Ocena scoutów

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2018, 12:54    Pytanie
Witam!

Mamy pytanie odnośnie scoutingu podczas naborów juniorów w różnych krajach. Jak najlepiej ustawić zadania scoutom i jak powinny one wyglądać (warunki itp.)?
Również mam taki problem że w poprzednich wersjach FM w klubie miałem scoutów z oceną potencjału na powiedzmy 18, po czym ocenili piłkarza na 72 punkty (skanowalem kilka miesięcy), a okazało się że grajek to klasa światowa pod 190 PA. Z czym to może być związane że scout zaniża ocenę przez co później stoję pod znakiem zapytania czy to będzie wysoki poziom czy średniak?

Z góry dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam!

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2018 15:37    #1
Może nie obserwujesz zawodnika wystarczająco długo?

Btw, ocena scouta overall nie jest wyznacznikiem wyłącznie potencjału.
twitter.com/Ceyvol

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2018 17:41    #2
[quote="Ceyvol"]Może nie obserwujesz zawodnika wystarczająco długo?

Btw, ocena scouta overall nie jest wyznacznikiem wyłącznie potencjału.[/quote]

W takim razie 3 miesiące to zbyt mało? W takim razie co ma jeszcze wpływ na ocenę overall? Myślałem że głównie chodzi o potencjał. Kilku piłkarzy scoutuje po kilka miesięcy różnymi scoutom i każdy ocenia na ponad 80 overall a później po zakupie okazuje się że to zwykły przeciętny grajek z PA 130...

Mógłbyś jeszcze pokazać jak ustawić scoutom zadania podczas naborów w różnych krajach? Jak to robić najlepiej i jakie dawać im warunki?

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 09:13    #3
Jest ktoś w stanie pomóc?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 16:29    #4
[quote="Polmeep"]W takim razie co ma jeszcze wpływ na ocenę overall? [/quote]
Aktualna przydatność drużynie.
twitter.com/Ceyvol

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 16:51    #5
[quote="Ceyvol"][quote="Polmeep"]W takim razie co ma jeszcze wpływ na ocenę overall? [/quote]
Aktualna przydatność drużynie.[/quote]

Rozumiem, a jak ustawiać zadania scoutom, w okresach naboru juniorów w krajach? Jakie dawać im warunki, żeby wyszukiwali najlepszych grajków?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 17:11    #6
szukaj piłkarzy z wysokim atrybutem pracowitość, plus najlepiej żebyś ty jako trener miał jeden atrybut na tyle dobry, żebyś nie musiał płacić dodatkowemu trenerowi za szkolenie, przykładowo ja sobie zapakowałem w miarę dużo na fizyczne i nie muszę trenera siłowego kupować.

dzięki temu piłkarze będą się rozwijac pod tym katem.
Gwiazdki oceniane są na podstawie odchylenia od średniej całej drużyny, więc jesli na poczatku całego okienka znalazłeś piłkarza z 4 gwiazdkami a potem znajdziesz jeszcze 5 innych z 4 gwiazdkami to tamten pierwszy będzie miał 3.5 lub 3 a nawet 2.5 gwiazdki.
Się rozpisałem, poza pracowitością, szukaj takich piłkarzy którzy ogarniają podania, przyjęcie piłki, przegląd, przewidywanie, nie mają jakiegoś istotnego dla Ciebie atrybutu poniżej 5.

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 17:16    #7
[quote="myfunnygame"]szukaj piłkarzy z wysokim atrybutem pracowitość, plus najlepiej żebyś ty jako trener miał jeden atrybut na tyle dobry, żebyś nie musiał płacić dodatkowemu trenerowi za szkolenie, przykładowo ja sobie zapakowałem w miarę dużo na fizyczne i nie muszę trenera siłowego kupować.

dzięki temu piłkarze będą się rozwijac pod tym katem.
Gwiazdki oceniane są na podstawie odchylenia od średniej całej drużyny, więc jesli na poczatku całego okienka znalazłeś piłkarza z 4 gwiazdkami a potem znajdziesz jeszcze 5 innych z 4 gwiazdkami to tamten pierwszy będzie miał 3.5 lub 3 a nawet 2.5 gwiazdki.
Się rozpisałem, poza pracowitością, szukaj takich piłkarzy którzy ogarniają podania, przyjęcie piłki, przegląd, przewidywanie, nie mają jakiegoś istotnego dla Ciebie atrybutu poniżej 5.[/quote]

Czyli dodać warunek w zadaniach scouta, aby mieli pracowitość np. na 10? Dodaję również wiek do lat 17 i przescautowany potencjał na świetny - wybieram sobie szukanie w kraju np. Anglia. Czy to jest dobre rozwiązanie?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 17:44    #8
[quote="Polmeep"][quote="myfunnygame"]szukaj piłkarzy z wysokim atrybutem pracowitość, plus najlepiej żebyś ty jako trener miał jeden atrybut na tyle dobry, żebyś nie musiał płacić dodatkowemu trenerowi za szkolenie, przykładowo ja sobie zapakowałem w miarę dużo na fizyczne i nie muszę trenera siłowego kupować.

dzięki temu piłkarze będą się rozwijac pod tym katem.
Gwiazdki oceniane są na podstawie odchylenia od średniej całej drużyny, więc jesli na poczatku całego okienka znalazłeś piłkarza z 4 gwiazdkami a potem znajdziesz jeszcze 5 innych z 4 gwiazdkami to tamten pierwszy będzie miał 3.5 lub 3 a nawet 2.5 gwiazdki.
Się rozpisałem, poza pracowitością, szukaj takich piłkarzy którzy ogarniają podania, przyjęcie piłki, przegląd, przewidywanie, nie mają jakiegoś istotnego dla Ciebie atrybutu poniżej 5.[/quote]

Czyli dodać warunek w zadaniach scouta, aby mieli pracowitość np. na 10? Dodaję również wiek do lat 17 i przescautowany potencjał na świetny - wybieram sobie szukanie w kraju np. Anglia. Czy to jest dobre rozwiązanie?[/quote]
ja bym się tam nie sugerował tym świetny nie świetny tylko samemu sobie przejrzał profil. Własnie analizuję sobie top zawodników na każdej z tych pozycji, których atrybuty mam odkryte, posortowani według wartości żeby dostosować sobie %towo moich graczy do tych najlepszych i żeby nie wymagać żeby mój bramkarz miał np. 12 skoro najlepszych 20 piłkarzy ma 11+ tę cechę :) a gram w 6 lidze angielskiej więc zadowolę się choćby 70-80% z tych 12 punktów(czyli 8-10pkt)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.11.2018 o godz. 17:45

 Polmeep Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2018 19:05    #9
[quote="myfunnygame"][quote="Polmeep"][quote="myfunnygame"]szukaj piłkarzy z wysokim atrybutem pracowitość, plus najlepiej żebyś ty jako trener miał jeden atrybut na tyle dobry, żebyś nie musiał płacić dodatkowemu trenerowi za szkolenie, przykładowo ja sobie zapakowałem w miarę dużo na fizyczne i nie muszę trenera siłowego kupować.

dzięki temu piłkarze będą się rozwijac pod tym katem.
Gwiazdki oceniane są na podstawie odchylenia od średniej całej drużyny, więc jesli na poczatku całego okienka znalazłeś piłkarza z 4 gwiazdkami a potem znajdziesz jeszcze 5 innych z 4 gwiazdkami to tamten pierwszy będzie miał 3.5 lub 3 a nawet 2.5 gwiazdki.
Się rozpisałem, poza pracowitością, szukaj takich piłkarzy którzy ogarniają podania, przyjęcie piłki, przegląd, przewidywanie, nie mają jakiegoś istotnego dla Ciebie atrybutu poniżej 5.[/quote]

Czyli dodać warunek w zadaniach scouta, aby mieli pracowitość np. na 10? Dodaję również wiek do lat 17 i przescautowany potencjał na świetny - wybieram sobie szukanie w kraju np. Anglia. Czy to jest dobre rozwiązanie?[/quote]
ja bym się tam nie sugerował tym świetny nie świetny tylko samemu sobie przejrzał profil. Własnie analizuję sobie top zawodników na każdej z tych pozycji, których atrybuty mam odkryte, posortowani według wartości żeby dostosować sobie %towo moich graczy do tych najlepszych i żeby nie wymagać żeby mój bramkarz miał np. 12 skoro najlepszych 20 piłkarzy ma 11+ tę cechę :) a gram w 6 lidze angielskiej więc zadowolę się choćby 70-80% z tych 12 punktów(czyli 8-10pkt)[/quote]

Dzięki. Nigdy nie wiedziałem jak porozsyłać scoutów żeby wyszukiwali największe perełki. :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.