Zmiana statusu kraju

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2011, 21:09    Pytanie
Mam pewien dylemat, że tak powiem moralny ;) Kończę aktualnie sezon 2029 w lidze rosyjskiej i zacząłem zastanawiać się czy nie polepszyć statusu Rosji z kraju rozwijającego się na rozwinięty. Przemawia za tym dość sporo rzeczy jak np. sukcesy w pucharach i to nie tylko mojego Lokomotiwu Moskwa, (4x ćwierćfinał LM, 2x półfinał LM, 1x finał, 2x ćwierćfinał UEFA) ale też Zenitu (przegrana po karnych w finale LM) i Spartaka (przegrana po karnych w finale LM i zdobycie Pucharu UEFA). Zainstalowałem również FMM i sprawdziłem jak zmieniły się dane w ligach europejskich (mam załadowane 22 kraje). Otóż, standard ligi na poziomie 16 plasuje Rosję na 5. miejscu razem z Grecją i Turcją a wyprzedamy takie ligi jak austriacka, belgijska, holenderska i portugalska.
Jak widać bez dostępu do zawodników z lig zachodnich rosyjskie kluby dobrze sobie radzą i już nie tylko kluby moskiewskie + Zenit ściągają utalentowanych np. Chorwatów, Bośniaków czy zawodników z Afryki, Ameryki Płd. a nawet z Chin. Mimo tego z powodu statusu "developing" za żadne skarby świata nie przyjdą, i nie mówiąc nawet o Francuzach, Holendrach czy Hiszpanach, piłkarze z Izraela(w 07 ma status 'rozwinięty'!! WTF?), Norwegii czy Danii.
Dość mocno to wszystko przemawia za podwyższeniem statusu Rosji, dodając do tego, że w realnym świecie pojawiają się w lidze rosyjskiej Skandynawowie, żydzi a jak sypną gotówką to nawet Portugalczycy czy Włosi. Jedyne co mnie blokuje to kwestia moralna, czy nie będzie to zbyt duże ułatwienie i czy ligi nie zaleje fala piłkarzy z zachodu w tym stopniu że stanie się mało realistyczna. Jak wy uważacie? Bo cały czas bije się z tą myślą i sam już nie wiem. To będzie cheat? ;)
meglio fascista che frocio

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2012 00:57    #10
W FM 2013 Polska ma już status rozwinięty, tak gwoli informacji dla tych którzy się wahają czy sobie coś tym ułatwić. Przy czym ta zmiana powoduje wiele konsekwencji, które potem były niwelowane, więć sama tylko zmiana np. w FM 2012 statusu Polski spowoduje szereg zmian, nie zawsze zgodnych z realizmem.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2012 09:08    #11
Mówisz Kleyo głównie o tym zróżnicowaniu etnicznym, tak ? :) Pozostaje jeszcze pytanie, bo raczej nie zmienię tego statusu, czy w takim razie powiedzmy za 20 sezonów będę mógł mieć w polskim klubie zawodnika pokroju C.Ronaldo ?

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.10.2012 11:33    #12
Nie wiem dokładnie jak to zadziała w grze, dowiedziałem się, że zmiana tego statusu w FM 2013 spowodowała potrzebę korygowania np. płac trenerów i jeszcze jakiś tam rzeczy. Co do drugiego pytania, to na 100% nie wiem, ale moim zdaniem bez zmiany tego statusu będzie to cholernie trudne, co moim zdaniem nie jest zgodne z realizmem.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.