Taktyka bez skrzydłowych w FM 14

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2014 23:30    #11
[quote="koscien"]Powiem szczerze... że gra bez skrzydłowych, wbrew pozorom w tej wersji naszego ulubionego symulatora, jest możliwa...

http://imagi(...)9pv6.png

i ciag dalszy az do konca sezonu...

http://imagi(...)bgyj.png

w pierwszym sezonie udało mi się:

Wygrać Skrill Premier z rekordową liczbą bramek i punktów:

http://imagi(...)40qs.png

Z ciekawszych wyników ...

http://imagi(...)hipt.png

Dodatkowo zwycięzcy FA Carlsberg Trophy

To wszystko w pierwszym sezonie ... nie muszę chyba mówić, że nie jest to potentat futbolowy :)[/quote]

Wyniki świetne, gratulację. A jakim ustawieniem grałeś?

 koscien Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2011
Skąd: ZAWIERCIE
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2014 23:32    #12
4:1:2:1:2 ... Z dwoma fałszywymi 9tkami na szpicy

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2014 23:50    #13
[quote="koscien"]4:1:2:1:2 ... Z dwoma fałszywymi 9tkami na szpicy[/quote]

ciekawe rozwiązanie. Ja próbuje jakoś ustawić odgrywającego w ataku razem z kompletnym napastnikiem i o ile ten drugi jakos sobie radzi to ten pierwszy nie bardzo, ale z biegiem czasu jakoś do niego dotrę :D

 koscien Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2011
Skąd: ZAWIERCIE
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2014 00:43    #14
Jashita... ciężko o przełożenie tej metody ( jak najbardziej logicznej w poprzednich odsłonach ) na obecną wersję FM,a ...

Moim zawodnicy PRACUJĄ na całej powierzchni boiska, jak trzeba - wracają, stając się czasem nawet ostatnimi obrońcami w krytycznych sytuacjach...

z racji tego, iż nie mam SZEROKIEGO wyboru zawodników, a moi sami nie są najwyższej półki ... stosuję SZTYWNE nastawienie... dodając do tego większość aspektów przemawiających za utrzymaniem piłki, cierpliwym rozgrywaniu jej po ziemi itp, jednakże muszę zaznaczyć, że zastosowałem WYŻSZE tempo, co ZAWSZE stosowane było przy bezpośrednich podaniach ...

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2014 12:15    #15
[quote="koscien"]Jashita... ciężko o przełożenie tej metody ( jak najbardziej logicznej w poprzednich odsłonach ) na obecną wersję FM,a ...

Moim zawodnicy PRACUJĄ na całej powierzchni boiska, jak trzeba - wracają, stając się czasem nawet ostatnimi obrońcami w krytycznych sytuacjach...

z racji tego, iż nie mam SZEROKIEGO wyboru zawodników, a moi sami nie są najwyższej półki ... stosuję SZTYWNE nastawienie... dodając do tego większość aspektów przemawiających za utrzymaniem piłki, cierpliwym rozgrywaniu jej po ziemi itp, jednakże muszę zaznaczyć, że zastosowałem WYŻSZE tempo, co ZAWSZE stosowane było przy bezpośrednich podaniach ...[/quote]

Ja też nie gram klubem z wyższej półki. Gram Yeovil w 2 lidze angielskiej i wg. mediów mam zająć 24 miejsce :) Także ciekawa walka o utrzymanie mi się szykuje. Jeśli próbujesz utrzymać piłkę to dałeś krótkie podania rozumiem? Jak się sprawdza przy wyższym tempie? Ja osobiście ustawiłem wolne tempo i każdemu z osobna wyznaczam podania przez pryzmat jego techniki. Tak gdzieś wyczytałem.
Więc nie opłaca się grać odgrywającym?
A co do pracy Twoich zawodników na całej powierzchni boiska to są do tego jakieś ustawienia czy jak to wygląda? Bo przy sztywnym ustawieniu to raczej trzymają się swoich pozycji...

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 30.01.2014 o godz. 12:17

 Sojuu94 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2014
Skąd: Zielona Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2014 13:30    #16
Polecam 4-3-1-2 grałem tak Southampton i nie było źle. :)

--------BR--------
-PO--ŚO--ŚO--LO--
----ŚP-ŚP-ŚP------
-------OP--------
----NS----NS-----

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.01.2014 o godz. 13:32

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2014 14:07    #17
@Jashita, jeśli grasz takim klubem, to polecam kontrę i sztywną taktykę. Zrezygnuj z szybkiego rozgrywania piłki przy krótkich podaniach, bo Twoi piłkarze nie należą pewnie do wirtuozów. Ja na Twoim miejscu bym zostawił odgrywającego, tym bardziej, że grasz w lidze ang. + do niego jakiegoś lisa oraz podania bezpośrednie.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 koscien Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2011
Skąd: ZAWIERCIE
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2014 14:28    #18
[quote="Jashita"][quote="koscien"]Jashita... ciężko o przełożenie tej metody ( jak najbardziej logicznej w poprzednich odsłonach ) na obecną wersję FM,a ...

Moim zawodnicy PRACUJĄ na całej powierzchni boiska, jak trzeba - wracają, stając się czasem nawet ostatnimi obrońcami w krytycznych sytuacjach...

z racji tego, iż nie mam SZEROKIEGO wyboru zawodników, a moi sami nie są najwyższej półki ... stosuję SZTYWNE nastawienie... dodając do tego większość aspektów przemawiających za utrzymaniem piłki, cierpliwym rozgrywaniu jej po ziemi itp, jednakże muszę zaznaczyć, że zastosowałem WYŻSZE tempo, co ZAWSZE stosowane było przy bezpośrednich podaniach ...[/quote]

Ja też nie gram klubem z wyższej półki. Gram Yeovil w 2 lidze angielskiej i wg. mediów mam zająć 24 miejsce :) Także ciekawa walka o utrzymanie mi się szykuje. Jeśli próbujesz utrzymać piłkę to dałeś krótkie podania rozumiem? Jak się sprawdza przy wyższym tempie? Ja osobiście ustawiłem wolne tempo i każdemu z osobna wyznaczam podania przez pryzmat jego techniki. Tak gdzieś wyczytałem.
Więc nie opłaca się grać odgrywającym?
A co do pracy Twoich zawodników na całej powierzchni boiska to są do tego jakieś ustawienia czy jak to wygląda? Bo przy sztywnym ustawieniu to raczej trzymają się swoich pozycji...[/quote]

dałem krótkie podania, zgadza się - jak widać po moim 1 sezonie - nieżle... ogólnie bezpośrednie podania mająu mnie tylko napastnicy i jeden ofensywny - on gra jako falszywy napastnik, gdy moi napastnicy cofaja sie po pilke - z racji ustawienia wsparcia, moj Falszywy napastnik ma ustawienie gry bezposrednimi, oraz wychodzenie do wolnych podan ... kiedys podobny manewr byl zastosowany w killer taktyce ... nie pamietam - chyba taktyka diablo z ktores wersji Fma ...

tzn... czy sie oplaca... nie moge powiedziec, ze nie ... po prostu ja stosuje inna filozofie, mozesz ustawic 2 napastnikow, jako odgrywajacych i jednego falszywego napastnika za nimi, ktory bedzie gral z nimi klepka / bezposrednio i wychodzil na czysta pozycje ... jest to logiczne :)

mam taka jedna opcje ustawiona, jak: COFNIECIE do obrony... przez co w razie ataku przeciwnika .. bronie sie CALYM zespolem praktycznie, ma to rozne skutki gdy kontruja mnie blyskawicznie, gdyz nie wszyscy zdolaja sie cofnac na czas...ale ogolnie wyglada niezle przy ataku pozycyjnym przeciwnika...

utrzymanie pozycji ma u mnie tylko 2 srodkowych obroncow... sztywne ustawienie powoduje, ze zawodnicy szybciej pobywaja sie pilki, podaja do lepiej ustawionych zawodnikow, nie wpadaja w niepotrzebne dryblingi ... moja gra ma uspic przeciwnika... jednoczesnie trzymam wysokie tempo, w czasie, gdy mam ustawione utrzymanie pilki... tempo gry czesto jest regulowane przez to przez moich zawodnikow, gdy widza okazje, zagrywaja blyskawicznie kilka podan i na czysta pozycje, gdy nie ... rozgrywaja na uspienie przeciwnika.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.01.2014 o godz. 14:31

 koscien Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2011
Skąd: ZAWIERCIE
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2014 14:36    #19
[quote="robal15"]@Jashita, jeśli grasz takim klubem, to polecam kontrę i sztywną taktykę. Zrezygnuj z szybkiego rozgrywania piłki przy krótkich podaniach, bo Twoi piłkarze nie należą pewnie do wirtuozów. Ja na Twoim miejscu bym zostawił odgrywającego, tym bardziej, że grasz w lidze ang. + do niego jakiegoś lisa oraz podania bezpośrednie.[/quote]

jasne, mozna uzyc kontry - tu jest dowolnosc i jak slusznie zauwazyles opiera sie to na ocenie swojego zespolu. Ja gram roznie - kontrola, gdy mam przed soba mecz z duzo lepiej notowanym zespolem, natomiast z regoly gral ofensywnie, gdyz taki futbol chce ogladac w meczach swojej drozyny... Moi nie naleza... a daja sobie rade. mozna regulowac tempo... jest to do przetestowania. Niestety napastnicy w nizszych ligach maja STRASZLIWA skutecznosc, nie raz przez to przegralem ... aczkolwiek z racji wykrozystania wiekszej liczby zawodnikow w ataku, bardziej polecam falszywego napastnika i dwoch odgrywajacych mu, badz tez wspierajacych mu napastnikow z przodu...

Tez staram sie wprowadzac rozne zmiany, czasem zmniejszac tempo gry, podawac bezposrednio, aczkolwiek nigdy na dluzej prz tym nie zostaje ... obecnie zajmuje 2 miejsce w league 2 ... mimo, ze skazywany bylem na spadek.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.01.2014 o godz. 14:40

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.02.2014 12:04    #20
[quote="robal15"]@Jashita, jeśli grasz takim klubem, to polecam kontrę i sztywną taktykę. Zrezygnuj z szybkiego rozgrywania piłki przy krótkich podaniach, bo Twoi piłkarze nie należą pewnie do wirtuozów. Ja na Twoim miejscu bym zostawił odgrywającego, tym bardziej, że grasz w lidze ang. + do niego jakiegoś lisa oraz podania bezpośrednie.[/quote]

Gram standard i sztywnie. Podań nie określam w konkretnej taktyce, każdemu zawodnikowi wyznaczam w poleceniach indywidualnych, biorąc pod uwagę najczęściej technikę. Rozgrywam piłkę wolno, gdy wygrywam bardzo wolno i utrzymaniem piłki. Wg. mediów miałem mieć ostatnie miejsce a na 2 kolejki przed końcem mam 8 miejsce ze stratą 1 punktu do miejsca barażowego. Co do rad innych nie mogę grać z ofensywnym pomocnikiem bo go nie mam. gram więc 4-1-3-2 z def pomocnikiem. Może po sezonie dadzą więcej na transfery bo miałem aż do tej pory aż 0 :)
Na płace 50 tys. :)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 05.02.2014 o godz. 12:06

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.