Taktyka 4-1-2-1-2 - dobra?

Rabbit Proletariat

0
15.06.2006, 11:50    Pytanie
Kiedys stworzylem sobie taktyke 4-1-2-1-2 gdy gralem Newcastle. Na poczatku szlo dobrze, zwyciestwa m.in. 3-0 z Deportivo L.C., 2-1 z HSV, remis 2-2 z Arsenalem. Ale pozniej bylo gorzej, niespodziewane porazki np. z Sunderlandem. Taktyka przedstawia sie tak:
- 4 obroncow w jednej linii, z czego skrajni maja lekkie strzalki w gore i nastawieni sa na gre do przodu
- 1 defensywny pomocnik ktory, jesli jest dobry, zbiera bardzo wysokie noty
- 2 skrzydlowych na polowie boiska z lekkimi strzalkami w gore
- 1 ofensywny pomocnik
- 2 napastnikow
Ustawienia byly nastepujace: nastawienie normalne, ew. lekko na ofensywe, podania bezposrednie, pozostale opcje na mieszane. Co wy sadzicie o tej taktyce? Grac nia? Porazki sa raczej chwilowe czy po prostu taktyka nie jest dobra? Co do zawodnikow, to sa dobrzy, mecz np. z Sunderlandem powinienem wygrac (u siebie). Jakby co to dam screeny z tej taksy.

Z gory dziekuje za opinie.

 Grzechoo Hajer Przodowy

Postów: 2255
Grupa: Ekspert
Dołączył: 07.06.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2006 05:43    #10
Hehe, to moja ulubiona taktyka ;) I własnie na niej odnosiłem najwieksze sukcesy. Polecam jeszcze 4-1-3-2 (3 środkowi pomocnicy blisko siebie)

Post pomocny

 potteromaniak Młody aktywista

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.07.2006
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2006 06:26    #11
obroncom dalem nastawienie ofensywne prawie na maksa, boczni pomocnicy na maksa, zamiana pozycji napastnika z napastnikiem. Teraz jeszcze probuje taktyke taka sama, tylko obroncy maja strzalki na maxa do przodu, a b.pomocnicy lekko do tylu: 1-szy mecz 2:0 :P

Post pomocny

Rabbit Proletariat

0
16.06.2006 07:17    #12
Zaczalem grac 3-ligowym Southend. Po swietnym poczatku i niemal samych zwyciestwach zaczela sie seria porazek. W ostatnich 6 meczach zdobylem 1 punkt. Nie wiem z czego sie to bierze. Nie zmienialem taktyki, zawodnicy sa podobni jak u przeciwnika... Ten sam problem co z Newcastle, i na dodatek nie wiem jak go rozwiazac. Skoro wy odnosicie sukcesy z ta taktyka, wiec czemu u mnie po dobrym poczatku jest tak beznadziejnie?

Post pomocny

 p.obrocki Partyzant

Postów: 80
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2006
Skąd: Żywiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2006 08:55    #13
Rabbit - to jest liga angielska. Tu potrzebna jest stała rotacja w składzie i częsta zmiana taktyki, bo w innym wypadku nic wielkiego nie ugrasz. Wybierz sobie kilka taktyk (ja np. mam 4-1-2-1-2, 4-1-2-2-1, 4-1-2-3) i zmieniaj je co kilka/kilkanaście kolejek. Aha apropo tego "zawodnicy sa podobni jak u przeciwnika..." postaraj się poszukać piłkarzy lepszych, w Anglii o to nie trudno.

Post pomocny

 Menedzer5 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.06.2006
Skąd: Kędzierzyn-koźle
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2006 08:59    #14
Skoro tak ci się dzieje to wydaje mi się, że masz źle ustawiony trening( najprawdopodobniej za mocny). Miałem ten sam problem, ale jak wróciłem do średniego w drugiej ligowej kolejce to przez reszte sezonu nie było już tego problemu.

Post pomocny

Rabbit Proletariat

0
16.06.2006 12:45    #15
@p.obrocki - mialem 15 tys. euro na transfery (angielska Division Two, czyli 3 liga, heh...), kupilem 1 niezlego gracza, na zatrudnienie zawodnikow nie posiadajacych klubow nie starczylo rowniez kasy z limitu pensji. Chyba zmienie klub, bo jednak ta 3 liga jest troszke nudnawa :)

@Menedzer5. Po paru meczach stworzylem sam trening - dla bramkarzy, obroncow, pomocnikow, napastnikow. Niektore parametry rosly, ale niektore zaczely drastycznie spadac, wiec wrocilem do ogolnych ustawien.

Dzieki za pomoc, na pewno poeksperymentuje z taktykami.

Post pomocny

 potteromaniak Młody aktywista

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.07.2006
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2006 15:11    #16
Rabbit-----> ja, zeby nie miec tego problemu co Ty, stworzylem treningi dla: obroncow, obroncow/pomocnikow, def.pom., bocz.pom., ofens.pom, ofens.pom./napastnikow, napastnikow, aha no i oczywiscie bramkarzy. I nie mam zadnych problemo, wszystko wszystkim rosnie, no oczywiscie sa jakies wyjatki, ale glownie to zawodnicy po kontuzji. Radze Ci zebys stworzyl wlasnie takie szczegolowe treningi, poswiecil na to troche czasu, a na pewno potem Ci sie oplaci.

Post pomocny

 potteromaniak Młody aktywista

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.07.2006
Skąd: Częstochowa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2006 15:16    #17
Aha, przy tworzeniu takich treningow, pamietaj zebys nie dawal bardzo wysokiego obciazenia, ja mam srednie, ktore podchodzi pod wysokie. Nie zaniedbuj tez takich czesci treningu jak np. obrona dla napast., daj mala, ale jakas daj np. mniejsza niz w ogolnym, ale jakas daj i wtedy nie ma problemu. U mnie wlasnie napastn. ktory mial krycie 1, odbior 5, po 3 miesiacach ma krycie 3, odbior 8, chociaz dalem mala obrone :P

Post pomocny

Rabbit Proletariat

0
17.06.2006 06:43    #18
Ustawilem taki trening dla juniorow zeby sprawdzic, czy bedzie dobry. Nie dosc, ze zaczely obnizac im sie skille, to jeszcze gracze 1 skladu zaczeli tracic (chociaz mieli trening ogolny...lol).

Najpierw wygralem 3:0 z Leverkusen, a w nastepnym meczu do przerwy przegrywalem z Schalke 0:4... W przerwie zmienilem taktyke na 3-4-3, i w 47 min. stracilem kolejnego gola. Szlag mnie trafil i nie mam juz zamiaru grac. Moze przegralem z powodu treningu, ale mniejsza z tym.

Post pomocny

 Henry14 Partyzant

Postów: 410
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.06.2008
Skąd: ChodzieZ
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.03.2009 22:36    #19
[quote=Grzechoo]Hehe, to moja ulubiona taktyka ;) I własnie na niej odnosiłem najwieksze sukcesy. Polecam jeszcze 4-1-3-2 (3 środkowi pomocnicy blisko siebie)[/quote]

ta 4-1-3-2 jest świetna jezeli sie ma szybkich napastnikow salbo grajacych głowa

przeszedłem 3 sezonie do valenci i na 4-4-2 strzelałem mało bramek aż zorientowalem sie ze Villa i Padnev głowa nie potrafią nic ustawielm 4-1-3-2 i tam moje bajerki w ustawieniach taktycznych i indywidualnych i jestem 1 w lidze wyprzedzajac barcelone która wygrala LM i miala mistrza sezon wczesniej ;d

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.03.2009 o godz. 22:37

Post pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.