Niecelne strzaly - fm18

 rahil Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2017, 11:05    #1
Siema, mam problem z ktorym nie potrafie sobie poradzic. moze ktos bedzie mogl mi pomoc.

gram Legia. od poczatku sezonu moja druzyna nie szalala ze skutecznoscia ale jakos udawalo sie wygrywac te 1:0 w wiekszosci meczow.

uzywam 3 taktyk:
4-0-2-3-1 ze schodzacymi napastnikami i wysunietym napastnikiem/klasyczna 10
5-3-2 z wachadlowymi, odgrywajacym i wysunietym napastnikiem
4-4-2 ze skrzydlowymi, odgrywajacym i wysunietym napastnikiem

mam trenera na 3,5 giazdki na strzaly (siebie) i drugiego na 3 gwiazdki. trening ustawilem asystentowi i poki co nie wnikam w to co tam robi i staram sie koncentrowac na innych kwestiach. rowniez odprawy przedmeczowe daje do zrobienia asystentowi. Przed wiekszoscia meczow ustawiam trening ofensywny.

od jakis 10 meczow (w tym 3 w lm) nie strzelam bramek. wyjatkiem byl mecz w ktorym przeciwnik od 75 minuty gral w 10 i udalo mi sie w koncowce strzelic 2 gole. poza tym meczem w 9 meczach nie strzelilem gola. dodam ze co mecz mam po okolo 18-20 strzalow z czego okolo 2-4 celnych. glownie gram taktyka 4-2-3-1 ze schodzacymi napastnikami, i bocznymi obroncami ustawionymi na atak, wolniejsze tempo gry, granie po ziemi, utrzymanie pilki, zagrania na obieg i podania w pole karne. niestety jakos nie widze tych zagran na obieg do obroncow i podan w pole karne a raczej widze schodzenie ze skrzydla i trybuny, albo trybuny od srodkowych pomocnikow. niewazne kto gra w ataku. czy jest to sadiku, niezgoda, kucharczy, hamalainen czy nawet giuseppe rossi (to on strzelil te dwa jedyne gole). w miedzy czasie staralem sie zmieniac ustawienie, mentalnosc, wszystko i nadal wszystko wygladalo tak samo. w trakcie meczow staram sie chlopakow zachecac, uspokajac i mowic aby sie skupili lub skupili na taktyce. niewazne co robie wszystko wyglada tak samo. okolo 20 strzalow w meczu z czego 3 celne i 0 goli.

ma ktos jakis pomysl co moge robic zle? bede bardzo wdzieczny za wszelkie pomysly.

pozdro!

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.11.2017, 11:18

 bezio777 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.11.2017 12:52    #2
Widzę, że kolega ma ten sam problem co ja z tym samym klubem :) Do rzeczy: gram w tą grę po raz pierwszy, wcześniej przez długi czas tłukłem kariery w fifie. Gram na tym uproszczonym modelu rozgrywki żeby choć trochę nauczyć się gry. Grając Legią stosuję jej standardowe od długiego czasu ustawienie 4-2-3-1 z uwagi na niezłych skrzydłowych i dwóch teorytycznie niezłych środkowych napastników. Niestety skuteczność leży totalnie, przy 10-15 strzałach na mecz nic nie chce wpaść, a przeciwnik, praktycznie zawsze ustawiony na kontry bez problemu jest w stanie wcisnąć jedną bramkę i mnie załatwić. Najśmieszniejsze jest to, że gram na kontroli, która teoretycznie jest dobra na tego typu słabszych rywali, a zupełnie nie działa. Drugą śmieszną rzeczą jest to, że po powtórzeniu takiego nieudanego meczu (wczytaniu gry) praktycznie zawsze go wygrywam :D Sam już nie wiem co mam z tym zrobić, zna ktoś jakąś dobrą taktykę która pozwoli w pełni wykorzystać potencjał tej drużyny? Wydawało mi się że przy tych skrzydłowych (i w sumie niezłym środku pola) trzeba będzie po prostu grać dużo podaniami, ale wychodzi na to że chyba nie za bardzo to działa.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.11.2017 o godz. 12:55

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2017 21:23    #3
Pocieszę was, że to nie kwestia jakości piłkarzy. Czekając na moje ukochane ogórkowe ligi od Classena (ktoś wie kiedy?) zacząłem karierkę Barcą, a że ma być absolutną rozgrzewką to jeszcze se podbiłem budżet transferowy w edytorze. Gram takim śmiesznym ustawieniem jakie stosowałem w Odrze w FM17 i spisywało się świetnie, 1-2-3-2-1-2 (dwaj ŚO, wahadła, defensywny pomocnik, dwóch ŚP, ofensywny pomocnik, dwóch napastników). Na napadzie mam Lewego i Suareza, na dziesiątce Messi, z ławki wpuszczam Alexisa Sancheza w nadziei, że odmieni losy meczu. Superpuchar obfitował w bramki, 3-1 u siebie z Realem, 2-2 w rewanżu, nie ma co narzekać. Zaczynamy ligę, gramy z Sociedad, wygrywamy po bramce w 88 minucie 1:0, przeciwnicy oddali jeden strzał i to niecelny, my mieliśmy kilkanaście, ale nieliczne celne, a nie strzelaliśmy ciągle z dystansu (wręcz taktyka zakłada wjazdy w pole karne rywali przy pomocy akcji kombinacyjnych, ew. dryblingów Messiego i Suareza i to się udaje, ale bramek z tego nie ma). Druga kolejka i bezbramkowy remis z Las Palmas, znowu dominujemy, ale większość strzałów niecelna, te celne wyjął bramkarz. Na razie nie narzekam, może mam syndrom Realu - wygraj superpuchar i zlekceważ ligowych rywali. Może to wina tego, że szatnia nie jest jakoś mega zmotywowana po rozmowach, może jeszcze nie ogarniam tych odpraw taktycznych, niemniej czytając wasze posty jestem nieco zaniepokojony. Stworzył ktoś już w "osiemnastce" jakąś bramkostrzelną drużynę?

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2017 23:21    #4
Sądząc po depeszach stworzone są same bramkostrzelne drużyny

 johny96 Partyzant

Postów: 176
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.02.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.11.2017 09:25    #5
Classen już na FM18 nie wyda lig. FM17 był ostatnim.

 lisu891 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 13.10.2012
Skąd: warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.11.2017 09:56    #6
Widzę , że wszyscy mamy ten sam ból głowy . Ja grając Wisłą Kraków również mam problem z celnymi strzałami ( nie tyle celnymi co zakończonymi bramkami) . Mam meczę gdzie na 25 strzałów jest 14 celnym a w sieci 1 bramka cudem strzelona . Czasami brak mi cierpliwości.

 bezio777 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.11.2017 11:21    #7
Powiem szczerze że nie spodziewałem się że ta gra jest tak trudna. Niesamowicie nieprzystępna dla początkującego, który gra w to pierwszy raz. Jest wprawdzie ten Touch gdzie większość rzeczy jest bardziej przejrzysta ale co z tego gdy w najważniejszym elemencie, czyli wyborze taktyki nie ma żadnej pomocy. Wybierając ją kierowałem się tym co stosuje prawdziwa Legia, do czego są odpowiedni zawodnicy też mniej więcej wiem a i tak mam problem praktycznie z każdym, a większość wygranych meczów jechałem na kontrach. Dopiero wtedy stwarzali większą ilość sytuacji i dawali radę coś wcisnąć. Do tego jeszcze napastnicy w Legii to jakiś żart, obaj (Sadiku i Niezgoda) po chyba 12 kolejkach mieli po jednej bramce :D Niesamowicie demotywujące. Wcale nie czuć klasy prowadzonego przez siebie zespołu. Ale cóż zrobić, jak widać trzeba wracać do FIFY.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.11.2017 o godz. 11:24

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
1
17.11.2017 11:46    #8
Nie jestem jakimś wielkim taktykiem, ale z tego co kojarzę to najczęstszym problemem jest to że każdy próbuje grać bardzo ofensywnie i te drużyny nie mają żadnego balansu: strzałów jest dużo, ale z nieprzygotowanych pozycji (bo np. drużyna gra szybkim tempem). Przeciwnik przeciwko tak grającej np. Legii się po prostu bunkruje, łatwo rozbija te szybkie, nieprzygotowane ataki i stąd takie a nie inne odczucie z gry.

 bezio777 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.11.2017 11:50    #9
[quote="Gietz"]Nie jestem jakimś wielkim taktykiem, ale z tego co kojarzę to najczęstszym problemem jest to że każdy próbuje grać bardzo ofensywnie i te drużyny nie mają żadnego balansu: strzałów jest dużo, ale z nieprzygotowanych pozycji (bo np. drużyna gra szybkim tempem). Przeciwnik przeciwko tak grającej np. Legii się po prostu bunkruje, łatwo rozbija te szybkie, nieprzygotowane ataki i stąd takie a nie inne odczucie z gry.[/quote]

No widzisz, a ja próbowałem właśnie grać w miarę spokojnie, podaniami głównie po ziemi, tak żeby załatwić ich atakiem pozycyjnym ale to zupełnie nie działa, góra 10-15 strzałów na mecz i lipa. Na kontrach jeszcze mniej ale jest większa szansa że przy którejś się machną i jakoś wpadnie. Tutaj przy próbie gry ofensywnej obrywa się bardzo szybko kontrami dlatego sam też tak próbowałem zagrać (prawdziwa Legia teraz też praktycznie leci na kontrach), ale nawet szybki Niezgoda ma problem by cokolwiek zrobić. Nie wiem już sam, nie umiem ustawić tych wytycznych czy co?

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.11.2017 15:27    #10
http://www.cmrev(...)sen.html także chyba ligi jednak będą, tylko trzeba poczekać :p

A co do tematu to chyba spanikowałem, bo po remisie z Las Palmas ogralismy Villareal 4-1, podejrzewam że u moich to kwestia po części motywacji, po części tego że Palmas zagrało bardziej defensywnie niż Villarreal. Wywaliłem ze składu Lewego i Messiego, Suarez dostał szansę i odwdzięczył się hattrickiem - ławka wygrywa trofea.

Co do Legii to ja bym tam pewnie właśnie kazał piłkarzom grać po ziemi, jakoś na płynnym, ale tutaj duże znaczenie mają role zawodników na boisku i ich odpowiednie dopasowanie do atrybutów. Ja grając bardzo często ofensywnie nawet słabszymi klubami w środku pola lubię zostawić jakąś "kotwicę", typu rygiel defensywy, albo cofnięty rozgrywający-obrona, bo taki zawodnik (Kopczyński? Jodła? Mulę?) pilnujący swojej pozycji z dobrymi atrybutami psychicznymi będzie w stanie przeciąć wiele kontrataków i znacząco pomóc obrońcom, bo nawet jak nie zatrzyma kontry, to zawsze spowolni i da czas na powrót. Chociaż na razie ciężko mi coś doradzić, bo sam dopiero zacząłem ogrywać "osiemnastkę".

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.