Atakowanie bramkarza i pressing

 saiN Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.07.2012
Skąd: Olkusz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.04.2014, 15:02    Pytanie
Witam !

Chciałem zapytać jakie ustawienia taktyczne zastosować aby grać bardzo wysokim pressingiem na połowie przeciwnika. Chodzi o to aby zespół przeciwny był bardzo mocno naciskany już na swojej połowie oraz uniemożliwienie rozgrywania piłki na całym boisku. Drugie pytanie to atakowanie bramkarza gdy ten ma piłkę i skrócenie pola gry tak aby bramkarz nie miał możliwości podania do nikogo tylko wybicie piłki w aut lub do przodu. Próbowałem rozgryźć ten problem mam ustawione wszystko w instrukcjach dotyczących rywali na pressing na bramkarzu jednak tylko gdy bramkarz dostanie piłkę wszyscy zawodnicy cofają się do tyłu i wtedy przeciwnik spokojnie rozgrywa piłkę i wychodzi spod tego "pressingu" bardzo łatwo.

Pozdrawiam.

 saiN Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.07.2012
Skąd: Olkusz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.04.2014 13:52    #10
Bramkarz nieomylny.

A przecież często w realnej piłce jest sytuacja gdy bramkarz markuje wybicie i kiwa napastnika który myśli że bramkarz będzie wybijał.
Są też błędy bramkarza z tej okazji np. Boruc i Giroud z Premier League.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2014 19:50    #11
Ja często w FM13 mam pressing na bramkarzu. Jak tak bardzo Ci na tym zależy spróbuj dać zawodnikom jak najmniejszą swobodę taktyczną ;)

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2014 21:16    #12
Dokładnie. Da się to zrobić. Napastnicy co prawda nie podchodzą za każdym razem, ale jeśli reszta zespołu jest odpowiednio wysoko ustawiona to jednak próby pressingu są. Tak jak wspomniałem- przy odpowiednio dobranych ustawieniach zespołowych i indywidualnych oraz przy odpowiednich umiejętnościach napastników (pracowitość, pewnie też waleczność) pressing powinien być.

 saiN Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.07.2012
Skąd: Olkusz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.05.2014 22:16    #13
Sanki88 a może podałbyś screen lub link do takiej taktyki bo ja tak jak pisałem wyżej mam ustawiony wysoki pressing oraz instrukcje dotyczące rywali jednak jakoś nie daję to takiego efektu jak bym chciał i często bywa że przeciwnik bardzo łatwo wychodzi spod tego mojego pressingu. Piłkę mają obrońcy przeciwnika i tu mój zespół ładnie skraca pole gry i blokuje możliwość rozegrania piłki jednak gdy obrońca podaje do bramkarza mój zespół wystraszony tym zagraniem bardzo szybko się cofa na własną połowę w efekcie czego robi się dużo miejsca i poprzez to przeciwnicy już gładko rozgrywają piłkę.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.05.2014 o godz. 22:17

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.05.2014 14:41    #14
Na ilu napastników grasz? I jakie mają role przydzielone? Bo to też ma duże znaczenie.

 saiN Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.07.2012
Skąd: Olkusz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.05.2014 13:47    #15
Moja ulubiona taktyka to dwóch napastników grających jako lis pola karnego. Dziwne, skoro ustawiam w instrukcjach dotyczących rywali pressing na bramkarzu na 'zawsze' to nawet grając jednym napastnikiem z defensywnym stylem gry atak na bramkarza powinien być. To tak jak by prawdziwy manager mówił coś do piłkarzy a oni go nie słuchali tylko wykonywali część taktyki jaka im pasuje :(

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.05.2014 20:13    #16
No tak, tylko nie oczekuj, że napastnik pobiegnie nagle kilkanaście metrów jak bramkarz dostanie piłkę. Pressing na bramkarzu działa, ale tylko jeśli jest to nie wiecej niż kilka metrów, a reszta zespołu jest ustawiona równie dobrze wysoko, tak żeby odciąć obrońców. Mi pressują jeśli przeciwnik odzyska piłkę w okolicach swojego pola karnego i probuje rozgrywać zamiast wybić. W innym przypadku pressingu nie ma bo byłby on po prostu bez sensu. Poza tym spróbuj zagrać, chociażby tak na próbę, bez zapisywania gry, z innym ustawieniem napastników. Bo LPK pressing ma ustawiony na dość niski i nie angażuje się zbytnio w grę obronną. Tak przynajmniej było we wcześniejszych wersjach gry, o ile dobrze pamiętam.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.05.2014 o godz. 20:17

 saiN Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.07.2012
Skąd: Olkusz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.05.2014 12:06    #17
Hmm, no właśnie ja oczekiwałem że ten pressing będzie właśnie zawszę i że napastnik przebiegnie te kilkanaście metrów. W prawdziwym życiu atak na bramkarza jest czymś normalnym, oczywistym i bardzo często powtarzanym więc oczekiwałem że w FM-ie też tak będzie.

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.05.2014 13:27    #18
Jak się goni wynik to tak. Ale normalnie, przy satysfakcjonującym wyniku, nikt tak nie gra. Przynajmniej ja czegoś takiego nie widziałem. Poważnie chcesz żeby za każdym razem gdy obrońca poda bramkarzowi Twój napastnik próbował tę piłkę dogonić? Pokaż mi napastnika, który lata te kilkanaście metrów za każdym razem, od samego początku meczu. No ale możesz próbować ;) jak najbardziej wysunięta linia obrony, gra na spalone, nękanie rywali, krótkie krycie, styl gry bardzo płynny, mentalność szarża. I do tego ustawienia indywidualne i polecenia pressingu na obrońcach i bramkarzu rywala. Spróbuj napastników jako defensywnych napastników z poleceniami odpowiednimi, oni domyślnie mają chyba najwyższy pressing ustawiony. Tylko miej świadomość, że całego meczu tak nie zagrasz, przeciwnik rozklepie Cię kilkoma prostymi podaniami bo od takiego pressingu robią się duże dziury w środku pola.

 saiN Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.07.2012
Skąd: Olkusz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.05.2014 18:27    #19
Jako przykład mogę podać styl gry Barcelony za Pepa Guardioli i ten niesamowity pressing na wszystkich piłkarzach a gdy piłkę dostawał bramkarz był on zmuszony do wybicia piłki co doprowadzało bardzo często do odzyskania piłki. Myślę że będąc przy piłce 60-70 % czasu gry mój zespół jest w stanie przez resztę czasu gry grać ostrym i wysokim pressingiem :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.