Mecze wyjazdowe porażka;/

 preflop1 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.09.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2014, 17:35    #1
Witam, w managera gram od jakiegoś czasu, wcześniej grałem w 2011 i 2012. Prowadze Real Madryt i mam ogromny problem z meczami wyjazdowymi. O ile w domowych idzie mi jak przystało na Real Madryt 10 wygranych 1 Remis 0 porażek bilans bramek:39 strzelonych 10 straconych to na wyjazdach moj bilans : 4 wygrane 2 remisy i aż 7 porażek a w bramkach: 23 strzelone 22 stracone. I to tylko statystki z Ligi hiszpanskiej, w innych rozgrywkach jest to samo, w pucharze hiszpanii doszedłem do półfinału, w każdej rundzie straty odrabiałem u siebie, dopiero w półfinale odpadłem z Realem Sosiedad 2:1 u siebie i 1:4 na wyjezdzie. Próbowałem już wielu taktyk i polecen, muruje bramke, z kontry albo próboje zabić przecinika moim atakiem wszystko na nic. Wiem,że na forum był podobny problem ale nie było tam konkretnej odpowiedzi więc pozwoliłem sobie stworzyć nowy temat. Macie jakieś porady jak wygrywać na wyjazdach? A tak po za tematem, dziwne jest to że w lidze najlepszym strzelcem jest Messi a drugie miejsce zajmuje Nie Neymar, Bale czy Ronaldo, a Sergio Ramos z 12 bramkami.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2014 18:05    #2
Witam!

Często gram Realem w Football Managera, ponieważ (co widać w avatarze) to mój ukochany klub! Zawsze pierwszą karierę, w każdej kolejnej edycji FM, zaczynam właśnie Realem, aby przetestować grę. Zwykle na poważnie zaczynam grać po wyjściu finalnego patcha.

Odnośnie Twojego problemu. Rozegrałem krótką karierę Realem na finalnej wersji 14.3.1. O ile dobrze pamiętam, nie miałem takich problemów w meczach wyjazdowych. Aczkolwiek... W porównaniu do poprzednich edycji, FM14 jest trudniejszą grą, szczególnie jeśli chodzi właśnie o mecze wyjazdowe. Zaobserwowałem to każdym możliwym klubem, który prowadziłem w FM14. Zaczynając od Real, przez Arsenal, Napoli, kończąc na średnich i słabych drużynach. W każdej z moich karier, mecze wyjazdowe były o wiele trudniejsze, niż w poprzednich wersjach Football Managera. Trzeba było się do tego dostosować i odpowiednio modyfikować taktykę, rozmowy motywacyjne, rotacje składem, polecenia i szereg innych rzeczy, które składają się na grę naszego zespołu. W meczach wyjazdowych, nasz przeciwnik dostaje przysłowiowy handicup. Szczególnie zespoły ze środka oraz dołu tabeli grają z Nami, jak o życie. Dlatego, tak ważne jest odpowiednie zbalansowanie składu, dobranie poleceń i rozmowy motywacyjnej, a nawet konferencji prasowej.

Podaj więcej informacji. Który sezon? Grasz na jakimś update, aktualizującym transfery z ostatniego okienka itp? Sprowadziłeś w jednym oknie sporo nowych zawodników? Prześlij swój skład, screen taktyki, wraz z poleceniami dla drużyny oraz indywidualnymi. Screen z rozegranymi meczami. W jaki sposób przegrywasz? Ciśniesz cały mecz, a przeciwnik oddaje jeden celny strzał i wygrywa, czy też, przeciwnik ciśnie, a Ty nie masz nic do powiedzenia? Jakie przeprowadzasz rozmowy motywacyjne? Jak grają na wyjazdach najwięksi rywale (Barca, Atletico).

 preflop1 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.09.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2014 19:04    #3
Postaram się to zrobić tylko mam taki dziwny problem ze jak robie screen z gry, wklejam go do painta to robi mi sie zrzut pulpitu tak jakby nie wykrywało mi gry na ekranie. Jutro postaram sie to ominać jakimś programem i rozpisze całą swoją kariere na czynniki pierwsze. Ogólnie w lidze mam 2 miejsce, Barcelona jest nie do zatrzymania chyba 1 porazke w sezonie, mam do nich z 15 punktów straty z czego wszystkie te punkty straciłem na wyjeździe.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2014 20:56    #4
Steam daje możliwość robienia screenów klawiszem F12. W trybie online. W trybie offline nie sprawdzałem. Po prostu, kiedy jesteś w grze, naciśnij klawisz F12, usłyszysz sygnał dźwiękowy i screen będzie zrobiony. Później, po wyjściu z gry, ukaże się ekran zrzutów ekranu Steam, kopiujesz screeny, wklejasz na odpowiedni serwer i gotowe. Nie trzeba się męczyć paintem itp. Napisz te informacje o które pytałem. Screeny wyślesz jutro. Troche to dziwne, że przegrywasz tyle spotkań na wyjeździe, tym bardziej Realem. Barcelona jest bardzo mocna w La Liga w FM14, tzn punktuje równo i łapie mało wpadek. Jednak o ile dobrze pamiętam, przynajmniej w moich karierach, dużo meczów (w wiekszości na wyjazdach) wygrywa na farcie, tzn wyniki 1-0, 2-1, 3-2. Nie zmienia to faktu, że przez pierwsze 3 sezony jest bardzo równorzędnym przeciwnikiem (co bardzo mnie zdziwiło, ponieważ w poprzednich edycjach FM, Barcelona nie była żadnym rywalem dla Realu, a nawet Atletico) widocznie bardzo poprawili "inteligencje" Katalońców w FM14, lub po prostu gra stała się bardziej realistyczna, a przez to trudniejsza. Może to być również syndrom "złego startu" lub "złego zbiegu okoliczności" Konkretniej. Gdybyś zaczął ten sezon jeszcze raz, mógłby być zupełnie inny - lepszy. Pamiętajmy, że Football manager to tylko gra komputerowa. Owszem, jest to symulator managerski, ale to ciągle gra komputerowa, która posiada swoje algorytmy. Dużą role odgrywa tutaj losowość, lub jak powie "hejter" FM14 , FM13 i innych edycji, które mu się nie podobały - zjebany silnik meczowy. Z własnego doświadczenia wiem, że są mecze których wygrać się po prostu nie da. Gra na to nie pozwala. Są również takie mecze, które przegramy, choć zupełnie na to nie zasługujemy lub nigdy byśmy się tego nie spodziewali. Czasem zdarza się spotkanie które przegramy, lecz gdy powtórzymy ten sam mecz następne 10 razy, każdy będzie wygrany przez naszą drużyne. Swojego czasu, dużo eksperymentowałem z Football Managerem, aby poznać jego zależności, kruczki, niuanse oraz czynnik losowości. Wiem jedno - Football Manager w dużej mierze opiera się na zwykłej losowości. Często po prostu Nas oszukuje, rzuca kłody pod nogi, podstawia przysłowiową świnie. Nie gram metodą "save & load" (kiedyś pare razy się zdarzyło), jednak nie dziwie się tym ludziom, którzy czasem tak właśnie robią. Czasem sam FM, nie daje innej możliwości, ponieważ ewidentnie widzimy, czujemy, że AI gry, zrobiło Nas bez mydła. Wiemy, że np. przegrany mecz, nigdy nie powinniśmy przegrać, że to nie mogło się zdarzyć w realnym świecie. Ale football jest również nie przewidywalny. Tak samo jak Football Manager, chociaż czasem aż za bardzo. Football Manager to tylko gra.

Dobra rozpisałem się. Wracając do Twoje tematu. Napisz to, o co prosiłem.

 preflop1 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.09.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2014 21:56    #5
Więc od początku posiadam Football Managera w wersji 14.1.3. Od razu przyznaję się,że jest to wersja piracka, ogólnie to było tak ze od zawsze grałem w FIFE, ale styczność z Managerem miałem w poprzednich latach. FIFA 15 u mnie nie pojdzie, wiec zrobiłem sobie przerwę od 14 i postanowiłem pograć w managera, a że 15 tka tuż tuż nie opłaci mi się kupować 14, wiec bez hejtów proszę. Zaczałem kariere Realem Madryt bo to mój ulubiony klub. Nie wgrywałem nić dodatkowego, składy mam aktualne z poprzedniego sezonu, Morata, DI Maria itd są w Realu. Nie moge robić zrzutów z gry, nie wiem czemu no ale mniejsza z tym będę starał się lecieć na pieszo.
W moim składzie nie zaszły jakieś wielkie zmiany w stosunku do pierwotnego składu. Odszedł Arbeloa do PSG w jego miejsce sprowadziłem Di Scigilo z Milanu, zaś jako rywala dla Karima Benzemy sporowadziłem Roberta Lewandowskiego, a Illaramendii udał się na wypożyczenie do Juventusu w którym gra regularnie.

Moja pierwsze mecze zaczałem od wybrania taktyk które najbardziej mi pasują pierwsza z nich była ta:
http://www.footb(...)adrid_CF
jest to 4-3-3 z którą Real gra w rzeczywistości. W moim składzie na każdą pozycję są dwa równorzędni zawodnicy więc z rotacją jako takiego problemu nie miałem.

Napastnik:Benzema/Lewandowski/Morata
Lewe skrzydło: Ronaldo, Jese
Prawe skrzydło: Bale /Di Maria/Isco/Ronaldo
Ofensywny Pomocnik Di Maria/Isco/Morata
Środkowy pomocnik:Alonso/ Modric, Casemiro/Khedira/
Lewa obrona: Marcelo, Coentrao( trapiony kontuzjami nonstop)
Stoper: Pepe, Ramos/Varane, Nacho,
Prawa obrona:Carvajal Di Sigilio/ a w ostatecznosci Nacho
Bramka wiadomo Iker i Diego.

ta taktykę stosuję przeciwko słabszym zespołom w meczach domowych spisuję się swietnie, z silniejszymi przeciwnikami wprowadzam małą modyfikację miejsce ofensywnego DI Marii zajmuję ktoś ze środkowych pomocników cofam jednego z nich i wtedy w środku pola gram np. Trojką Alonso, Modric Khedira . w zalezności od kondycji itd. Innymi taktykami które stosuję to 4-4-2 A w sumie 4-3-1-2 bo Ronaldo na skrzydle ustawiam wyzej, Lewy z Karimem w ataku reszta zgodnie z formacją. Fukcjie ataku wsprcia ustawiam w zależności od rywali.
Na mecze domowe narzekać absolutnie nie moge, jak już pisałem wczesniej tylko 1 remis i kompelet wygranych w lidze, w lidze mistrzów 3 grupowe spotkania u siebie wygrane, a przed chwilą pokonałem City u siebie po bramce Isco i aż się boję rewanzu. Przykładowo biorąc pod uwagę mecze tylko u siebie w lidze hiszpanskiej miałbym 1 miejsce, zaś mecze wyjazdowe dopiero 9, w ostateczności daje to 2 miejsce w lidze z 15 puntkową stratą do Barcelony. Jak już pisałem w pucharze odpadłem z Sosiedad mimo ze u siebie wygrałem, w lidze mistrzów mecze wyjazdowe w grupie to 1 remis 2 porażki przez to awansowałem z dosyć słabej grupy tylko z 2 miejsca. na mecze wyjazdowe próbowałem już wszystkiego murowania bramki, ofensywy gry z konty efektów brak. Co najlepsze na poczatku sezonu chyba takiego problemu nie miałem dopiero teraz , może to jakiś błąd w przygotowaniach w pre sezonie/ co do polecen stosuję równe zależnie od taktyki przeważnie każe grać po ziemi, atakować skrzydłami w polecaniach indywidualnych Ronaldo każę cześciej strzelać i grać wyzej, ofensywny pomocnik ma dryblować i podawać ryzykowanie zaś napastnik ma wychodzic na wolne pole. nie mogę tego dokładnie opisać bez zrzutów..:(
Jeszcze raz podkreślam ze na mecze domowe wszystko działa pięknie, na wyjazdowe probowałem już miliona kombinacji polecen, ustawien i wszystko na nic, przegrywając mecze u siebie nie wygram niczego w tym sezonie. Jeśli możecie rozpiszcie tu swoję pomysły na gre na wyjeżdzie. Bo siedze na tym dwa dni i nic. Dodatkowo podaje linka do podobnego tematu, nie tylko ja mam ten problem. Powinnenm to pisać w tamtym poscie, ale znalazlem go dopiero po czasie: http://www.cmrev(...)#p182399


ps; równie bywa z meczami wyjazdowymi, czasami przeciwnicy mnie cisną a czasami ja cisne caly mecz oni oddadza 4 strzały z czego 3 to bramki. Mój rekord w strzałach to 43 oddane 35 celnych i chyba z tego padły 4 bramki.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 15.09.2014 o godz. 22:04

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2014 22:20    #6
Barcelona to jest od kilku edycji przepakowana niestety. Wszędzie się przepycha pewnego maluczkiego człowieka i forsuje mu niewiarygodne umiejętności. Mnie dziwi co innego - odnośnie czitów gry. Prowadzę też Real (piąteczka dla twórcy tematu!), tylko że gram w '13. Jakie tu się kwiatki dzieją, to nie macie pojęcia. Św. pamięci Tito Vilanowa potrafi wystawić 11 piłkarzy i na tym się jego wiedza o składzie kończy. Reszta ziomków gra albo w PK, albo czasem za kontuzje. A najlepsze jest to, że ta jego "żelazna" jedenastka się nie psuje nawet jak mają lolki po 50-60% kondycji. U mnie? Spróbuj tylko wystawić gościa, który ma poniżej 90% - murowany uraz/kontuzja.
O czitowaniu - 100% racji. Kilka meczy wczytałem, bo działy się niewiarygodne jaja. Przykład? Gram u siebie z Villareal (zaskakująco mocni są, chociaż też jeden skład klepią, to trochę więcej rotacji + niewygodny dla mnie classic 4-4-2), cały mecz cisnę i atakuję (jak to mam w zwyczaju, Real nie powinien się nigdy bronić). Strzały 27-5, celne 16-4. Wynik? 1-4. Toż to żenada i jawna kpina. Po wczytaniu? 5-0, nie istnieli.

Więc części tych porażek dałoby się pewno uniknąć, ale jak nie robisz S'n'L, to Twój wybór. A wg mnie zbyt dużą rolę odgrywa dodatkowo morale - przegrasz 2,3 mecze pod rząd i nagle wszyscy pełne gacie i 0 ambicji.
Spróbuj składem porotować, każdego zdrowo oje..ć indywidualnie (od razu będzie odsiew pseudo gwiazdeczek i nygusów bez ambicji - na plus :D ), położyć większy nacisk na grę w obronie, taktykę i defensywne SFG (chyba, że łyso z przodu, to pomieszaj w stylu ofensywnie-defensywnie w jedym tygodniu). No i dostosowuj się do rywala - jak jakieś ogóry to wiadomo, że gra w ataku, jak ktoś mocny - analogicznie, gra w obronie. Możesz też nazwiskami prześledzić, kto strzela gole - to też pewna wskazówka odnośnie SFG.

I najważniejsze - PRÓBUJ!

 preflop1 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.09.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2014 10:22    #7
Buczek dzięki za odpowiedź. W lidze w meczach domowych mój bilans jest następujący: 39 strzelonych 10 straconych(+29)
zaś na wyjeżdzie 23 strzelone 22 stracone.(+1) duzo mniej strzelam ale też dużo więcej trace. Oj*bać moje gwiazdeczki nie za bardzo mam jak bo w następnym mecz domowych potrafią wygrać 5:0 z silnym rywalem. Jak już wspominałem w 1/8 LM grałem z City wygrałem u siebie 1:0 po golu Isco i aż się boje przejść dalej bo w rewanżu pewnie dostane z 4:0 i skończą się moje marzenia o awansie. Na wyjazdach probowałem grać defensywnie nawet bardzo każdy z obrońców i pomocników miał za zadanie bronić, za atak odpowiadało 2max3 zawodników i nic. Ja nie mówie,żeby było za łatwo ale przegrywać z Granada, Saragossa itd to troche dziwne. O Barcelonie już się wcale nie wypowiem bo mistrzostwa wygrać z nimi się poprostu nie da dotarłem do lutego pierwszego sezonu a oni maja komplet wygranych i jeden remis.
Co do strzelców bramek gole rozkładają się bardzo dziwnie, jak już wspominałem w lidze drugim strzelcem jest nominalny stoper Sergio Ramos.
We wszystkich rozgrywkach prowadzi:
Ronaldo z 15 bramkami
Ramos z 14
Bale 9
Benzema 8
Morata i Di Maria 7
Lewy ma 4 gole ale doszedł dopiero w zimie.


Co do Morali na chwilę obecną:
Znakomite mają :
-Isco
-Marcelo
-Ramos
-Ronaldo
-Modric
Bardzo dobre mają:
-Varane
-Di Scigalio
-Jese
Dobre:
-Khedira
W miarę dobre wszyscy gracze wypożyczeni.

W pożadku:
-Carvajal
-Morata
-Casemiro
-Casillas
-Di Maria
-Bale
-Pepe
Dosyć kiepskie
-Nacho
-Fabio Coetrao z czego ten jest kotuzjowany po raz 4 w tym sezonie i pewnie dlatego
Nieskie
Benzema ( przy nim znaczek ze zle zareagował na moją wypowiedz gdzie skrytykowałem ostatni mecz wyjazdowy)
Alonso(kontuzjowany)
Lopez(mało gra)


Jak prowadzicie rozmowy motywacyjne? Agresywnie asertywnie? a może spokojnie? doradźcie coś proszę

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 16.09.2014 o godz. 10:25

 preflop1 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.09.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2014 14:29    #8
Wgrałem przed chwilą finalnego patcha ze składami na sezon 2014/15 oraz zmiany budżetowe. Zaczne nową kariere i jestem ciekaw co sie bedzie działo,wiec temat jak najbardziej aktualny.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2014 17:08    #9
Benzemę to wypier... od razu :D
Kaleka leniwa i gruba, nie mogę na niego patrzeć w jakimkolwiek football managerze :D
A opieprz? Po każdym dupiatym meczu bierzesz takiego na spytki i asertywnie mu mówisz, że Ci się gra nie podobała. Każda końcowa ocena meczowa poniżej 6.4=tydzień lub dwa grzywny. I tak do skutku, aż się pizdeczki nauczą. Ja miałem z tym też spory problem (bo dodatkowo wziąłem manago bez doświadczenia), ale to jedyny sposób na utrzymanie ich w ryzach i wygrywanie - wygrałem ligę w pierwszym sezonie. Tak samo kartki - bezpośrednia czerwona to maksymalna dostępna kara, zebranie dwóch żółtych to obowiązkowo tydzień bez hajsu. Wiadomo - będą się pluć, ale to Ty tutaj rządzisz. I skoro w taktyce nie ma założenia "w każdym meczu z X muszę kończyć w 10, bo poluję na nogi rywala" to ma tych kartek nie być. A każde odstępstwo karać, w razie wontów rozmawiać najpierw spokojnie, potem asertywnie (jak mają foszki). Jak się gównażeria obrazi - nie wystawiać. Samo przejdzie, na plujki o transfer/nowy kontrakt nie reagować i zbywać od razu.
A katalońcami się nie przejmuj - lesiu tam ciągnie druta od jakiegoś czasu, to robią z niego koksa. I tak będzie przez kilka wirtualnych lat, dopóki karzełek nie skończy kariery. Z resztą - jak on u mnie 3 sezony miał 40+ goli i dawał radę grać w każdym meczu (nie wiem, co to za taktyka była, moje LPK po 30-tu w sezonie mają wypalenie), to co się dziwić.
Kreta warto jechać jak ma ponad 5 goli straconych w 5 meczach, a jeśli patch obejmuje też zmiany u zawodników, można się z nim pokłócić i go sprzedać. Nothing personal, ale gościa nie trawię, a jego obecna "forma" powoduje u mnie gorączkę (prawie, że krwotoczną!).

Jeśli o treningu mowa - zintensyfikuj go, daj obciążenie na "wysokie" (olać pyskówki i marudzenia gwiazdeczek) i pracuj nad defensywą w stosunku 2:1 (2x trening defensywny albo def SFG i raz ofensywny) - ale to tylko na wyjazdach. Popatrz też na taktyki rywali i prześledź, jak tracisz te gole. Marcelo gubi krycie (wielce prawdopodobne), Pepe myśli o dupie Maryni czy wycina rywali z trawą? Możesz też ograniczyć swobodę taktyczną w defensywie - efekty będą widoczne, choć trzeba na nie troszkę poczekać. Ale lepiej kazać grać "Kali jeść" niż tracić dryblingiem we własnym polu karnym.

 preflop1 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.09.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.09.2014 17:16    #10
A widzisz tu może być mój bład, bo ja raz zastosowałem kare tydzien bez hajsu za czerwoną kartkę carvajal i od razu się sapał, morale mu spadły i wgl żałoba :D wiec odpuscilem i nigdy wiecej nikomu takowej kary nie dałem. Co do obciązen treninowych mowisz zeby nie zmejszac? bo u mnie bardzo czesto dopominają się złagodzenia mimo,że ustawiony jest na średni. Z kontraktami tak samo jak któryś chciał nowy to leciałem z kasą w zęmbach , być może to był moj bład,że tanczyłem jak mi zagrali nie odwrotnie.Z kartkami mam ogromny problem w każdym meczu dostaje po 3-4 a wcale nie każe "chlopakom" grać ostro. Wypróbuje Twoje rady w nowej karierze po aktualizacji składu, chociaz brak Di Marii i Alonso bardzo mi się nie podoba.
A powiedzcie mi czy ustawić swój poziom na automatyczny czy wybrać któryś z podanych? samemu cieżko określić na jakim stopniu zaawansowania jestem, jak ustawie automatyczny i wybiore Real to od razu wymagania się dostosują do renomy klubu.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 16.09.2014 o godz. 17:21

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.