Pilkarzom na mecz zmieniaja sie numery na koszulkach

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
20.04.2018, 00:18    Pytanie
Jak wyzej.Wystarczylo zagrac mecz i juz wiadomo ze jednak sie nie mylilem.Ta gra to g**no.Koniec,mam dosc .Gdybym wiedzial,nie dalbym nawet zlotowki za to dziadostwo.Kazdemu bede odradzal zakup tego chlamu.SZAJS NIEBYWALY.

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 12:47    #10
No dobrze,kazdy ma swoje upodobania.Ale zrozum,ze tak jak Ty tego nie potrzebujesz,tak innym (np.mnie) jest to potrzebne,bo wplywa na wiekszy realizm i tzw."klimat" w grze.Poza tym sam napisales : "kiedys"; no wlasnie,a od gry wydanej w zeszlym roku mozna chyba wiecej wymagac,niz od gier wydanych X lat temu.Ja teraz na kazdy problem reaguje moze przesadnie,ale to dlatego ze od poczatku zrazilem sie do gry z powodu czarnych ludzikow i nienormalnych zachowan pilkarzy w trakcie meczu.I co najgorsze nadal sie obawiam ze tak moze byc.Taka niepewnosc wplywa na brak przyjemnosci z gry.A szkoda,bo po pierwszym rozejrzeniu sie w grze,nawet po pierwszym meczu,gra bardzo mi sie podobala.Niestety,juz w drugim nastala "ciemnosc", a dalej to juz poszlo.A kazdy kolejny problem tylko coraz bardziej zniechecal mnie do gry.

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 13:33    #11
PES nawet teraz nie ma wszystkich herbów, kitsów czy nazw klubów a ludzie i tak w to grają, tak samo jak i w GTA gdzie nie ma oryginalnych samochodów tylko jakieś "łudząco podobne do oryginalnych". Co do czarnych ludzików to już kiedyś pisałem, że to może być wina na przykład przegrzewającego się podzespołu w komputerze a nie samej gry, tak samo jak denerwowałeś się na aktualizacje składów a wystarczyło po prostu przy starcie gry wybrać poprzednią bazę danych i składy będą takie jak na jesień.

Według mnie powinieneś przestać się obawiać o jakiekolwiek błędy w grze tylko po prostu zacząć grać bo tak naprawdę to żadna gra nie jest bezbłędna.

Ps. Uwierz, że ja także kiedyś zaczynałem przygodę z FM-em czy też jeszcze wcześniej z Championship Managerem (poprzednik FM-a), podobnie zresztą jak inni użytkownicy oraz redaktorzy tej strony i naprawdę nie potrzeba było dużo czasu aby ogarnąć grę, instalację dodatków itd. Wystarczy po prostu umieć posługiwać się internetem i komputerem.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 20.04.2018 o godz. 13:38

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 14:45    #12
No ale jak mozna grac w gre ktora nie ma nazw klubow (?),to juz nie wiem.Od biedy na brak herbow czy oryginalnych strojow (jesli sa chociaz w kolorystyce tych prawdziwych),mozna przymknac oko,choc dla mnie to jest slabe.Ale braku nazw klubow to nie rozumiem.Chyba ze maja to byc druzyny fikcyjne,ale jesli mam grac np.Realem i brak nazwy klubu to dla mnie nieakceptowalne.Mam nadzieje ze tych czarnych ludzikow juz nie bedzie,a pilkarze tez nie beda zachowywac sie irracjonalnie (chociaz dla scislosci takie zachowanie zdarzylo sie raz),poniewaz laptop zostal naprawiony (byl problem z wentylatorem,radiatorem itd.ogolnie przegrzewal sie) i zrestartowany.
Mam jeszcze takie pytanie - czy jest mozliwosc dowolania zawodnikow na zgrupowanie?Problem jest taki,ze wzialem 29 pilkarzy,ale wieksza czesc jest na urlopach i mam maly klopot ze skompletowaniem skladu na najblizszy mecz.Mecz gram jutro (w grze),a urlopowani pilkarze jeszcze nie wrocili i chcialem dowolac kilku z drugiej druzyny,ktorzy grali w pierwszym meczu (rozegranym jeszcze przed zgrupowaniem),a teraz nie moga zagrac bo nie pojechali na zgrupowanie.

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 15:02    #13
Z tego co wiem to chyba można bo na pewno możesz dodać później piłkarzy transferowanych. Aczkolwiek jeśli nie dasz rady to idź na urlop w tym meczu sparingowym i po problemie.

PS. W kwestii Pro Evo to jeszcze polecam obejrzeć od 11 minuty ten filmik: https://www.youtu(...)cdePHJSY

Navarra (Real Madryt) vs Liguria (Chelsea) w wersji bodajże 2003 lub 2004, takie oto w tej grze występowały kiedyś drużyny :) Z czasem oczywiście te licencjonowane zespoły zostały dokoptowane ale nadal chyba nie ma ich w PESie wszystkich i występują albo z dziwnym herbem albo nazwą.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.04.2018 o godz. 15:05

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 15:43    #14
Tez podejrzewam ze mozna,tylko wlasnie nie wiem jak to zrobic.Jeszcze poprobuje.A gdybym w koncu zdecydowal sie odwolac ten sparing,to gdzie to sie robi (do tej pory zadnego nie odwolywalem wiec nie wiem)?
Filmik zabawny,szczegolnie Navarra i Liguria:)
Ale warto pamietac ze to gra sprzed kilkunastu lat.Zalezy co kiedy wychodzi.Pamietam ze bardzo lubilem grac w Fife 96 i nawet do tej pory milo to wspominam,ale jakby taka sama gra wyszla teraz,jako nowa,to uznalbym to za wiadomo co i chyba nie bylbym w tym odosobniony.Dlatego wobec tego mojego FM-a tez mam troche wieksze wymagania niz wobec starych gier,bo wyszedl w zeszlym roku a nie iles lat temu.I tak nie stawiam duzych wymagan,chce tylko rozgrywac mecze bez czarnych ludzikow i bez zachowan typu : napastnik nie dochodzi do dosrodkowania,wpada razem z obronca do bramki,obaj staja i zaczynaja podrygiwac,a w tym czasie bramkarz rozpoczyna gre i mecz toczy sie w najlepsze,a ci dwaj po ok.20 sekundach wybiegaja z bramki jakby nigdy nic.Jak widze cos takiego,to trudno,ale szlag mnie trafia.Reszta moich nerwow jest glownie spowodowana wlasnie tymi dwoma bledami,bo one podwazyly moje "zaufanie" do tej gry i kolejne problemy tylko to potegowaly.Mam nadzieje,ze obedzie sie juz bez takich bledow.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 16:07    #15
@as15 -kupowanie licencji jest kosztowne. Wyobraź sobie dwie gry, jedną za 700 zł i z licencjami na najwyższe ligi rozgrywkowe najlepszych lig w Europie i grę za 220 zł, która ma licencję na mniej znaczące ligi, ale daje możliwość wgrania plików, by gra wyglądała jak ta, za 700 zł. Którą grę byś wybrał? Ilu ludzi kupiłoby grę za 700 zł, a ilu za 220?

Twoje ciągłe narzekanie przypomina jazgot kilkulatka, który bez jakiegokolwiek zastanowienia płacze bo coś mu nie wyszło.
Łeeeee - mam czarne ludziki, gra jest głupia. A wystarczy poczytać trochę dlaczego tak się dzieję. Okazało się, że być może dzięki grze, znalazłeś problem, który nie rozwiązany mógłby wyrządzić duże szkody twojemu laptopowi.

Łeeeeee - nie mam aktualnych składów,gra jest głupia - ponownie poczytać, naprawienie "defektu" to minuta.

Łeeeeee - nie mam zdjęć piłkarzy, gra jest głupia - i znowu poczytać, naprawienie defektu to troszkę więcej czasu, ale także nie jakieś niewiadomo jakie godziny zmarnowane.

Łeeeee - piłkarze tracą numery, gra jest głupia. Jak pierwszy raz zwróciłem na to uwagę też mnie szokło. No bo we wcześniejszych wersjach na sparingach były normalne. Wkurzyłbym się gdyby takie coś było w lidze, ale w sparingach, gdzie gracze latają w znacznikach, zamiast koszulek meczowych????

Chcesz pomocy, rozumiem to, ale staraj się jak najbardziej sprecyzować swój problem. Gra jest głupia bo robi mi się tak, nie jest sprecyzowane. Wpisz w google dany problem, może znajdziesz temat na forum wraz z rozwiązaniem.

Dziwne zachowania piłkarzy pojawiają się i będą pojawiać (zarówno w piłce realnej jak i wirtualnej), ale wszystko jest okej, jeżeli są to zachowania sporadyczne ( 2 -3 większe kiksy na sezon), a nie często ( 2 - 3 kiksy na mecz różnych zawodników). Więc jest to w normie. Nie denerwuj się jak będziesz grał i Twoja drużyna odda w trzech meczach z rzędu 30 strzałów na bramkę każdy i nie padnie z tego żaden gol. To także się zdarza. Zdarza się że przeciwnicy oddając jeden strzał zdobędą bramkę - także może być. Ale to także nie wina głupiej gry, tylko rozwiązań jakie próbujesz wprowadzić. Czasem się udają, czasem nie.

Więc as15 więcej cierpliwości, jak znajdziesz problem, którego nie mogłeś znaleźć dzięki googlowi, wtedy pisz do nas, na pewno pomożemy. Ale sam też nam trochę pomóż.

Pozdrawiam - Shrek

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 16:19    #16
@as15
Wejdź w terminarz, zaznacz ten mecz i wciśnij "Odwołaj sparing". Nie jestem tylko pewien czy możesz odwołać go w dniu meczu.

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 16:52    #17
@Kondi
Dzieki.
@Shrek
Ogolnie masz racje,moje podejscie do gry jest chyba glownie spowodowane tym,ze kupujac gra mialem troszke inne wyobrazenie o niej.Nie o samej rozgrywce bo ta mi sie podoba.Ale jak sprawdzilem (przed zakupem) ze laptop spelnia wymagania gry,to myslalem ze zadne bledy typu czarne ludziki nie maja prawa sie zdarzyc.Na usprawiedliwienie mam to,ze nie znam sie zbytnio na komputerze:)Rzeczywiscie dzieki temu naprawilem laptopa,a nawet uratowalem go przed zniszczeniem,gdyz w naprawie dowiedzialem sie ze to cud ze on nie wybuchl podczas pracy:)
Reasumujac, postaram sie juz podejsc do gry na chlodno i bez nerwow.
Mam jeszcze jedno pytanie - bledy w grze typu 30 strzalow na bramke i brak gola czy cos takiego jestem w stanie zaakceptowac,ale czy taki blad jak podany przeze mnie tez moze sie zdarzyc?W sensie ze jako blad jest akceptowalny,czy moze nie ma prawa sie pojawic,tylko z jakiegos powodu sie przydarzyl?Moglo to byc spowodowane problemami z przegrzaniem?
Rowniez pozdrawiam.

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 19:22    #18
O jakim błędzie mówisz? Ze strzałami czy ten ze zmieniającymi się numerami koszulek?

Numery koszulek możesz mieć różne tylko w sparingach. A co do strzałów to takie kwiatki na pewno Ci się zdarzą, ale takie rzeczy zdarzają się także w realnej piłce także ja bym tego jakimś tam wielkim błędem nie nazwał.

 as15 Partyzant

Postów: 90
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2018 19:35    #19
Co do tych strzalow to sie zgadzam.
Chodzi mi o ten blad,o ktorym wspomnialem kilka postow wyzej.O ten przypadek z zatrzymaniem sie w bramce dwoch zawodnikow,ktorzy stoja i lekko podryguja,tak jakby sie zacieli,a w tym czasie inni pilkarze graja.Moim zdaniem takie bledy nie powinny miec miejsca,nawet jesli przyjmiemy ze pewne bledy moga byc akceptowalne,to nie takie.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.