FM 19 - bardzo niska reputacja, nikt nie chce u mnie grać

 klopsik Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2018, 14:50    #1
Witam wszystkich.

Zrobiłem sobie ładne kilka lat przerwy od FM. Wróciłem i zrobiłem sezon na przetarcie.
Udało mi się awansować Truro z 6 ligi angielskiej do 5 ligi angielskiej.
Tu pojawił się mój wielki problem. Nazwalniałem masę szrotu czekając na letni sezon transferowy.
Okazało się, że nikt nie chce u mnie grać. Udało mi się znaleźć 2 zawodników na wolne transfery, ale są oni gorsi od tych, których zwolniłem.
Poza tym każdy zawodnik daje do zrozumienia, że Truro nie jest klubem w jakim chce grać.
I mam na myśli zawodników z PA 40-50 (korzystający z Genie Scout wiedzą o co chodzi).
Sprawdziłem reputację swojego klubu i obecnie wynosi ona 2512, co na moją ligę jest niskie, ale akceptowalne.
Dodatkowo do szału doprowadziła mnie sytuacja, że jeden z zawodników z mojej short listy został przejęty do klubu z niższej dywizji, w której byłem.
Klub ma o ok 300 pkt niższą reputację i zawodnik dostał niższą pensję niż ja mu mogłem dać, a mimo to wolał iść tam.

Po przeanalizowaniu zauważyłem jedną rzecz, przez którą jest chyba cała ta sytuacja.
Mam 'current reputation' na 1900, czyli w normie, ale jako jedyny ze wszystkich managerów w całej anglii mam Home reputation na 1 (wszyscy inni mają grubo ponad 1000).

Czy można tu coś zrobić, żeby następny sezon dało się grać (żebym po prostu miał kim grać)?
I czy jest to bug czy coś standardowa droga w nowych wersjach i da się tą reputację jakoś szybko poprawić?

 klopsik Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.12.2018 21:28    #2
Nikt mi nie chciał odpowiedzieć, więc starałem się odpowiedzieć sobie sam.
Znalazłem znajomego, który pożyczył mi steama z FM 2018.

Włączyłem, zobaczyłem jakość gry i się normalnie zakochałem. Gra wygląda na prawdę świetnie po kilkuletniej przerwie od FM.
Znacznie lepsza od 2019 na ten moment jak dla mnie.
Wszystko było pięknie. Możliwie szybko zrobiłem 2 kursy trenerskie w 1 sezonie. Wygrałem FA Trophy i dotarłem do 3 rundy w FA Cup.
Tutaj Genie scout działa porządniej i reputacja jest naliczana prawidłowo.
Przychodzi upragniony sezon ogórkowy. Ulepszają się boiska, poszerza się stadion. Robi się w klubie cywilizacja.
Jedynie na status profesjonalny nie chcą się zgodzić.
Ruszam na łowy iiii....


Nawet coś takiego nie chce podpisać ze mną kontraktu. Dla każdego nagle max 850 £ p/w to za mało, żeby grać w Conference National.
Dla porównania. W zeszłym sezonie, z gorszą reputacją, niższą ligą itd. ściągnąłem to:



Nie wiem, może nie zrobiłem jakiejś sztuczki albo wywrócili w tej grze coś do góry nogami, że każde drewno ceni się nie wiem jak.
Mam już dość cudowania i łapania się lewą ręką za prawe ucho przez nogę.
Uninstall. Może cudem uda mi się zwrócić ten szajs. Następnej próby nie będzie.

Można zamknąć i przenieść do właściwego działu, bo chyba nie powinno być w dyskusjach ogólnych.

 bazaFMtojaja Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.12.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2018 00:47    #3
no własnie też tak miałęm z reputacja w niższych ligach francuskich, myślę że gra jest niedopracowana na tym poziomie rozgrywkowym, bo to aż śmieszne było, gdy zawodnich szedł po niższą pensję do słabszego klubu a ze mna nie chciał nawet gadać...w jajkiej wersji fm to miales? ja 15

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2018 04:32    #4
Eh, uwielbiam ludzi, którym jak coś nie wychodzi, to od razu krzyczą, że gra jest niedopracowana.

Nie można oczekiwać, że to co sprawdza się w Premier League, będzie sprawdzało się w National Conference.

Pierwsza sytuacja - chciałbyś iść do firmy, gdzie co roku zmienia się 80% składu? Ty może tak, a inni?

Warto rozmawiać z zawodnikami, którymi jesteś zainteresowany - chwalić ich, mówić jacy są boscy itd itp. To pozwala na rozpoczęcie negocjacji z tymi bardziej nastawionymi na nie.

Sprawa trzecia - pensja to nie wszystko. Warto także kombinować z premiami za awans, za 11 sezonu, króla strzelców - dać im cel, by do niego dążyli. No i bonusy - za mecze, a także siedzenie na ławce.

Więc ponownie, kombinuj.

Sprawa ostatnia, ale to tylko moje domniemanie - przy zabawie z genie scoutem, zmieniłeś coś, co powoduje, ze twój klub nie jest atrakcyjny dla innych graczy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.12.2018 o godz. 04:34

 wachu196 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2018 09:24    #5
wiesz co ja gram druzyna F.C. United of Manchester i tez nie jest latwo. moja druzyna mimo iz awanswała ma reptacje gorsza od niektorych druzyn z nizszej ligi. U ciebie jest problem bo nie grales jakis czas i nie zauwazyles ze gra sie rozwija a przykladem jest to ze druzyny jest ciezko prowadzic. Co do zawodników czy byli oni podstawowymi zawodnikami w twojej druzynie, czy rozwawiales z nimi to wszytsko ma wplyw na to czy chce on przedluzyc z toba kontrakt. Ja pomimo awansu juz do championship 1 nie moge sciagnac dobrych zawodnikow,

 no_2 Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.09.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2018 13:15    #6
Polecam kupowanie z lig z których właśnie się awansowało najlepszych piłkarzy, plus zwalniani juniorzy z PL, CH

 wachu196 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2018 14:28    #7
miałem pisać, ja kupuje mlodych ktorzy sa wyrzuceni z druzyn PL. Jeśli sie na nich postawi po sezonie idzie sprzedac z dobre pieniądze

 klopsik Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.06.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2018 22:47    #8
[quote="Shrek"]Eh, uwielbiam ludzi, którym jak coś nie wychodzi, to od razu krzyczą, że gra jest niedopracowana.

Nie można oczekiwać, że to co sprawdza się w Premier League, będzie sprawdzało się w National Conference.

Pierwsza sytuacja - chciałbyś iść do firmy, gdzie co roku zmienia się 80% składu? Ty może tak, a inni?

Warto rozmawiać z zawodnikami, którymi jesteś zainteresowany - chwalić ich, mówić jacy są boscy itd itp. To pozwala na rozpoczęcie negocjacji z tymi bardziej nastawionymi na nie.

Sprawa trzecia - pensja to nie wszystko. Warto także kombinować z premiami za awans, za 11 sezonu, króla strzelców - dać im cel, by do niego dążyli. No i bonusy - za mecze, a także siedzenie na ławce.

Więc ponownie, kombinuj.

Sprawa ostatnia, ale to tylko moje domniemanie - przy zabawie z genie scoutem, zmieniłeś coś, co powoduje, ze twój klub nie jest atrakcyjny dla innych graczy.[/quote]

Eh, a ja uwielbiam forumowych januszy dobra rada, co nie wiedzą a się wypowiedzą.
Jak mi dajesz rady o genie scoucie to zrób ten wysiłek i sprawdź w ogóle jego funkcjonalność. To nie jest program do ingerowania w rozgrywkę.
Jeżeli nie rozumiesz to przetłumaczę jeszcze raz. NIKT [z CA>40, co jest i tak biedą na tę ligę] NIE CHCE U MNIE GRAĆ. Dostaję czerwony ekran przy wchodzeniu w jakiekolwiek negocjacje.
Granie 2 razy sezonu drużyną na innych wersjach, zrobienie 2 szkoleń na podniesienie skilli managerskich, które polepszają reputację, wygranie pucharu i wysoka pozycja w FA Cup mogę uznać za 'kombinowanie'.
Grałem w tę grę od CM. Do tej pory żadne wygenerowane dane statystyczne w postaci zawodników nie mówiły, że chciałby/nie chciałby grać w klubie, gdzie x% składu jest wymienione.
Znam mechanizmy tej gry dość dobrze i wiem, kiedy coś jest jakąś zmianą, a kiedy coś nie ma sensu i logiki.

Jeżeli idziesz do pracy w firmie 'krzak' to jak firma robi progres i zmienia nazwę na 'duży krzaczor' to przy przedłużeniu umowy mówisz: 'szefie przychodziłem tu jako gość do przyuczenia. Nikt was nie znał. Teraz jesteście znani w mieście, dlatego nie chce z wami umowy. Wolałem pracować za 1000 zł, zamiast za 2000 teraz. Właśnie przyjąłem umowę od firmy 'chwast' za 1000 zł. Takiej małej, wypierdzianej. Znowu będziemy wychodzić z niebytu' ?
Taaa... to ma sens.

Wychodziłem dziesiątki razy w kolejnych wersjach FM z najniższych lig. Było różnie, ale nigdy tak, że nie wiedziałem, dlaczego jestem tam, gdzie jestem.
Jak miałem słabe wyniki to nie spodziewałem się cudów. Nigdy jednak, do tej pory, nie było tak, że przed sezonem nie udało mi się zakontraktować 5-10 średnio-słabych zawodników na daną ligę.
Na pewno nie było tak, że mam kogoś na shortliście, kto przez prawie rok nie ma klubu i chce u mnie grać, nagle po przeładowaniu ligi stwierdza, że 2-gi rok woli siedzieć na bezrobociu.

Sorry, za ten ton, ale strasznie mnie drażni odpowiadanie na konkretne pytanie używając wymysłów i domniemań.
Jak nie wiem to nie daję komuś rad, których w życiu nie testowałem.

Dziękuję wszystkim innym za normalne odpowiedzi.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2018 13:22    #9
"Zrobiłem sobie ładne kilka lat przerwy od FM. Wróciłem i zrobiłem sezon na przetarcie."
Czyli gra nie miała prawa ewoluować i zmieniać swoich zmiennych? Rozumiem, że dodanie dynamiki to tylko dla picu.

"eżeli idziesz do pracy w firmie 'krzak' to jak firma robi progres i zmienia nazwę na 'duży krzaczor' to przy przedłużeniu umowy mówisz: 'szefie przychodziłem tu jako gość do przyuczenia. Nikt was nie znał. Teraz jesteście znani w mieście, dlatego nie chce z wami umowy. Wolałem pracować za 1000 zł, zamiast za 2000 teraz. Właśnie przyjąłem umowę od firmy 'chwast' za 1000 zł. Takiej małej, wypierdzianej. Znowu będziemy wychodzić z niebytu' ?"

Ja to odczytuje inaczej. Po co mam iść do firmy, gdzie w nagrodę za to, że odniosłem z nią sukces, zamiast przedłużenia umowy dostałem kopa w tyłek? Sam w końcu powiedziałeś, że zwolniłeś masę szrotu. Czyli których, zawodników rotacji i szerokiego składu? Masz problem z nowymi pracownikami, czy ze starymi?

Naprawdę głaskanie piłkarzy może spowodować to, że zechcą oni z Tobą rozmawiać. Faktycznie, we wcześniejszych wersjach nie było, to aż tak odczuwalne. W 18 takie postępowanie potrafi sprawić cuda.

"Nie wiem, może nie zrobiłem jakiejś sztuczki albo wywrócili w tej grze coś do góry nogami, że każde drewno ceni się nie wiem jak." No to skoro Ty nie wiesz, mając przed oczami grę i wiedzę co dokładnie zrobiłeś, jak my mamy wiedzieć, mając szczątkowe dane? Czego oczekujesz, gotowego rozwiązania - wybacz lepszej rady, niż kombinuj ode mnie nie dostaniesz, bo nie mam przed sobą gry.

Pozdrawiam - Janusz FM

PS. Zdrowych i wesołych.

 no_2 Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.09.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.12.2018 14:28    #10
Oświeciło mnie co jest kolejnym problemem.
Chodzi głównie o miasto, ja zawsze unikam grania takimi małymi miastami (poniżej 50k w edytorze, najlepiej przy zespole który ma się rozwijać grać miastami 100k+) do tego dochodzi tragiczne położenie które przez ostatnie zmiany w ściąganiu zawodników półzawodowych, sprawia że masz związane ręce. Truro jest największym miastem Kornwalii a w pobliżu z lepszych drużyn masz praktycznie tylko Plymouth, nieco dalej jest Exeter, Torquay. Wydaje mi się że grałem nimi w FM 2017 i był już wielki problem z samą organizacją sparingów. Zresztą jest w tym pewien realizm, wystarczy spojrzeć na obecną kadrę w grze, większość piłkarzy pochodzi właśnie z tych 3 miast, lub grała w nich przed przejściem do Truro

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.