[Potrzebna porada] Kiepskie finanse, wygórowane oczekiwania piłkarzy.

 shujitsu Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2015, 10:03    #1
Gram w conference north, także pieniądze małe. Obecnie jest zima, w lato się kończą nagle kontrakty - wszystkich piłkarzy i personelu. Byłoby ok, gdyby chcieli małe podwyżki. Obecnie nie jest różowo, ale pierwszy skład zarabia te 1500E miesięcznie + premie. Przy przedłużeniu kontraktów chcą min 2500-3000k . Przecież nie dam rady tyle uzbierać. Dodatkowo dwóch kluczowych odchodzi, bo wg nich jesteśmy za słabi. Jeden to z niezłymi umiejętnościami stary ŚP, ale mało warty, drugi to najlepszy u mnie piłkarz i strzelec 70% bramek. Drużyna od dwóch sezonów przed moim objęciem posady była w dolnej połowie tabeli, teraz jest w top 5 w lidze, w pucharach nieźle zagraliśmy i im nagle nie pasuje.

Co najdziwniejsze nowi zawodnicy z wolnego transferu z wartością 0E chcą pensji min. 2500E miesięcznie, gdzie to dla mnie bardzo dużo a umiejętności mają przeciętne i się nadają na rotację. Skąd nagle piłkarze chcą tyle kasy na wypłatę, kiedy do tej pory mają pensję aż 1000-1500E mniej niż mogę wynegocjować na przedłużenie, a z wolnych kontraktów też tak samo drodzy są. Dwóch piłkarzy z dużą płacą (1800E/m) wywalam, chociaż przy fali kontuzji będzie ciężko, ale trzeba.

Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji, nie rozumiem, skąd nagle wszyscy w FMie o małym skillu chcą takich podwyżek.

 Lucas. Partyzant

Postów: 608
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2010
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2015 10:59    #2
Widocznie reputacja rośnie (zawodników, klubu), ewentualnie pojawia się zainteresowanie danym zawodnikiem z innego klubu. Mechanizm transferowy/ kontraktowy jest z roku na rok coraz lepszy, ale nadal wiele brakuje, żeby go przynajmniej w minimum zrozumieć. :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.06.2015 o godz. 11:01

 shujitsu Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2015 11:12    #3
To jest najlepsze, że zainteresowania nie ma, rozwinęli się mało przynajmniej przy mnie. Nawet na początku sezonu jak zobaczyłem, że mają kontrakt tylko na rok już patrzyłem na oferty i były też wygórowane.

Wygląda to tak jakby FM na start słabej drużyny miał kontrakty po zaniżane, a po sezonie niech gracz się martwi jak drużynę utrzymać. W innych klubach mojego poziomu grajkowie dostają np. 800-1500Eu/m., są zainteresowani moim klubem to i tak żądają 2800-4000=Eu/m (klub ich za 0E chce odsprzedać). Tylko, że jak wywalę dużą część mojej drużyny, zatrudnię tanich, którzy na jedną pozycję się nawet nie nadają, bo tak mały skill to nie ma mowy o walce w tabeli, a drużyny z mojej ligi takiego problemu nie mają i mają praktycznie ten sam skład ciągle i dalej mało im płacą, czemu tylko ja mam aż takie problemy, że akurat w mojej drużynie wszyscy chcą kosmicznych płac przy średnich ligowych umiejętnościach?

 Grzesiek313tm Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.06.2015
Skąd: Tomaszów Lubelski
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2015 15:31    #4
Wiesz co,skoro zainteresowania nie ma,a chcesz ich podpisać to teraz odpuść i tak miesiąc przed końcem kontraktu bądź nawet tydzień wszyscy piłkarze zmiękną i zapewniam Cię,że ok 75% składu podpisze kontrakty na Twoich warunkach,gram polską ligą już bardzo dużo sezonów i zawsze tak to u mnie wyglądało :D

 shujitsu Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.06.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2015 15:52    #5
[quote="Grzesiek313tm"]Wiesz co,skoro zainteresowania nie ma,a chcesz ich podpisać to teraz odpuść i tak miesiąc przed końcem kontraktu bądź nawet tydzień wszyscy piłkarze zmiękną i zapewniam Cię,że ok 75% składu podpisze kontrakty na Twoich warunkach,gram polską ligą już bardzo dużo sezonów i zawsze tak to u mnie wyglądało :D[/quote]

Ok, liczę w takim razie na to. W sumie to bardzo logiczne, że jak nikt ich nie będzie chciał przygarnąć to przecież dobrowolnie na bezrobocie nie pójdą. Ja tu niby panem jestem, a nie piłkarz. Czasami z rotacji, albo junior się pluje, że potrzebuje pierwszym skłądzie grać, bo się nie spełnia, odejść chce itd. Kiedyś im nadskakiwałem, obecnie ich olewam i to oni portkami trzęsą, że jednak mogą wylecieć :D

Jeszcze tylko śmieszna kwestia czemu z transferów przeciętni piłkarze tyle żądają kasy. Dziwne.

BTW. To narmalne, że piłkarze tak bardzo nie chcą podpisywać kontrakty na dłużej niż 1 rok? Bo ja żadnego za nic zmusić do tego nie potrafię.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.06.2015 o godz. 15:56

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2015 16:09    #6
W niższych ligach raczej tak.

 ColonelNosio Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.07.2013
Skąd: Nowy Sącz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2015 22:43    #7
W przypadku niskich lig to raczej nie jest reguła, grając Olsą Brakel z 3 ligi belgijskiej martwiłem się bo nie miałem za co podpisać nowych kontraktów... okazało się że wszyscy zgodzili się, a niektórzy nawet sami proponowali obniżki płac! To był niestety jedyny raz kiedy mnie coś takiego spotkało :)

 shusty Partyzant

Postów: 53
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2015 11:28    #8
A co w przypadku kiedy nie mam dla nich kasy na podwyżki i nikt się nimi nie interesuje? Po zakończeniu kontraktu po prostu będą bezrobotni i nie będzie ich u mnie w drużynie?

 Grzesiek313tm Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.06.2015
Skąd: Tomaszów Lubelski
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2015 14:03    #9
tak,tak jak mówisz,piłkarze ci przechodzą na "wolny transfer" i czasem miałem sytuację,że piłkarzyna zapierał się,że nie ma u mnie miejsca w składzie nie daje mu grać i odchodzi bez podpisania kontraktu. No i często zdarzało się,że pod koniec okna transferowego proponowałem mu kontrakt do jakiejś rotacji a ten zachwycony,że spełnił marzenia i ,że podpisał kontrakt z klubem :D Ogólnie wymagasz postępu od klubu,wiadomo awansu do wyższej ligi to i chłopaki nawet mimo tego,że się tylko starają bez efektów konkretnych z roku na rok chcą zarabiać więcej-sztab szkoleniowy tym bardziej. Trzeba na to zwracać uwagę bo klikając tak bez sensu tylko finalizowanie tych kontraktów to się można nieźle zrobić i zlikwidować swój budżet płacowy :D

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2015 15:30    #10
Ja wyznaję trochę inną zasadę przy podpisywaniu kontraktów w niskich ligach. Daję niskie płace, a w zamian za to duże premie. Nie trzymam w składzie darmozjadów tylko w ten sposób motywuje graczy do osiągania konkretnych wyników i w ten sposób budżet płac jest odpowiednio zbilansowany.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.