Jakie są skutki nauki "od starszego kolegi z drużyny" ??

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.08.2009, 16:05    Pytanie
Mam pytanie odnośnie "skutków interakcji z własnym piłkarzem".

Już tłumaczę o co mi chodzi po czym zadam pytanie.
W FM 08 i 09 zdarzało mi się namawiać juniorów z mojej drużyny U-18 by uczyli się od zawodników z pierwszego składu. Efekty zwykle były takie że po iluś-tam tygodniach/miesiącach taki junior "zakańczał" naukę u doświadczonego kolegi i miał wtedy (ten junior) w swoim repertuarze zagrań TE których nauczył się od starszego kolegi (wiadomo, czasem zawodnicy uczyli się tylko jednego zagrania lub niczego nie nauczyli albo popadali w konflikt z mentorem ale ta kwestia jest tu nieważna)

Chodzi mi o sytuację w której to sugeruję któremuś z moich utalentowanych juniorów (nazwijmy go: gracz X) by uczył się od doświadczonego i czołowego zawodnika pierwszej drużyny (tego nazwijmy: gracz Y).
Tylko ze ten doświadczony gracz (Y) nie posiada wcale "ulubionych zagrań" i tu nasuwa się moje pytanie:

CZY jest sens by zlecać juniorowi (X) naukę u takiego gracza (Y) skoro ten nie nauczy go żadnych zagrań (bo sam takowych nie posiada)

Chodzi mi tu nie tylko o te zagranie ale i o kwestię CZY taki junior (X) a dokładniej jego statystyki będą się szybciej rozwijały pod okiem gracza (Y) ??

Precyzując, zadam pytanie inaczej: Jeśli gracz (Y) nie potrafi nauczyć gracza (X) jakichś zagrań to CZY może on być mu pomocny w czymś innym?? dajmy na to że ten doświadczony gracz (Y) ma dośrodkowania na poziomie 20 to czy temu juniorowi (X) który uczyłby się u gracza (Y) szybciej urośnie umiejętność dośrodkowań?

CZY ktoś się temu przyjrzał i odkrył jakąś zależność?

Chodzi mi tu też o to czy jak każdemu graczowi (adekwatnie do jego pozycji na boisku) przydzielę jakiś trening (np TUG'a) to czy juniorzy szybciej się rozwiną pod okiem mentorów czy to nie ma znaczenia i wielkiego wpływu i z mentorem czy bez będą doskonalić swe umiejętności w takim samym tempie?

PS.1. Wiem, że mogę graczowi (Y) zasugerować by sam na treningach nauczył się jakiegoś zagrania ale chodzi mi o sytuację w której taki gracz zagrania nie ma.

PS.2 Proszę o rzeczowe i wnoszące coś mądrego do dyskusji odpowiedzi (najlepiej osób które zagłębiały się kiedyś w tą kwestię) i proszę nie udzielać odpowiedzi w stylu "chyba" lub "może" itp bo takie odpowiedzi nic nie wnoszą do rozmowy i nie rozwiążą problemu.

PS.3 Osobiście uważam że pytanie porusza dość interesującą kwestię i mam nadzieję że nie zdarzy się sytuacja w której ktoś z gabinetu zamknie temat ZANIM co najmniej kilku użytkowników udzieli wyczerpującej odpowiedzi :P

PS.4 Do gabinetu: Jeśli niewłaściwie sformułowałem tytuł tematu proszę go poprawić na właściwy i wyczerpujący znamiona poruszonej kwestii :)

 Mlody_Trener Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 553
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.09.2008
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.08.2009 18:50    #1
Nawet jeżeli nie ma ulubionych zagrań to jak najbardziej powinieneś przy swoich "perełkach" tak zrobić. Mentorzy nie tylko uczą ich nowych zagrań, ale przyspieszają ( może nie znacznie, ale przyspieszają ) wzrost atrybutów. Musisz zwrócić uwagę też na styl obu zawodników, ponieważ powinien być on dość podobny. Starszy zawodnik doda młodszemu trochę doświadczenia, w skutek czego młodszemu zawodnikowi szybciej będą wzrastały atrybuty psychiczne. Dodać do tego można, że jeżeli praca pomiędzy zawodnikami się uda mogą się stać ulubieńcami. Wtedy będą ciężej ze sobą pracowali i będą woleli ze sobą pracować tak na treningu jak i na boisku w oficjalnych meczach. Jeżeli chodzi o szybkość wzrotsu atrybutów to głównie szybciej przy takim samy treningu będą wzrastać atrybuty psychiczne. Koncentracja, opanowanie, determinacja itp. Zawodnik może także częściowo przejąć charakter po swoim mentorze. Nieustępliwy, profesjonalista itp. Tak więc zalecam tobie, by robić takie "pary". Tylko musisz ich bardzo starannie dobrać, bo jeżeli źle ich dobierzesz to mogą przez rok-pół roku pracy nic nie zyskać, a to w wieku 16-21 jest naprawdę znaczącym okresem. Przy dobieraniu patrz na te czynniki ( powinny być podobne ):
- Charakter
- Styl grania
- Ulubione zagrania ( jeżeli jakieś ma )
- Pozycje ( najlepiej, żeby były to dokładnie takie same pozycje )

To chyba tyle. Nic więcej chyba już nie można dodać. Mam nadzieję, że trochę wytłumaczyłem tobie to "coś" :)

 Kash Przodownik pracy

Postów: 537
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2007
Skąd: Police/Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.08.2009 20:55    #2
[quote]( powinny być podobne ): Ulubione zagrania ( jeżeli jakieś ma )[/quote]Najpierw piszesz, że ulubionych zagrań można się nauczyć od mentora, potem, żeby dobierać zawodników z podobnymi ul. zagraniami. To przecież zawodnik nie nauczy się zagrania od mentora, które już posiada. Czyli jak dobierzesz dwóch zawodników z 3 tymi samymi zagraniami, to uczeń niczego się nie nauczy.

 Mlody_Trener Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 553
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.09.2008
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.08.2009 21:02    #3
Ulubione zagrania świadczą też stylu zawodnika. Jeżeli mentor będzie miał 4-5 ulubionych zagrań, a junior jedno to jest większe prawdopodobieństwo, że się innych nauczy, bowiem ma podobny styl grania.

 Kash Przodownik pracy

Postów: 537
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2007
Skąd: Police/Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.08.2009 21:12    #4
[quote=Mlody_Trener]Ulubione zagrania świadczą też stylu zawodnika. Jeżeli mentor będzie miał 4-5 ulubionych zagrań, a junior jedno to jest większe prawdopodobieństwo, że się innych nauczy, bowiem ma podobny styl grania.[/quote]Według mnie decyduje tylko podobny charakter i osobowość, ale jak sobie chcesz.

 zolw_ik Partyzant

Postów: 74
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.08.2009 19:12    #5
Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że najbardziej zmienia się atrybut determinacji młodego piłkarza i dopasowuje się do mentora. Dlatego nie warto wybierać na nauczycieli mało zdeterminowanych zawodników.

 MagnificoManager Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.04.2009
Skąd: Nowa Sól
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2009 13:25    #6
Przydzielenie młodemu, nowemu piłkarzowi mentora znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo jego ''niezaaklimatyzowania'' się w nowym klubie. Mentor ''wprowadzi'' go do drużyny.

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.08.2009 19:03    #7
Czy ktoś jeszcze mógłby wypowiedzieć się w tej kwestii? i swoją wypowiedź poprzeć np screenami na których byłyby widoczne "efekty" współpracy między takimi graczami??

 Asasello Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2007
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.01.2011 22:15    #8
właśnie dałem w Swoim Freiburgu jako mentora Stilica (dosyć ambitny) młodemu potencjalnemu zastepcy (pozbawiony ambicji). Młody sie ucieszył z mentora, więc podobieństwo charakterów raczej odpada. zrobię screnna młodego teraz i po zakończeniu nauki i zobaczymy co oprócz zagrania(strzały z dystansu) przejął od Stilica.

 DariuszSWD Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.03.2010
Skąd: Wodzislaw Sl
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2011 08:58    #9
Miałem screena (ale niestety juz po formacie )na ktorym widac jak zawodnikowi X (juniorowi) wskoczyla determinacja w ciagu miesiaca o 3 pkty a w ciagu paru nastepnych o nastepne 2 pkty razem daje 5 pkt determinacji.|Mentor mial bodajze 19 pkt a junior 10 na poczatku.Wiec mentora napewno sie oplaca przydzielac tylko ze nauczyciel musi byc lepszym zawodnikiem od ucznia inaczej moze to pojsc w odwrotna strone

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.