AKTUALNOŚCI

Legendarny polski manager piłkarski powraca!

Pamiętacie serię gier Liga Polska Manager, która ukazywała się w Polsce w latach 1995-2005? Miłośnicy tej polskiej produkcji z pewnością przetrą za chwilę oczy ze zdumienia - LPM wraca, w wersji na tablety z systemem operacyjnym Android!

Odrodzenie po ponad dziesięciu latach? Wydaje się niemożliwe, a jednak tak stało się w przypadku serii Liga Polska Manager. Ostatnia część gry, 2005 Nowa Edycja, miała premierę w marcu tego samego roku i nigdy nie nastąpiła jej kontynuacja - dlatego sam projekt po pewnym czasie został uznany za zakończony. Stare powiedzenie mówi jednak "nigdy nie mów nigdy" - choćby nowym technologiom, dzięki którym zasłużony tytuł może otrzymać drugie życie.

Z takiego założenia wyszedł najpewniej główny twórca gry, Mariusz Trzaska, wydając Liga Manager 2015 na tablety z systemem Android. Gra jest oficjalną kontynuacją serii LPM, a za jej powstanie i rozwój odpowiada ten sam zespół co 10 lat temu. Dlaczego jej nazwa brzmi nieco inaczej? Ma to związek z nowymi możliwościami - konkretnie z oficjalnym edytorem, dzięki któremu LM2015 może tak naprawdę stać się grą managerską w dowolnej lidze, nie tylko w polskiej. Twórcy udostępnili fanom potężne narzędzie, za pomocą którego każda osoba może edytować właściwie wszystkie elementy świata gry, a następnie udostępnić graczom swoją wersję bazy na jej serwerach. 

Obecnie stopień zaawansowania LM2015 jest zbliżony do Liga Polska Manager 2005, a więc w tytule znajdziemy takie same lub podobne opcje, jednak twórcy już zapowiadają, że wkrótce zmieni się to na lepsze, a Liga Manager otrzyma też zupełnie nowe funkcje.

Grę można pobrać z Google Play na tablety z systemem Android 4.0.3 lub nowszym. Aplikacja zajmuje jedynie 3,6 MB i jest dostępna całkowicie za darmo.

Liga Manager 2015 w Google Play

LigaManager.pl

Edytor dla Liga Manager 2015

Wprowadzenie do edytora

Przeczytaj także:

Historia serii Liga Polska Manager

Wywiad z twórcą gry z 2011 roku

ZDANIEM CZYTELNIKÓW CM REVOLUTION

REKLAMA

Zobacz także

WYSZUKIWARKA

Reklama

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update 2016 Jedyny w Polsce dodatek do FM 2016 umożliwiający grę w II, III, IV oraz V lidze!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
FM 2016 Revolution Update Aktualizacje składów do FM 2016, ze szczególną myślą o polskich graczach.
Talenty do FM 2016 Znajdziesz u nas ponad 300 nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
FM 2017 - co już o nim wiemy? Pierwsze spekulacje i przecieki na temat nowej gry Sports Interactive.
Copyright © 2002-2017 by FM Revolution