Jakie są skutki nauki "od starszego kolegi z drużyny" ??

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.08.2009, 16:05    Pytanie
Mam pytanie odnośnie "skutków interakcji z własnym piłkarzem".

Już tłumaczę o co mi chodzi po czym zadam pytanie.
W FM 08 i 09 zdarzało mi się namawiać juniorów z mojej drużyny U-18 by uczyli się od zawodników z pierwszego składu. Efekty zwykle były takie że po iluś-tam tygodniach/miesiącach taki junior "zakańczał" naukę u doświadczonego kolegi i miał wtedy (ten junior) w swoim repertuarze zagrań TE których nauczył się od starszego kolegi (wiadomo, czasem zawodnicy uczyli się tylko jednego zagrania lub niczego nie nauczyli albo popadali w konflikt z mentorem ale ta kwestia jest tu nieważna)

Chodzi mi o sytuację w której to sugeruję któremuś z moich utalentowanych juniorów (nazwijmy go: gracz X) by uczył się od doświadczonego i czołowego zawodnika pierwszej drużyny (tego nazwijmy: gracz Y).
Tylko ze ten doświadczony gracz (Y) nie posiada wcale "ulubionych zagrań" i tu nasuwa się moje pytanie:

CZY jest sens by zlecać juniorowi (X) naukę u takiego gracza (Y) skoro ten nie nauczy go żadnych zagrań (bo sam takowych nie posiada)

Chodzi mi tu nie tylko o te zagranie ale i o kwestię CZY taki junior (X) a dokładniej jego statystyki będą się szybciej rozwijały pod okiem gracza (Y) ??

Precyzując, zadam pytanie inaczej: Jeśli gracz (Y) nie potrafi nauczyć gracza (X) jakichś zagrań to CZY może on być mu pomocny w czymś innym?? dajmy na to że ten doświadczony gracz (Y) ma dośrodkowania na poziomie 20 to czy temu juniorowi (X) który uczyłby się u gracza (Y) szybciej urośnie umiejętność dośrodkowań?

CZY ktoś się temu przyjrzał i odkrył jakąś zależność?

Chodzi mi tu też o to czy jak każdemu graczowi (adekwatnie do jego pozycji na boisku) przydzielę jakiś trening (np TUG'a) to czy juniorzy szybciej się rozwiną pod okiem mentorów czy to nie ma znaczenia i wielkiego wpływu i z mentorem czy bez będą doskonalić swe umiejętności w takim samym tempie?

PS.1. Wiem, że mogę graczowi (Y) zasugerować by sam na treningach nauczył się jakiegoś zagrania ale chodzi mi o sytuację w której taki gracz zagrania nie ma.

PS.2 Proszę o rzeczowe i wnoszące coś mądrego do dyskusji odpowiedzi (najlepiej osób które zagłębiały się kiedyś w tą kwestię) i proszę nie udzielać odpowiedzi w stylu "chyba" lub "może" itp bo takie odpowiedzi nic nie wnoszą do rozmowy i nie rozwiążą problemu.

PS.3 Osobiście uważam że pytanie porusza dość interesującą kwestię i mam nadzieję że nie zdarzy się sytuacja w której ktoś z gabinetu zamknie temat ZANIM co najmniej kilku użytkowników udzieli wyczerpującej odpowiedzi :P

PS.4 Do gabinetu: Jeśli niewłaściwie sformułowałem tytuł tematu proszę go poprawić na właściwy i wyczerpujący znamiona poruszonej kwestii :)

 Asasello Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2007
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2011 23:34    #10
efekt współpracy: młody nauczył się nowego zagrania jakim jest strzelanie z dystansu, determinacja przez 1 miesiąc podskoczyła mu z 13 na 15 oraz zmiana osobowości na realistę. Później dorzucę screeny

 kabaruto Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.01.2011 21:09    #11
Swojego czasu dużo czasu poświęciłem szybkości wzrostu atrybutów młodych zawodników. Zauważyłem, że zawodnik który ma profesionalizm i ambicje(ukryte atrybuty, które odpowiadają za to jak szybko zawodnik się rozwija) na niskim poziomie a dostanie mentora z wysokimi atrybutami właśnie ambicji i profesionalizmu to taki zawodnik zacznie się szybciej rozwijać, gdyż dzięki mentorowi który ma wysokie atrybuty ambicji i profesionalizmu podskoczą mu właśnie te ukryte atrybuty.

Nalezy mieć na uwagę aby mentorzy zawsze mieli w opisie osobowości (profesionalny,ambitny itd) Wtedy młody zawodnik skorzysta na tym w postaci podskoczenia atrybutów profesionalizm i ambicja.

Nie polecam dawać profesionalnemu zawodnikowi który ma naście lat mentora, gdyż ma on wysokie atrybuty amicja i profesionalim. Można dać mu mentora ale tylko takie z bardzo wysokimi tymi atrybutami, żeby sie nauczył jakiś zagrań itd.

 Pavulon Partyzant

Postów: 87
Grupa: Ekspert
Dołączył: 26.01.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2011 08:54    #12
Znalezione na fm-base, mentorem był Tevez, który znany jest z doskonałych atrybutów psychicznych:
1-> http://www.fm-ba(...)94696070
2-> http://www.fm-ba(...)94696070
(hint: determinacja)
a tutaj ciekawy temat na forumSI, jakie są warunki opieki nad piłkarzem, jakie warunki muszą być spełnione, krótko mówiąc, wszystko, co na ten temat trzeba wiedzieć-> http://commu(...)ew-tests

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.