Ocena scoutów

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2018, 12:54    Pytanie
Witam!

Mamy pytanie odnośnie scoutingu podczas naborów juniorów w różnych krajach. Jak najlepiej ustawić zadania scoutom i jak powinny one wyglądać (warunki itp.)?
Również mam taki problem że w poprzednich wersjach FM w klubie miałem scoutów z oceną potencjału na powiedzmy 18, po czym ocenili piłkarza na 72 punkty (skanowalem kilka miesięcy), a okazało się że grajek to klasa światowa pod 190 PA. Z czym to może być związane że scout zaniża ocenę przez co później stoję pod znakiem zapytania czy to będzie wysoki poziom czy średniak?

Z góry dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam!

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 20:11    #10
Wg mnie, przynajmniej w poprzednich wersjach, wystarczy że scout "odkryje" atrybuty. Resztę trzeba przeanalizować samemu, raportem scouta jedynie się ewentualnie utwierdzić w swojej ocenie. Atrybuty dobieramy w zależności od pozycji i oczekiwań. Np:

ŚO - odbiór, krycie, gra głową, ustawianie się, siła, koncentracja, siła itp (potrzebne atrybuty się podświetlają)

Ważne by KAŻDY gracz którego chcemy pozyskać miał w miarę wysokie atrybuty psychiczne (głównie determinacja, pracowitość) oraz fizyczne (szybkość, wytrzymałość).

Mam nadzieję, że w tej wersji scouci będą mocniej filtrować swoje raporty i dostaniemy od nich propozycję takich graczy jakich faktycznie szukamy.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.11.2018 00:22    #11
Ja mogę ze swojej strony powiedziec ze analizuję sobie każdego zawodnika w zespole i te raporty są faktyczne, autentyczne i prawdziwe, przykładowo nie mam za dużo obrońców i co jakiś okres dostaję info że piłkarze są źli na głębie skadu/rezerwowych lub konkretne pozycje na boisku

Do tego scouci dobrze opisują atrybuty (poza może jakimis ukrytymi). Gdy ktoś ma niskie podania to mamy o tym info w raporcie, gdy ma niską siłę jest wspomniane że powinien popracowac nad siłą.

a jak przeskanowuję rynek?

Wybieram sobie pozycję której szukam.
Zaznaczam, ze chcę by były to tylko osoby ch etne na transfer (nie wypozyczenie).
Następnie dodaję wszystkich do listy życzeń o określonej nazwie (np. "ŚO";). Jeśli w wyszukiwaniu jest więcej niż 500 zawodników to trzeba dodawać do listy mnijeszymi partiami, np. 499 i 200, bo inaczej nie wyświetla sie ta opcja dodawania do listy życzeń.

Jak już mam na liście życzeń wszystkich zawodników z naturalną pozycją, w tym wypadku ŚO, to sortuję sobie według poszczególnych cech,
Najpierw zmieniam wyżwietlanie atrybutów na Defensywa, usuwam zawodników którzy nie mają żadnych atrybutów w całej linii. (wystrczy posortować według jednego z atrybutów defensywnych i gdy się pojawia cała plejada bez atrybutów to zaznaczam i usuwam (można też zaznaczyć i wysłac scoutów do sprawdzenia, i usunąć z bieżącej listy)

Dalej sortuję sobie według wybranych przeze mnie atrybutów np. główki, sprawdzam którzy zawodnicy mają zakres poniżej na przykład 8 i ich kasuję, jak ktos ma zasięg 1-10 o tez kasuję bo za duże ryzyko trafienia zakresu 1-6, a po co nam ŚO którego przebiją rywale w główkach.
Dalej robię podobnie z atrybutami ustawianie się, krycie odbiór, wytrzymałość, szybkość, siła, skocznośc, przewidywanie, przyspieszanie.

Na starcie usuwam tylko takich którzy na prawde mają zbyt niskie atrybuty, przykladowo PODANIA, po co ci piłkarz który za każdym razem z obrony poda do przeciwnika? No stress & delete :)

A potem wyszukuje perełki typu 4/6 atrybutów mają powyżej na przykład 9/10 i im otwieram profil, sprawdzam pozostale atrybuty, fajnie jeśli piłkarz ma pracowitośc powyżej 10 a nie poniżej 6, starsi zawodnicy z kolei dobrze jakby mieli sprawnośc powyżej 11, żeby im się atrybuty w miarę długo trzymały.

Też takie atrybuty jak współpraca czy szybkość nie powinny być poniżej dajmy na to 6 bo 1) rywal będzie cię prześcigał, 2) nie będzie cię rozumiał zawodnik odnośnie twojej taktyki.


Jak tak poprzeglądałem rynek to teraz mam takie wpisy:


na początku miałem listę wad na długość strony, a zalety aktualnie mam dwukrotnie wyższe niż strona co widac po pasku na środku zdjęcia


aha, u bramkarzy warto aby mieli niskie piąstkowania oraz ekscentrycznośc choć paru (dosłownie kilku) z top 50 ma te parametry powyżej 15, taki Neuer, chodzi o to żeby nie robił głupot na boisku i żeby łapał a nie tracil piłke górną


Przeanalzuj sobie top 50 na każdej pozycji według wartości PLN jakie mają kluczowe atrybuty zawodnicy, a potem pomnóż sobie przez jakiś % żeby mieć trochę gorszych od topu graczy, ale żeby mieli w skali te atrybuty podobne :)

Pozdr

EDIT: 23 miliony w budżecie transferowym w 6 lidze angielskiej, pienknie :)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 08.11.2018 o godz. 00:25

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.11.2018 09:45    #12
[quote="myfunnygame"]Ja mogę ze swojej strony powiedziec ze analizuję sobie każdego zawodnika w zespole i te raporty są faktyczne, autentyczne i prawdziwe, przykładowo nie mam za dużo obrońców i co jakiś okres dostaję info że piłkarze są źli na głębie skadu/rezerwowych lub konkretne pozycje na boisku

Do tego scouci dobrze opisują atrybuty (poza może jakimis ukrytymi). Gdy ktoś ma niskie podania to mamy o tym info w raporcie, gdy ma niską siłę jest wspomniane że powinien popracowac nad siłą.

a jak przeskanowuję rynek?

Wybieram sobie pozycję której szukam.
Zaznaczam, ze chcę by były to tylko osoby ch etne na transfer (nie wypozyczenie).
Następnie dodaję wszystkich do listy życzeń o określonej nazwie (np. "ŚO";). Jeśli w wyszukiwaniu jest więcej niż 500 zawodników to trzeba dodawać do listy mnijeszymi partiami, np. 499 i 200, bo inaczej nie wyświetla sie ta opcja dodawania do listy życzeń.

Jak już mam na liście życzeń wszystkich zawodników z naturalną pozycją, w tym wypadku ŚO, to sortuję sobie według poszczególnych cech,
Najpierw zmieniam wyżwietlanie atrybutów na Defensywa, usuwam zawodników którzy nie mają żadnych atrybutów w całej linii. (wystrczy posortować według jednego z atrybutów defensywnych i gdy się pojawia cała plejada bez atrybutów to zaznaczam i usuwam (można też zaznaczyć i wysłac scoutów do sprawdzenia, i usunąć z bieżącej listy)

Dalej sortuję sobie według wybranych przeze mnie atrybutów np. główki, sprawdzam którzy zawodnicy mają zakres poniżej na przykład 8 i ich kasuję, jak ktos ma zasięg 1-10 o tez kasuję bo za duże ryzyko trafienia zakresu 1-6, a po co nam ŚO którego przebiją rywale w główkach.
Dalej robię podobnie z atrybutami ustawianie się, krycie odbiór, wytrzymałość, szybkość, siła, skocznośc, przewidywanie, przyspieszanie.

Na starcie usuwam tylko takich którzy na prawde mają zbyt niskie atrybuty, przykladowo PODANIA, po co ci piłkarz który za każdym razem z obrony poda do przeciwnika? No stress & delete :)

A potem wyszukuje perełki typu 4/6 atrybutów mają powyżej na przykład 9/10 i im otwieram profil, sprawdzam pozostale atrybuty, fajnie jeśli piłkarz ma pracowitośc powyżej 10 a nie poniżej 6, starsi zawodnicy z kolei dobrze jakby mieli sprawnośc powyżej 11, żeby im się atrybuty w miarę długo trzymały.

Też takie atrybuty jak współpraca czy szybkość nie powinny być poniżej dajmy na to 6 bo 1) rywal będzie cię prześcigał, 2) nie będzie cię rozumiał zawodnik odnośnie twojej taktyki.


Jak tak poprzeglądałem rynek to teraz mam takie wpisy:


na początku miałem listę wad na długość strony, a zalety aktualnie mam dwukrotnie wyższe niż strona co widac po pasku na środku zdjęcia


aha, u bramkarzy warto aby mieli niskie piąstkowania oraz ekscentrycznośc choć paru (dosłownie kilku) z top 50 ma te parametry powyżej 15, taki Neuer, chodzi o to żeby nie robił głupot na boisku i żeby łapał a nie tracil piłke górną


Przeanalzuj sobie top 50 na każdej pozycji według wartości PLN jakie mają kluczowe atrybuty zawodnicy, a potem pomnóż sobie przez jakiś % żeby mieć trochę gorszych od topu graczy, ale żeby mieli w skali te atrybuty podobne :)

Pozdr

EDIT: 23 miliony w budżecie transferowym w 6 lidze angielskiej, pienknie :) [/quote]


Hehe, to faktycznie szacun. Mi głównie chodziło o nabory juniorów i ustawiania zadań scoutów żeby w razie czego znajdowali perełki które mogłem gdzieś przeoczyć. Ja gram Wolves na odkrytych atrybutach pilkarzy więc mam trochę łatwiej ale zawsze po okresie transferowym mam wrażenie że mi czegoś w drużynie brakuje... :D

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.11.2018 18:37    #13
Wszystkich perełek nie wyłowisz. Zawsze jest tak, że jakiś Man City wyczai jakiś talent z Czech czy innej Słowacji za grosze którego Twoi szperacze przeoczyli.

A jak szukasz, to powtarzam, zdaj się na własny nos. Poniżej zdjęcie najlepszego juniora z mojej akademii Spartaka Moskwa. Gdy zaczynał miał 16 lat i od razu było widać że będzie kozak, żadnych raportów scouta nie potrzebowałem. Wysokie atrybuty techniczne (jak na swój wiek) i przede wszystkim: wysoka determinacja, pracowitość i atrybuty fizyczne. To będzie mega gwiazda.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.