Zmiana statusu kraju

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2011, 21:09    Pytanie
Mam pewien dylemat, że tak powiem moralny ;) Kończę aktualnie sezon 2029 w lidze rosyjskiej i zacząłem zastanawiać się czy nie polepszyć statusu Rosji z kraju rozwijającego się na rozwinięty. Przemawia za tym dość sporo rzeczy jak np. sukcesy w pucharach i to nie tylko mojego Lokomotiwu Moskwa, (4x ćwierćfinał LM, 2x półfinał LM, 1x finał, 2x ćwierćfinał UEFA) ale też Zenitu (przegrana po karnych w finale LM) i Spartaka (przegrana po karnych w finale LM i zdobycie Pucharu UEFA). Zainstalowałem również FMM i sprawdziłem jak zmieniły się dane w ligach europejskich (mam załadowane 22 kraje). Otóż, standard ligi na poziomie 16 plasuje Rosję na 5. miejscu razem z Grecją i Turcją a wyprzedamy takie ligi jak austriacka, belgijska, holenderska i portugalska.
Jak widać bez dostępu do zawodników z lig zachodnich rosyjskie kluby dobrze sobie radzą i już nie tylko kluby moskiewskie + Zenit ściągają utalentowanych np. Chorwatów, Bośniaków czy zawodników z Afryki, Ameryki Płd. a nawet z Chin. Mimo tego z powodu statusu "developing" za żadne skarby świata nie przyjdą, i nie mówiąc nawet o Francuzach, Holendrach czy Hiszpanach, piłkarze z Izraela(w 07 ma status 'rozwinięty'!! WTF?), Norwegii czy Danii.
Dość mocno to wszystko przemawia za podwyższeniem statusu Rosji, dodając do tego, że w realnym świecie pojawiają się w lidze rosyjskiej Skandynawowie, żydzi a jak sypną gotówką to nawet Portugalczycy czy Włosi. Jedyne co mnie blokuje to kwestia moralna, czy nie będzie to zbyt duże ułatwienie i czy ligi nie zaleje fala piłkarzy z zachodu w tym stopniu że stanie się mało realistyczna. Jak wy uważacie? Bo cały czas bije się z tą myślą i sam już nie wiem. To będzie cheat? ;)
meglio fascista che frocio

 johny96 Partyzant

Postów: 176
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.02.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2011 22:34    #1
Ale, na jakim FM grasz? Chcesz to zrobić prze FMRTE?

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2011 01:15    #2
Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Ty tak na serio czy chciałeś tylko sobie strzelić posta?
meglio fascista che frocio

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2011 03:52    #3
[quote=loswariatos]Czytanie ze zrozumieniem się kłania... Ty tak na serio czy chciałeś tylko sobie strzelić posta?[/quote]
hehehe, dobre:D ;-)

Co do Twojego problemu, to faktycznie sukcesy spokojnie przemawiają za tym, żeby zmienić status...ALE:) Będąc na Twoim miejscu nie zrobiłbym tego właśnie ze względu na tą moralność:P Jakoś źle bym się z tym czuł i chyba po jakimś czasie mógłbym stwierdzić, że to był cheat z mojej strony i zaczął grę od nowa nawet...Nie dość, że kac moralny, to jeszcze szansa na falę piłkarzy z zachodu i dopiero byś miał. Skoro się tego obawiasz, to proponuję nie ruszać edytora ;)) Innym wyjściem jest rozpoczęcie rozgrywki w FM2011 :) Jak uważasz

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2011 13:21    #4
Z czystej ciekawości zdublowałem sejwa i puszczę tego ze zmienionym statusem rok na holidayu żeby ogarnąć co się wydarzy ;)
meglio fascista che frocio

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2011 14:07    #5
Tylko, co ma status kraju do sukcesów piłkarskich? Status rozwoju dotyczy gospodarki.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.01.2011 19:52    #6
To jedyny sposób żeby piłkarze z niektórych krajów chcieli przychodzić do rosyjskich klubów. Widocznie grajkowie interesują się gospodarką ;)
meglio fascista che frocio

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2012 15:38    #7
Odświeżam kotleta :) Czy status kraju w trakcie gry się zmienia czy Polska wiecznie będzie krajem rozwijającym się ? Chcę rozpocząć IV polską ligę z dodatkiem Gietza, w którym to zmienił właśnie m.in. status na "rozwinięty" i tak się zastanawiam czy trochę sobie nie ułatwię tym gry, co myślicie? Polska jest już gotowa na to? :P

 LinQ Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.07.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2012 19:44    #8
Trochę zbyt to ułatwi grę moim zdaniem nie powinno się zmieniać statusu gospodarczego kraju(podczas gry on się nie zmienia) a to z tego powodu że bierzemy taką Hiszpanie(nie patrzmy na kryzys) i taką Polskę to nigdy nie dogonimy Hiszpanii która jest uznawana za kraj rozwinięty a to z tego powodu że oni jak i nasz kraj będą się rozwijać i nie ma możliwości w normalnych warunkach byśmy ich dogonili.Chodź w "rankingu" HDI jesteśmy na 41 miejscu na 42 kraje określone bardzo wysoko rozwinięte(taka Hiszpania jest na 20 miejscu a Barbados tuż za nami).
Co do samej rozgrywki w fm dodaje nam to masę zawodników z Czach,Francji i oraz z państw Afrykańskich i Południowo Amerykańskich krajów kontraktowanych przez Polski kluby po skutkuję jeszcze większym zróżnicowaniem etnicznym w naszej lidze,sam takie eksperymenty przeprowadzałem i na nic lepszego to się nie zdała a liga stawała się tylko słabsza.
Ogólnie nie polecam tej zmiany jak już polecam bardziej polepszenie statusu gospodarczego Polski(ten określany w wartością liczbową Polska ma tam 16) oraz zwiększenie reputacji kraju.

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.10.2012 20:33    #9
W sumie racja LinQ, w takim razie widzę zacznę rozgrywkę bez tego dodatku :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.