Problem z Taktyką

 lukass Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2015, 19:28    #1
Witam wszystkich!!!
Jest to mój pierwszy post ale forum jak i całą stronę śledzę dość regularnie. Już przechodzę do setna sprawy. W kolejne wersje FM gram już od paru lat ale takiego problemu jak z FM15 a teraz FM16 nigdy nie miałem i zawsze sobie radziłem ale tym razem jestem BEZRADNY. Lubię wyzwania i zazwyczaj podczas kariery wybieram kluby ze Sky Bet 1 lub 2 i tam opracowuje taktykę i gram, pracuję by rozwijać klub nie tylko w Anglii ale i globalnie. W FM14 opracowałem taktykę gdzie podczas meczu średnie posiadanie piłki kształtowało się na poziomie 60% w górę i liczbie strzałów 20 plus na mecz. Niestety obecne wersję FM nie pozwalają mi na takie statystyki. Prześledziłem różne fora i to angielskie, zastosowałem przeróżne ustawienia i taktyki ale problem pojawia się ciągle ten sam. Nie jestem w stanie osiągnąć wyższego posiadania piłki niż 54-6 % (gdzie jeszcze to by mnie satysfakcjnowało ) ale za to mam OGROMNY problem ze zwiększeniem strzałów na mecz i osiągnięcia choćby 15 strzałów na mecz. Dlatego postanowiłem napisać tu i mam nadzieję że choć ktoś tu poda jakie tego mogą być przyczyny. Ale dla skrócenia i pisania internetowych kozaków to zaznaczam że mam oryginalne wersje, a ponadto stosuję:
-utrzymanie piłki,
-krótkie podania,
-wolne tępo gry i wąskie pole gry (w poprzednich wersjach było wręcz na odwrót a i tak statystyki były wysokie)
- cofnięta obrona,
- pressing,

Tak jak napisałem wcześniej, zastosowałem dziesiątki taktyk i różnych ustawień to zespołu to poleceń dla piłkarzy czy drużyny ale nic nie mogę zmienić. Dlatego Proszę Pomóżcie gdyż mam już dość tego i bez Waszej pomocy sobie z tym nie poradzę.

 ag-25 Partyzant

Postów: 415
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2007
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2015 22:00    #2
FM jest taką grą gdzie całe mnóstwo czynników wpływa na styl gry. Pytanie ile czasu grają ze sobą piłkarze, jaki stan murawy posiada klub, jakich mamy piłkarzy, jakim ustawieniem gramy, jakim gra rywal itd. itd.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to połączenie pressingu i cofniętej obrony. Pojawią się spore luki między formacjami, a efektywność i sens stosowania pressingu też już jest mocno wątpliwa. Do tego krótkie podania przy takiej odległości między formacjami.

Ciężko tak na prawdę powiedzieć jakieś konkretne wskazówki bez konkretnych danych.

Sam gram obecnie w League 2 i nie mam problemu z posiadaniem piłki.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 04.12.2015 o godz. 22:02

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2015 22:13    #3
[quote="lukass"]Witam wszystkich!!!
Jest to mój pierwszy post ale forum jak i całą stronę śledzę dość regularnie. Już przechodzę do setna sprawy. W kolejne wersje FM gram już od paru lat ale takiego problemu jak z FM15 a teraz FM16 nigdy nie miałem i zawsze sobie radziłem ale tym razem jestem BEZRADNY. Lubię wyzwania i zazwyczaj podczas kariery wybieram kluby ze Sky Bet 1 lub 2 i tam opracowuje taktykę i gram, pracuję by rozwijać klub nie tylko w Anglii ale i globalnie. W FM14 opracowałem taktykę gdzie podczas meczu średnie posiadanie piłki kształtowało się na poziomie 60% w górę i liczbie strzałów 20 plus na mecz. Niestety obecne wersję FM nie pozwalają mi na takie statystyki. Prześledziłem różne fora i to angielskie, zastosowałem przeróżne ustawienia i taktyki ale problem pojawia się ciągle ten sam. Nie jestem w stanie osiągnąć wyższego posiadania piłki niż 54-6 % (gdzie jeszcze to by mnie satysfakcjnowało ) ale za to mam OGROMNY problem ze zwiększeniem strzałów na mecz i osiągnięcia choćby 15 strzałów na mecz. Dlatego postanowiłem napisać tu i mam nadzieję że choć ktoś tu poda jakie tego mogą być przyczyny. Ale dla skrócenia i pisania internetowych kozaków to zaznaczam że mam oryginalne wersje, a ponadto stosuję:
-utrzymanie piłki,
-krótkie podania,
-wolne tępo gry i wąskie pole gry (w poprzednich wersjach było wręcz na odwrót a i tak statystyki były wysokie)
- cofnięta obrona,
- pressing,

Tak jak napisałem wcześniej, zastosowałem dziesiątki taktyk i różnych ustawień to zespołu to poleceń dla piłkarzy czy drużyny ale nic nie mogę zmienić. Dlatego Proszę Pomóżcie gdyż mam już dość tego i bez Waszej pomocy sobie z tym nie poradzę.[/quote]


podejrzewam, że to przez to wolne tępo tak mało szczałuF.
Poza tym strzały czy to celne czy niecelne nie mają przeniesienia na wynik. Można oddać 100 strzałów, które będą bardzo niecelne(tuż przy rogu) albo celne ale będące podaniem do bramkarza a nie o to przecież chodzi w grze
jak wyniki? :)

 x men Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2014
Skąd: Lwówek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2015 23:24    #4
Bardzo dobry temat. Chciałbym was prosić o jakąś dobrą taktykę do 2016 wraz ze szczegółami, nastawieniem i poleceniami. Nie znam się tak bardzo na taktyce, chciałbym aby to było 4-4-2 le prosiłbym o polecenia i nastawienie drużyny. Mam najmocniejszą drużynę w lidze ewentualnie 1-2 drużyny są jeszcze mocne, chodzi mi o to by zdominować ligę na maksa ale przy ustawieniu 4-4-2. Mam też problem nie wiem czy to kewstia taktyki czy przeciętnych umiejętności asystenta że nigdy nie mogą strzelić w meczu więcej niż 5 bramek mam tak od dłuższego czasu od kilku edycji że 5 bramek na mecz i koniec, mało tego drużyna strzela 4 bramki w 1 połowie i jedną w 2 połowie. Może macie jakieś polecenia lub wypracowane dobre połączenie nastawienia i poleceń taktycznych by wygrywać wysoko z ogórami a z mocniejszymi pewnie wygrywać. Jakie wybieracie i dobieracie, chciałbym na ten temat się dowiedzieć od was. Pozdraawiam

 lukass Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.12.2015 08:31    #5
Powiem tak, że również próbowałem grać wysokim pressingiem połączonym z wysuniętą obroną przy zachowaniu gry krótkimi podaniami. NIe jestem nowicjuszem w tej grze i zdaję sobie sprawę że wprowadzona nowa taktyka potrzebuje czasu na zgranie i zapoznanie się z nią piłkarzy ale jeszcze raz powtórzę w FM14 i wcześniejszych wersjach po wprowadzeniu swojej taktyki już na następny dzień rozegrania spotkania towarzyskiego piłkarze wprowadzali to co chciałem grać a ponadto rywal miał bardzo mało do powiedzenia w każdej statystyce. A w FM15 i FM16 tak nie jest, wręcz jest na odwrót. nie wiem co mam robić. Potrzebuję pomocy. Jeśli ktoś z grających opracował taktykę gdzie jego zespół dominuję to proszę niech choć wrzuci, doda co mam wprowadzić jako ustawienia zespołu ale także i formację i indywidualne postawy piłkarzy.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.12.2015 14:50    #6
bardzo realistyczne że piłkarze od razu realizują wszystkie polecenia na następny dzień jak ułożysz im taksę. BARDZO.

 lukass Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.12.2015 16:16    #7
Oczywiście że na następny dzień nie będą grac już tak jak powinni po zapoznaniu się z taktyką ale we wcześniejszych wersjach już był tego zarys a w FM!15 i FM16 mam z tym ogromny problem , dlatego napisałem tu w nadziei, że ktoś mi powie gdzie robię błąd, bo to nie jest możliwe aby po dwóch czy nawet trzech sezonach zawodnicy nie zapoznali się z taktyką. Obecnie doszedłem już do większego posiadania piłki choć dość przypadkiem ale problem leży nadal w liczbie strzałów. Często jest ich nie więcej niż 10 na mecz a to zdecydowanie za mało. Nawet gdy zaznaczam strzały z każdej pozycji, a ustawienia indywidualne piłkarzy by strzelali więcej to nadal jest to samo. Dlatego nadal liczę na konstruktywne komentarze i sugestie a nie wymądrzanie się gdyż napisałem wyżej że wiem iż wprowadzona taktyka potrzebuje czasu!!!!! Ale gdy po rozegraniu kilkunastu spotkań i to ze słabszymi rywalami sytuacja się nie zmienia to coś jest nie tak

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.12.2015 20:47    #8
OK, ja ci powiem jak to wyglądało w mim przypadku gdy wróciłem do "15".

Typowo w FM najlepszą taktyką jest 4-4-2. Jeśli od niego robisz jakiekolwiek odstępstwa typu piłkarzom dajesz dodatkowe polecenia do nauczenia się to oni wolniej łapią tą taktykę.
Dopiero pod koniec pierwszgo sezonu udało się zrobić 100% i >90%
W drugim sezonie na starcie mam już obie >90% i dorzuciłem 3 podobną taktykę.

Jeśli dajesz dodatkowe polecenia typu, krótkie krycie, gra na aferę to oni poza tym że muszą nauczyć się podstawowego ustawienia to dodatkowo muszą wklepać te twoje zmian co wydłuża proces nauki.
Im mniej tych dodatków na starcie tym lepiej. Mając po 4-6 dodatkowych strasznie wolno leciało przyswajanie taktyki, zmieniłem do 1-2 dodatków i nauczycli się szybko.
Poza tym zwracaj uwagę na to co mówią asystenci i trenerzy(nie stosuj się zawsze do ich poleceń treningowych ale sprawdź bo może dobrze ci radzą).
U niektórych gra na aferę działa odwrotnie iż prewidują ale w samym graniu na aferę nie chodzi o to że będziemy oblegać bramkę przeciwnika tylko o to że piłkarze powinni być bardziej ofensywnie nastawieni.
Żałuję, że nie działa prawidłowo gra na czas i często piłkarze wykopują piłki zamiast utrzymac i wymieniać się w obronie z bramkarzem :)

Ponadto sprawdzaj raporty i dawaj indywidualny trening piłkarzowi pod jego najlepszą rolę albo pod atrybut który ma najsłabszy.
Patrz w oknie treningu jakie obciążenia mają trenerzy. Zauważyłem właśnie, że na dwóch polach mam wysokie co mnie zaniepokoiło.

Do tego w oknie wyboru składu wejdź na zakładkę kondycja. Tam masz stopień ogrania i kondycję. Przed sezonem dobieraj tak pikarzy żeby ci co mają >90% ogrania siedzieli na ławce a ci co mają 80-90 żey byli w pierwszym składzie. Potem jeśli zależy ci na morale i dobrym wyniku wstawiaj tych co mają ogranie wysokie, a jak chcesz mieć po prostu wszystkich gotowych do sezonu to wpuść na kilkanaście -30 minut piłkarzy o niskim ograniu(50-75%).
Po każdym meczu dawaj piłkarzom zmęczonym(nie patrz na kondycję tylko status typu zmęczony po ostatnim meczu-okno kondycji) 1 dzień wolny od treningu. Przed meczem też możesz zastosować ten zabieg ale ja nie próbowałem tego :)

Co do ustawień dokładnych ja staram się dopasować pod moich piłkarzy. Zawsze staram się patrzeć jaka jest głębia składu i uzupełniać pozycje tam gdzie na 2 pozycji mam poniżej 2 gwiazdek, chyba że dana pozycja(jak wszystkie środkowe-ŚO, PŚ, N) wymaga więcej graczy na tą pozycję wtedy weryfikuję 3/4 osobę w tej głębi na tej pozycji.
Poza tym staram się grać jednym ofensywnym skrzydłowym i tak rotuję raz lewe raz prawe skryzdło wysunięte żeby wykorzystać max potencjał zespołu. Czasem mam obu bocznych kontuzjowanych to gram 3-4-3, czasem chcę zagrać piłkarzem jedynym który ma DP dobre to ustawiam 4-1-x-x
Chcę pograć na 2 napastników to robię 4-4-2/3-5-2(w różnych wariantach).

I tka jak ci napisałem nie jest istotne ile strzałów w meczu oddajesz bo niektóre są tak niegroźne że jakby je brać za poważne to byś się zaśmiał :)
Powinna być osobna klasyfikacja z mocnymi(albo groźnymi) strzałami na bramkę. Bo takie lekkie kopnięcia albo strzał odbity od obrońcy to do strzałów liczony być nie powinien :)

Jakbyś czegoś nie rozumiał to pisz tu lub na PW.
i od razu mówię, że pisałem o "15" ale wątpię czy coś się zmieniło w kwestii trenowania :)
może są inne atrybuty/okna/nazwy sekcji czy w innym katalogu masz konkretny trening ale pewnie to tak samo wygląda w 16 jak w 15 :)

a teraz niech się wypowiedzą eksperci :)

 lukass Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2015 08:39    #9
Zgoda Pewne kwestie mi wyjaśniłeś a o innych się dopiero dowiedziałem ale powiem szczerze że nie do końca tego szukam. Dziś znowu próbowałem coś zmienić w taktyce aby wyglądała tak jak chce i statystyki meczu wyglądały tak że niby miałem posiadanie piłki w granicach 57% ale każda jakaś akcją która była pokazywana to robił ją przeciwnik a ponadto pod koniec meczu miałem oddanych 5-7 strzałów na bramkę nie mówię o celnych. Także jak widać jest to dość poważny problem. Coś robię nie tak ale nie wiem co. bardziej liczę na jakiś złoty środek. Może źle dobieram role piłkarzy. Dla porównania w FM14 w środku miałem pomocnika odbierającego piłkę i cofniętego rozgrywającego tu próbowałem zestawić różne role czy to z 2 czy 3 piłkarzami w środku a i tak nic nie wychodziło. Dlatego nadal liczę na to że ktoś kto gra w tą grę i przegląda forum udzieli mi rady i na przykładzie powie co jest nie tak...Pomocy...

 Mariaczi Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2015 09:47    #10
Daj screeny to moze latwiej bedzie cos podyskutowac - taktyki, poleceń i statystyk ze spotkania

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.