TUTAJ NAKRZYCZ NA FOOTBALL MANAGERA

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.03.2018 14:32    #851
Gra w polszy jest za łatwa. W poprzedniej wersji chwaliłem się w depeszach jak to z Odry Opole w kilka lat zrobiłem finalistę LM, w podobnym czasie do półfinału, albo i finału (w sumie nie pamiętam) dotarłem Pogonią Szczecin (start od razu w ekstraklasie - przynajmniej dla mnie - tylko pozornie jest łatwiejszy od startu w drugiej lidze). Do fazy grupowej LE Lubinem które wyciągałem ze strefy spadkowej dotarłem w rok (do klubu przyszedłem w połowie sezonu, wygrałem PP, przebrnąłem eliminację i część spotkań fazy grupowej, po czym podpisałem kontrakt z Rennes, gdzie mimo przejęcia klubu przez nowego właściciela który nie szczędził grosza budowa ekipy która zakwalifikowała się do LM zajęła mi trochę czasu). W 18 mimo to znów zajrzałem do ekstraklasy, ale by znów nie składać ekipy z bałkańskiego szrotu i talentów Francji, Włoch i Hiszpanii (niemców jakoś nie lubię, a portugalczycy się cenią skubani :p) narzuciłem sobie sam obostrzenie: sprowadzać litwinów, estończyków, łotyszy, ukraińców, rosjan, białorusinów, polaków i nikogo więcej. Na pozór wybór szeroki, ale na Litwie czy Łotwie dobrych grajków jest jak na lekarstwo (dość powiedzieć, że przynajmniej w FMie chyba najlepszy jest Cernych który już w Jagielloni był gdy ją obejmowałem), a Rosja czy Ukraina gdzie dobrych piłkarzy nie brakuje (przynajmniej z punktu widzenia ekstraklasy) to kraje nie zrzeszone w UE, więc nie mogę ściągać ich zbyt wielu. Jak układałem sobie ten plan, to wydawało mi się, że będzie to trudne Jagiellonią z małym budżetem coś ugrać, zwłaszcza, że będę musiał dość szybko pozbyć się piłkarzy takich jak Guti, Runje czy Sheridan i Pospisil, będących w warunkach ekstraklasy naprawdę dobrymi grajkami, do tego bieda na bramce bo dwóch emerytów i to niezbyt dobrych na papierze i kim to wszystko zastąpić, kiedy większość młodych polaków reprezentujących poziom pozwalający aspirować do europejskich pucharów PRZYNAJMNIEJ W FMie siedzi za granicą i nie dość, że jak np. Drągowski czy Kapustka nie mają zamiaru wracać nawet na wypożyczenie do Polski, to w znakomitej większości samo pokrycie 100% ich pensji w ramach wypożyczenia jest już sporym wydatkiem, taki Kownaś np. zarabia ok. 90 000 euro miesięcznie. Dla porównania gdy zaczynałem rozgrywkę najwyższa pensja zawodnika to było chyba coś ok. 15tyś. No ale fajnie, o to chodziło, wyzwanie. Dupa, a nie wyzwanie. Początek gry, ułożyłem dwie taktyki, jedna odważna pod grę z Sandecją i Piastem, oraz zdobywcą pucharu Iralndii Północnej w eliminacjach LE, drugą z kontry, pod Legię, Lecha i Austrię Wiedeń. I obie w samo sedno. Pierwszy sezon to faza grupowa LE gdzie zabrakło nam punktu do awansu, a mierzyliśmy się z Vitorią, Lyonem i Bruggią. Przy czym z Lyonem bramkę na wagę awansu straciliśmy w doliczonym czasie, a z Vitorią dwukrotnie remisowaliśmy bezbramkowo po meczach, gdzie wyraźnie dominowaliśmy, więc trochę miałem ból dupy. W lidze na jesieni było niby tak sobie... ale i tak kończyliśmy zdaje się kilka oczek za Lechią na drugiej pozycji. Na wiosnę pobiliśmy rekord najdłuższej serii zwycięstw i wygraliśmy Majstra bodaj trzy, albo cztery kolejki przed końcem. Nowy sezon, wielka rewolucja w szatni, zakupy za łączną kwotę 8mln, Stępiński, Dawidowicz i tym podobne tuzy sprowadzone, gramy eliminacje i nie dość, że lejemy wszystkich jak chcemy i niestety nie wyszedł nam jeden mecz, gdzie na wyjeździe dostaliśmy oklep 4:1 od Olimpiakosu z VOO w składzie, a u siebie i tak byliśmy bliscy odrobienia tego (do przerwy prowadziliśmy 2:0, ale trzeciej bramki niestety nie strzeliśmy). Tymczasem w lidze 7, czy tam ósma kolejka, gram Strausem na lewej obronie bo Kostevych kupiony z poznania za milion eurasów z kontuzją, w kilku meczach na ŚO biega 16 letni newgen, Łukasik okazuje się być lokalnym N'Golo Kante, Stępiński ma więcej bramek niż występów, a zespół ma komplet zwycięstw. Czy FM chce mi powiedzieć, że w ESA pracują aż takie miernoty na stanowiskach trenerów, że to wystarczy tylko sensownie ułożyć, czy o ciul chodzi? Bo naprawdę to jest za łatwe. A żeby było jasne - za granicą wyniki też mam niezłe, ale na pewno nie tak szybko i muszę się zwykle bardziej nakombinować.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
2
10.03.2018 15:07    #852
Tak to już jest. Ta gra jest stworzona pod zysk. Wygrywasz = dobra gra, przegrywasz = beznadziejna gra, już jej więcej nie kupię.

Jak chcesz wyzwania, to nakładaj sobie ograniczenia, jak gra samymi Polakami w PL, a nie idziesz na łatwiznę i skupujesz koksów za grosze zza granicy, a potem się dziwisz, że jest łatwo.

A tak w ogóle ten FM jest najłatwiejszą edycją w historii. W ogóle nie trzeba się namęczyć, aby wszystko wygrywać. Każda taktyka od razu działa, gracze o ligę słabsi wszystko wygrywają. Za parę lat większość osób będzie wspominać tę edycję jako najlepszą, bo była łatwa, tak jak teraz jest z FMem 12.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 arekkanarek Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 10:15    #853
robal15, mam niepoważny pseudonim, ale poważne pytanie: która edycja jest Twoim zdaniem najtrudniejsza? Zatrzymałem się na FM16, kiedy to drużyną Cagliari w pierwszym sezonie finiszowałem na miejscu pucharowym, a w następnym byłem już zwycięzcą LE i wicemistrzem w kraju. To było wyzwanie dla alkoholików, ludzi tracących wzrok dzięki wytatuowanej gałce ocznej i dziewczyn. Szkoda czasu na coś tak banalnego. (Mój dawny zbanowany nick to Szarlatan).

 lucjanos Partyzant

Postów: 88
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2013
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 14:17    #854
Gracie killer-taktykami, skupujecie mega talenty, wczytujecie do skutku save'y i się dziwicie, że gra jest łatwa. Grajcie uczciwie, to od razu będziecie mieli wyzwanie. Ot, co.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 15:02    #855
@lucjanos Nie wiem, jak mam to skomentować... Jakbyś nie wiedział, ja streamuję swoje zmagania, więc nie ma mowy o żadnych oszustwach, ale tak wmawiaj sobie, że każdy dobry gracz oszukuje. Może wtedy lepiej się poczujesz w środku.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 15:32    #856
@arekkanarek, Nie mam zielonego pojęcia. Jeśli znasz mechanikę gry, to każda część jest łatwa. Sorry za podwójny post, ale nie mogłem już edytować poprzedniego.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Raskal Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 16:04    #857
[quote="robal15"]@lucjanos Nie wiem, jak mam to skomentować... Jakbyś nie wiedział, ja streamuję swoje zmagania, więc nie ma mowy o żadnych oszustwach, ale tak wmawiaj sobie, że każdy dobry gracz oszukuje. Może wtedy lepiej się poczujesz w środku.[/quote]

Daj namiary na streama.

 Masyw Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.01.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 16:41    #858
Crash dumps mnie dopadł nic nie pomaga pojawił się po zaktualizowaniu na 18.3.1 pliss pomocy

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 20:33    #859
[quote="Raskal"] Daj namiary na streama.[/quote]
Proszę: https://www.twitch.tv/sysol15

Kappa

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.03.2018 o godz. 20:33

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Raskal Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2018 20:35    #860
[quote="robal15"][quote="Raskal"] Daj namiary na streama.[/quote]
Proszę: https://www.twitch.tv/sysol15

Kappa[/quote]

Dzięki.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.