Dlaczego? Bo każde polecenie robiłem pod konkretnego piłkarza. Gdy robię zmianę, wprowadzam potrzebne korekty - wszystkie pod danego rezerwowego i przynosi to efekt. Wydaje mi się, że taki właśnie powinien być symulator pracy managera. Reakcja na każdy czynnik. Jeżeli napastnik nie strzela, to znaczy, że trzeba coś po prostu zmienić, a nie obwiniać o to grę, bo takie rozwiązanie jest po prostu najłatwiejsze. Wmawianie twórcom, że coś jest nie tak z napastnikami, a gdy już to "poprawią" - narzekacie, że napastnik w każdej akcji sam na sam zachowuje się jak profesor i strzela bramkę, ponownie narzekając na temat hokejowych wyników i niemożliwej skuteczności snajperów.[/quote]
A ty kolego nie zwalaj na mnie ze niby sciagam taktyke z sieci i oczekuje wynikow, to ze napisalem ze gram od wielu lat powinno wystarczyc ze troche rozgryzlem jej schematy i wiem co grac, no ale skoro wiem ze cos jest nie tak jak wielu innych graczy i to nie tylko u nas w kraju ale i nawet na Wyspach wiec nie blazenuj mi tu z takimi komentami... skoro tak zachwalasz ta wersje uwazasz ze jest wszystko okey to graj sobie dalej zachwycaj sie i zycze powodzenia.....

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 20:42    #13
[quote="voodoo79"][quote="pikawa94"][quote="voodoo79"][quote="pikawa94"][quote="voodoo79"]Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron
Booosze jak czytam taki text to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... a co tu niby trzeba wykorzystac? jaki potencjal, jakie strony? Przeciez to jest zmora tej wersji ze wszyscy wala bramki czy to pomocnicy czy schadzacy napastnicy a nawet obroncy z roznych a napastnicy to jakas kpina... wiec daruj sobie takie komenty....[/quote]

Czyli uważasz, że gdy napastnik jest niski, a ty będziesz hartował go dośrodkowaniami to w pełni wykorzystujesz jego mocne strony i możesz liczyć na jego strzeleckie zdobycze?
Przestań krytykować i zacznij kombinować. Moi napastnicy nie mają żadnych problemów ze zdobywaniem bramek[/quote]
Panowie skonczcie ta farse bo wiadomo ze w tej wersji jest podzial granie napastnikami w slabszym klubie a silniejszym, gram w ta gre od 13 lat i skoro w tej grze gram Barcelona i widze ze jest problem z napastnikami to nie wciskajcie mi kitu o jakies zagrania czy wrzutki czy wyjscia na wolne pole bo wiem co grac i co wykorzystywac u moich zawodnikow jakich mam, a mimo to jest problem, sytuacje sam na sam to z gory wiem ze bramkarz wyciagnie itp. Nie chce tu rozwijac tematu ale nie chce mi sie sluchac ze w tej wersji z napasnikami jest wszsystko okey bo juz mnie to nudzi.... i nie przekonujcie tych ktorzy widza w czym jest problem albo jaka to niby ta wersja jest zaje....ta bo to kilkunasty procent jest tylko...... i nikt tego nie zmieni , chyba ze tworcy.....[/quote]
A ty nie staraj się przekonywać ludzi, którzy nie mają problemów z napastnikami czy to w słabym klubie, czy mocnym, bo także mija się to z celem i też mnie nudzi ciągłe tłumaczenie ludziom, że to oni muszą coś zmienić, a nie twórcy. Też nie gram w tą grę pierwszy raz. Nie twierdzę, że nie jest ona pełna dziwnych zachowań, sytuacji, bugów, bo jest, lecz zwalanie teraz wszystkiego na grę jest totalnym szczytem głupoty.
Wszyscy myślą, że grając wielką Barceloną, Realem, Manchesterem City czy United, zrobią taktykę idealną, wykorzystując wszystkie możliwe zagrania i umiejętności zawodnika, uważając, że mecz za meczem sam będzie się wygrywał. Otóż tak nie jest. Myślicie, że ściągniecie taktykę z internetu i ona załatwi wasze wszelkie bóle głowy. Lecz i to spotka się z bolesnymi wynikami w grze, bo ktoś robił to pod swój zespół, u zawodników z konkretnymi umiejętnościami, którzy potrafili wykonywać to co im się przypisało. Pewnie i ja gdybym wkleił teraz taktykę, do której dochodziłem przez ponad 3 sezony "pracy" w jednym zespole, nie mógłbym zagwarantować Wam zwycięstw. Dlaczego? Bo każde polecenie robiłem pod konkretnego piłkarza. Gdy robię zmianę, wprowadzam potrzebne korekty - wszystkie pod danego rezerwowego i przynosi to efekt. Wydaje mi się, że taki właśnie powinien być symulator pracy managera. Reakcja na każdy czynnik. Jeżeli napastnik nie strzela, to znaczy, że trzeba coś po prostu zmienić, a nie obwiniać o to grę, bo takie rozwiązanie jest po prostu najłatwiejsze. Wmawianie twórcom, że coś jest nie tak z napastnikami, a gdy już to "poprawią" - narzekacie, że napastnik w każdej akcji sam na sam zachowuje się jak profesor i strzela bramkę, ponownie narzekając na temat hokejowych wyników i niemożliwej skuteczności snajperów.[/quote]
A ty kolego nie zwalaj na mnie ze niby sciagam taktyke z sieci i oczekuje wynikow, to ze napisalem ze gram od wielu lat powinno wystarczyc ze troche rozgryzlem jej schematy i wiem co grac, no ale skoro wiem ze cos jest nie tak jak wielu innych graczy i to nie tylko u nas w kraju ale i nawet na Wyspach wiec nie blazenuj mi tu z takimi komentami... skoro tak zachwalasz ta wersje uwazasz ze jest wszystko okey to graj sobie dalej zachwycaj sie i zycze powodzenia.....[/quote]

Nigdzie nie napisałem, że ściągasz taktykę z internetu, nigdzie także nie wychwalam tej gry ponad niebiosa. Każdy ma prawo do swojego zdania, a że moje jest takie a nie inne, musisz się pogodzić i może spróbować pójść w stronę mojego toku myślenia. Może to pomoże.
.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 20:50    #14
[quote="pikawa94"][quote="voodoo79"][quote="pikawa94"][quote="voodoo79"][quote="pikawa94"][quote="voodoo79"]Najwidoczniej nie potrafisz wykorzystać jego potencjału, mocnych stron
Booosze jak czytam taki text to nie wiem czy sie smiac czy plakac.... a co tu niby trzeba wykorzystac? jaki potencjal, jakie strony? Przeciez to jest zmora tej wersji ze wszyscy wala bramki czy to pomocnicy czy schadzacy napastnicy a nawet obroncy z roznych a napastnicy to jakas kpina... wiec daruj sobie takie komenty....[/quote]

Czyli uważasz, że gdy napastnik jest niski, a ty będziesz hartował go dośrodkowaniami to w pełni wykorzystujesz jego mocne strony i możesz liczyć na jego strzeleckie zdobycze?
Przestań krytykować i zacznij kombinować. Moi napastnicy nie mają żadnych problemów ze zdobywaniem bramek[/quote]
Panowie skonczcie ta farse bo wiadomo ze w tej wersji jest podzial granie napastnikami w slabszym klubie a silniejszym, gram w ta gre od 13 lat i skoro w tej grze gram Barcelona i widze ze jest problem z napastnikami to nie wciskajcie mi kitu o jakies zagrania czy wrzutki czy wyjscia na wolne pole bo wiem co grac i co wykorzystywac u moich zawodnikow jakich mam, a mimo to jest problem, sytuacje sam na sam to z gory wiem ze bramkarz wyciagnie itp. Nie chce tu rozwijac tematu ale nie chce mi sie sluchac ze w tej wersji z napasnikami jest wszsystko okey bo juz mnie to nudzi.... i nie przekonujcie tych ktorzy widza w czym jest problem albo jaka to niby ta wersja jest zaje....ta bo to kilkunasty procent jest tylko...... i nikt tego nie zmieni , chyba ze tworcy.....[/quote]
A ty nie staraj się przekonywać ludzi, którzy nie mają problemów z napastnikami czy to w słabym klubie, czy mocnym, bo także mija się to z celem i też mnie nudzi ciągłe tłumaczenie ludziom, że to oni muszą coś zmienić, a nie twórcy. Też nie gram w tą grę pierwszy raz. Nie twierdzę, że nie jest ona pełna dziwnych zachowań, sytuacji, bugów, bo jest, lecz zwalanie teraz wszystkiego na grę jest totalnym szczytem głupoty.
Wszyscy myślą, że grając wielką Barceloną, Realem, Manchesterem City czy United, zrobią taktykę idealną, wykorzystując wszystkie możliwe zagrania i umiejętności zawodnika, uważając, że mecz za meczem sam będzie się wygrywał. Otóż tak nie jest. Myślicie, że ściągniecie taktykę z internetu i ona załatwi wasze wszelkie bóle głowy. Lecz i to spotka się z bolesnymi wynikami w grze, bo ktoś robił to pod swój zespół, u zawodników z konkretnymi umiejętnościami, którzy potrafili wykonywać to co im się przypisało. Pewnie i ja gdybym wkleił teraz taktykę, do której dochodziłem przez ponad 3 sezony "pracy" w jednym zespole, nie mógłbym zagwarantować Wam zwycięstw. Dlaczego? Bo każde polecenie robiłem pod konkretnego piłkarza. Gdy robię zmianę, wprowadzam potrzebne korekty - wszystkie pod danego rezerwowego i przynosi to efekt. Wydaje mi się, że taki właśnie powinien być symulator pracy managera. Reakcja na każdy czynnik. Jeżeli napastnik nie strzela, to znaczy, że trzeba coś po prostu zmienić, a nie obwiniać o to grę, bo takie rozwiązanie jest po prostu najłatwiejsze. Wmawianie twórcom, że coś jest nie tak z napastnikami, a gdy już to "poprawią" - narzekacie, że napastnik w każdej akcji sam na sam zachowuje się jak profesor i strzela bramkę, ponownie narzekając na temat hokejowych wyników i niemożliwej skuteczności snajperów.[/quote]
A ty kolego nie zwalaj na mnie ze niby sciagam taktyke z sieci i oczekuje wynikow, to ze napisalem ze gram od wielu lat powinno wystarczyc ze troche rozgryzlem jej schematy i wiem co grac, no ale skoro wiem ze cos jest nie tak jak wielu innych graczy i to nie tylko u nas w kraju ale i nawet na Wyspach wiec nie blazenuj mi tu z takimi komentami... skoro tak zachwalasz ta wersje uwazasz ze jest wszystko okey to graj sobie dalej zachwycaj sie i zycze powodzenia.....[/quote]

Nigdzie nie napisałem, że ściągasz taktykę z internetu, nigdzie także nie wychwalam tej gry ponad niebiosa. Każdy ma prawo do swojego zdania, a że moje jest takie a nie inne, musisz się pogodzić i może spróbować pójść w stronę mojego toku myślenia. Może to pomoże.[/quote]
Wiec chyba nie wiesz co piszesz wczesniej albo nie pamietasz lub za duzo swiatecznej wodeczki walneles..:p przeciez to twoje słowa na moj komentarz: "Wszyscy myślą, że grając wielką Barceloną, Realem, Manchesterem City czy United, zrobią taktykę idealną, wykorzystując wszystkie możliwe zagrania i umiejętności zawodnika, uważając, że mecz za meczem sam będzie się wygrywał. Otóż tak nie jest. Myślicie, że ściągniecie taktykę z internetu i ona załatwi wasze wszelkie bóle głowy." wiec pierw zastanow sie co piszesz a pozniej komentuj lub na odwrot :p

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 20:56    #15
Nadal jednak nie widzę nigdzie słów - Voodoo79 ściągnąłeś taktykę z internetu i myślisz, że grając nią osiągniesz same sukcesy ;) Nawet i ja nie mogę zaprzeczyć, że nigdy nie ściągnąłem taktyki z internetu. Jednak robiłem to po to żeby zapoznać się z poglądem innego gracza, a nie wykorzystywać ją do swoich celów, następnie wychwalając swoją grę napastników na forum. Te słowa były raczej kierowane do osób, które często wypowiadają się na forum szukając gotowych rozwiązań do własnej gry. Przecież to jest gra managerska. To my powinniśmy szukać tych rozwiązań, a nie ktoś za nas ;)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 25.12.2013 o godz. 20:59

.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 21:14    #16
No niech Ci bedzie... ;) ale to nie zmienia faktu ze okey rozumiem twoje ale ze to My mamy szukac rozwiazan... zgadzam sie ale nie wkurza Cie to ze wiekszosc graczy stara sie wykorzystac najslabsze strony zawsze wydanej gry np. rzuty rozne powtarzajce sie juz od wielu wydan tej gry??? Nowa gra i kazdy widzi co jest zjeb..ne i stara sie to wykorzystac no na logike a nie wizje swojej taktyki itp. mnie wkurza ze majac zawodnikow jakich mam w mojej druzynie a sa to jedni z najlepszych na Swiecie, wystawiajac najlepszego na Swiecie Messiego czy to w tej grze czy wogole (jak kto uwaza) na roli jaka gra realnie lun na innej na taktyce jaka gra Barsa czy nawet zmieniajac na inna to On sie nie sprawdza tak jak bym tego oczekiwal, lepiej gra na szkrzydle jako schodzacy napastnik niz na srodku napadu i nie wazne jaka role bym mu nie dal itp. mam Lewego i Lukaku jako napasntikow no i wybacz ale przez kilka sezonow jakie gralem to jest jakas komedia co oni prezentuja..... prowadze rownoczesnie Repre Argebtyny i tam jest to samo.... rozne taktyki czy ustwaienia graczy a napastnicy to jakas kpina..... no ale mow co chcesz wiekszosc wie co jest grane no ale bron Borze zwalaj wine na gr przeciez wszystko jest OKEY.. ;)

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 21:20    #17
[quote="voodoo79"]No niech Ci bedzie... ;) ale to nie zmienia faktu ze okey rozumiem twoje ale ze to My mamy szukac rozwiazan... zgadzam sie ale nie wkurza Cie to ze wiekszosc graczy stara sie wykorzystac najslabsze strony zawsze wydanej gry np. rzuty rozne powtarzajce sie juz od wielu wydan tej gry??? Nowa gra i kazdy widzi co jest zjeb..ne i stara sie to wykorzystac no na logike a nie wizje swojej taktyki itp. mnie wkurza ze majac zawodnikow jakich mam w mojej druzynie a sa to jedni z najlepszych na Swiecie, wystawiajac najlepszego na Swiecie Messiego czy to w tej grze czy wogole (jak kto uwaza) na roli jaka gra realnie lun na innej na taktyce jaka gra Barsa czy nawet zmieniajac na inna to On sie nie sprawdza tak jak bym tego oczekiwal, lepiej gra na szkrzydle jako schodzacy napastnik niz na srodku napadu i nie wazne jaka role bym mu nie dal itp. mam Lewego i Lukaku jako napasntikow no i wybacz ale przez kilka sezonow jakie gralem to jest jakas komedia co oni prezentuja..... prowadze rownoczesnie Repre Argebtyny i tam jest to samo.... rozne taktyki czy ustwaienia graczy a napastnicy to jakas kpina..... no ale mow co chcesz wiekszosc wie co jest grane no ale bron Borze zwalaj wine na gr przeciez wszystko jest OKEY.. ;)[/quote]

[quote="pikawa94"]Nie twierdzę, że nie jest ona pełna dziwnych zachowań, sytuacji, bugów, bo jest,[/quote]
Jednak zwalanie teraz wszystkiego na grę totalnie mija się z celem, bo nie wszystko wygląda źle.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.12.2013 o godz. 21:27

.

 Wazza10 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.12.2013
Skąd: Manchester
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 21:28    #18
Rozmowy motywacyjne w FMie mają coraz większe znaczenie, ale jak tu ugryźć problem skuteczności, kiedy morale Rooneya, czy Van Persiego waha się między dobrym, a znakomitym, piłkarze dobrze reagują na indywidualne rozmowy dotyczące ich słabej postawy, a potem w meczu jest dramat. Tak naprawdę nie ma co kombinować z przypasowaniem wielu poleceń dla takich napastników, najlepiej niech grają jak najswobodniej z takimi atrybutami, ale to jest wręcz nierealne, żeby grali taki piach i strzelali tak mało bramek, tym bardziej, że sytuacje są stwarzane, fakt, czasem nawet kiedy w trakcie meczu dodaję opcję częstsze dośrodkowania skrzydłowi wolą walić na pałę z ostrego konta, niż wycofać piłkę na 10-15 metr. Mimo wszystko problem jest, nie korzystam z gotowych rozwiązań, tak naprawdę wciąż szukam odpowiednich poleceń dla swoich napastników, ale może ktoś naprowadziłby jak wykorzystać takich piłkarzy jak Rooney i Van Persie. Rooney jako klasyczna 10, cofnięty napastnik jak i wysunięty strzela w drugim sezonie naprawdę licho, a taka armata jak Van Persie powinna spisywać się znacznie lepiej. Dodam, że nie wiem na ile miałby sens ustanowienie napastnika jako odgrywającego i czy w ogóle dałoby to coś.

 hQ Partyzant

Postów: 724
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.08.2008
Skąd: Wodnica k. Ustki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 21:33    #19
Jeśli chodzi o napastników to wtrącę od siebie pewien motyw.

W 13 tradycyjnie grałem moim kochanym Interem i miałem w ataku: Milito, Cassano, Rocchiego, Palacio. Dokupiłem Podolskiego za 6,5mln po okazyjnej cenie (tak miało być, a nie było). Cassano w sezonie strzelił 1 bramkę, Palacio dwie, Rocchiego pogoniłem przed sezonem, Podolski grał jak mu się chciało, w ogóle mnie nie słuchał i nie reagował na moją gadkę w szatni. Potrafił przez 5 nie strzelić by w następnym meczu wsadzić 4. Milito w miarę ciągnął wózek, ale wiadomo, 33 lata i właściwie motywował się tylko na Juventusy i Milany. Aha, miałem jeszcze Guidettiego wypożyczonego z City, strzelił może ze 3 gole (wątpię).

W taktyce i rolach zawodników grzebałem cały sezon. Kuźwa nic nie mogłem wymyślić. Niektóre moje ustawienia były tak absurdalne, ale dosłownie czepiałem się wszystkiego aby zawodnicy w końcu zaczęli strzelać bramki. Zająłem 3 miejsce w lidze wygrywają ważne mecze jak z Juve po 4-1 czy Milanem po 3-0, ale remisowałem spotkania z Bologną itd. Mniejsza.

Po sezonie pożegnałem Cassano do Sampdorii, Milito do QPR, Guidetti wrócił. Przyszedł Longo z wypożyczenia z Espanyolu. W składzie więc miałem jego, Palacio i Podolskiego. Ściągnąłem do formacji ofensywnej Cuadrado i Hondę za 0 oraz Afellaya za jakieś 5mln. Grałem 4231 po w końcu miałem kogo postawić na skrzydło. Patrząc czysto na umiejętności to Podolski był ze dwie klasy lepszy od Longo, ale to Włoch strzelił jakies 18 bramek, a Podolski 5-6. Palacio tradycyjnie dwie (on to w ogóle niedorobiony w tym FM jest). Ligę jakimś cudem wygrałem, bodajże dwoma punktami.

W kolejnym sezonie przyszedł do mnie Diouf za 0 i Chicharito za 8,5mln z Realu Madryt. Podolskiego wykopałem do Kolonii za 2,5mln jakieś, Palacio za podobną kasę do Espanyolu. Chciałem grać dalej 4231, a mając 3 napastników (typowych lisów pola karnego) nie chciałem aby dwóch z nich siadało na ławce, a tylko jeden. Longo więc poszedł na wypożyczenie do Spezii (Serie A, klub filialny). Jakoś w listopadzie ogarnąłem jednak, że lepiej drużyna funkcjonuje w ustaweniu 3412 z dwoma napastnikami i wysuniętymi bocznymi obrońcami (u mnie Cuadrado i Santon). A więc grając dwójką napastników trochę żałowałem wypożyczenia Longo i musiałem w zimie kupić napadziora. Jako, że w rzeczywistości Belfodil i Icardi dołączyli do Interu, z ciekawości ich sobie sprawdziłem. Belfodil był u mnie w Romie i miał 2 bramki na koncie, Icardi kołek w Sampdorii. Spodobał mi się Belfodil (cofnięty napastnik), który był wystawiony na listę i przyszedł za niecałe 10mln chyba. Po 6 meczach ma 6 asyst i 6 bramek jako ten cofnięty, a Chicharito na zmianę z Dioufem jako liski systematycznie napieprzają bramki.

Teraz sobie zobacz ile czasu musiałem (jak mało kasy wydałem przy okazji) budować swoją taktykę. Teraz jestem w marcu 3 w lidze, ale usprawiedliwiam się tym, że miałem przez 3 miesiące dosłownie minimum 7 kontuzji w składzie i drużyna nie wytrzymała kondycyjnie grając co 3 dni tą samą jedenastką.

Także podsumowując mówię: bardzo dużo elementów jest ważnych do tego aby napastnik strzelał bramki, nie tylko postawienie kuleczki do przodu i wciśnięcie spacji. Pozdrówka i nie spinajcie się tak w czasie świąt.
Polska Gola

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 22:13    #20
No spoko tylko nie porywnoj 13 do 14 bo to 2 rozne swiaty, w 13 gralem Leeds United i do 2020 roku doprowadzilem ich z League One do najlepszej druzyny Swiata wygrywajac 4 razy z rzedu Lige Mistrzow, to byla latwa wersja a moi napadziorzy walili na potege Lukaku byl najlepszym napadziorem swiata walil ok. 50 bramek na sezon i mialem zajebi..go newgena zwal sie Nyambi z RPA pochodzil i byl nie do wyje...nia... ale to byla 13, bo w 14 jak dla mnie i wielu innych jest problem z napadziorami i nikt mnie nie przekona........

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.12.2013 o godz. 22:23

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.