Komentatorzy piłkarscy

 drunk Ekspert

Postów: 19
Grupa: Ekspert
Dołączył: 16.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010, 14:04    #1
Podczas oglądania nie jednego spotkania w TV, pewnie w wasze uszy podpadł nie jeden komentator piłkarski. Z pewnością wielu z Was, ma też swoich ulubionych komentatorów :) Tutaj możemy podyskutować, kto jest lepszy, a kto zupełnie odpada.

Przemysław Pełka - To chyba jeden z moich ulubionych komentatorów. Świetny głos, miło się go słucha podczas spotkań piłkarskich, oczywiście zdarzy mu się jakaś gafa w postaci źle wymówionego piłkarza, bądź pomylenie jednego zawodnika z drugim, ale mimo to fachowo podchodzi do swojej roboty :) Co więcej, jak mało kto potrafi zbudować niezłą atmosferę swoimi wypowiedziami...

A jakie są wasze typy ?

 hQ Partyzant

Postów: 724
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.08.2008
Skąd: Wodnica k. Ustki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010 14:17    #2
Moim ulubionym komentatorem jest Sergiusz Ryczel. Odskakuje poziomem od reszty komentatorów z Nsport, którzy faworyzują Barcelonę. Dla mnie najważniejsza jest atmosfera stworzona przez komentatora, obiektywność oraz jak najmniejsza ilość gaf. Nie lubię również Kołtonia oraz Kowalczyka, którzy również faworyzują kluby, którym kibicują. Iwanow trochę przynudza, zero emocji. W przeciwieństwie do Darka Szpakowskiego, do którego mam wielki szacunek i mimo jego popularnych błędów w wymowie jest moim numerem 2. Wysoko cenię również Mateusza Borka oraz Przemysława Pełkę, którzy potrafią dodać pikanterii podczas oglądania piłkarskich spektaklów.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.05.2010 o godz. 14:17

Polska Gola

 kurupt Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.08.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010 17:53    #3
Dla mnie zdecydowanie Mateusz Borek. Wiedza, dobra dykcja plus świetny zasób słownictwa przedstawiają mi go w bardzo pozytywnym świetle. A wpadki.. wiadomo, każdemu sie zdarzają. Bardzo lubić też Jacka Laskowskiego. Fajnie się też słucha Leszka Orłowskiego z tym jego "r" :) No i oczywiście nie można zapomnieć o Tomasz Zimochu, który już jest legendą porównywalną może nawet z Bohdanem Tomaszewskim.
Opinia publiczna to dziwka.
------
http://kurupt.cmrev.com/kariery.html

  Partyzant

Postów: 0
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.04.2009
Skąd: Wojcieszków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010 20:05    #4
Moi ulubieni komentatorzy sportowi to Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowi. Panowie mają przyjemny głos, którego można mile słuchać. Mają też swój wiek i spore doświadczenie jeżeli chodzi tu o komentowanie meczy. Zdarzają im się jakieś wpadki na wizji, ale to bardzo rzadko.

 pawelszalik Partyzant

Postów: 0
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.11.2009
Skąd: Bielsko-Biała
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010 21:34    #5
A ja w zupełności popieram hQ. Oglądając N Sport bardzo miło słucha się Sergiusza Ryczela. Dodatkowo jego wywiadu z zagranicznymi piłkarzami :)

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2010 22:34    #6
Ryczel irytuje swoją beznamiętnością w głosie przy sytuacjach podbramkowych. Mi się tam Iwanowa zawsze dobrze słuchało.
twitter.com/Ceyvol

 rafee Młody aktywista

Postów: 741
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2007
Skąd: Kruczyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2012 10:27    #7
Z Piłkarskich komentatórw to duet z Bundesligi Hajto & Borek sie miło słuchało.
A gdyby rozszerzyć temat na ogól komentatorów to mam 2 typy. Duet Jewtuch/Kruk od snookera na Eurosporcie i niedościgniony Tomasz Zimoch (który futbol tez czasem komentuje)
jestem idiotą, ale wykształconym idiotą

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2012 10:39    #8
Również z przyjemnością wysłuchuję Bożydara. Za to bardzo irytuje mnie manieryczny komentarz Borka. Odnoszę wrażenie, że przegina z pozowaniem na profesjonalizmem i wychodzi z tego taki zadufany ekspercik. I właśnie dlatego wyjątkowo rażą po uszach jego błędy merytoryczne.

Czasem też odnoszę wrażenie, że niektórzy z komentatorów(Borek, Kołtoń) w życiu nawet nie kopneli piłki na podwórku,. Może byli bardziej zajęci lekcjami gry na skrzypcach?

Kolejna rzecz. Wszyscy komentatorzy strasznie rzucają się, gdy jakiś zawodnik idzie na przebój z dryblingiem:"i niepotrzebnie wdał się w drybling". Ta postawa jest już dla mnie rzeczą szkodliwą. Młody człowiek wykształtuje w sobie poczucie, że nie należy dryblować, tylko jak najszybciej oddawać piłkę. Jest to nastawienie zacofanej polskiej myśli szkoleniowej, która zabiła nasz futbol. Sytuacja w której "trener" gnoi młodego juniora za próbę dryblingu. Niestety komentatorzy również mocno promują takie "szkolenie".
@

 Grzechoo Hajer Przodowy

Postów: 2255
Grupa: Ekspert
Dołączył: 07.06.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2012 11:16    #9
[quote="rafee"]A gdyby rozszerzyć temat na ogól komentatorów to mam 2 typy. Duet Jewtuch/Kruk od snookera na Eurosporcie [/quote]

Tak, panowie od snookera mają niesamowitą wiedzę nie tylko na temat samej dyscypliny, ale i wszystkiego, co dzieje się wokół - zawodników, sędziów, federacji i turniejów zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich, oraz sprzętu do gry. Warto dodać, że sami są czynnymi zawodnikami, utytułowanymi na naszym podwórku.

 przemkoo Ekspert

Postów: 730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.06.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2012 11:31    #10
Ja najbardziej cenię Borka, choćby za wiedzę o piłce nożnej. Naprawdę z przyjemnością oglądam Cafe Futbol, które prowadzi razem z Bożydarem, można się wiele dowiedzieć. A poprawne mówienie uważam za duży atut, np. taki Andrzej Borowczyk komentujący Formułę 1 drażni mnie niemiłosiernie, nie dość że przekręca nazwiska, to podczas transmisji więcej nawija o narzeczonej Lewisa Hamiltona niż o samym sporcie.

[quote="lukasz19121984"]Kolejna rzecz. Wszyscy komentatorzy strasznie rzucają się, gdy jakiś zawodnik idzie na przebój z dryblingiem:"i niepotrzebnie wdał się w drybling". Ta postawa jest już dla mnie rzeczą szkodliwą. Młody człowiek wykształtuje w sobie poczucie, że nie należy dryblować, tylko jak najszybciej oddawać piłkę. Jest to nastawienie zacofanej polskiej myśli szkoleniowej, która zabiła nasz futbol. Sytuacja w której "trener" gnoi młodego juniora za próbę dryblingu. Niestety komentatorzy również mocno promują takie "szkolenie".[/quote]
Zdecydowane veto. Grałem w kilku łódzkich klubach i zdecydowanie trenerzy juniorów nie zakazuję dryblingów, a wręcz zachęcają - byle z głową, tzn. nie we własnym polu karnym. Jeśli ktoś ma w tym umiar - czyli mija 2,3 zawodników i podaje, żeby przyśpieszyć akcję - to jest mocno chwalony.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.