Kilka pytań po długim powrocie - będę dodawał na bieżąco nowe

 LukasZ_VCF Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2018
Skąd: Nowy Sącz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018, 15:03    #1
Nie grałem w managera jakoś od 2012 roku chyba, a wcześniej i tak skupiałem się na fifa managerze i jedynym managerem na którego poświęciłem mnóstwo czasu był jeszcze CM 03/04 i teraz wróciłem po wymianie sprzętu do grania, bo na 10 letnim laptopie gra by mi nie działa :) i mam kilka pytań :

1. Gram Valencią, za każdym razem jak chcę podpisać nowy kontrakt muszę ustalić klauzulę wykupu, zazwyczaj zgadzają się na bardzo niską tylko, czy jest możliwość lub będzie poprosić zarząd albo coś o usunięcie tego zapisu? Lub jeśli nie to czy jest jakiś trick dzięki któremu zgodzą się piłkarze na ustalenie wyższej ?


2. Od czego zależy % przychodów z transferów? Zgodzili się na 90 % z 75%, a po 2 miesiącach jakoś zmniejszyli do 75% po styczniowym okienku transferowym, bilans 10mln pln jeszcze do wykorzystania i płace też na plusie.

3. Czy właściciel będzie dodawał pieniądze do klubu jak będzie ich mało? Dostałem chyba koło 85mln PLN oznaczone w księdze jako inwestycja od właściciela. Mam dostępny jeszcze budżet płacowy i transferowy, a kasa leci z konta z 100mln PLN zostało może już 30-40 i dalej leci.

4. O co chodzi z wypaleniem piłkarzy? Stosując rotację i nawet jak mają 100% kondycji i ogrania mam informację wypalony potrzebuje odpoczynku, da się jakoś temu zapobiegać ? Czy taki grasz zagra gorzej skoro ma 100% kondycji i ogrania i teoretycznie jest gotowy do gry?

5. Dlaczego piłkarze mający rolę zaplecze zespołu lub rotacja tak narzekają skoro czasami i tak grają lub część nawet gra co mecz w 2 połowie, bo zawsze wykorzystuję 3 zmiany. Da się temu zapobiegać jakoś ?

6. Trening ustala asystent, dokonuję drobnych zmian i trening indywidualny zmieniłem na siebie, bo asystent trenował jakieś wyrzuty z autu czy rożne przy mega niskich atrybutach u piłkarzy, co jest absurdalne, bo wystarczy mi 1-2 piłkarzy z dobrym atrybutem i widzę, że piłkarze którzy na dodatek grają w 1 składzie mają strzałki w dół, np w wieku 24-28 lat itd w różnych atrybutach. Od czego to zależy?

7. Jeśli piłkarz ma 31+ lat i spadają mu fizyczne atrybuty, to czy zwalniają się punkty CA lub jak ma ma niewykorzystany potencjał to może zanotować wzrosty np w innych atrybutach np psychicznych czy np dla obrońcy odbiór, krycie itd?

8. Spadek determinacji u młodych piłkarzy od czego zależy ?

9. Czy te wszystkie konferencje, spotkania z mediami itd coś dają? Czy jeśli asystent będzie się tym zajmował to dobrze będzie to robił i czy złe odpowiedzi będą jakoś trafiały na moje konto ?

10. Jak dam mentora z innej pozycji to czy np pomocnik będzie uczył się zagrań niepotrzebnych od napastnika czy obrońcy ?

11. Mam czasami problem z napastnikami wysuniętymi lub lisem pola karnego, a więc nie taki typ co przetrzymuje piłkę, że jak pójdzie długie podanie i są sam na sam z bramkarzem to zastygają w miejscu nagle zamiast oddać strzał... to samo nie raz mam z innymi graczami, że mają tyle opcji do zagrania, a staną w miejscu podchodzi rywal i sobie biegnie z piłką...

12. Obrońcy nie kryją i nie próbują odebrać piłki pomimo intensywnego pressingu czy krótkiego krycia jak próbowałem i w ogóle dużo piłek dostają za plecy pomimo dobrych atrybutów krycia, ustawiania itd i szybkości i przyspieszenia. To samo jak rywal jest przed polem karnym nawet pomocnikom jak ustawię pressing intensywny i krycie to nie podbiegają odebrać piłkę tylko sobie chodzą wg swojego widzi mi się ;P

13. Czy laptop z procesorem I7 7700HQ, 8gb Ram, Kartą GF 1050TI (Dell 7577) z win10 , jest niewystarczająco szybki na tą grę, bo jak to możliwe, że z tego co tutaj czytałem ludzie grają 1 sezon np w 2 h i to na maks. liczbie lig i dużej bazie danych ? hehe
Gra wykorzysta więcej niż 8gb ram? Bo gdzieś słyszałem, że więcej niż 8 nie.. i zastanawiam się czy jest sens dokupić, czy znacznie by to przyspieszyło rozgrywkę... Nie mam dużo zaznaczonych lig, wszystkie Hiszpańskie z racji tego, że tam gram, i reszta to najpopularniejsze czyli
Francja 1,2
Anglia 1,2
Niemcy 1,2
Włochy 1,2
Polska 1,2
Portugalia 1,2
Argentyna 1
Brazylia 1

chyba takie i miałem jeśli dobrze pamiętam 3,5 lub 4 gwiazdki


14. Czy trening 5 gwiazdkowy każda pozycja przyniesie dużo lepsze efekty niż 4 gwiazdkowe ? Bo mam mieszane z racji zbyt małej ilości trenerów i ogólnie ciężko techniczne jeśli dobrze pamiętam ustawić wysoko, dość nie znalazłem trenerów, mam 3 sloty teraz mi dodali na trenerów dodatkowe, ale nie mam tyle pieniędzy na wynagrodzenia.

 LukasZ_VCF Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2018
Skąd: Nowy Sącz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 15:29    #2
15. Czy potencjał u młodego zawodnika może wzrosnąć np na skutek dobrych ocen meczowych itd ? BTW. Bo miałem taką informację podczas gry... Te ciemne gwiazdki w potencjale pokazują maksymalny potencjał, jeśli wszystko pójdzie idealnie? Bo są chyba normalne złote i jeszcze ciemne ? Teraz jestem poza domem i nie mam jak sprawdzić


Nie znalazłem nigdzie opcji edycji postu...

 LukasZ_VCF Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2018
Skąd: Nowy Sącz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 15:51    #3
Coś mi świruje forum, dałem opcję edytuj przy 2 poście i potem zapisz i nie zmieniło i opcja edytuj w ogóle znikła...

16. Zastanawiam się czy fajnie by się grało np takim zespołem jak RB Salzburg żeby sprowadzać i trenować juniorów i czy faktycznie mają obiekty treningowe 19/20 i juniorskie 20/20 oba atrybuty jak podaje fmscout ?

Czy byłby problem z reputacją i juniorzy nie chętnie by przychodzili?

W takim klubie rozwijali by się tak jak w innych najlepszych klubach jakbym już miał trenerów zatrudnionych odpowiednich ?

Czy lepiej jakiś np klub z Anglii i grać tam w pucharach tak jak jest nie raz np z bardzo słabymi drużynami, gdzie można grać juniorami bez problemu? Jakie znaczenie miałyby minuty i oceny meczowe?

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 19:23    #4
[quote]1. Gram Valencią, za każdym razem jak chcę podpisać nowy kontrakt muszę ustalić klauzulę wykupu, zazwyczaj zgadzają się na bardzo niską tylko, czy jest możliwość lub będzie poprosić zarząd albo coś o usunięcie tego zapisu? Lub jeśli nie to czy jest jakiś trick dzięki któremu zgodzą się piłkarze na ustalenie wyższej ? [/quote]

Nie da się , gdyż takie przepisy posiada liga hiszpańska , że ma być klauzula wykupu. Jeżeli w innych aspektach kontraktu dasz piłkarzowi lepsze warunki , czyt . wyższa pensja , tudzież premie , pewnie zgodzi się aby zwiększyć troche kwotę odstępnego.

[quote]2. Od czego zależy % przychodów z transferów? Zgodzili się na 90 % z 75%, a po 2 miesiącach jakoś zmniejszyli do 75% po styczniowym okienku transferowym, bilans 10mln pln jeszcze do wykorzystania i płace też na plusie.[/quote]

Jeżeli finanse klubu są na wysokim poziomie to i % z transferów zarząd wyższy przeznaczy dla Ciebie . Dużą role odgrywa też w tym prognoza fifansowa . Jeżeli będzie ona niezbyt optymistyczna , zarząd spróbuje z transferów zniwelować możliwe straty w budżecie klubu

[quote]3. Czy właściciel będzie dodawał pieniądze do klubu jak będzie ich mało? Dostałem chyba koło 85mln PLN oznaczone w księdze jako inwestycja od właściciela. Mam dostępny jeszcze budżet płacowy i transferowy, a kasa leci z konta z 100mln PLN zostało może już 30-40 i dalej leci.[/quote]

Zalezy czy prezes to "suggar daddy" czy tez nie :) Po krótce , klub ma sam na siebie zarabiać . Wątpie aby w Twojej Valencii prezes dokładał do biznesu , jedyna opcja jest taka , że gdy dojdzie do wielkiego deficytu i klub bedzie zadluzony to prezes zareaguje i rzuci gotówka na funkcjonowanie klubu . Pamietaj , ze po sezonie najwiecej dostaje się pieniazkow z praw TV jak klub nie gra w LM . Także w lidze hiszpanskiej przychody za TV nie są małe także jak nie bedziesz rozrzutny w transferach to klub sobie poradzi finansowo.

[quote]4. O co chodzi z wypaleniem piłkarzy? Stosując rotację i nawet jak mają 100% kondycji i ogrania mam informację wypalony potrzebuje odpoczynku, da się jakoś temu zapobiegać ? Czy taki grasz zagra gorzej skoro ma 100% kondycji i ogrania i teoretycznie jest gotowy do gry?[/quote]

Dużo zależy jak przebiegł okres przygotowawczy . Zdarzało mi się , że kupujac piłkarzy z lig gdzie okres przygotowawczy zaczyna sie i odrazu zaraz są mecze sparingowe i eliminacyjne do pucharów to zawodnik gra za dużo i sie "wypala" . U swoich piłkarzy , gdzie okres przygotowawczy ustaliłem na wysoki i w sparingach powolutku ogrywałem ich , nigdy nie zdarzyło mi się aby zawodnik był wypalony i potrzebował odpoczynku. Nawet w polskiej ekstraklasie gdzie grałem co 3 dni bo liga + LM nie miałem takiej sytuacji . Dobry okres przygotowawczy + trenerzy siłowi z wysokiej półki + naukowiec sportowy nie zaszkodzą w tym aby nasi grajkowie nie mieli problemów .

[quote]5. Dlaczego piłkarze mający rolę zaplecze zespołu lub rotacja tak narzekają skoro czasami i tak grają lub część nawet gra co mecz w 2 połowie, bo zawsze wykorzystuję 3 zmiany. Da się temu zapobiegać jakoś ?[/quote]
To ze pilkarz ma ustawione rotacje badz zaplecza nie znaczy , ze bedzie sie godził na miano stałego rezerwowego . Kazdy chciałby grać w 1 składzie , i jak daje sie za mało szans takich piłkarzom , potrafią narzekać .
Przewaznie kazdy trener pod dana taktyke ma w glowie swoja pierwsza 11stke ale umiejetne rotowanie składem i dawanie szans zawodnikom drugiego planu zmniejszy odstetek niezadowolenia u pilkarzy , choc nie zawsze. Nigdy nie uda sie kazdemu dogodzic .

[quote]6. Trening ustala asystent, dokonuję drobnych zmian i trening indywidualny zmieniłem na siebie, bo asystent trenował jakieś wyrzuty z autu czy rożne przy mega niskich atrybutach u piłkarzy, co jest absurdalne, bo wystarczy mi 1-2 piłkarzy z dobrym atrybutem i widzę, że piłkarze którzy na dodatek grają w 1 składzie mają strzałki w dół, np w wieku 24-28 lat itd w różnych atrybutach. Od czego to zależy?[/quote]

Baza trenignowa + trenerzy + podejscie do treningu danego zawodnika + wysokosc morali + zadowolenie z treningu . Jest wiele czynników decydujacym o tym . Zwroc uwage w zakladce trening , na notke asystenta kto z kadry najbadziej angazowal sie w trening a kto ma niska ocene i się obijał. Przeważnie obiją sie zawodnicy niezadowoleni ze swojej roli w drużynie bądź z mało ambitnym podejściem . Spadki atrybutów u "młodych" piłkarzy tak jak napisalem moze tez byc spowodowana dluzsza kontuzją ale odpowiedni trening i ogranie po kontuzji spowoduje wzrost utraconych parametrów ... przewaznie :)

[quote]7. Jeśli piłkarz ma 31+ lat i spadają mu fizyczne atrybuty, to czy zwalniają się punkty CA lub jak ma ma niewykorzystany potencjał to może zanotować wzrosty np w innych atrybutach np psychicznych czy np dla obrońcy odbiór, krycie itd? [/quote]

Jak najbardziej , w tej odsłonie w jednej karierze miałem tak chociażby z Marcinem Wasilewskim czy Pawłem Brożkiem gdzie atrybuty

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 19:26    #5
fizyczne leciały w dół a techniczne i psychiczne potrafiły wzrosnąć nawet przyzwoicie . To , że im sie kontrakty kończyły i chcieli je przedłuzyć moze jakiś delikatny wpływ na to miał xD

P.S : Odpowiedziałem Ci na wszystkie pytania , ale max to 5000 znaków i mi usunęło poprostu reszte . Odpowiem Ci na reszte później bo niechce mi sie pisac teraz tego samego :D

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 19:34    #6
Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania. Na które znam odpowiedź na nie odpowiem, a co do których mam wątpliwości to je zaznaczę. Z tym, że nie gram w 19.

1. Gram Valencią, za każdym razem jak chcę podpisać nowy kontrakt muszę ustalić klauzulę wykupu, zazwyczaj zgadzają się na bardzo niską tylko, czy jest możliwość lub będzie poprosić zarząd albo coś o usunięcie tego zapisu? Lub jeśli nie to czy jest jakiś trick dzięki któremu zgodzą się piłkarze na ustalenie wyższej ?

NIe - klauzule wykupu to coś co mają WSZYSTKIE hiszpańkie kluby - nie pozbędziesz się tego, bo takie są zapisy federacji. Oczywiście Tobie powinno zależeć na jak najwyższych, zawodnikowi na jak najniższym



2. Od czego zależy % przychodów z transferów? Zgodzili się na 90 % z 75%, a po 2 miesiącach jakoś zmniejszyli do 75% po styczniowym okienku transferowym, bilans 10mln pln jeszcze do wykorzystania i płace też na plusie.

Od ogólnej sytuacji finansowej klubu. Ile wydajesz na płace jaki masz budżet, spłacanych rat etc.

3. Czy właściciel będzie dodawał pieniądze do klubu jak będzie ich mało? Dostałem chyba koło 85mln PLN oznaczone w księdze jako inwestycja od właściciela. Mam dostępny jeszcze budżet płacowy i transferowy, a kasa leci z konta z 100mln PLN zostało może już 30-40 i dalej leci.

Nie zdarzyła mi się sytuacja/nie słyszałem o sytuacji, żeby klub zbankrutował. Jak będziesz miał bilans na minusie to prezes dofinansuje klub ... a Ciebie być może zwolni, za zbytnią rozrzutność.

4. O co chodzi z wypaleniem piłkarzy? Stosując rotację i nawet jak mają 100% kondycji i ogrania mam informację wypalony potrzebuje odpoczynku, da się jakoś temu zapobiegać ? Czy taki grasz zagra gorzej skoro ma 100% kondycji i ogrania i teoretycznie jest gotowy do gry?

Dużo zależy od obciążeń treningowych, liczby trenerów, czy jakości obiektów treningowych

5. Dlaczego piłkarze mający rolę zaplecze zespołu lub rotacja tak narzekają skoro czasami i tak grają lub część nawet gra co mecz w 2 połowie, bo zawsze wykorzystuję 3 zmiany. Da się temu zapobiegać jakoś ?

Da się, ale nie dam Ci gotowego rozwiązania. Dla graczy ważniejszy jest wejście w pierwszym składzie, niż 3 mecze, w których grają po 5 - 10 minut.

6. Trening ustala asystent, dokonuję drobnych zmian i trening indywidualny zmieniłem na siebie, bo asystent trenował jakieś wyrzuty z autu czy rożne przy mega niskich atrybutach u piłkarzy, co jest absurdalne, bo wystarczy mi 1-2 piłkarzy z dobrym atrybutem i widzę, że piłkarze którzy na dodatek grają w 1 składzie mają strzałki w dół, np w wieku 24-28 lat itd w różnych atrybutach. Od czego to zależy?

Zależy od obciążeń treningowych, liczby trenerów, czy jakości obiektów treningowych, a także rozegranych spotkań, przebytych kontuzji, obecnych umiejętności, mentora.

7. Jeśli piłkarz ma 31+ lat i spadają mu fizyczne atrybuty, to czy zwalniają się punkty CA lub jak ma ma niewykorzystany potencjał to może zanotować wzrosty np w innych atrybutach np psychicznych czy np dla obrońcy odbiór, krycie itd?

Nie wiem, ale raczej nie. Wraz ze spadkiem atrybutów fizycznych spada mu również CA. To nie jest sytuacja, gdy piłkarz osiąga CA=PA i rozwija przydatne umiejętności dla swojej pozycji. Z drugiej strony miałem taką sytuację, gdy zawodnik przed końcem kariery (36 lat) podniósł niektóre umiejętności o 0,2 punktu.

8. Spadek determinacji u młodych piłkarzy od czego zależy ?

Od ogólnego poziomu determinacji całego zespołu, lub od przydzielonego mentora - jeśli mentor ma mniejszą determinację, niż uczeń, to uczniowi determinacja spada.

9. Czy te wszystkie konferencje, spotkania z mediami itd coś dają? Czy jeśli asystent będzie się tym zajmował to dobrze będzie to robił i czy złe odpowiedzi będą jakoś trafiały na moje konto ?

Czy coś dają - mi dają, bo można pobudzić zawodników do większego wysiłku i sprawienia niespodzianki, lub podnieść morale po przegranym meczu. Czy trafią na Twoje konto - nie wiem?

10. Jak dam mentora z innej pozycji to czy np pomocnik będzie uczył się zagrań niepotrzebnych od napastnika czy obrońcy ?

O ile dobrze kojarzę, to nie będziesz w stanie mentora napastnika przypisać ucznia środkowego obrońcy. Mentor i uczeń muszą grać na zbliżonej pozycji.

11. Mam czasami problem z napastnikami wysuniętymi lub lisem pola karnego, a więc nie taki typ co przetrzymuje piłkę, że jak pójdzie długie podanie i są sam na sam z bramkarzem to zastygają w miejscu nagle zamiast oddać strzał... to samo nie raz mam z innymi graczami, że mają tyle opcji do zagrania, a staną w miejscu podchodzi rywal i sobie biegnie z piłką...

Nie wiem co odpowiedzieć. Musiałbym zobaczyć to "na żywo"

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 19:34    #7
12. Obrońcy nie kryją i nie próbują odebrać piłki pomimo intensywnego pressingu czy krótkiego krycia jak próbowałem i w ogóle dużo piłek dostają za plecy pomimo dobrych atrybutów krycia, ustawiania itd i szybkości i przyspieszenia. To samo jak rywal jest przed polem karnym nawet pomocnikom jak ustawię pressing intensywny i krycie to nie podbiegają odebrać piłkę tylko sobie chodzą wg swojego widzi mi się ;P

Mówisz o poleceniach indywidualnych, czy poleceniach w zakładce - instrukcje dotyczące rywala?

13. Czy laptop z procesorem I7 7700HQ, 8gb Ram, Kartą GF 1050TI (Dell 7577) z win10 , jest niewystarczająco szybki na tą grę, bo jak to możliwe, że z tego co tutaj czytałem ludzie grają 1 sezon np w 2 h i to na maks. liczbie lig i dużej bazie danych ? hehe
Gra wykorzysta więcej niż 8gb ram? Bo gdzieś słyszałem, że więcej niż 8 nie.. i zastanawiam się czy jest sens dokupić, czy znacznie by to przyspieszyło rozgrywkę... Nie mam dużo zaznaczonych lig, wszystkie Hiszpańskie z racji tego, że tam gram, i reszta to najpopularniejsze czyli
Francja 1,2
Anglia 1,2
Niemcy 1,2
Włochy 1,2
Polska 1,2
Portugalia 1,2
Argentyna 1
Brazylia 1

chyba takie i miałem jeśli dobrze pamiętam 3,5 lub 4 gwiazdki

Nie wiem. Są ludzie, którzy potrafią wszystko tak ustawić, że jeden sezon idzie im bardzo szybko, ale ja nie należę do nich.


14. Czy trening 5 gwiazdkowy każda pozycja przyniesie dużo lepsze efekty niż 4 gwiazdkowe ? Bo mam mieszane z racji zbyt małej ilości trenerów i ogólnie ciężko techniczne jeśli dobrze pamiętam ustawić wysoko, dość nie znalazłem trenerów, mam 3 sloty teraz mi dodali na trenerów dodatkowe, ale nie mam tyle pieniędzy na wynagrodzenia.

Tak, im więcej gwiazdek tym lepszy trening. Teoretycznie.

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 19:51    #8
[quote]8. Spadek determinacji u młodych piłkarzy od czego zależy ? [/quote]

Osobowość juniora ma spory wpływ na to , mentoring drużynowy również może podnieść jak i obniżyc w/w atrybut.

[quote]9 . Czy te wszystkie konferencje, spotkania z mediami itd coś dają? Czy jeśli asystent będzie się tym zajmował to dobrze będzie to robił i czy złe odpowiedzi będą jakoś trafiały na moje konto ?[/quote]

Jak najbardziej dają ! Po dobrze przeprowadzonej konferencji zawodnicy mogą być zadowoleni z naszych słów co przełoży się na ich zadowolenie, morale jak i występ w meczu . Olewanie mediów może odbić się czkawką gdyż media bedą dla nas wtedy nieprzychylne co bedzie miało wpływ na artykuły o nas i naszej druzynie ,a grając o "posade" ma to koloksalny wpływ na decyzje zarządu co do naszej osoby. Takze polecam samodzielne rozmowy z mediami jak i chodzenie na konferencje przed meczowe jak i pomeczowe.

[quote]10. Jak dam mentora z innej pozycji to czy np pomocnik będzie uczył się zagrań niepotrzebnych od napastnika czy obrońcy ? [/quote]

Zalezy co masz na mysli piszac " niepotrzebne " .
[quote]
11. Mam czasami problem z napastnikami wysuniętymi lub lisem pola karnego, a więc nie taki typ co przetrzymuje piłkę, że jak pójdzie długie podanie i są sam na sam z bramkarzem to zastygają w miejscu nagle zamiast oddać strzał... to samo nie raz mam z innymi graczami, że mają tyle opcji do zagrania, a staną w miejscu podchodzi rywal i sobie biegnie z piłką...[/quote]

Wydaje mi się , że nie tyle to jest wina danego zawodnika czy tez jego pozycji na boisku w danym meczu a silnikiem meczowym w grze . Od zawsze grałem na 2D bo 3D dla mnie właśnie takie "smaczki" czasami prezentuje przez co trace imersje . Od 2005 gram na kulkach i tak pozostanie :D

[quote]12. Obrońcy nie kryją i nie próbują odebrać piłki pomimo intensywnego pressingu czy krótkiego krycia jak próbowałem i w ogóle dużo piłek dostają za plecy pomimo dobrych atrybutów krycia, ustawiania itd i szybkości i przyspieszenia. To samo jak rywal jest przed polem karnym nawet pomocnikom jak ustawię pressing intensywny i krycie to nie podbiegają odebrać piłkę tylko sobie chodzą wg swojego widzi mi się ;P[/quote]

Pamietaj , ze niektore polecenia sie wykluczają i są dla siebie bezsensu . Jezeli ustawiasz krotkie krycie w obronie a grasz bardzo wysoko i chcesz lapac na spalone to troche jedno z drugim sie gryzie wedlug mnie . Osobiscie gram jedna swoja taktyka od wersji 2016 z małymi zmianami co roku do nowej wersji gry, i nigdy nie zauwazylem aby zawodnicy mnie "nie sluchali" , ustawienia inwidualne mają także duży wpływ . Polecenia drużynowe to jedno a inwidualne to drugie , tym bardziej jak dajesz zawodnikom "swobode" to pamietaj , ze mogą co niektórzy nie słuchać polecen także z tym bym uwazal. Kombinuj z taktyką a znajdziesz wkoncu swoj zloty srodek :) Po wielu błędach i wyżywaniu sie na biurku i mi się udało znaleźć optymalne ustawienie :)

[quote]13. Czy laptop z procesorem I7 7700HQ, 8gb Ram, Kartą GF 1050TI (Dell 7577) z win10 , jest niewystarczająco szybki na tą grę[/quote]

Jak najbardziej wystarczający . Jak w tle nie masz uruchomionych zbednych programów , gra na tej specyfikacji powinna chodzic bardzo płynnie i zadawalająco .

[quote]14. Czy trening 5 gwiazdkowy każda pozycja przyniesie dużo lepsze efekty niż 4 gwiazdkowe ? Bo mam mieszane z racji zbyt małej ilości trenerów i ogólnie ciężko techniczne jeśli dobrze pamiętam ustawić wysoko, dość nie znalazłem trenerów, mam 3 sloty teraz mi dodali na trenerów dodatkowe, ale nie mam tyle pieniędzy na wynagrodzenia.[/quote]

Jest wiele czynników , ktore wplywaja na trening . Trenerzy + ich obciązenie w kategorii treningowej + obiekty treningowe + podejście do treningu danego grajka jak i trening inwidualny itd itp. Szukanie sztabu szkoleniowego to czasochlonne zajęcie ale warte swieczki . Jak masz jeszcze ten komfort , ze mozesz zatrudnic spora liczbe trenerow 1 zespolu to warto poswiecic ten czas i ich wynajdowac aby trening przynosił lepsze efekty. Spora liczba trenerów , ktora jest zainteresowana przejsciem do naszej ekipy ma wygorowane oczekiwania finansowe , ale jak zmniejszymy swoje oczekiwania co do danego trenera i poszukamy glebiej to znajdziemy takiego , ktory sie wbije w nasze mozliwosci finansowe . Im więcej trenerów a co za tym idzie mniejsze ich obciązenie napewno zawodnicy bd zadowoleni ze poswieca im sie czas na treningu , a jak dojdzie do tego fachowiec , ktory zna sie na rzeczy i ma te chociazby 4 gwiazdki w danej kategorii to wogole szał ciał :)

[quote]15. Czy potencjał u młodego zawodnika może wzrosnąć np na skutek dobrych ocen meczowych itd ? [/quote]

Nie :)

 Tysqie24 Partyzant

Postów: 360
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 19:53    #9
EDIT: Co do szybkich obroncow z dobrymi parametrami , to pamietaj , ze jak grasz dosyc wysoko i pojdzie dobra pilka za plecy to nawet szybki obronca , ktory z miejsca bedzie scigał sie z rozpedzonym przeciwnikiem jest na straconej pozycji.

[quote]
16. Zastanawiam się czy fajnie by się grało np takim zespołem jak RB Salzburg żeby sprowadzać i trenować juniorów i czy faktycznie mają obiekty treningowe 19/20 i juniorskie 20/20 oba atrybuty jak podaje fmscout ?[/quote]

Kazdy gra jak lubi , ja np w FM2017 robilem sobie juz roznorakie wyzwania , typu sami polacy w polskim klubie czy tez granie samymi wychowankami od 4-5 sezonu. Graj tak , aby gra sprawiała Ci frajde .
Najlepiej sprawdzic to w oficjalnym edytorze gry dolaczonej do gry na steam. Tam na 100% bedziesz wiedzial jak wyglądają ich obiekty.

P.S: W kolejnych pkt juz sie tak nie rozpisywalem bo niechciało mi się pisać drugi raz tego samego. Pamietaj, ze wszystkie rzeczy , ktore tutaj napisalem to tylko moje opinie na temat gry , ktore zdobylem grając w kolejne odslony FMa i przez swoje wlasne obserwacje . Zasiegnij jezyka jeszcze od innych uzytkownikow albo na innym forum aby miec jak najwiekszy pogląd na swoje pytania i zycze powodzenia w grze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.11.2018 o godz. 19:55

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2018 22:40    #10
Za dużo pytam, najpierw technicznie: edytować tu posta można do kilku minut (chyba 5).
0. Czy masz oryginalną grę bo niektóre teksty wyglądają jakby gra była zbugowana ostro.

1. nie wiem.
2. % przychodów zależy od stanu finansów klubu, możesz poprosić o więcej poprzez zagadanie do zarządu, jeśli będą duże zyski dla klubu, albo spoko stan finansowy, jeśli prognoza jest słaba to będą ci zmniejszać ten %
3. Gram w 6 lidze angielskiej, miałem bogatego sponsora (chyba) mam u niego spory dług, po awansie do wyższej ligi w międzyczasie dostałem na nie wiem jaki cel pół miliona 200 tysięcy i jeszcze jakies 2 bonusy w ciągu jednego miesiąca, więc sporo jak na klub który jeszcze ma powyżej 20 milionów kasy na koncie XD
4. Piłkarz tak mówi czy asystent tak sugeruje? Może asystent ma słabe atrybuty oceny piłkarza, albo zawodnicy mają jakiś atrybut kiepski (wytrzymałość?)
5. nie wiem, podobnie jak punkt 0.
6. strzałki w dół u mnie też występują, może mają za duże obciążenia, nie podoba im się trening indywidualny, mają niską sprawność.
7. Nie wiem jak to z CA/PA bo nie korzystam z edytorów, ale spadki zależą od atrybutu Sprawnośc, podjedź sobie na ten atrybut w profilu piłkarza.
8. Stwórz grupy mentoringowe i łącz starych z młodymi albo tych z wysoką determinacją do tych z niższą, nie wiem jak to działa od strony silnika, ale jak jest mentoring to rośnie determinacja, ot tak ;)
9. po konferencji widzisz jak maksymalnie 3 piłkarzy zareagowało na wypowiedzi na konferencji (przynajmniej po reprezentacyjnej konfie to zauważyłem), wiec to ma wpływ na morale zawodnika raczej Jesli masz dobrego asystenta (nie wiem które atrybuty pod media by pasowały) to możesz zaryzykować i wypuszczac asystenta
10. nie wiem, moze atrybuty podniesie? Ciężko określic mi po kilku sezonach w grze.
11. Wygląda jak punkt 0 ;)
12. Jaki mają poziom odbioru i krycia, jakie masz ustawione krycie? Może daj niższą strefę defensywy albo wyłącz grę na spalone?
13. Chyba za dużo lig masz, ja na 16 GB na stacjonarnym mam wszystkie ligi i jakoś smiga ale na przykład przy szukaniu personelu mam lekkie przycinki przy ładowaniu się listy gdy zmienię wartość atrybutu którego szukam.
14. Nie wiem jaki wpływ mają gwiazdki na trening, lepiej miec każdy trening w miare na niskim poziomie ciężkości zeby nie zajechać zawodników, a jak bardzo są zajechani zobaczysz na takie zbiorczej zakładce treningu (trening->Indywidualny) oraz (Dynamika->Zadowolenie)
15. Potencjał ten gwiazdkowy może wzrostnąć gdy wystawiasz częściej zawodnika i on sobie dobrze radzi. mam takiego jednego ziomeczka, i teraz w prowadzam 3 nowych, którzy z 3.5 gwazdki urośli do 4.5 gwiazdki potencału plus podstawowe gwiazdki też urosły, ale pamiętaj że gwiazdki są tez zależne od poziomu całej drużyny. To jest takie jakby odchylenie od 2.5 gwiazdki, tak mi się wydaje ;) Jak ktos ma 3 to jest lepszy niż przeciętny zawodnik w klubie, chyba że grasz jakimś realem to może tam mają wszyscy 3-3.5 gwiazdki, nie wiem.
Aha no i te gwiazdki u różnych specjalistów mają różne wartości, patrz bardziej w opinie o piłkarzu (plusy i minusy) i je poprawiaj.
16. Juniorzy jacy? Z Realu i Barcelony czy tacy bez klubu, albo od mistrza kraju? czy ci generowani newgeni?
Tam musisz pewnie mieć po prostu dobrą infrastrukturę plus wpuszczac ich często w lidze, zeby się ogrywali i łapali wyższe poziomy atrybutów. Nie wiem co odpowiada za wzrost atrybutów ale więcej występów daje kopa, a mniej daje spadki, trzeba tego pilnować
Dawaj tym lepszym piłkarzom czasami (Rozmowa->Odpoczynek) i wtedy wsadzaj słabszych piłkarzy do składu, zwracaj też uwagę na Dom->Obietnice, żeby czegoś nie zapomnieć.

I od siebie dorzucę, żebyś zrobił sobie przegląd atrybutów piłkarza i zapisał na kartce które według ciebie są bardzo i strone i pod to twórz składy ;)

/ssorry za literówki jak co i interpunkcję

EDIT: też wróciłem do gry po kilku latach (poprzednie edycje to FM13 i 15)
EDIT2: Jak umiesz dobrze w angielksi to wszelkie błędy które według Ciebie istnieją w grze zgłaszaj tutaj: https://commu(...)s-forum/

Mam tam około 40 wątków w ciągu 2 tygodni postawione. Sporo załapało reakcję od adminów czy techników ;)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 26.11.2018 o godz. 22:42

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.