Podstawy Taktyki

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2014 14:38    #11
[quote="Makaronczterojajeczny"][quote="Prodigy666"]@Gordon, przecież FM 14 jest łatwy i prosty jak budowa cepu, no chyba,że ktoś lubi grac skrzydłami to może ma problemy, ale ja grając tylko taktykami opierającymi się na środkowych pomocnikach/ofensywnych środkowych, klepie każdego, np teraz gram Rennes 6 sezon, mam SAMYCH wychowanków, całą reszte wyprzedałem rok temu, cisnę środkiem i mam potrójną koronę, wcześniej LE i finał LM, jak masz w drużynie środkowych pomocników to opieraj na nich ataki, żadnych skrzydłowych, u mnie rolę dośrodkowujących pełnią boczni obrońcy, przede wszystkim patrzcie na ich odbiór, krycie, ustawianie się, wrzutki nie mają nic do rzeczy, mam gościa z dośrodkowaniami i grą bez piłki na 6 i ma notę 7.39 oraz 7 asyst po pięknych centrach więc wiesz.... pamiętajcie, tylko gra środkiem się sprawdza, czy to 4-1-2-1-2 czy 4-2-2-2 z dwójką odkurzaczy i dwójką ofensywnych pomocników, no i jeszcze jedno - tylko gra z kontry, to jest jakiś błąd w grze, bo grając na tym ustawieniu i tracę mało i strzelam od cholery[/quote]

Jak na to wpadłeś, bo to działa. No może nie wygrywam wszystkiego, ale 80 procent. Przetestuje teraz na 7 lidze angielskiej.8 wygrałem.[/quote]

Ja tak gram od bety, i klepię każdego jak chcę, nawet z Realem i Barcą potrafię wygrać 8-1, a gram słabym Depo. Silnik meczowy sprzyja takiemu graniu - testowałem różne ustawienia w becie, i środkiem najlepiej się gra, bo idealnie ta taktyka wkomponowuje się w schematy silnika meczowego.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 22.06.2014 o godz. 14:40

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2014 16:14    #12
no to tym bardziej logiki w tym nie ma żadnej.Bo schematy powinny być równoprawne. Po kiego ich więc tyle jak się tym nie gra :)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2014 17:29    #13
Bo taktykę zawsze układa się pod silnik meczowy, a nie pod zawodników. Tak zawsze było i będzie. W ten sposób są właśnie tworzone killer taktyki - wykorzystuje się silne jak i słabe strony silnika meczowego. Np. zapodam najbardziej banalny przekład: rzut rożny. Od 2008 roku jest luka w silniku meczowym, przez co u wielu graczy królem strzelców w lidze zostaje obrońca. Tyle lat minęło, a oni tego buga nadal nie naprawili. Cały czas da się strzelać gole z rogu tym samym schematem.
W końcu to jest tylko gra. Zawodnicy nie potrafią sami za siebie myśleć (niektórym graczom się o tym zapomina), tylko realizują jakieś tam schematy wcześniej zaprogramowane przez programistę.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 pawlik010 Partyzant

Postów: 270
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.08.2010
Skąd: bielsko
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2014 19:03    #14
na łatce 14.3 jaka formacja się sprawdza ?

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2014 20:55    #15
ja zacząłem grać 4 -1D-3P (Ś)-1OP-1, albo 4-1DP-3P(Ś)-2, albo też 4-1DP -1-2OP(LiP)-1

Panie Robal 15,że tak sobie pogadam. Napisanie takiej gry jest sprawą banalnie prostą. Po pierwsze należy wywalić tak zwany silnik meczowy bo to jest fikcja, co zresztą wynika z Pana wypowiedzi.

Potem należy ustawić pewne grupy prawdopodobieństwa i przypisać drużyny do odpowiednich grup. Potem należy zmniejszać lub zwiększać prawdopodobieństwo poprzez trening i pewne umiejętności w formacjach. Pewne taktyki powinny być defensywne, pewne neutralne a jeszcze inne ofensywne. Zamiast miliona taktyk i miliona dziwnych współczynników wystarczy powiedzmy 10 taktyki 10 współczynników. No i co najważniejsze gra musi grać na dystans. Ważna jest jeszcze informacja o pewnych zachowaniach przeciwnika i dobieranie taktyki do jego gry.
Była kiedyś taka gra mówił mi ojciec i nazywała się jak Bundesliga Manager Profesional. Przypomnę nieśmiało , że widziałem coś takiego jak fm 20...,gdzie trening ustawiono w miarę logicznie i co? I doopa. Oczywiście brakuje w tej grze ważnych informacji na temat swojej drużyny, ale po tym co kolega pisze to jest mało istotne.:)

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 22.06.2014 o godz. 21:00

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2014 22:52    #16
Gra środkiem z wąskim boiskiem i wysokimi obrońcami, oraz choć przeciętnymi wykonawcami przynosi fenomenalne efekty.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2014 14:54    #17
[quote="Makaronczterojajeczny"]ja zacząłem grać 4 -1D-3P (Ś)-1OP-1, albo 4-1DP-3P(Ś)-2, albo też 4-1DP -1-2OP(LiP)-1

Panie Robal 15,że tak sobie pogadam. Napisanie takiej gry jest sprawą banalnie prostą. Po pierwsze należy wywalić tak zwany silnik meczowy bo to jest fikcja, co zresztą wynika z Pana wypowiedzi.

Potem należy ustawić pewne grupy prawdopodobieństwa i przypisać drużyny do odpowiednich grup. Potem należy zmniejszać lub zwiększać prawdopodobieństwo poprzez trening i pewne umiejętności w formacjach. Pewne taktyki powinny być defensywne, pewne neutralne a jeszcze inne ofensywne. Zamiast miliona taktyk i miliona dziwnych współczynników wystarczy powiedzmy 10 taktyki 10 współczynników. No i co najważniejsze gra musi grać na dystans. Ważna jest jeszcze informacja o pewnych zachowaniach przeciwnika i dobieranie taktyki do jego gry.
Była kiedyś taka gra mówił mi ojciec i nazywała się jak Bundesliga Manager Profesional. Przypomnę nieśmiało , że widziałem coś takiego jak fm 20...,gdzie trening ustawiono w miarę logicznie i co? I doopa. Oczywiście brakuje w tej grze ważnych informacji na temat swojej drużyny, ale po tym co kolega pisze to jest mało istotne.:)[/quote]


potrafisz sobie wyobrazić ze przeciwnik też używa taktyki, treningu, rozmów motywacyjnych itp? Czy ty musisz wszystko wygrywać żeby gra była dobra?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution