Sytuacja finansowa klubów

 Peps Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.07.2012, 10:55    #1
Witam,
nie od dziś wiadomo, że wielki futbol wiąże się z wielkimi zadłużeniami. Tak jest w rzeczywistości ale jak jest (powinno być) w świecie FMa?
Większość karier w dużych klubach zaczynamy z długami, które później musimy spłacać. Cierpimy na tym przez długie lata, bo dla europejskich średniaków rata kredytu w wysokości 800tys euro miesięcznie to nie jest mało.
Chciałem zapytać i zachęcić do dzielenia się spostrzeżeniami jak jest w waszych klubach. Czy bilans miesięczny zawsze(często) wychodzi na minus? Czy jednak da się zarabiać ze zwykłego funkcjonowania klubu?
Wiadomo, że profity z europejskich pucharów, szczególnie Ligi Mistrzów to spore pieniądze ale chodzi mi o klubu które są typowymi średniakami.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.07.2012 10:59    #2
Da się, jeśli masz stosunkowo duży stadion w relacji do poziomu pensji i wysoką frekwencję na nim. Możesz wymienić kilka klubów, o których myślisz, że są typowymi średniakami?

Myślę, że wiele do zrobienia w sensie budżetowym jest też w polityce transferowej.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Peps Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.07.2012 11:08    #3
Feyenoord, Hertha - tymi klubami akurat grałem.
Jeżeli chodzi o politykę transferową to pewnie masz rację. Z drugiej jednak strony ciężko pozbyć się najlepszych i najbardziej perspektywicznych zawodników, którzy też mogą generować spore zyski w przyszłości.

 -Patryk- Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.05.2009
Skąd: Mława
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.08.2012 19:40    #4
W której lidze najłatwiej o zyski miesięczne? W hiszpańskiej ?

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.08.2012 19:48    #5
To zależy od klubu i ligi - typuje, że w angielskiej

 -Patryk- Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.05.2009
Skąd: Mława
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.08.2012 19:55    #6
tzn. w angielskiej ( w każdej wersji fm'a) gram Chelsea no i o zyski bardzo trudno. W hiszpańskiej, z tego co się orientuje, to zyski z praw tv są zróżnicowane. Real i Barcelona dostają najwięcej (i teraz nie wiem na jakiej zasadzie to działa, czy dwie najlepsze ekipy z Hiszpanii mają największe zyski czy dotyczy to tylko Realu i Barcelony) no i tutaj łatwiej o zysk. Z drugiej strony reszta tabeli ma dużą gorszą sytuacje... :p

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.08.2012 20:29    #7
To wszystko zależy zależy od tego jakie ponosisz koszty, zmniejsz koszty a zyski wydadzą się większe

 bogdan1910 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.07.2012
Skąd: Kołobrzeg
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.08.2012 21:32    #8
Jest wiele sposobów na poprawę sytuacji finansowej klubu. Jeśli chodzi o mnie, to zawsze na początku sprawdzam zarobki graczy i Ci, którzy zarabiają zbyt dużo co do prezentowanych umiejętności muszą po prostu odejść. Nie tworzę także tzw. "kominów" płacowych, czyli jeśli nawet jest gracz, o którego bardzo zabiegam, to jeśli chce on zarabiać zbyt dużo w stosunku do pozostałych zawodników, to nie ma szans na przyjście do mojego zespołu. Ważna jest także ilość piłkarzy w kadrze, wiadomo, im więcej, tym więcej kasy idzie na pensje. Stadion i liczba widzów także odgrywa ogromną rolę, jeśli posiadamy duży obiekt i w miarę się on zapełnia, to zyski powinny być wysokie.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.08.2012 22:12    #9
W lidze hiszpańskiej każdy klub ma indywidualną umowę, która jest podpisywana na kilka lat.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 pawelbed Ekspert

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.09.2009
Skąd: Zamość
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.08.2012 22:35    #10
Tylko pytanie jak zapełnić stadion? Mam pojemność stadionu z ok. 20 tyś., karnetów sprzedaję 350, widzów jest średni 1100, w Dni Kibica, z 3000, mimo iż wtedy wygrywam te mecze organizowane w te dni to i tak ci kibice nie wracają. Ale mimo to, nie notuję jakichś ogromnych strat, wystarczy nie przekraczać budżetu płacowego i jakoś się utrzyma kondycje finansową.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.