"Spisek" w systemie/silniku gry przeciw słabej drużynie?!

 prezestomek Partyzant

Postów: 173
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2015, 20:30    #1
Witam! (najpierw słowo wstępu a potem rozwinięcie problemu) Postawiłem sobie za cel awans w 1. sezonie do polskiej ekstraklasy z 1. polskiej ligi. Oczywiście gra jest bez metody S&L przez co każdy nieudany sezon kończy się usunięciem save'a. Robiłem 2 podejścia (dwa pierwsze sezony 2014/2015) gdzie niestety musiałem obejść się smakiem awansu. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie wręcz KOPIE dziwnych sytuacji z obu sezonów - już tłumaczę. Przez 3/5 obu gier ciśniemy ostro ligę tj. plasujemy się w pierwszej dwójce ligi. Padają nawet 2 wysokie wyniki na moją korzyść w podobnych momentach obu gier. Potem zostają do końca 4 ostatnie mecze z cieniasami z dołu tabeli w tym 2 mecze u siebie (przy okazji ścisk w czołówce jest niemiłosierny ale i tak zawsze ligę wygrywała Miedź Legnica mimo że np. w dwumeczu ze mą przegrywała sromotnie..) I tu zaczyna się cyrk. Gracze kompletnie zawodzą gdzie 3 mecze z rzędu są bez wygranej. I dochodzi do sytuacji gdzie w ostatnim meczu ligi muszę wygrać żeby wejść do ekstraklasy z 2. miejsca. Oczywiście w obu grach za 1. podejściem pada tylko remis (2-2 i 1-1) mimo ze gramy z dnem tabeli, jedną z gorszych obron i napadów. Co więcej bezpośredni moi przeciwnicy wygrywają wszystko co się da i ze stratą 1 punktu do 2. miejsca nie udaje się wejść do ligi wyżej. Spisek programistów żeby słabą drużyną nie zrobić za dużo w 1. sezonie czy jak?
Shaken, not stirred

 Nascimento1998 Partyzant

Postów: 1403
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2015 20:33    #2
Może się podkładają jak swego czasu Termalica? A tak serio - uroki niższych lig...

 prezestomek Partyzant

Postów: 173
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2015 20:39    #3
Nie wiem, nie wiem.. Pierwszy skład morale wyśmienite, rezerwowi w nie gorszych nastrojach. Ogranie dobre. Rozmowy motywacyjne na zielono a tu klops. Najgorsze jest to że dwie gry i taka sama sytuacja. Będę próbował 3. raz i jak wyjdzie to samo to nie wiem co myśleć o tym..
Shaken, not stirred

 Nascimento1998 Partyzant

Postów: 1403
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.01.2015 20:43    #4
Prowadziłem Leśnika Manowo (moje manifesty), po awansie do 2. ligi zająłem czwarte miejsce a na następny sezon moi zawodnicy grali tak dobrze, że mnie zwolnili, więc to mogą być po prostu "uroki" ;)

 JK93 Młody aktywista

Postów: 306
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2009
Skąd: A co was to?
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.01.2015 00:36    #5
Ja grałem w FM-a 2015 Koroną Kielce. Cel przed sezonem uniknięcie spadku. Po rundzie jesiennej 6 miejsce w lidze i status nie do ruszenia, a na wiosnę 3 porażki z rzędu i skończyło się zwolnieniem.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.01.2015 00:45    #6
U mnie w pierwszym sezonie gry Legią awansowała...Miedź Legnica o 1pkt wyprzedzając Zagłębie Lubin. Wydaje mi się, że niektóre drużyny mają handicap, jeśli chodzi o awanse. W którymś z poprzednich FMów (2013 lub 2014) też tak miałem, że awansowała ta sama ekipa, na kilku różnych save'ach - Dolcan Ząbki.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.01.2015 10:39    #7
[quote="gucioprawda"]U mnie w pierwszym sezonie gry Legią awansowała...Miedź Legnica o 1pkt wyprzedzając Zagłębie Lubin. Wydaje mi się, że niektóre drużyny mają handicap, jeśli chodzi o awanse. W którymś z poprzednich FMów (2013 lub 2014) też tak miałem, że awansowała ta sama ekipa, na kilku różnych save'ach - Dolcan Ząbki.[/quote]

A u mnie Miedź ani razu nie awansowała do Ekstraklasy ( sezon 2019/2020) tylko plasowała się cały czas jakoś w okolicach środka tabeli

 KharmaPL Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.01.2015 16:55    #8
[quote="gucioprawda"] W którymś z poprzednich FMów (2013 lub 2014) też tak miałem, że awansowała ta sama ekipa, na kilku różnych save'ach - Dolcan Ząbki.[/quote]

U mnie tak samo było w 14. Awansował po dwóch sezonach, a później kupił go jakiś angielski biznesmen i klub potrafił robić transfery za bagatela 50M zł.

Co do ''spisku'' to osobiście podobną sytuacje miałem w 14 z Wigrami. Przejąłem ich w sezonie 2017/18 i przed 3 meczami do końca sezonu byłem pierwszy, po czym przegrałem z Koroną (tutaj rozumiem bo zajęła pierwsze miejsce), Puszczą Niepołomice (w rundzie jesiennej ojechane 7:0) i Stomilem (w rundzie jesiennej ojechane 5:1). Nie byłoby w tym nic dziwnego, prócz tego że dwie ostatnie drużyny spadły, a podobna sytuacja pojawiła się w następnym sezonie, ale na szczęście zdobyłem wystarczająco punktów do 2 miejsca.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.01.2015 o godz. 17:10

 prezestomek Partyzant

Postów: 173
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.11.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.02.2015 00:10    #9
3. gra i jak na razie idzie w tym samym kierunku. Nie ma opcji że coś jest nie tak.. Identyczny start po zimie, 2 wysokie wyniki i porażki z dołem tabeli..
Shaken, not stirred

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.02.2015 00:20    #10
A może to brak koncentracji i olanie słabszego zespołu? Od kiedy w mediach zacząłem trąbić, żeby obawiam się lekceważenia niżej notowanej ekipy, to przestałem notować głupie wpadki z dołem tabeli.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.